Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mardo, θα κοκκινησω :)

Για το ζαχαρομδε νομιζω..η μητερα το.εμφανιζει, οχι το μωρο. Και εμενα ολοι οι γιατροι με ρωτουσαν πως προεκυψε κ αν υπαρχει κληρονομικοτητα. Δεν υπαρχει. Μου εχει ομως μπει μια υποψια οτι πιθανως να πληρωνω βλακειες. .. πριν 1,5-2 χρονια εκανα μια διαιτα η οποια εχει κατηγορηθει για δημιουργια διαβητη.. στην αρχη δεν το συσχετισα αλλα οταν εμαθα οτι και μια αλλη κοπελα πιυ την εκανε εμφανισε διαβητη κυησης, με ζωσανε τα φιδια... στο μελλον μονο σωστη διατροφη κ ασκηση κοριτσια...

Για τον τραχηλο.το.γραφει στη δευτερη σελιδα...ειναι εμφανες. Λεει.: τραχηλος: μηκος τοσα, σχημα ταδε ( αν εχει σχημα χοανης η οχι).κτλ..

ποιά δίαιτα????? Γιατί πολλές μαθήτριες μου έρχονται και μου λένε κατα καιρούς διάφορα που κάνουν και τις κράζω... και αν γίνεται θα ήθελα να ήξερα για αποτρέπω κόσμο!!!!!

όσο για τον τράχηλο... όσο και να έψαξα πουθενά δε λέει σε μένα στη Β' επιπέδου


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το παρεάκι με τις συνεγκυούλες μου!

Σας διαβάζω....κ χαμογελώ....είμαι ακομη νοσοκομειο....ελεγχόμενα ακομη....είμαι αισιόδοξη οτι θα το ξεπεράσουμε....είμαστε λίγο ζόρικοι εμείς αλλα πολυ γλυκούτσικοι....

Κατα τα αλλα στέλνω ολη μου την αγάπη κ τα φιλάκια σε ολες τις κοιλιτσες αφου σας ευχαριστήσω θερμα για τα καλα σας λογακια.....μακάρι να πιάσουν τόπο αν κ νοιώθω μαζι σασ πως ειναι μια μπόρα ακομη κ τπτ παραπάνω......

απο το κρεβάτι του "πόνου"....χαιρετώ σας κ φιλώ σας!!!

Στέλνουμε όλοι αγάπη, φιλιά και άπειρη θετική ενέργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

]Τέλος περάσαμε να δούμε το αντράκι μας το οποίο ήταν ιδιαίτερα κινητικό!! όλα καλά από κιλάκια είναι 1730 και είμαι 29 εβδομάδων, μήπως είναι πολλά βρε κορίτσια? Μας είπε οτι είναι άνω των φυσιολογικών ορίων και πως θα γεννηθεί μεγάλο μωράκι! τα φυσιολογικά επίπεδα μας είπε για την εβδομάδα αυτή είναι 1300-1400. Τέλος πάντων αφού είναι όλα καλά και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, το διασκεδάζω! θα έχω μπόλικα μπουτάκια όταν γεννηθεί για να τσιμπάω!!!

αχ είναι τέλειος!!!! ε και τι πειράζει που είναι λίγο μεγαλούτσικο.. .δεν είμαστε όλοι ίδιοι οι άνθρωποι έτσι δεν είναι???? εμένα στην 29η ήταν 1360 και να ξέρεις ότι τα μηχανήματα των γιατρών γράφουν ότι έχουν +-10% αποκλιση... οπότε μια χαρά!!!!!!!!!!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα και αυτό με τη τουαλέτα βρε κορίτσια!!!! εσείς έχετε θέμα? και αν ναι πως το αντιμετωπίζεται?

Εγώ "ντουφέκι" που λένε! Αλλα κάθε πρωι πίνω 1 κούπα γάλα με 1 κουταλιά καφε και 1 ζαχαρη... ζεστο ζεστο... και "ντουφέκι"!!! χιχιχιχ


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ "ντουφέκι" που λένε! Αλλα κάθε πρωι πίνω 1 κούπα γάλα με 1 κουταλιά καφε και 1 ζαχαρη... ζεστο ζεστο... και "ντουφέκι"!!! χιχιχιχ

Εσύ γυμνάζεσαι, παίζει κι αυτό ρόλο...

Άσχετο, για τον τράχηλο, πρέπει να σου τον είχε μετρήσει με κολπική εξέταση... δεν ξέρω αν γίνεται να το δει από τον υπέρηχο τον κλασικό που κάνουμε, εμένα με είδε κολπικά πάντως και τον έβγαλε και φωτό (να τον θαυμάσουμε :tongue:)...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είστε;;; Εδώ συννέφιασε και χω νευριάσει!!!!

Εγώ με την τουαλέτα είχα ζόρι όσο έπαιρνα utro! Τώρα δόξα το Θεό πάμε καλά!!! Τον τράχηλο μου τον μέτρησε στη β αλλά δε θυμάμαι πόσο ήταν, έτσι κ αλλιώς θα αρχίσει και ο ντοκ μου στο ιατρείο να με μετράει αν όχι απ αυτήν που θα πάμε σίγουρα από την επόμενη φορά!!!

Και μας η μπουμπού βγαίνει 100 γραμ παραπάνω και το αποδίδουμε στο σάκχαρο αλλά ο ντοκ μας είπε ότι μπορεί να είναι και θέμα σωματότυπου μιας και εγβ΄ και ο μπαμπάς μας είμαστε και ήμασταν από γεννησιμιού μας νταρντανομωρά!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια η λύση για την τουαλέτα είναι 2 ακτινίδια την ημέρα...το τηρώ από την αρχή της εγκυμοσύνης. Στις περιπτώσεις που μπλόκαρα και δεν λειτούργησαν τα ακτινίδια επιστρατεύτηκαν τα δαμάσκηνα (από ξηροκαρπάδικο όχι τα φρέσκα φρούτα)...


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα ομορφοκοριτσα!

Σημερα κλεισσμε κουνια , παντα κ στρωμα! Αντε να ετοιμαζομαστε! Κυριακη μπαινω στον 8ο..πως περασε ο καιρος! Σαν χθες μου φαινεται που μουν στην αρχη κ ξερναγα καθε μερα!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφοκοριτσα!

Σημερα κλεισσμε κουνια , παντα κ στρωμα! Αντε να ετοιμαζομαστε! Κυριακη μπαινω στον 8ο..πως περασε ο καιρος! Σαν χθες μου φαινεται που μουν στην αρχη κ ξερναγα καθε μερα!

Καλορίζικα!!!!!!! Να στε γεροί να τα χαρείτε κούκλα και με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!!! Και γω σήμερα της πήρα κάτι ζιπούνια και ένα καυτό τζιν σορτσάκι εχω ξετρελαθεί!!!!!!!!!! Αύριο θα βγούμε για πρώτη έρευνα κ μεις σε έπιπλα!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα!!!!!!! Να στε γεροί να τα χαρείτε κούκλα και με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!!! Και γω σήμερα της πήρα κάτι ζιπούνια και ένα καυτό τζιν σορτσάκι εχω ξετρελαθεί!!!!!!!!!! Αύριο θα βγούμε για πρώτη έρευνα κ μεις σε έπιπλα!!!!!

Καυτο τζιν σορτσακι κ πανα!!! Τρελαινομαι!!!!:P


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι κι εμένα είχε μείνει στάσιμη για αρκετές εβδομάδες στο 96, παρόλο που νόμιζα οτι έχει μεγαλώσει, έτσι απογοητεύτηκα και έχω καιρό να τη μετρήσω... Αύριο όμως, αν έχω πάει τουαλέτα :oops:, θα την ξαναμετρήσω... Κι εσένα μήπως το θέμα τουαλέτα σε ταλαιπωρεί γι' αυτό σου βγαίνει μια 100 και μια 95;

οχι εχω το αντιθετο προβλημα ρε κορίτσια. τουαλέτα καθε πρωι και ποτέ σχηματισμενα με το συμπαθιο. τι κακο και αυτο?

αλλά έχω έντονα φουσκώματα και γενικώς πολλά γαστρεντερικα. ο γιατρος μου είπε ειναι φυσιολογικα ολα αυτα. τι να πω? κανω υπομπονη. αλλά τώρα έκανα γνωριμια και με τις καουρες και δεν παλευονται. και εντονοι στομαχοπονοι. αλλά νιώθω το μωρό πολυ ψηλά, ισως για αυτό. γιατί δε μεγαλώνει λιγο η κοιλια να το χωρέσει?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...