Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

mommy

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι------> τελικά γέννησε 8/10 2500γρ ΙΑΣΩ

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-------> τελικά γέννησε 26/10 2650γρ με φτ

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-----> τελικά γέννησε 24/10 3.270γρ καισ.

lLiveloula2------ΠΗΤ 21/11 κοριτσάκι--->γέννησε 5/11 2500γρ καισ

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι------> γέννησε 5/11 3820γρ

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι -----> γέννησε 6/11 2300γρ

mommy to be

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

update again :) :) :)


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!!!

Γέννησαααααα!!! Τελικά χθες κατά τις 06:30 έσπασαν τα νερά και άρχισαν οι πόνοι! Πήγαμε μαιευτήριο και στις 14:00 γέννησα φυσιολογικά έναν μπέμπη 3820γρ.!!! Ήταν δύσκολος τοκετός και ο καημενούλης ζορίστηκε γιατι ήταν τυλιγμένος με τον λωρο δυο φορες στο λαιμό και μια στο χερι, αλλά τα καταφέραμε!! Τελικά δεν ήθελε να αποφασίσουμε εμείς γι αυτον και μας την έσκασε, μιας και σήμερα θα μπαίναμε για πρόκληση! Προσπαθούμε με τον θηλασμό κι ελπίζω να τα καταφέρουμε... Τέλος αυτος είναι ανοιχτόχρωμος και μοιάζει στον μπαμπά του ενώ ο πρώτος μου είναι ίδιος εγώ!!!

Liveloula να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!! Πάντα γερο και καλότυχο να είναι!!!! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!!

Κορίτσια μην αγχώνεστε για τα κιλά. Όταν με το καλό γεννήσετε θα τα χάσετε! Εγώ που είμαι πάντα παχουλή, τα κιλά της προηγούμενης εγκυμοσύνης τα είχα χάσει στους 10 μήνες.

Μαρία θα περιμένουμε τα νέα σου απο το NST.

Penny μην το σκέφτεσαι έτσι. Σκέψου ότι είναι οι τελευταίες μέρες που μπορείς να κουβαλάς μαζί σου οπουδήποτε το παιδάκι σου χωρίς ιδιαίτερο κόπο και προετοιμασία και απόλαυσε το!!! Χαχαχα!!!

Α! Και κάτι ακομα μανούλες! Όσες ανυπομονούν να γεννήσουν ας δοκιμασουν κιια βολτα στο ΙΚΕΑ!!! Εγώ και στα δυο μου παιδιά την προηγούμενη μέρα της γέννας είχα πάει βόλτα στο ΙΚΕΑ!!!

Να σου ζησει!!!!! Μπραβο!!!!!!! Να δεις και τα δυο σου παιδακια οπως επιθυμεις!!!!

αντε λιγες μειναμε!!!!!!

βολτα στο ικεα εχω παει.... τιποτα. Βολτα στο leroy... τιποτα.. σημερα θα βγω βολτα στα μαγαζια σου πειραια...αντε να δουμε


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλιτσες.

Αν κ τις τελευταίες 2 εβδομάδες ταλαιπωρήθηκα αρκετά στην εγκυμοσύνη τελικά γεννήθηκε απόψε στις 12:14 το κοριτσάκι μας.Μικρούλα βγήκε μόλις 2.300 όμως πολύ δυνατή κ ζόρικη.Έπιασε κ στήθος κ εύχομαι να έχουμε επιτυχή θηλασμό.

Όταν γυρίσουμε σπίτι θα μπω να σας πω όλα τα γεγονότα με λεπτομέρειες.

Με το Καλό σε όσες μείνατε κ σας εύχομαι να έχετε πανευκολες γέννες όσο κ εγώ.

Φιλάκια.

Να σου ζησει και σενα η κοριτσαρα!!!!!!!!!!!

κρατατε γερα οι υπολοιπες.... λιγο εμεινε!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

mommy

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι------> τελικά γέννησε 8/10 2500γρ ΙΑΣΩ

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-------> τελικά γέννησε 26/10 2650γρ με φτ

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-----> τελικά γέννησε 24/10 3.270γρ καισ.

lLiveloula2------ΠΗΤ 21/11 κοριτσάκι--->γέννησε 5/11 2500γρ καισ

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι------> γέννησε 5/11 3820γρ

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι -----> γέννησε 6/11 2300γρ

mommy to be

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

update again :) :) :)

Μπραβο titiko!!!! Εσενα μεχρι ποτε σου ειπε ο γιατρος? Μια μερα διαφορα εχουμε στην ΠΗΤ


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο titiko!!!! Εσενα μεχρι ποτε σου ειπε ο γιατρος? Μια μερα διαφορα εχουμε στην ΠΗΤ

Μέχρι 18/11 αλλα δεν έχω καθόλου συσπάσεις ...τιποτα δεν εχω :|:neutral: κάθε μέρα περπατάω καμία ωρα αλλα ακομά στο περίμενε είμαι ..πφφφ

εσυ πως είσαι?


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια..!!! Πωπω τι ωραία να ανοίγεις και να διαβάζεις ωραια νεα..

Τινακι μου, να σου ζήσει κορίτσι μου το αντρακι σου..και συγχαρητήρια που τα καταφερες με τοσο μεγάλο παιδάκι..

Πετρινα μου, να σου ζησει κι εσενα η μικρη σου και σου ευχομαι πολλές ωραίες στιγμές με το κοριτσάκι σου πια που σίγουρα θα ειναι πρωτόγνωρες..

Μαρια μου, οτι καλύτερο σου εύχομαι και περιμένουμε τα καλα σου νεα..

Kel, η δική σου μαλλον θελει μαγαζια και περνάει καλα..της Τινας ειναι αγορια και σου λεει απο το να μας γυριζει μαγαζια ας βγούμε..κλασσικοι αντρες..χαχα..

Εγω χθες ειχα γιατρο και ειμαι ετοιμη..ανα πασα στιγμή ειπε ο γιατρος..η μπεμπα εχει χωθει για τα καλα στη λεκανη, ο τραχηλος υποχωρει, το περπάτημα βοηθαει πολυ και δε με βλεπει να παιρνω πανω απο βδομάδα..Ευχομαι να γινει το Σαβ/κο και να ειμαι με τον άντρα μου χαλαρα και να συμβει..για να δουμε..την Παρασκευή θα παω κι εγω για NST..κατα τα αλλα φεύγω τωρα για το καθιερωμένο πρωινο μου περπάτημα..Ααα..Kel, τις δουλειές δοκίμασε για να βγει η μπεμπα..σε αυτο καθε γυναικα αντιδρα..χαχαχα

Φιλακιααααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

γεννησαμε και επιστρεψαμε σπιτι μας. Γεννησα στις 2/11/14 αν μου εσπαγαν τα νερα σπιτι δεν θα προλαβαινα να φτασω μαιευτηριο γιατι φανταστειτε οτι μου τα επσασαν και ο γιατρος μου φωναζε κρατα το μεσα γιατι δεν εχω βαλει γαντιια ακομα και η μαια του απαντουσε φοραω εγω χιχιχι απλα γλυστρισε και ενω μαζευαν τα υγρα εγω τσιριζα οτι κατι γλυστραει και με ποναει εεεε δεν χρειαστηκε να με εξετασουν γιατι με του που πηγε η μαια να το κανει ειδε τα μαλλακια του γι αυτο τσιριζε ο Τακης δεν φοραω γαντια οι γονεις δεν προλαβαν να ερθουν τον ειδαν ενα 30΄αφου γεννηθηκε γιατι ηταν ηδη στον δρομο. Οταν αποφασισαμε να μου σπασουν τα νερα τους ειπαμε ξεκινηστε και σε κανα 2ωρο μαξ θα εχει γεννηθει και αυτος γεννηθηκε σε 5΄.Ουτε επισκληριδιο δεν εκανα....Μακαρι ολες με μισο πονο. Γεννηθηκαμε μικρουλια 2740 αλλα την ημερα που φυγαμε ειμασταν 2740 δηλαδη εχασε την πρωτη μερα 120γρ την δευτερη 20γρ και την τριτη πηρε 140γρ. Με θηλασμο χαχαχα....Αυτα απο εμενα μπραβο σε οσες γεννησαν με γερα και δυνατα μωρακια και με το καλο στις επομενες φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

γεννησαμε και επιστρεψαμε σπιτι μας. Γεννησα στις 2/11/14 αν μου εσπαγαν τα νερα σπιτι δεν θα προλαβαινα να φτασω μαιευτηριο γιατι φανταστειτε οτι μου τα επσασαν και ο γιατρος μου φωναζε κρατα το μεσα γιατι δεν εχω βαλει γαντιια ακομα και η μαια του απαντουσε φοραω εγω χιχιχι απλα γλυστρισε και ενω μαζευαν τα υγρα εγω τσιριζα οτι κατι γλυστραει και με ποναει εεεε δεν χρειαστηκε να με εξετασουν γιατι με του που πηγε η μαια να το κανει ειδε τα μαλλακια του γι αυτο τσιριζε ο Τακης δεν φοραω γαντια οι γονεις δεν προλαβαν να ερθουν τον ειδαν ενα 30΄αφου γεννηθηκε γιατι ηταν ηδη στον δρομο. Οταν αποφασισαμε να μου σπασουν τα νερα τους ειπαμε ξεκινηστε και σε κανα 2ωρο μαξ θα εχει γεννηθει και αυτος γεννηθηκε σε 5΄.Ουτε επισκληριδιο δεν εκανα....Μακαρι ολες με μισο πονο. Γεννηθηκαμε μικρουλια 2740 αλλα την ημερα που φυγαμε ειμασταν 2740 δηλαδη εχασε την πρωτη μερα 120γρ την δευτερη 20γρ και την τριτη πηρε 140γρ. Με θηλασμο χαχαχα....Αυτα απο εμενα μπραβο σε οσες γεννησαν με γερα και δυνατα μωρακια και με το καλο στις επομενες φιλακια σε ολες

Καλημέρα ! Να σου ζήσει κορίτσι μου το νινί σου! Πωω πολύ εύκολα γέννησες , την γέννα σου να χω:):):) Καλό σαραντισμό !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

mommy

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι------> τελικά γέννησε 8/10 2500γρ

sozi---ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-------> τελικά γέννησε 26/10 2650γρ

Koutsouni22--ΠΗΤ 17/11 αγοράκι---> τελικά γέννησε 24/10 3.270γρ

lLiveloula2------ΠΗΤ 21/11 κοριτσάκι--->γέννησε 5/11 2500γρ καισ

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι------> γέννησε 5/11 3820γρ

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι -----> γέννησε 6/11 2300γρ

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι----> γέννησε 2/11 2740γρ

mommy to be

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

update again :D:D:D:D

__________________


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

τινακι, πετρινα, κελλι Να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!! παντα υγεια να εχουν στην ζωουλα τους!!!! Μαμαδες καλο σαραντισμο και γρηγορη αναρρωσει απο τους τοκετούς!!!!

πενυ βλέπω να εισαι η επομενη!!!!! Με το καλο!!!

Εγω περπατησα λιγακι σημερα και με πονανε πολυ τα ποδια μου ουφφφ... Πολυ βαρος βρε παιδί μου!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kelli μου, συγχαρητήρια..Να σου ζησει κορίτσι μου..παντα τυχερο και ευτυχισμένο να ειναι..μια χαρα..εφτασες σχεδον στην ΠΗΤ..και το βαρος του πρέπει να βοηθησε που γεννησες τοσο ευκολα..μακαρι ολες να έχουμε τη γεννα σου...Μπραβο και για το θηλασμο...καλη συνέχεια..

Τιτικο, όντως μακαρι να έχουμε όλες τοσο εύκολες γεννες..και μπράβο για το update της λίστας..

Νικακι, έτσι είχες πει πως θα ειμαι η επομενη..αλλα με περασαν τα κορίτσια..χαχα..το Σαβ/κο ελπιζω να γεννησω πάντως και ευκολα και όμορφα..Για να δούμε..κι εσυ κοντά φαίνεται να είσαι και εύχομαι και η Kel το ιδιο γιατί περιμένει πως κ πως κι εκεινη..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

tinaki, πετρινα και kelli συγχαρητηρια και να σας ζησουν τα νινια σας!!! Παντα να ειναι ευτυχισμενα και τυχερα!!!

tinaki ikea θα παμε κι εμεις μια βολτουλα, λες να πιασει το κολπο;;

πενυ κι εγω για την επομενη σε υπολογιζω αν και σ'αυτο το παρεακι ολο εκπληξεις ειμαστε!!

kel θα γεννηθει και η δικια σου, που θα παει;; Απλα σαν κλασικη γυναικα μαλλον αργει για να κανει εντύπωση. .χιχιχι!!

Αυριο το πρωι θα παω για την εξεταση και θα σας πω και τα δικα μας νεα!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας (αν γνωρίζεται :) ) πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έκανα (αίματος και ούρων) αλλά δεν τα είδα καλά τα αποτελέσματα. Ο μικροβιολόγος είπε οτι είναι καλα...Λοιπόν στην εξέταση ούρων τα πυοσφαίρια είναι 18-20, λέτε να έχω ουρολοίμωξη? Σας έχει τύχει ???

Στην εξέταση αίματος το ινωδογόνο είναι ανεβασμένο! Δεν γνωρίζω τ είναι το ιινωδογόνο....έχω αγχωθεί πολύ! Αύριο θα πάω τα αποτελέσματα στον γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Μακάρι να είναι καλά το μωράκι μου και να μην πάθει κάτι....


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας (αν γνωρίζεται :) ) πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έκανα (αίματος και ούρων) αλλά δεν τα είδα καλά τα αποτελέσματα. Ο μικροβιολόγος είπε οτι είναι καλα...Λοιπόν στην εξέταση ούρων τα πυοσφαίρια είναι 18-20, λέτε να έχω ουρολοίμωξη? Σας έχει τύχει ???

Στην εξέταση αίματος το ινωδογόνο είναι ανεβασμένο! Δεν γνωρίζω τ είναι το ιινωδογόνο....έχω αγχωθεί πολύ! Αύριο θα πάω τα αποτελέσματα στον γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Μακάρι να είναι καλά το μωράκι μου και να μην πάθει κάτι....

Τι ωραια νεα ειναι αυτα απο ολες σας!!!! Μπραβο! Εμενα πραγματικα μου φαινεται αιωνιοτητα το ποτε θα γεννησω. Αλλα το κοριτσακι μου θα την λυπηθει την μαμα εκει που δεν το περιμενω θα βγει!!! Με κατι τετοιες σκεψεις παρηγοριεμαι!!

οι δικες μου εξετασεις ειναι καλες σε γενικες γραμμες. Οι τρανσαμινασες μου ειναι μονο πεσμενες και μαλλον απο οτι μου λενε... ενα κοριτσακι εχει κατσει πανω στο συκωτι!!!

εγω δεν εχω εξεταση για ινωδογονο. Δεν ξερω καν τι ειναι!!!

πεννυ πολυ θελω να παω αυριο στο γιατρο και να μου πει οτι εμπεδωθηκε... τα ψωνια δεν βοηθησαν... σηκωμα λεκανης με ρουχα για απλωμα τιποτα... σκουπισμα τιποτα... αυριο θα μου πει ο γιατρος μερα για να μπω στο νοσοκομειο με τεχνητους!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...