Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ


Recommended Posts

ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 13 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΑΝΤΕ 14 ΕΧΩ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΕΣΤ.PREDICTOR KAI ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΑΧΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΦΕΝΕΤΑΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ CLEARBLUE. TO EKANΑ ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΤΕΣΤ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ PREDICTOR ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ .ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΤΕΣΤ .ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΞΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΙΑ ΘΛΙΜΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΝ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 13 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΑΝΤΕ 14 ΕΧΩ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΕΣΤ.PREDICTOR KAI ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΑΧΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΦΕΝΕΤΑΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ CLEARBLUE. TO EKANΑ ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΤΕΣΤ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ PREDICTOR ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ .ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΤΕΣΤ .ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΞΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΙΑ ΘΛΙΜΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΝ ΠΟΛΥ

Καλησπερα...Τα πρεντικτορ εχουν βγαλει πολλα ψευδως θετικα δυστυχως...

Οπως και τα κλιαρ μπλου εχουν βγαλει πολλα αρνητικα ψευδως..Αυτο το ξερω γιατι εχει τυχει σε μενα....Η μονη αξιοπιστη εξεταση ειναι η χοριακη...Ξερεις τι σου γινεται...Οποτε κανε μια χοριακη για να δεις τι γινεται!!!!

Σου ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Τα πρεντικτορ εχουν βγαλει πολλα ψευδως θετικα δυστυχως...

Οπως και τα κλιαρ μπλου εχουν βγαλει πολλα αρνητικα ψευδως..Αυτο το ξερω γιατι εχει τυχει σε μενα....Η μονη αξιοπιστη εξεταση ειναι η χοριακη...Ξερεις τι σου γινεται...Οποτε κανε μια χοριακη για να δεις τι γινεται!!!!

Σου ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!:):):)[/Q

σε εχαριστω για την απαντηση αυτο λεω κι εγω με ποναει η κοιλια μου πολυ μια ετσι μια αλλιως νιωθω οτι θα σκασω λεω αυριο να παω για χοριακη να ξεμπερδευω επρεπε να το χα κανει απο την αρχη τρελαθηκα με τοσα τεστ το καθε ενα τα δικα του λογικα η χοριακη αν τι κανω αυριο θα δειχνει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφ'οσον πηρες θετικο τεστ (ας πουμε οτι δεν ηταν ψευδως θετικο) σημαινει οτι ανιχνευτηκε HCG στα ουρα, αρα και η χοριακη θα δειξει!!

Σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα την χοριακη και επειδη δεν εχει εργαστηριο εδω αυριο το μεσημερι τα αποτελεσματα.προς το παρων δεν ειμαι αγχωμενη.αυριο θα ξερουμε τι εχει γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρώτη μου φορά σε φόρουμ και μ αρέσει πολύ που διαβάζω διάφορες περιπτώσεις. Θα σας πω τη δική μου περίεργη φάση να μου πείτε την άποψή σας. Είχαμε επαφή πριν από 10 μέρες που είχα ωορυξία και ενώ έχει ξανασυμβεί, αυτή τη φορά είναι διαφορετικά. Νιώθω να κινούνται τα έντερά μου (δεν μπορώ να το πω αλλιώς). Πονάω κάτω δεξιά. Με ενοχλεί το στήθος μου στα πλάγια μόνο, όχι στις θηλές και μέτρησα την θερμοκρασία μου χθες όλη μέρα και από το πρωί ήμουν στο 37.Νιώθω ένα φούσκωμα μόνιμο εδώ και 3, 4 μέρες χωρίς να τρώω ιδιαίτερα. Α και έκανα ένα clear blue χθες το απόγευμα και ήταν αρνητικό. Συνεχίζουν όμως αυτά. Τι πιστεύετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρώτη μου φορά σε φόρουμ και μ αρέσει πολύ που διαβάζω διάφορες περιπτώσεις. Θα σας πω τη δική μου περίεργη φάση να μου πείτε την άποψή σας. Είχαμε επαφή πριν από 10 μέρες που είχα ωορυξία και ενώ έχει ξανασυμβεί, αυτή τη φορά είναι διαφορετικά. Νιώθω να κινούνται τα έντερά μου (δεν μπορώ να το πω αλλιώς). Πονάω κάτω δεξιά. Με ενοχλεί το στήθος μου στα πλάγια μόνο, όχι στις θηλές και μέτρησα την θερμοκρασία μου χθες όλη μέρα και από το πρωί ήμουν στο 37.Νιώθω ένα φούσκωμα μόνιμο εδώ και 3, 4 μέρες χωρίς να τρώω ιδιαίτερα. Α και έκανα ένα clear blue χθες το απόγευμα και ήταν αρνητικό. Συνεχίζουν όμως αυτά. Τι πιστεύετε?

Καλημέρα και καλωσήρθες flowergirl. όντως το συγκεκριμένο φόρουμ είναι υπέροχο και πολύ γλυκό και εγώ σχετικά καινούρια είμαι. μία συμβουλή θα σου δώσω(μου έδιναν και εμένα την ίδια): μην αγχώνεσαι,χαλάρωσε και απόλαυσε το. εγώ προσπαθούσα 1μιση χρόνο και κάθε μήνα είχα συμπτώματα. το περασμένο μήνα ήρθαμε σε επαφή μόνο μία φορά (άρα δεν το περίμενα με τίποτα) και το αποτέλεμα είναι : ΕΓΚΥΟΥΛΑ.

Σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να είσαι μα και αν δεν είσαι χαλάρωσε και σύντομα θα έρθει το μπεμπέ;).

χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμείς. Αν είσαι να μας το πεις ε?


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όντως το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να ηρεμήσω!χε Τους προηγούμενους μήνες ήμουν πιο αγχωμένη αλλά τώρα είπα να το εξωτερικεύσω το θεματάκι μου, να το βγάλω απο μέσα μου μιας που είμαι πιο χαλαρή και να ακούσω και διάφορες άλλες περιπτώσεις και απόψεις.. Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπαμαι Μαιρη μου! Την επομενη φορα!!! :)

Να σου πω την δικη μου ιστορια να αναθαρρησεις: Εκανα δυο αγορακια πριν 8 χρονια μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης. Ε ηθελα και αλλο, περασαν τα χρονια, μου ειπαν οτι δεν θα κανω αλλο παιδι, ειχα παρει και πολλααα κιλα απο τις ορμονες, δεν εγινε ποτε.

Εν τω μεταξυ χωρισα, ξαναεφτιαξα την ζωη μου, και του ειπα οτι παιδια δεν μπορω να κανω (εκεινος δεν εχει παιδια αλλα ηθελε). Οκ θα μεινουμε με τα δυο που ειναι πλεον παιδια ΜΑΣ και συνεχιζουμε. Ε... μεσα σε δυο μηνες ειμουνα εγκυος (φυσιολογικα και οχι δεν ειχε προβλημα ο πρωην). Οι γιατροι τα εχασαν :)

Οποτε.. μην παραδιδεις τα οπλα. Οταν προσπαθουσα και εγω, μου ελεγαν ιστοριες για την ταδε και την αλλη, που εμειναν εγκυες φυσιολογικα και ελεγα "ναι καλα"... και να που συνεβει σε εμενα!!!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

μην αγχωνεσαι θα ερθουν μονα τους/ασε που κατανταει και αγγαρια το σεξ ..οσο για τα τεστ δεν υπαρχει λογος για του φαρμακειου.κριμα και τα 17 ευρω καθε τρεις και λιγο.καλυτερα μια χοριακη και ξενοιαζεις.οποτε την επομενη φορα κατευθειαν στο μικροβιολογικο..και στις 2 εγκυμοσυνες εμεινα οταν δεν το περιμενα-οταν βαρεθηκα το σεξ με σκοπο την συλληψη και οταν το βγαλα απο το μυαλο μου..ασχετως απο το αποτελεσμα των εγκυμοσυνων που δεν πηγαν καλα/απο τον αλλο μηνα θα αρχισουμε προσπαθειες.περιμενω πως κ πως να μου πει το οκ ο γιατρος..μην απογοητευεσαι..θα ερθει και το μπεμπε και πανω απολα προσπαθησε να μην τον πριζεις τον κακομοιρη με τα ψυχολογικα σου..εγω τον εχω μουρλανει

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...