Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Ασχετο αλλα καποια μανουλα διαβασα εδωσε κ λαχανο, σε τι ποσοτητα το βαζετε?? Ρωταω γιατι πχ το πρασο το θεωρω βαρυ βαζω μια ροδελα ψιλη στο γευμα, σε μπροκολο, κουνουπιδι μια φουντιτσα με 2 αν ειναι μικρες,επειδη κ το λαχανο το θεωρω δυσπεπτο για αυτο ρωταω .

Είναι δύσπεπτο αλλά είναι (όπως όλα τα λαχανικά) αναγκαίο. Τώρα ποσότητα... Εγώ έβαλα παραπάνω και του έκατσε λίγο βαρύ είναι η αλήθεια αλλά μπορείς να ξεκινήσεις με ένα φύλλο από 1/4 λάχανου ας πούμε.

Ελπίζω να είναι καλύτερα η μικρή σου.

Για τα προβλήματα ύπνου, αν και σε κανένα παιδί δεν τα αντιμετώπισα, συνιστώ υπομονή.

Όσες αργήσατε να τα βγάλετε απ το δωμάτιό σας, θα αντιμετωπίσετε σοβαρό (υποκειμενικό είναι αυτό) πρόβλημα και είναι λογικό καθώς τα παιδιά απ τον 8ο μήνα έχουν αντίληψη και αναμνήσεις. Θυμούνται δηλαδή οτι αυτός είναι ο γιατρός και μου κάνει εμβόλιο ή αυτή η γιαγιά με ζουλάει και με πονάει ή ότι αυτό είναι το δωμάτιο που συνηθίζω να κοιμάμαι ενώ σε αυτή τη γωνιά συνήθως βρίσκονταν τα παιχνίδια μου.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στα δικά μας, πήραμε άλλους 2 πόντους ύψος, φτάσαμε τους 74 και αν και κοντούληδες (προς το παρόν τουλάχιστον) ανέβηκε σχεδόν 1 καμπύλη και πλήρωσε τους 25 πόντους που οφείλει ένα υγιές μωρό να πάρει από τη γέννηση έως τον χρόνο.

Από βάρος κρατάμε τη σιλουέτα μας, είμαστε κάτω από τα 9 κιλά ακόμα αλλά απ τη στιγμή που είναι μέσα στις καμπύλες, σε σταθερή πορεία και τρώει καλά δε με απασχολεί κα-θο-λου! Ας είναι και ένας αδύνατος εδώ μέσα! Αχαχαχαχ!

Στα της διατροφής, απ τον προηγούμενο μήνα αρχίσαμε κρόκο τον οποίο τρώει σα γεύση αλλά δεν του αρέσει η υφή οπότε τρώει ελάχιστο και σήμερα του έδωσα και ασπράδι αλλά δεν τα θέλει έτσι σε κομματάκια.

Αυτό το έχει με όλα. Είναι δεκτικός σε νέες γεύσεις αλλά με τις υφές ζορίζεται πολύ.

Μόλις φάει και το ασπράδι και δεν εμφανίσει αλλεργία, ξεκινάω ψαρόσουπες!

Προς μεγάλη μου έκπληξη, ο γιατρός με ενημέρωσε πως απ το έτος θα τρώει ότι τρώμε και πολύ με ικανοποίησε ως ιδέα αλλά στην πράξη δεν τρώμε πολύ κρέας επομένως πάλι τα δικά του θα του φτιάχνω.

Γιαούρτι ξεκινήσαμε τον προηγούμενο μήνα αλλά τον αναγούλιαζε το σκέτο παιδικό. Γι αυτό, μετά από ένα διάλειμμα του πήρα παιδικό με γεύσεις και πέτυχα διάνα! Χθες το φαριν λακτέ το καταβρόχθησε.

Καλές οι συμβουλές των γιατρών αλλά αν βλέπουμε πως κάτι δεν λειτουργεί, αν πρόκειται για ανώδυνα πράγματα κάνουμε και λίγο τα πειράματά μας.

Κατά τα λοιπά, εχουμε 3 δόντια και αναμένεται το 4ο και αν ξεχαστεί κάνει και 4 βήματα χωρίς να κρατιέται!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι και μικρο να ειναι το δωματιο και το βαζεις εκει μονο για υπνο δε πειραζει.Δε χρειαζονται και τεραστιο χωρο για παιχνιδι ετσι μικρουλια που ειναι ακομα χεχε.Για μενα βαζε το εκει με αγαπημενα παιχνιδια να συνηθιζει τον χωρο.Εγω οσο ηταν ακομη στη κρεβατοκαμαρα μας την επαιρνα και την ταιζα στο δωματιο της για να αρχισει να συνειδητοποιει οτι υπαρχει και αλλος χωρος στο σπιτι, ο δικος της.Επισης στις αρχες που τη μετακομισα στο δικο της αν και συνηθισε αμεσως με το που την ακουγα οτι κατι μπορει να ηθελε ετρεχα ετσι ωστε να ξερει οτι παροτι που δε με βλεπει ειμαι αμεσως εκει αν χρειαστει.Οποτε τωρα τα πρωινα που ξυπναει η και το μεσημερι μιας και την βαζω και το μεσημερι εκει πλεον για περισσοτερη ησυχια ,ξυπναει λεει κουβεντες παιζει λιγο και μετα σηκωνεται και βγαζει κραυγες για να παω να την παρω.

Rav και εμεις κραταμε τη σιλουετα μας.Κατω απο 9 κιλα ειμαστε και κοντουλες χαχα αλλα ευτυχως μεσα στα λογικα πλαισια καμπυλης.Και μενα το παιδικο γιαουρτι με τα φρουτα της αρεσει.Το απλο ουτε να το δει.Αυγο τρωει ποτε ολοκληρο ποτε μισο.Με τις ωρες της.

Απο περπατημα εχει φτασει και τα 7-8 βηματα και γενικως ολημερα περπαταει πεφτει σηκωνεται μπουσουλαει.Εχει πλακα γιατι πλεον τη περπατουρα τη χρησιμοποιει σαν "πι".Την παει σαν τους παππουδες χαχα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

Σήμερα είχαμε μια αρκετά δύσκολη μέρα....κατ'αρχήν, ο μικρός μου έχει μειώσει πολύ τον πρωινό υπνάκο..παλιά κοιμόταν 1 με 2 ώρες στο κρεβάτι του, τώρα κοιμάται περίπου 35 λεπτά στο καρεκλάκι του φαγητού (ευτυχώς έχει ανάκλιση)....Μετά το μεσημεριανό φαγητό, κανονικά κοιμάται 2-3 ώρες..σήμερα, προσπάθησα να του αρχίσω την εκπαίδευση ύπνου και καταλήξαμε να πάθει υπερένταση και να κοιμηθεί 40 λεπτά.....Το απόγευμα, ενώ κανονικά τρώει 210 ml γάλα με κρέμα δημητριακών, σήμερα έφαγε περίπου 50 ml......Το βράδυ, τον πήρε ο μπαμπάς του να τον ταΐσει και να τον κοιμήσει και έκλαιγε γοερά επί 45 λεπτά, δεν έπινε ούτε το γάλα του μέχρι που ήρθα, γαντζώθηκε στην αγκαλιά μου και σταμάτησε το κλάμα ακαριαία, ήπιε το μισό γάλα και τον πήρε ο ύπνος, δεν κατάφερα να του δώσω το υπόλοιπο.........Έσκασε το πρώτο μας δόντι χτες....λέτε αυτό να φταίει ?? Μέχρι να σκάσουν και τα υπόλοιπα, θα έχω σκάσει εγώ !!!!!!!!

Όσο για τη μεσημεριανή εκπαίδευση ύπνου, αυτό που έκανα είναι ότι προσπάθησα να τον ηρεμήσω και να τον χαϊδεύω και να του λέω γλυκόλογα αλλά βρε κορίτσια, μόλις τον ακουμπούσα στην κούνια, τιναζόταν και σηκωνόταν όρθιος...δεν έμενε καθόλου ξαπλωμένος.......πως στο καλό θα τον μάθω....:confused::confused::confused::confused:


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

Σήμερα είχαμε μια αρκετά δύσκολη μέρα....κατ'αρχήν, ο μικρός μου έχει μειώσει πολύ τον πρωινό υπνάκο..παλιά κοιμόταν 1 με 2 ώρες στο κρεβάτι του, τώρα κοιμάται περίπου 35 λεπτά στο καρεκλάκι του φαγητού (ευτυχώς έχει ανάκλιση)....Μετά το μεσημεριανό φαγητό, κανονικά κοιμάται 2-3 ώρες..σήμερα, προσπάθησα να του αρχίσω την εκπαίδευση ύπνου και καταλήξαμε να πάθει υπερένταση και να κοιμηθεί 40 λεπτά.....Το απόγευμα, ενώ κανονικά τρώει 210 ml γάλα με κρέμα δημητριακών, σήμερα έφαγε περίπου 50 ml......Το βράδυ, τον πήρε ο μπαμπάς του να τον ταΐσει και να τον κοιμήσει και έκλαιγε γοερά επί 45 λεπτά, δεν έπινε ούτε το γάλα του μέχρι που ήρθα, γαντζώθηκε στην αγκαλιά μου και σταμάτησε το κλάμα ακαριαία, ήπιε το μισό γάλα και τον πήρε ο ύπνος, δεν κατάφερα να του δώσω το υπόλοιπο.........Έσκασε το πρώτο μας δόντι χτες....λέτε αυτό να φταίει ?? Μέχρι να σκάσουν και τα υπόλοιπα, θα έχω σκάσει εγώ !!!!!!!!

Όσο για τη μεσημεριανή εκπαίδευση ύπνου, αυτό που έκανα είναι ότι προσπάθησα να τον ηρεμήσω και να τον χαϊδεύω και να του λέω γλυκόλογα αλλά βρε κορίτσια, μόλις τον ακουμπούσα στην κούνια, τιναζόταν και σηκωνόταν όρθιος...δεν έμενε καθόλου ξαπλωμένος.......πως στο καλό θα τον μάθω....:confused::confused::confused::confused:

Aχ τα περασα και εγω αυτα.Καταρχην ευθυνεται σιγουρα και το δοντακι σας αλλά δεν εχουν σε ολα τα δοντια γκρινια.Θα το δεις αυτο.Θα βγαλει καποια που ουτε που θα το καταλαβετε.Επισης ολες ειμαστε σε απανωτα αλματα μη σου πω μεχρι το Πασχα.Ειναι η φαση που θα περπατησουν,οι πρωτες λεξεις κλπ.Επισης εγω στη δικια μου σε αυτα που περιγραφεις παρατηρησα οτι μολις ηρεμουσε μετα απο μερες ανησυχιας ειχε αλλαξει ωραριο υπνου.Και μας κοιμοταν 2-3 ωρες μεσα στη μερα.Τωρα πια αν κοιμηθει 2 ωρες ειναι θαυμα.Οσο μεγαλωνουν μειωνεται ο υπνος μεσα στη μερα και κοιμουντε περισσοτερο το βραδυ χωρις να ζητησουν γαλα.Θα δεις οτι μολις ηρεμησει το μωρο σου θα εχει αλλαξει συνηθειες υπνου,Τα αναστατωνει και αυτο.Δυστυχως στα αλματα δε μπορεις να κανεις τιποτα περα απο υπομονη.Στην ηλικια που ειναι τα μωρα μας δε κοιμουντε πανω απο 13 ωρες.Αυτο διαβασα και αν κρινω απο το πως αλλαξε η δικια μου το ωραριο της εχουν δικιο.Πχ χθες κοιμηθηκε 11μιση το βραδυ.Τωρα θα σηκωθει 9 στη χειροτερη, 10 στην καλυτερη αλλά μεσα στη μερα με το ζορι να κοιμηθει 1μιση-2 ωρες.Υπαρχουν μερες που δεν κοιμαται καθολου και μετα τα πιανει υπερενταση και γινονται ακομη πιο δυσκολα μωρα.Επισης τα αλματα ευθυνονται και για την αλλαγη στο ποσο τρωνε.Και μας τρωει πολυ λιγοτερο αυτον τον καιρο αλλα θα στρωσει παλι.Αυτα μου λεει η μικρη μου εμπειρια ως τωρα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ τα περασα και εγω αυτα.Καταρχην ευθυνεται σιγουρα και το δοντακι σας αλλά δεν εχουν σε ολα τα δοντια γκρινια.Θα το δεις αυτο.Θα βγαλει καποια που ουτε που θα το καταλαβετε.Επισης ολες ειμαστε σε απανωτα αλματα μη σου πω μεχρι το Πασχα.Ειναι η φαση που θα περπατησουν,οι πρωτες λεξεις κλπ.Επισης εγω στη δικια μου σε αυτα που περιγραφεις παρατηρησα οτι μολις ηρεμουσε μετα απο μερες ανησυχιας ειχε αλλαξει ωραριο υπνου.Και μας κοιμοταν 2-3 ωρες μεσα στη μερα.Τωρα πια αν κοιμηθει 2 ωρες ειναι θαυμα.Οσο μεγαλωνουν μειωνεται ο υπνος μεσα στη μερα και κοιμουντε περισσοτερο το βραδυ χωρις να ζητησουν γαλα.Θα δεις οτι μολις ηρεμησει το μωρο σου θα εχει αλλαξει συνηθειες υπνου,Τα αναστατωνει και αυτο.Δυστυχως στα αλματα δε μπορεις να κανεις τιποτα περα απο υπομονη.Στην ηλικια που ειναι τα μωρα μας δε κοιμουντε πανω απο 13 ωρες.Αυτο διαβασα και αν κρινω απο το πως αλλαξε η δικια μου το ωραριο της εχουν δικιο.Πχ χθες κοιμηθηκε 11μιση το βραδυ.Τωρα θα σηκωθει 9 στη χειροτερη, 10 στην καλυτερη αλλά μεσα στη μερα με το ζορι να κοιμηθει 1μιση-2 ωρες.Υπαρχουν μερες που δεν κοιμαται καθολου και μετα τα πιανει υπερενταση και γινονται ακομη πιο δυσκολα μωρα.Επισης τα αλματα ευθυνονται και για την αλλαγη στο ποσο τρωνε.Και μας τρωει πολυ λιγοτερο αυτον τον καιρο αλλα θα στρωσει παλι.Αυτα μου λεει η μικρη μου εμπειρια ως τωρα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση, τι να κάνουμε , όλες μαζί στον αγώνα χαχαχα! Σήμερα ήταν πολύ καλύτερη μέρα μέχρι στιγμής....κοιμήθηκε καμιά ωρίτσα στο αμάξι μετά τον παιδίατρο στις 10 κ τώρα έπεσε ξερός μετά το φαγητό.....εννοείται χαϊδεύοντας κ τραβώντας τα μαλλιά μου :tongue::tongue: Μου είπε πάντως η γιατρός ότι δεν είναι η κατάλληλη εποχή για εκπαίδευση ύπνου (εφόσον δεν το έκανα ως τώρα) μια και το μωρό είναι πολύ πιο ευαίσθητο λόγω δοντιών, είναι και λίγο το άγχος αποχωρισμού...Ελπίζω με τη νέα χρονιά να καταφέρουμε να του φτιάξουμε το δωματιάκι του και πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη ποιότητα ύπνου τη νύχτα, και αυτός αλλά και εμείς...........

Έτσι για τα πρακτικά, μια και πολλά κορίτσια αναφέρονται στα βάρη και στα ύψη , θα ήθελα να πω ότι ο δικός μου είναι 76 πόντους και 11 κιλά !!!! Δε φαίνεται βέβαια καθόλου μπουλούκος ευτυχώς, απλά καταλαβαίνεις ότι ...το τρώει το φαΐ του χιχιιχ !!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση, τι να κάνουμε , όλες μαζί στον αγώνα χαχαχα! Σήμερα ήταν πολύ καλύτερη μέρα μέχρι στιγμής....κοιμήθηκε καμιά ωρίτσα στο αμάξι μετά τον παιδίατρο στις 10 κ τώρα έπεσε ξερός μετά το φαγητό.....εννοείται χαϊδεύοντας κ τραβώντας τα μαλλιά μου :tongue::tongue: Μου είπε πάντως η γιατρός ότι δεν είναι η κατάλληλη εποχή για εκπαίδευση ύπνου (εφόσον δεν το έκανα ως τώρα) μια και το μωρό είναι πολύ πιο ευαίσθητο λόγω δοντιών, είναι και λίγο το άγχος αποχωρισμού...Ελπίζω με τη νέα χρονιά να καταφέρουμε να του φτιάξουμε το δωματιάκι του και πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη ποιότητα ύπνου τη νύχτα, και αυτός αλλά και εμείς...........

Έτσι για τα πρακτικά, μια και πολλά κορίτσια αναφέρονται στα βάρη και στα ύψη , θα ήθελα να πω ότι ο δικός μου είναι 76 πόντους και 11 κιλά !!!! Δε φαίνεται βέβαια καθόλου μπουλούκος ευτυχώς, απλά καταλαβαίνεις ότι ...το τρώει το φαΐ του χιχιιχ !!!

Δικιο εχει η παιδιατρος σου.Και εγω παω με τα νερα της πλεον το βραδυ γιατι απλα θελει να κοιμαται πιο αργα.Οποτε υπομονη κανω και την αφηνω να αλωνιζει στο σαλονι.

Ουου μεγαλο μωρό και εσεις χεχε!Και ψηλοι! Εμεις ειμαστε ταπες.Ειχε να μοιασει το παιδι μου!:tongue::tongue:


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπερα!!!

Τι κανετε???

Πως ειναι τα μπεμπακια σας???

Ποσο χαιρομαι που διαβαζω για νεες εγκυμοσυνες!!!Κοριτσια μου με το καλο!!!Ενα γερο μωρακι σας ευχομαι!!!

Καλλιοπη μου ευχομαι συντομα να κρατησεις ενα θετικο τεστ!!!

Εμεις περναμε διαφορα λογω συνεχων ιωσεων με τον μεγαλο μου αλλα και γκαντιεμων γενικοτερα...

Ο μικρος μου γενικα ειναι πολυ καλο παιδακι!!!Θελει να ειναι ολη μερα κατω και να περπαταει κρατωντας τα επιπλα,το τελευταιο καιρο στεκεται και μονος του χωρις να κρατιεται,τον βλεπω ετοιμο να περπατησει.Απο δοντακια εχει μονο τα δυο κατω.Εχουμε αρχισει την εισαγωγη στο ψαρι και απο λαχανικα του βαζω πλεον τα παντα,οτι εχει δηλαδη το ψυγειο.Ειναι ενας μηνας που προσπαθει να μιλησει,λεει μαμα,μπαμπα,γιαγια,παππου,και μιμειται τις λεξεις που ακοει,π.χ. ειπαμε την λεξη φαρμακι και λεει ακι,εχει πολυ πλακα!!!

Βρε κοριτσια με πιανει μια νοσταλγια,τον βλεπω που μεγαλωνει και αν θελετε το πιστευετε,απορω ποτε εγιναν ολα,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε κυλησε η εγκυμοσυνη και γεννησα,ποτε τον θηλασα,ποτε φτασαμε μεχρι εδω?

Και απο την αλλη χαιρομαι που μεγαλωνει και απομακρυνομαστε σιγα-σιγα απο την μωρουδιλα και ετσι καποια πραγματα(πρακτικα) γινονται πιο ευκολα..

Εμενα κοριτσια δεν κοιμαται μονος του,οταν τον κοιμιζει ο μπαμπας του τον κουναει,οταν τον κοιμιζω εγω τον εχω αγκαλιτσα και τον χαιδευω,λιγο στο μαγουλακι,λιγο στα μαλλακια,και κουνιεμαι απαλα,οσες φορες τον εβαλα στην κουνια του εριχνε πολυ κλαμα..

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

δεν εγραφα τόσο καιρό, αλλά σας διάβαζα! Επιτέλους βρήκα και γω την ευκαιρία να σας γράψω.

Εμένα μια και γέννησα πρόωρα στις 28/12 ο μικρός μου χρονίζει ! Μου φαίνεται απίστευτο! Είναι 11 κιλά περίπου και 79 πόντους, δοντάκια 5 και από θέμα ύπνου και φαγητού είμαστε μια χαρά, δόξα το Θεό!

Είναι αρκετά δραστήριος κάνει μέχρι 3 βηματάκια μόνος του! Υπέροχη η ηλικία των παιδιών μας...το απολαμβάνω αυτό το διάστημα! Από λεξούλες, μαμά, μπαμπά, γιαγιά και....τζιτζίκι!!!

Διανύω και γω τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και για αυτό χάθηκα! Περιμένουμε κοριτσάκι τώρα, με το καλό τον Μάρτη!

Συγχαρητήρια στις ήδη εγκυούλες και καλή εγκυμοσύνη! Και με το καλό σε όσες επιθυμούν ένα ακόμα μωράκι

φιλια Ζωή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

Περνάμε κι εμείς το 2ο κρυωματάκι μας με μπόλικο συνάχι....Μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά με το μπεμπάκι μου αλλιώς δεν εξηγείται να μου κρυώσει ξανά τόσο σύντομα....Απόψε αποφάσισα ότι θα του βάζω υπνόσακο γιατί όλο ξεσκέπαστος μου είναι τη νύχτα....Δεν συζητάμε βέβαια για τα καλτσάκια που όλη μέρα τα βγάζει και μας τα δείχνει λέγοντας μας , "Κακάκια" ή "Κάκα" (Κάλτσα):lol::lol::lol:

Όσο για τον ύπνο, κάνουμε τον αγώνα μας κάθε μέρα για να κοιμηθεί και μόλις βρω ευκαιρία και δεν είναι υπερευαίσθητος από τα δόντια του, θα τον μάθω να κοιμάται μόνος του....τώρα δε μου κάνει καρδιά...άσχετα αν κάθε νύχτα όταν με ξυπνάει γκρινιάζω στον άντρα μου και δεν έχω υπομονή ......

Χαίρομαι πάντως που μπορώ και λέω τον πόνο μου έστω και διαδικτυακά....χιχιχι!!!

Καλό βράδυ σας εύχομαι και ελπίζω σε μια νύχτα με συνεχόμενο και ήρεμο ύπνο !!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, πως πατε?

Εμεις πλεον φτασαμε τα 21 συνεχομενα βηματακια και περιμενουμε να σηκωθεί μια και καλη.Κατα τα αλλα η ανησυχια το βραδυ συνεχιζεται αλλά εχουμε και δυο νεα δοντακια οποτε μπορει να οφείλεται και εκει.Φτασαμε τα 8 δοντακια συνολικα. Θα ξεκινήσουμε και ψαρακι λογικα περιμενουμε τον παιδιατρο αυτές τις μερες να μας δει και να παρουμε νεες οδηγιες. Ελπιζω να ειστε καλα με τα μωρα σας! Καλημέρα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Τι κανετε ;; Εμείς εχει μια εβδομαδα ειναι άρρωστος ο μικρός σήμερα καλυτέρεψε Δεν έτρωγε τίποτα μονο γαλα .. Απο κιλά 9950 ειναι , σε 11 μερες ειναι τα γενέθλια και ετοιμαζόμαστε πήρα διαφορά πράγματα για το πάρτυ παρήγγειλε τούρτα ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μερα .. Περπατάει κανονικά και συνέχεια ολη μερα δεν κάθεται ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κοριτσια

Ζωή συγχαρητήρια κ σε εσενα για την εγκυμοςυνη

Ευχαριστω για τις ευχές αλλα ακομα τπτ προσπαθώ αλλα μεχρι εκει δεν ειναι τοσο ευκολο για μενα οπως δεν ηταν κ στην πρώτη εγκυμοςυνη...

Στα νεα μας εχουμε φτασει 80 ποντους κ 11500 κιλα αλλα χάσαμε 100 γραμμάρια μιας κ είμασταν συνέχεια άρρωστουλικα τωρα εινα καλυτερα τον σταμάτησα απο παιδικό κ εχω κοπέλα κ μου τον κρατάει...

Σημερα εκανε 2 βηματάκια μονος του χωρίς να κρατάει

Χάθηκα γτ είχαμε μετακόμιση δουλεύω κ φουλ αυτές τις μερες..

Ο μικρος ευτυχως δεν κατάλαβε την αλλαγή κ πλεον συνήθισε κ την πεθερα κ τον αφήνω κανένα σαβ/ κο εκει να κοιμαται....

Απο φαγητο εχω σταματηςει τις πολλες εισαγωγές κ να πω την αλήθεια οτι πιστεύω οτι μπορει να φαει το δινω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?? Εμεις εχουμε μειωσει τον υπνο κ κοιμαται μονο 1 ωρα το μεσημερι.. τισ βραδυ ομως 8 κουτουλαμεεεε...κ τρωει κοιμησμενη κ κοιμαται σερι..μεχρι 7 το πρωι

Εχουμε 8 δοντακια!!!

Φαγητο τρωμε απο ολα...κιλα δεν βαζουμε ομως ουτε 9 κιλα δεν ειμαστε αλλα απο υψος κοντευουμε 80 ποντους..

Περπαταμε αλλα θελουμε να κραταμε το ενα χερι ..

Πως μεγαλωσαν τοοοοσο γρηγορα σαν χθες μου φαινεται που ηταν μια σταλιτσα..

Κ μεις αρρωστησαμε αρκετες φορες φετος..αλλα κ αυτος ο καιρος μας εχει τρελανει..

Συγχαρητηρια στις νεες εγκυουλες κ σε οσες προσπαθουν ευχομαι τα καλυτερα...:D


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Και εμεις παλι μυξουλες.Ευτυχως ο βήχας σταματησε. Οποτε ακυρώσαμε και το εμβολιο αυτου του μηνα εως οτου της περασει. Εμας περπαταει πλεον κανονικα.Σπανια θα μπουσουλησει εχουμε 8 δοντακια και αναμενω να δω βαρος γιατι και εμενα δε πολυεφαγε καλα αυτό το μηνα.Θα αρχισω να κοιταω πραγματάκια για τα πρωτα μας γενεθλια αν και δεν εχω διαθεση λογω ότι τρεχουμε με τον μπαμπα μου και προεχει να γινει αυτος καλα! Για το παιδι όμως και για να χαρει και αυτος θα πρεπει να διοργανωσω κατι οικογενειακα τουλάχιστον!Να περασετε καλα σας ευχομαι σε ολες την φετινη πρωτη Πρωτοχρονιά με τα μωράκια σας!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...