Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Εγκυμοσύνη ή όχι;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Εϊμαι καινούργια στο Forum και έχω διαβάσει λίγο τα θέματα σας. Θα ήθελα να θέσω και εγώ λίγο την αγωνία και τις απορίες μου.

Τελευταία μου περίοδος ήταν στις 27/03/2014. Έχω κύκλο 25 ημερών οπότε η μέρα της ωορηξίας μου ήταν στις 07/04/2014. Είχα ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου στις 06/04/2014.

Σήμερα είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης καθώς η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου ήταν στις 21/04/2014.

Έχω πρησμένο στήθος και κοιλιά που είναι και σημάδια της περιόδου και από σήμερα το πρωί πονάκια στο κάτω μέρος της κοιλιάς καθώς και πίσω στη μέση. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο εκτός από κάτι μικροανακατέματα στο στομάχι όταν φάω κάτι.

Τι λέτε;


Μωράκι μας σε περιμένουμε...

tt1a4cf4.aspxO2Aip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Εϊμαι καινούργια στο Forum και έχω διαβάσει λίγο τα θέματα σας. Θα ήθελα να θέσω και εγώ λίγο την αγωνία και τις απορίες μου.

Τελευταία μου περίοδος ήταν στις 27/03/2014. Έχω κύκλο 25 ημερών οπότε η μέρα της ωορηξίας μου ήταν στις 07/04/2014. Είχα ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου στις 06/04/2014.

Σήμερα είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης καθώς η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου ήταν στις 21/04/2014.

Έχω πρησμένο στήθος και κοιλιά που είναι και σημάδια της περιόδου και από σήμερα το πρωί πονάκια στο κάτω μέρος της κοιλιάς καθώς και πίσω στη μέση. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο εκτός από κάτι μικροανακατέματα στο στομάχι όταν φάω κάτι.

Τι λέτε;

καλημερα NeverLand! απο τη στιγμη που υπηρξε ελευθερη επαφη ολα ειναι πιθανα, γιατι δεν κανεις ενα τεστ ή μια χοριακη; καλα αποτελεσματα!!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Στην 3η μέρα είναι αξιόπιστο το τεστ ή είναι καλύτερα να περιμένω ακόμα 1-2 μερούλες;

ειναι μεχρι 99% αξιοπιστο οπως αναγραφουν

παντα ο κυκλος σου ειναι σταθερος στις 25 μερες? πιασε τον πιο μεγαλο σου κυκλο και αν εχεις ξεπερασει τον πιο μεγαλο σου κυκλο τοτε κανε ενα τεστ, εκτος αν θες να περιμενεις ακομα 2-3 μερες! οπως νιωθεις εσυ κοριτσακι μου


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα υπόλοιπα σήμερα παρατηρώ και λίγη ζαλάδα και ανακάτεμα στο στομάχι ότι και να δοκιμάσω να φάω...τώρα από το άγχος είναι, υπάρχει εγκυμοσύνη; Δεν ξέρω...μάλλον να κάνω ακόμα 1-2 μέρες υπομονή


Μωράκι μας σε περιμένουμε...

tt1a4cf4.aspxO2Aip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από τα υπόλοιπα σήμερα παρατηρώ και λίγη ζαλάδα και ανακάτεμα στο στομάχι ότι και να δοκιμάσω να φάω...τώρα από το άγχος είναι, υπάρχει εγκυμοσύνη; Δεν ξέρω...μάλλον να κάνω ακόμα 1-2 μέρες υπομονή

απο την εμπειρια μου τους τελευταιους μηνες, παρατηρησα οτι τα συμπτωματα της κοντης ειναι ιδια με της εγκυμοσυνης δυστυχως!!!! παντως ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Κι εγω με 3 μερες καθυστερηση εκανα τα τεστ (ειχα παρει 4) αλλα με ειχαν μπερδεψει περισσοτερο και τελικα πηγα και εκανα μια χοριακη και ειδα οτι ειμαι εγκυος.

Κι εγω ειχα 25 κυκλο με τελευταια περιοδο 18/3/14 και ειχαμε ερθει σε ελευθερη επαφη την 12 μερα του κυκλου στις 29/3 που ηταν γονιμη.

Αυτα που ειχα παρατηρησει εγω ηταν συνεχεια πονακια χαμηλα στην κοιλια 1μιση εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο, πολλα νευρα και ζαλαδες.

Ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις.


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Κι εγω με 3 μερες καθυστερηση εκανα τα τεστ (ειχα παρει 4) αλλα με ειχαν μπερδεψει περισσοτερο και τελικα πηγα και εκανα μια χοριακη και ειδα οτι ειμαι εγκυος.

Κι εγω ειχα 25 κυκλο με τελευταια περιοδο 18/3/14 και ειχαμε ερθει σε ελευθερη επαφη την 12 μερα του κυκλου στις 29/3 που ηταν γονιμη.

Αυτα που ειχα παρατηρησει εγω ηταν συνεχεια πονακια χαμηλα στην κοιλια 1μιση εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο, πολλα νευρα και ζαλαδες.

Ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις.

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια όμορφη εγγυμοσύνη και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!! :)

Είπα να μείνω σήμερα και αύριο. Αν δεν έρθει κάτι θα πάω Παρασκευή για χοριακή.


Μωράκι μας σε περιμένουμε...

tt1a4cf4.aspxO2Aip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κάνω πρώτα την ανάλυση και μετά να το πω στον αρραβωνιαστικό μου ή να του πω για την καθυστέρηση και να γνωρίζει για την ανάλυση; Δεν είμαστε στε φάση που προσπαθούμε να κάνουμε παιδί. Είπαμε το αφήνουμε χαλαρά μόνο του και όποτε είναι να έρθει καλοδεχούμενο. Τώρα δεν ξέρω στην ανακοίνωση κάτι τέτοιου πως θα το πάρει, άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη :) με αγχώνει!!!


Μωράκι μας σε περιμένουμε...

tt1a4cf4.aspxO2Aip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχωνει γλυκιά μου. Αυτός θα χαρεί πιο πολύ απο σένα :-P

Ο δικός μου να δεις κλάμα και συγκίνηση απο την χαρά του και γενικά το παιζει σκληρός και δυνατός :tongue:

Κάνε οτι νιώθεις όμως.

Παντως προλαβαινεις ακόμα να πας σε μικροβιολογικό.


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και πήρα τεστ το απόγευμα που σχόλασα δεν αντεξα. Δεν θυμάμαι τη. Μάρκα του τεστ αλλά αν το αποτέλεσμα ήταν 1 γραμμή είναι αρνητικό αν είναι 2 γραμμές θετικό. Εμφανίστηκαν 2 γραμμές η μια πιο σκούρα από την άλλη δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο...ήταν όμως 2!!!! Είπα να κάνω το 2ο τεστ το πρωί με πρωινά ούρα μα επιβεβαιωθώ


Μωράκι μας σε περιμένουμε...

tt1a4cf4.aspxO2Aip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ :D :D

Μπραβο γλυκια μου. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Το ειπες στον φιλο σου????

Πως νιωθεις?

Αν βγει θετικο τοτε ειναι θετικο, αν εβγαινε αρνητικο ομως τοτε θα μπορουσε να ειναι λαθος.

Παντως το θετικο δεν ειναι ποτε λαθος γιατι για να βγηκαν 2 γραμμες σημαινει οτι κατι υπαρχει.

Και πρεπει να ειαμστε και κοντα.

Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και 2 μερες.

Το πολυ πολυ να εχουμε μια εβδομαδα διαφορα και αν.


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...