Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έχω καιρό να εμφανιστώ, σας διαβάζω όμως :)) Εδώ όλα πάνε καλά, ο Γιάννης μας είναι 10 μηνών, και στα μάτια μας είναι το πιο υπέροχο πλάσμα. Και ήθελα να σας πω πως μετακομίζω γκρουπ...πάω στις μανούλες Ιουλίου 2016!!! Απίστευτο;!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά σας φιλώ γλυκά!!!

Συγχαρητήρια !!! Εγω cookie_mother εχω μετακομίσει εδώ κ καιρό !!! Αισίως μπήκα στον 6ο κ περιμένω τον πρίγκιπα μου τωρα !! Μετα την μπεμπούλα μου ερχεταιο μπέμπης μας !!! Εγω ειμαι πολυ χαρούμενη κ δεν το εχω μετανιώσει καθόλου , ειναι αρκετή κούραση να σαι εγκυος κ να έχεις κ ενα μωρό αλλα ολα ξεπερνιούνται . Να ναι καλα η μαμά μου που μας βοηθαει γιατί δουλεύω κιόλας !!! Μονο το έτοιμο φαγητο της καθε μέρα κ για μας κ για το μωρό ειναι πηγή χρυσού !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έχω καιρό να εμφανιστώ, σας διαβάζω όμως :)) Εδώ όλα πάνε καλά, ο Γιάννης μας είναι 10 μηνών, και στα μάτια μας είναι το πιο υπέροχο πλάσμα. Και ήθελα να σας πω πως μετακομίζω γκρουπ...πάω στις μανούλες Ιουλίου 2016!!! Απίστευτο;!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά σας φιλώ γλυκά!!!

Μπράβο κορίτσι, συγχαρητήρια , σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη !!!!! Αντε και στα δικά μας όσες το θέλουμε ;);) !!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Συχγαρητήρια κορίτσι άντε μπράβο πήρες σειρά μετά την Γιούλη μας με το καλό σου εύχομαι και μ'έναν πόνο αχ κι εγώ θέλω δεύτερο μωράκι σύντομα αλλά αυτά σκάνε μύτη όταν θέλουν εκείνα :rolleyes: Κορίτσια θηλάζει ακόμα καμιά σας αποκλειστικά ή έχω μείνει μόνη κι έρμη;;

Δεν είσαι μόνη κι έρμη!Κι εγώ θηλάζω ακόμα αποκλειστικά!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγχαρητηρια στην νεα εγγυουλα! Με το καλο και στις δυο σας και περαστικα στα αρρωστουλια.

Εμεις χθες καναμε το εμβολιο του 10ου μηνα.Ολα καλα με βαρος και υψος.Ισως ετοιμαζεται και το 7ο δοντι μας μιας και πολυ σαλιο.Περπαταει ανετα αμα της κρατησεις μονο το ενα χερι και στεκεται μονη της ορθια για αρκετα λεπτα παιζοντας με κατι στα χερια.Κατα τα αλλα οτι βρισκει στο στομα,ολη μερα μαζευω οτιδηποτε μικροσκοπικο βρω γιατι καταληγει στο στομα της.Επισης καθρεφτιζεται ολη μερα και χορευει.Και κινητο να χτυπησει αρχιζει και κουνιεται χαχα.

Ψαρι μου ειπε τον αλλο μηνα αλλα οτιδηποτε αλλο ας το ξεκινησω.Οποτε θα αρχισω με κρεμμυδακι,πιπερια,μυρωδικα,μπροκολο,σπανακι.Με τα φρουτα συνεχιζει να μη τα πηγαινει καλα εκτος μονο με μπανανα και αυτη αν της τη δωσω στο χερι.Τρελαινεται με τα advance με φρουτα.Παλι καλα!

Ειπα του παιδιατρου οτι δε μας αφηνει να φαμε και οτι σκαρφαλωνει στα πιατα και μου ειπε δωσ της δε πειραζει.Θα καλομαθει μετα με αλατι ομως και θα τρεχω χαχα.

Επισης,ηδη αρχιζω και σκεφτομαι τι θα κανω στα πρωτα της γενεθλια.Υπερπαραγωγη σιγουρα!χεχε

Φιλια σε ολες.

ΥΓ Επειδη σπανακι και μπροκολο σαν οικογενεια δενννν το'χουμε.Πειτε μου καμια συνταγη οσες εχετε ηδη δωσει στα μωρα σας να βγει λιγο νοστιμο τουλαχιστον γιατι δεν ειναι και τα πιο γευστικα λαχανικα που υπαρχουν.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγχαρητηρια στην νεα εγγυουλα! Με το καλο και στις δυο σας και περαστικα στα αρρωστουλια.

Εμεις χθες καναμε το εμβολιο του 10ου μηνα.Ολα καλα με βαρος και υψος.Ισως ετοιμαζεται και το 7ο δοντι μας μιας και πολυ σαλιο.Περπαταει ανετα αμα της κρατησεις μονο το ενα χερι και στεκεται μονη της ορθια για αρκετα λεπτα παιζοντας με κατι στα χερια.Κατα τα αλλα οτι βρισκει στο στομα,ολη μερα μαζευω οτιδηποτε μικροσκοπικο βρω γιατι καταληγει στο στομα της.Επισης καθρεφτιζεται ολη μερα και χορευει.Και κινητο να χτυπησει αρχιζει και κουνιεται χαχα.

Ψαρι μου ειπε τον αλλο μηνα αλλα οτιδηποτε αλλο ας το ξεκινησω.Οποτε θα αρχισω με κρεμμυδακι,πιπερια,μυρωδικα,μπροκολο,σπανακι.Με τα φρουτα συνεχιζει να μη τα πηγαινει καλα εκτος μονο με μπανανα και αυτη αν της τη δωσω στο χερι.Τρελαινεται με τα advance με φρουτα.Παλι καλα!

Ειπα του παιδιατρου οτι δε μας αφηνει να φαμε και οτι σκαρφαλωνει στα πιατα και μου ειπε δωσ της δε πειραζει.Θα καλομαθει μετα με αλατι ομως και θα τρεχω χαχα.

Επισης,ηδη αρχιζω και σκεφτομαι τι θα κανω στα πρωτα της γενεθλια.Υπερπαραγωγη σιγουρα!χεχε

Φιλια σε ολες.

ΥΓ Επειδη σπανακι και μπροκολο σαν οικογενεια δενννν το'χουμε.Πειτε μου καμια συνταγη οσες εχετε ηδη δωσει στα μωρα σας να βγει λιγο νοστιμο τουλαχιστον γιατι δεν ειναι και τα πιο γευστικα λαχανικα που υπαρχουν.

Καλησπέρα !! Κατ'αρχήν να σου πω ότι η μικρή σου είναι πολύ προχωρημένη καλέ!! 7 δόντια και περπατάει και μόνη !!! Ο δικός μου ούτε ένα και ακόμα πάμε από έπιπλο σε έπιπλο χαχαχα!!!! Όσο για τα λαχανικά, εγώ το μπρόκολο του το ανάμειξα με πατάτα , καρότο και τοματούλα. Το σπανάκι , επίσης με τα παραπάνω αλλά πρόσθεσα και λίγο πράσο, όπως δηλαδή θα έκανα το σπανακόρυζο...ουσιαστικά, αν τρώει ρύζι μπορείς να κάνεις κανονικό σπανακόρυζο, είναι πολύ νόστιμο....


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα !! Κατ'αρχήν να σου πω ότι η μικρή σου είναι πολύ προχωρημένη καλέ!! 7 δόντια και περπατάει και μόνη !!! Ο δικός μου ούτε ένα και ακόμα πάμε από έπιπλο σε έπιπλο χαχαχα!!!! Όσο για τα λαχανικά, εγώ το μπρόκολο του το ανάμειξα με πατάτα , καρότο και τοματούλα. Το σπανάκι , επίσης με τα παραπάνω αλλά πρόσθεσα και λίγο πράσο, όπως δηλαδή θα έκανα το σπανακόρυζο...ουσιαστικά, αν τρώει ρύζι μπορείς να κάνεις κανονικό σπανακόρυζο, είναι πολύ νόστιμο....

Ευχαριστω!!!!

Πωπω ναι στο μυαλο μου εισαι.Σπανακορυζο σκεφτηκα.Δεν εχω δωσει ρυζι ακομη αλλα αφου και εσεις δινετε θα βαλω και εγω. Βρηκα ενα site το yammimammy που εχει πολυ ωραιες συνταγες.Εκει ειδα και το σπανακορυζο.

Τα εβγαλε μαζεμενα εμας τα δοντια εδω και 3 μηνες σχεδον αλλα και προχθες που την ειδε ο παιδιατρος διεκρινε σημαδια εμφανισης του εβδομου δοντιου.Για να δουμε!!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!11 μηνών και 4 ημερών σήμερα η δικιά μου και αξιωθήκαμε και είδαμε το πρώτο μας δόντι!!Επιτέλους!Νόμιζα πως ξέχασε να βγάλει δόντια αυτό το παιδί!Είμαι ολίγον χάλια εγώ,με πονόλαιμο,βράχνιασμα και καταρροή και φοβάμαι μήπως κολλήσω τη μικρή μου.Κομμένα τα φιλιά και μου τρίβεται η κοκόνα μου!Φοράω μάσκα πάντως,ελπίζω να μην την κολλήσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγχαρητηρια στην νεα εγγυουλα! Με το καλο και στις δυο σας και περαστικα στα αρρωστουλια.

Εμεις χθες καναμε το εμβολιο του 10ου μηνα.Ολα καλα με βαρος και υψος.Ισως ετοιμαζεται και το 7ο δοντι μας μιας και πολυ σαλιο.Περπαταει ανετα αμα της κρατησεις μονο το ενα χερι και στεκεται μονη της ορθια για αρκετα λεπτα παιζοντας με κατι στα χερια.Κατα τα αλλα οτι βρισκει στο στομα,ολη μερα μαζευω οτιδηποτε μικροσκοπικο βρω γιατι καταληγει στο στομα της.Επισης καθρεφτιζεται ολη μερα και χορευει.Και κινητο να χτυπησει αρχιζει και κουνιεται χαχα.

Ψαρι μου ειπε τον αλλο μηνα αλλα οτιδηποτε αλλο ας το ξεκινησω.Οποτε θα αρχισω με κρεμμυδακι,πιπερια,μυρωδικα,μπροκολο,σπανακι.Με τα φρουτα συνεχιζει να μη τα πηγαινει καλα εκτος μονο με μπανανα και αυτη αν της τη δωσω στο χερι.Τρελαινεται με τα advance με φρουτα.Παλι καλα!

Ειπα του παιδιατρου οτι δε μας αφηνει να φαμε και οτι σκαρφαλωνει στα πιατα και μου ειπε δωσ της δε πειραζει.Θα καλομαθει μετα με αλατι ομως και θα τρεχω χαχα.

Επισης,ηδη αρχιζω και σκεφτομαι τι θα κανω στα πρωτα της γενεθλια.Υπερπαραγωγη σιγουρα!χεχε

Φιλια σε ολες.

ΥΓ Επειδη σπανακι και μπροκολο σαν οικογενεια δενννν το'χουμε.Πειτε μου καμια συνταγη οσες εχετε ηδη δωσει στα μωρα σας να βγει λιγο νοστιμο τουλαχιστον γιατι δεν ειναι και τα πιο γευστικα λαχανικα που υπαρχουν.

Εγώ το μπρόκολο το έδωσα με κοτόπουλο,κολοκύθα κίτρινη και γλυκοπατάτα κι απάλυνε πολύ την μυρωδιά του!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τελικα το μπροκολο καπως ετσι το εδωσα.Με κοτοπουλο,πατατα,καροτο και μια σταλια τζιντζερ.Το τσακισε!Κολοκυθα και γλυκοπατατα δεν εβαλα μιας και δε τα τρωμε και εμεις αλλα επειδη εχουν θερμιδικη αξια θα της δωσω σιγουρα.Σημερα εχει σπανακορυζο το προγραμμα.

Με γεια το πρωτο σας δοντι χεχε


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!

Χθες η μικρη εκανε τα πρωτα της 4 βηματα μονη της.Την παρατηρουσα απο τη κουζινα οπου μαγειρευα.Ηταν πιασμενη στον καναπε με το ενα χερι, προσεκτικα αφησε και το αλλο, περπατησε 4 μικρα βηματακια και επεσε στον ποπο της γελωντας λες και καταλαβε το κατορθωμα της χαχα.Την βλεπω ετοιμη γιατι συνεχεια μας τραβαει απο το χερι να τη περπατησουμε.Την κρατουσαμε απο τα δυο χερακια αλλά εδω και κανα δυο βδομαδες τη κραταμε μονο με το ενα γιατι πηγαινει ανετα πια.

Αυτο ειναι το νεο μας κατορθωμα και ειπα να το μοιραστω! Φιλια σε ολες!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια !!!

Κατ'αρχήν και για να μην το ξεχάσω, Rock Me συγχαρητήρια για τα πρώτα σας 4 βηματάκια ,λογικά μέχρι τώρα θα έχετε κάνει κι άλλα !!!

Δεν ξέρω για σας τις υπόλοιπες, αλλά εγώ δεν έγραφα τόσο καιρό γιατί απλούστατα, το χρόνο που είχα στον υπολογιστή δεν ήθελα με τίποτα να τον περάσω μιλώντας για το μωρό.......Ξέρω ακούγεται κακό αλλά μάλλον περνάμε εβδομάδες αλμάτων με ό,τι αυτό συνεπάγεται........Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, πρώτον, υπάρχει κάποια που το μπεμπάκι της αυτές τις εβδομάδες ξυπνάει τη νύχτα κ κλαίει ή δυσκολεύεται στους ημερήσιους ύπνους ή ξαφνικά αύξησε την ποσότητα του φαγητού ?? Γιατί εμείς τα έχουμε όλα, λίγο απ'όλα δηλαδή, δόξα τω Θεώ....!!! Και το πιο σημαντικό : Πως υπολογίζετε την εβδομάδα άλματος ? Ρωτάω γιατί διάβασα σε κάποιο ξένο site ότι πάει με βάση την ΠΗΤ κ όχι με την ημερομηνία γέννησης του μωρού..........


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!

Κατ'αρχήν και για να μην το ξεχάσω, Rock Me συγχαρητήρια για τα πρώτα σας 4 βηματάκια ,λογικά μέχρι τώρα θα έχετε κάνει κι άλλα !!!

Δεν ξέρω για σας τις υπόλοιπες, αλλά εγώ δεν έγραφα τόσο καιρό γιατί απλούστατα, το χρόνο που είχα στον υπολογιστή δεν ήθελα με τίποτα να τον περάσω μιλώντας για το μωρό.......Ξέρω ακούγεται κακό αλλά μάλλον περνάμε εβδομάδες αλμάτων με ό,τι αυτό συνεπάγεται........Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, πρώτον, υπάρχει κάποια που το μπεμπάκι της αυτές τις εβδομάδες ξυπνάει τη νύχτα κ κλαίει ή δυσκολεύεται στους ημερήσιους ύπνους ή ξαφνικά αύξησε την ποσότητα του φαγητού ?? Γιατί εμείς τα έχουμε όλα, λίγο απ'όλα δηλαδή, δόξα τω Θεώ....!!! Και το πιο σημαντικό : Πως υπολογίζετε την εβδομάδα άλματος ? Ρωτάω γιατί διάβασα σε κάποιο ξένο site ότι πάει με βάση την ΠΗΤ κ όχι με την ημερομηνία γέννησης του μωρού..........

Xαλια και εμεις.Χθες κοιμηθηκε 12 το βραδυ.Τωρα κοιμαται που ειναι 6μιση σχεδον.Δε θελω να φανταστω τι με περιμενει το βραδυ.Το φαγητο λογικα αυξανεται μιας που μεγαλωνουνε κιολας.Εμενα ας πουμε σημερα δεν εφαγε καλα.Σπανιο αυτο.Γενικα ομως ταλαιπωρουμαστε κ μεις καποιες φορες.Σε καταλαβαινω παρα πολυ σε αυτο που λες.Πηγα σημερα στο νοσοκομειο να δω τον μπαμπα μου (τιποτα σοβαρο) και ενιωσα μετα απο ενα χρονο σχεδον 3ωρες off απο το μωρο.Πραγματικα το χρειαζομουν!

Κουραγιο μας!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εμεις περπςταμε μονο αν μας κρατανε κ τα δυο χερια, κ γενικα τις 2 τελευταιες βδομαδες δεν τρωμε ιδιαιτερα αλλα ουτε κ πινουμε ολο το γαλα...βγαλαμε μαζεμενα 4 πανω δοντια κ γενικα ενω δεν εχοημε πολυ γκρινια ουτε αυπνιες εχουμε προβλημα με το φαι..επισης βαζουμε τα παντα στο στομα απο αντικειμε α, χερια ποδια αλλα κ χερια,μυτες των αλλων χαχαχαχ

Εγω το μπροκολο το βαζω με πατατα καροτο κ το σπανακι με πρασο κ ρυζι..

Κ μενα τους ημερισιους υπνους τουσ μειωσε...το αλμα εγω το μετραγα με βαση την εβδομαδα που γεννηθηκε...

Καλο κουραγιο μανουλες..κ συγχαρητηρια στην νεα εγγυουλα..

Βρε κοριτσια το πιστευετε οτι περασε σχεδον ενας χρονος?????


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Τι κανετε ;; Εμείς είχαμε μετακόμιση επιτέλους τακτοποιήθηκαμε .. Το μωρο μου εχει Μια εβδομαδα περπατάει μόνος του και αλωνίζει όλο το σπιτι ειναι και λίγο ζημιαρης λεπτό δεν κάθεται .. Απο λέξεις λέει μαμά , μπαμπά , μαμ , νταντα, Αντεεεε και τα δικά του ..εχει 7 δόντια τωρα .. Εδω Γερμανία χιόνισε κιόλας ειναι πολύ ωραία .. Αρχίζω και σχεδιάζω τα γενέθλια του τωρα ήδη διάλεξα τούρτα θα έχουμε θέμα planes ..

Baby καλοφωτιστη να ειναι να σας ζήσει ..

Με το καλό να πάρετε αγκαλιά τα μωράκια οι εγκύουλες ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα στολίσετε ;; Εμείς στολίσαμε σήμερα .. Ο μικρός ήθελε να μου παίρνει τις μπάλες όταν στόλιζα όταν ήταν έτοιμο πήγε κανα 2 φορές εκεί να πειράξει αλλα μετα το παράτησε ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...