Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Kori να σα ζησει!Παντα γερο κ καλότυχο το μωρακι σας...!

nikaki άντε πλησιάζουν οι μέρες... :-)

Τitiko εσυ πιθανοτατα μετράς ώρες ακόμα...αντεβμε το καλό!

Pennymom κ Κoutsouni όλες τα ιδία κάνουμε στο πρωτο παιδί στην αρχή...μετα απο την κούραση κ μονο οποτε βρεις χρονο απλα ΚΟΙΜΑΣΑΙ!

Κel καλη προσαρμογή στο σπιτάκι σας!

Εμείς εδώ έχουμε φτιαξει το πρόγραμμα μας,γενικά είμαστε ήσυχες προς το παρόν,μακάρι να συνεχισει έτσι... :-)

Καλη συνέχεια σε όλες κ με το καλό στα κορίτσια που περιμένουν...φιλάκια!


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ! Τι κάνετε μανούλες και μέλλουσες μανούλες? που χαθηκατε όλες? εμένα σήμερα είναι η ΠΗΤ μου αλλά κανένα σημάδι.... Αύριο θα πάω στο μαιευτήριο να με εξετάσουν και παιζει να μπω με πρόκληση ΄ή να πάρω κανά δυο μέρες παράταση ! Θα φανεί !


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια εφτασε ο καιρός!! Αυριο μπαινω και εγω με προκληση, ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Στην πρωτη γεννα πηγαινα λες και πηγαινα εκδρομή! Τωρα η αληθεια ειναι εχω ψιλο αγχωθει!!!!

Τιτικο με το καλο και εσυ μαλλον ημαστε οι μονες εγκυες εδω!! Με ενα πονο κοπέλα μου!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια εφτασε ο καιρός!! Αυριο μπαινω και εγω με προκληση, ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Στην πρωτη γεννα πηγαινα λες και πηγαινα εκδρομή! Τωρα η αληθεια ειναι εχω ψιλο αγχωθει!!!!

Τιτικο με το καλο και εσυ μαλλον ημαστε οι μονες εγκυες εδω!! Με ενα πονο κοπέλα μου!!

Με το καλό nikaki και με εναν πόνο σου εύχομαι κοπέλα μου! Μάλλον μείναμε εμεις οι 2 μόνο ...εγω φοβάμαι μην καταλήξω σε καισαρική η πρόκληση...


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.Πως είστε?

Με το καλό σε όσες έμειναν να παρόντα μωρά τους αγκαλιά.

Οι λεχωνιτσες τι κάνετε?Εμείς μπήκαμε σε καθημερινούς ρυθμούς,o θηλασμός πάει πολύ καλά,αύριο θα έρθει παιδίατρος.Τα μεγάλα με βοηθούν όσο μπορούν,τον μικρό τον έχει αναλάβει o άντρας μου γιατί έχει περίεργες αντιδράσεις ώρες ώρες από ζήλια άλλα το παλεύουμε να μην αισθάνεται άσχημα.

Ψυχολογικά πως είστε?

Κόσμο δέχεστε σπίτι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kori να σου ζησει το νινακι και καθε ευτυχια ευχομαι!!!

titiko και nikaki ειμαι κι εγω ακομα εγκυουλα. Μην αγχωνεστε, δεν μεινατε μονες σας. Εμενα μου ειπε η γιατρος επιδη εχουμε ενα θεμα με τη μπουμπου στη κοιλιτσα οτι αν δεν γεννησω μεχρι το Σ/Κ την Τριτη πρωτα ο Θεος θα μπω με προκληση. Και το πρωτο μου κοριτσι με προκληση το γεννησα αφου περασε η πητ και ολα πηγαν μια χαρα. Βεβαια αυτη τη φορα εχω λιγο αγχος παρα πανω αλλα ο Θεος ξερει, οτι ειναι να γινει θα γινει....

nikaki ευχομαι να σου πανε οοοολα τελεια αυριο και να κρατησεις στην αγκαλια σου το ζουζουνι σου!!!! Με ενα πονο...

Φιλια σε ολο το παρεακι!!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

ninaki ευχομαι να γεννησες με εναν πονο ενα γερο και δυνατο μωρακι....Εμεις παμε μια χαρα με τον θηλασμο αλλα θυμασται που σας ειπα οτι ειχα τον μεγαλο αρρωστο εεεε καταληξαμε στο παιδων με το μωρο ευτυχως εχουμε την παιδιατρο μας εκει και βγηκαμε χθες αλλα κοτσαραμε μια μολυνση στο ματι οπου βαζουμε κολιρια.... Το μωρο παραμενει καλοβωλο αλλα παιδευτηκε στο παιδων καθε τρεις και λιγο του μετραγαν οξυγονο θερμοκρασια και τον εξεταζαν γιατι αποφασισε η παιδιατρος να μην τον βαλει μενν και μεινει καιρο μεσα αλλα σε θαλαμο παρακολουθησης μυξουλες ειχαμε αλλα υπηρχε ο κινδυνος πυρετου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! kelli79 περαστικά !!!

nikaki19 λογικά θα έχεις γεννήσει! Να σου ζήσει!!!!

Εγω πήγα στο μαιευτήριο σήμερα και έφυγα άπατη! Δεν έχω καθόλου συσπάσεις, ο τράχηλος είναι κλειστός αλλα έχει αλλοιωθεί πολύ λίγο! Ο μικρός μου είναι ευτυχώς καλά αλλά δεν λέει να βγεί! Θα ξαναπάω την Παρασκευή για να δούμε τι θα κάνουμε ! Πφφφ δεν θα "ελευθερωθώ" ποτέ μου φαίνεται ....


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου διάβασα τα νέα σας..Δεν έχω χρόνο να σχολιάσω..Δεν έχουμε βρει ακόμα και ρυθμούς και νυστάζω πολύ πολύ..Το βράδυ υποφέρω πια..Δεν έχει πέσει και ο αφαλός μας ακόμα και φοβάμαι πολύ μέχρι να πέσει..Είμαστε στη 12η μέρα και ακόμα να πέσει..Εσάς πότε έπεσε ? Η γιατρός είπε πως είναι καθαρός και θα πέσει κάποια στιγμή, να μην ανησυχώ..αλλά μέχρι τότε δεν ευχαριστιέμαι ούτε να την κάνω μπανάκι..Εσάς έχουν βρει ρυθμούς τα παιδάκια σας που θηλάζετε ? Εμένα κάποιες μέρες αποσυντονιζέται πλήρως κι αν δεν κοιμηθεί με το που φάει, σε μια ώρα ξαναθέλει στήθος..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μανουλιτσες πως είστε?

Εμάς ήρθε η παιδίατρος σήμερα κ τη βρήκε πολύ καλάΤα κιλά της πριν Μία βδομάδα ήταν 2.220 κ σήμερα 2.460.Πάρα πολύ καλάΤα αντανακλαστικά της τέλεια.Θα την ξαναδεί αφού σαραντίσει.

Πενυ μου υπομονή ένα δίμηνο κ θα στρώσει το θέμα με τον ύπνο.Κατανοώ την κούραση σου όμως περνάει γρήγορα o καιρός.O αφαλός έπεσε την 6η μέρα άλλα ακόμα θέλει καθαρισμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου διάβασα τα νέα σας..Δεν έχω χρόνο να σχολιάσω..Δεν έχουμε βρει ακόμα και ρυθμούς και νυστάζω πολύ πολύ..Το βράδυ υποφέρω πια..Δεν έχει πέσει και ο αφαλός μας ακόμα και φοβάμαι πολύ μέχρι να πέσει..Είμαστε στη 12η μέρα και ακόμα να πέσει..Εσάς πότε έπεσε ? Η γιατρός είπε πως είναι καθαρός και θα πέσει κάποια στιγμή, να μην ανησυχώ..αλλά μέχρι τότε δεν ευχαριστιέμαι ούτε να την κάνω μπανάκι..Εσάς έχουν βρει ρυθμούς τα παιδάκια σας που θηλάζετε ? Εμένα κάποιες μέρες αποσυντονιζέται πλήρως κι αν δεν κοιμηθεί με το που φάει, σε μια ώρα ξαναθέλει στήθος..

Όσο για τον θηλασμό όποτε ζητάει πρέπει να δίνεις στήθος αρκεί να μη σε κάνει πιπίλα.Α ν δε ρουφάει να τη βγάζεις κ μόνο όταν τραβάει να την αφήνεις γιατί εγγυημένα θα το θεού συνεχώς να τη νανουρίζει κ θα σε κουράσει αυτόΝα λες όλες τις απορίες στον παιδίατρο κ εκείνος θα σου πει καλύτερα τι πρέπει κ τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ρennymom κουράγιο!Ο θηλασμός να ξέρεις θέλει υπομονή...Επειδή το πέρασα στο πρωτο μου παιδι γυρώ στις 40 μέρες που θα έχει εδραιωθεί θα αρχισετε να μπαινετε σε πρόγραμμα,εξαρτάται βεβαία κι απο το παιδι...εγώ αν κ στεναχωριεμαι γι αυτό το λογο δε θηλάζω τώρα,γιατί με ενα ηδη παιδι κ δουλεια σε 2 εβδομαδες είναι πρακτικά αδύνατο...

Πάλεψε το όσο μπορείς η αρχή είναι δυσκολη,μετα να δεις που θα σου φαίνονται ολά πιο εύκολα...ο αφαλός εμας έπεσε τη 14η μερα.

Nikaki λογικά θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα τώρα...περιμένουμε νέα σου...

Κoutsouni εμένα η παιδίατρος μου είχε πει ποτε να μη πειραζω το πουλάκι του...το έκανε μονο αύτη στο ιατρείο σε κάθε επίσκεψη,δε χρειάστηκε κάτι παραπάνω...καλυτερα να συνεννοηθεις με τον παιδίατρο σας,μη κανεις κάτι χωρίς να σου πει...

Titiko κ Mariathens υπομονή,να μείνoυν μέσα τα μωρακια δε γίνεται :-) απο μέρα σε μέρα θα τα έχετε αγκαλιτσα...

Κelli περαστικά σας...κρίμα η ταλαιπωρία για το μωρακι αλλά ευτυχώς ολά καλά...

Πετρίνα μια χαρά η μικρή...πω πω μπράβο σας που τα καταφερνετε με τοσα παιδάκια!Όσο για τον κοσμο εμείς είπαμε σε ολους οτι δε θα δεχόμαστε παιδάκια στο σπίτι τουλαχιστον για 40 μέρες να αποφύγουμε ιωσεις κ.τ.λ Τώρα αν κάποιοι φιλοι θέλουν να έρθουν επίσκεψη οκ αν κ να σου πω την αλήθεια δεν έχω πολυ όρεξη μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας άλλα δε θέλω κ παρεξηγήσεις ...εσείς αλήθεια τι κάνετε με αυτό το θέμα?

Εμείς είμαστε πολυ καλά,η μικρή σε 10 μέρες πήρε 550 γρ κ είμαστε πια 3 κιλά...βέβαια πίνουμε ενα ενισχυμένο γάλα για ελλιποβαρη κ προωρα βρέφη κ ίσως γι αυτό να βαλαμε τόσο βαρος τόσο γρήγορα...κατα τα άλλα γενικά καλά,ξυπναμε ανα 3-4 ώρες για φαγητο κ είναι πολύ ήσυχη...Αχ τη περίοδο που θα ξεκινήσουν οι κολικοι σκέφτομαι,μάκαρι να τους περάσουμε όσο πιο ήπια γίνεται...

:-):-). :-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει καθολου απλα επειδη μου το ανεφερε ο αντρας μου και ειπα να ρωτησω μιας και η παιδιατρος οταν πηγα δεν μου ειπε το παραμικρο πανω στο θεμα αυτο, την ειδα που το κατεβασε αλλα ειπε οτι ειναι μια χαρα...

Με τα αγορια ειναι λιγο αγχος αυτο το θεμα...Ευχαριστω για την απαντηση..!!!

Ninaki να σου ζησει το μωρακι σου παντα καλοτυχο και με υγεια!!!Καλα σαραντα να εχεις!!Περιμενουμε νεα σου συντομα...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Πως τα πανε οι μανουλες???? Ελπιζω να εχουν γεννησει κ οι τελευταιες!!

penny αν σε παρηγορει επισης δεν κοιμαμαι. Καθε 2 ωρες θηλαζω. Μιση ωρα τουλαχιστον θηλαζω, αλλαζω, δινω πιπιλα κ καθε δυκ λεπτα σηκωνομαι κ της την ξαναδινω.

με τρομαξε κ η παιδιατρος οτι δεν παιρνει βαρος κ δυο μερες εκλαιγα αλλα ευτυχως η ζυγαρια μου εβγαζε λαθος βαρος.

ο αφαλος μας μολις επεσε. Στις 10 μερες. Θελει ακομα δεκα για να κανουμε μπανιο ελευθερα.

φιλια σε ολες κ υπομονη.... τουλαχιστον το ξενυχτι αξιζει τον κοπο


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...