Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Η ψυχή μου έφυγε σήμερα...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είμαι καινούρια στο forum και παθούσα. Τον Δεκέμβριο και ύστερα από την πρώτη μου σπερματέγχυση έμεινα έγκυος στα διδυμάκια μου. Όλα καλά μου έλεγαν, αγοράκι και κοριτσάκι το φύλο τους. Όμως ξαφνικά και ενώ διένυα τον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, έσπασαν τα νερά...κανονική γέννα......Δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω αλλά ελπίζω πως κρατώντας ένα νέο μωρό θα το ξεπεράσω. Κουράγιο σε όλες και μην το βάζετε κάτω. Αν δεν είναι γραφτό..........

Εγώ πάντως ξεκίνησα εκ νέου προσπάθειες και αναμένω....Απλά ελπίζω....

Καλό κουράγιο και δύναμη. Ξέρω πώς είναι μιας και μου συνέβη στην 23η εβδομάδα. Κόντεψα να χάσω τα μυαλά μου... Μετά από εννιά μήνες και εντελώς αναπάντεχα έμεινα ξανά έγκυος και τώρα έχω ένα αγοράκι. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι η ζωή μου μπορεί να ξαναφτιάξει κι όμως... Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω ότι το ξέχασα. Είναι ένας πόνος που έχω μάθει να ζω με αυτόν. Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις τη ζωή σου με θετική προσέγγιση. Είναι δύσκολο, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου.


2522daf9de.png

swGop2.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούρια στο forum και παθούσα. Τον Δεκέμβριο και ύστερα από την πρώτη μου σπερματέγχυση έμεινα έγκυος στα διδυμάκια μου. Όλα καλά μου έλεγαν, αγοράκι και κοριτσάκι το φύλο τους. Όμως ξαφνικά και ενώ διένυα τον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, έσπασαν τα νερά...κανονική γέννα......Δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω αλλά ελπίζω πως κρατώντας ένα νέο μωρό θα το ξεπεράσω. Κουράγιο σε όλες και μην το βάζετε κάτω. Αν δεν είναι γραφτό..........

Εγώ πάντως ξεκίνησα εκ νέου προσπάθειες και αναμένω....Απλά ελπίζω....

Εύχομαι όλα αυτά να αποτελούν μια μακρινή ανάμνηση(που θα την φυλάξεις ωστόσο για πάντα) όταν θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!

Ξέρω πώς είναι...έχασα κι εγώ το μωράκι μου στις αρχές του 5ου μήνα αλλά για κοίτα πιο κάτω το τικεράκι μου....ελπίζω ξανά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzio μου, κοριτσάκι μου... κι εγώ μετράω αντίστροφα... 36 μέρες και σήμερα... θα βγει ο ήλιος κοριτσάκι μου, θα σε επισκεφτεί και πάλι η ελπίδα είμαι σίγουρη..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά σκέφτομαι το ενδεχόμενο μιάς εγκυμοσύνης τώρα και με πιάνει ένας μεγάλος φόβος...μου έρχονται τόσες φοβιές στο μυαλό...τα οικονομικά..ένα 2ο παιδί τόσο σύντομα...και σκέφτομαι...σκέφτομαι...και μετά σας διαβάζω και με βάζεται για ακόμη μιά φορά στην θέση μου...μου υπενθύμίζεται πως άλλα πρέπει να σκέφτομαι και να παρακαλάω...

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα αυτά που περάσατε να μοιάζουν μακρινα...ένα χαμόγελο και ένα χάδι απο ένα μωράκι να κρατήσει την πίκρα κάλα ξεχασμένη μέσα σας...τα μάτια απο ένα άγγελο να φέρει γρήγορα τον ήλιο ξανά ...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό κουράγιο και δύναμη. Ξέρω πώς είναι μιας και μου συνέβη στην 23η εβδομάδα. Κόντεψα να χάσω τα μυαλά μου... Μετά από εννιά μήνες και εντελώς αναπάντεχα έμεινα ξανά έγκυος και τώρα έχω ένα αγοράκι. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι η ζωή μου μπορεί να ξαναφτιάξει κι όμως... Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω ότι το ξέχασα. Είναι ένας πόνος που έχω μάθει να ζω με αυτόν. Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις τη ζωή σου με θετική προσέγγιση. Είναι δύσκολο, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου.

Mary Poppins λυπάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω απολυτα. Τουλάχιστον έχεις το μωράκι που σε βοηθάει να ξεχνιέσαι.

Στο αγοράκι σου έμεινες ξάπλα??? Γιατί εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι πρέπει σε επόμενη αγκυμοσύνη να κάνω περίδεση και να μείνω τελείως ξάπλα. Εχω πάρα πολύ άγχος όχι μόνο για το πότε θα μείνω έγκυος αλλά κυρίως για το μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι όλα αυτά να αποτελούν μια μακρινή ανάμνηση(που θα την φυλάξεις ωστόσο για πάντα) όταν θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!

Ξέρω πώς είναι...έχασα κι εγώ το μωράκι μου στις αρχές του 5ου μήνα αλλά για κοίτα πιο κάτω το τικεράκι μου....ελπίζω ξανά!

Vasdeli μου σου ευχομαι ολόψυχα από εδώ και πέρα μόνο χαρές να παίρνεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Vasdeli μου σου ευχομαι ολόψυχα από εδώ και πέρα μόνο χαρές να παίρνεις!!!!!

Σ΄ευχαριστώ!

Κι εγώ με την σειρά μου εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα ξανά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mary Poppins λυπάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω απολυτα. Τουλάχιστον έχεις το μωράκι που σε βοηθάει να ξεχνιέσαι.

Στο αγοράκι σου έμεινες ξάπλα??? Γιατί εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι πρέπει σε επόμενη αγκυμοσύνη να κάνω περίδεση και να μείνω τελείως ξάπλα. Εχω πάρα πολύ άγχος όχι μόνο για το πότε θα μείνω έγκυος αλλά κυρίως για το μετά.

Κι εμένα τέτοιες θεωρίες και τέτοιες οδηγίες μου έδιναν διάφοροι γιατροί. Αυτή είναι η πεπατημένη και αυτήν ακολουθούν η περισσότεροι. Εμείς, όμως, με πίστη στη επλογή της φύσης, πείσμα και πολύ στενή παρακολούθηση κάναμε το εξής : συντηρητική ζωή χωρίς δουλειές, κούραση, ορθοστασία. Δεν έκανα περίδεση και το αποτέλεσμα με δικαίωσε. Ο τράχηλός μου έμεινε μακρύς και κλειστός ως τις αρχές του ένατου μήνα. Από εκεί και πέρα σταματήσαμε να ασχολούμαστε με αυτόν και αρχίσαμε να προγραμματίζουμε τη γέννα.

Οι αποβολές δευτέρου τριμήνου που ξεκινούν με διαστολή είναι ένας γρίφος για τους γιατρούς. Μπορεί να είναι όντως ανατομικό το πρόβλημα (ο τράχηλος να μην μπορεί να ανταποκριθεί), μπορεί να είναι ορμονικό, αλλά μπορεί να είναι και συνέπεια "βουβών" συσπάσεων (συσπάσεων που κάνει η μήτρα και δεν τις αντιλαμβάνεσαι) και ένα σωρό άλλα πράγματα.

Στη δική μου περίπτωση ίσως ήταν συσπάσεις... Δεν ξέρω...

Μην ανησυχείς. Έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Μπορεί να σου κάνει την περίδεση για παν ενδεχόμενο. Σε πειράζει να την κάνεις ακόμα κι αν είναι περιττή;

Όσον αφορά την ξάπλα, θα σου πω ότι από το φόβο μου και μόνο τις εβδομάδες 14-28 τις έβγαλα αποκλειστικά σε καναπέ και κρεβάτι, καθιστή ή ξαπλωμένη χωρίς να κάνω καμία δουλειά. Θα δεις πώς θα πάει. Εμένα μου έλεγαν ότι μπορώ να χοροπηδάω και να μην φοβάμαι με τον τράχηλο που είχα και εγώ έτρεμα. Τέλος πάντων, μέτα πήρα τα πάνω μου και τώρα έχω ένα μωράκι που σιγά σιγά ξυπνάει για το γαλατάκι του.

Πού ζεις; Αν είσαι στην Αθήνα, σου έχω μια πολύ καλή πρόταση που θα σε κάνει άλλον άνθρωπο. Θα με θυμηθείς! ;)


2522daf9de.png

swGop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι όλα αυτά να αποτελούν μια μακρινή ανάμνηση(που θα την φυλάξεις ωστόσο για πάντα) όταν θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!

Ξέρω πώς είναι...έχασα κι εγώ το μωράκι μου στις αρχές του 5ου μήνα αλλά για κοίτα πιο κάτω το τικεράκι μου....ελπίζω ξανά!

Δεν είχα ιδέα... Λυπάμαι πάρα πολύ που είχες αυτή την εμπειρία.

Τώρα, όμως, έχει βγει το ουράνιο τόξο, ναι; Εγώ για πολύ καιρό φορούσα σκούρα γυαλιά και ενώ όλοι το έβλεπαν, εγώ δεν έβλεπα τίποτα απολύτως. Μου πήρε πολύ καιρό για να τα βγάλω και να δω τι γίνεται. Και κάπως έτσι έφτασα στο παρά πέντε για να γεννήσω χωρίς να έχω ουσιαστικά χαρεί. Δεν πιστεύω να κάνεις κι εσύ καμιά τέτοια χαζομάρα; Όλο είναι καλά και θα πάνε ακόμα καλύτερα! Να είσαι πολύ χαρούμενη! Να την απολαύσεις την εγκυμοσύνη, ναι;

Φιλάκια!


2522daf9de.png

swGop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είχα ιδέα... Λυπάμαι πάρα πολύ που είχες αυτή την εμπειρία.

Τώρα, όμως, έχει βγει το ουράνιο τόξο, ναι; Εγώ για πολύ καιρό φορούσα σκούρα γυαλιά και ενώ όλοι το έβλεπαν, εγώ δεν έβλεπα τίποτα απολύτως. Μου πήρε πολύ καιρό για να τα βγάλω και να δω τι γίνεται. Και κάπως έτσι έφτασα στο παρά πέντε για να γεννήσω χωρίς να έχω ουσιαστικά χαρεί. Δεν πιστεύω να κάνεις κι εσύ καμιά τέτοια χαζομάρα; Όλο είναι καλά και θα πάνε ακόμα καλύτερα! Να είσαι πολύ χαρούμενη! Να την απολαύσεις την εγκυμοσύνη, ναι;

Φιλάκια!

Αχ, Μαιρούλα μου...Ναι, συνέβη και αυτό...Θα έμπαινα στον 5 αλλά έτσι από ένστικτο και όντας στην 18 εβδ κύησης πήγα για υπέρηχο γιατί είχα μια ανησυχία....Δεν βρέθηκε καρδιακός παλμός...είχε σταματήσει από την 16 εβδομάδα κύησης...Ενδομήτριος θάνατος λόγω συστροφής ομφάλιου λώρου γύρω από τον εαυτό του...

Όμως προσπαθώ! Πάντα πρέπει να κοιτάμε μπροστά!

Σε φιλώ! Άντε και στον μάγκα ένα!:-D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλα!

να κοιτατε την ημερα που ξημερωνει και να χαμογελατε!

η ζωη ειναι τοσο πολυτιμη τοσο γλυκεια!

οταν θα γεμισετε με αυτην την γλυκεια αισιοδοξια θα ερθει και το πολυποθητο!

ολοι εχουμε εναν αγγελο που περιμενει να ερθει στην Γη και να πει "μανουλα"!

σας φιλω όλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
kalimera koritsia.eimai kainourgia stin parea.to perasa k go,proxtes egine i apoksesi,eitane i 8 evdonada.den ksero ti na po kai pou na rikso to ftaiksimo.ponao polu omos,thelo to moraki mou!

Λυπάμαι....πονάει, το έχω βιώσει...

Αν θες να πεις μια κουβέντα και κάποιος να σε καταλάβει έλα εδώ:

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=819

Πέρασα κι εγώ από εκεί....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...