Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλησπέρα ..τι κάνετε κορίτσια ;;εμείς μετακομιζουμε και τρέχω διαλέγω και πράγματα για το παιδικό και όλη μερα είμαι πίσω από τον μικρό περπατάει πιασμένος από έπιπλα μπουσουλάει συνέχεια θέλει να ειναι όλο όρθιος και κάνει και πολλές ζημιές όλη μερα ειναι στο πόδι και θέλει να είμαι πάντα δίπλα του αλλιώς κλαίει στο πάρκο δεν κάθεται με τίποτα μονο 5 λεπτά .. Έχουμε 7 δοντάκια , από στέρεες τρώει αλλα με πολύ παιχνίδι το πρωί που ξυπνάει πίνει 180 μλ γαλα μετα 200 μλ φρούτα και 200 μλ μεσημεριανό και απόγευμα κρέμα 190 μλ και το βράδυ 230 μλ γαλα και ξυπνάει και 2 φορές την νύχτα για 5 λεπτά και θηλάζει μονο αυτός ο θηλασμός έμεινε και ακομα θέλω να τον κρατήσω , κοιμαται στις 10 πίνοντας το γαλα του , εμάς κοιμαται μαζί μας αλλα δεν με πειράζει τον είχα ετσι από την αρχή γιατι τον θηλάζω ξαπλωμένο και για να μην σηκώνομαι κάθε μια ώρα που έτρωγε τότε ..

Καλλιόπη περαστικά στον μικρό ..

Εγώ ψαρι αυγό ντομάτα δεν έκανα ακομα εισαγωγή ούτε γιαούρτι θέλει να αρχίσω να κάνω ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Ναι βρε, η οδηγία του παιδιάτρου ήταν 3 μέρες μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά. Γι αυτό δίνω 2 μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά, 2 μοσχάρι κ.ο.κ.

Ρύζι γιατί να μη δώσεις; Πιο βαρύ είναι το ζυμαρικό που δίνεις ήδη...

Καλά δεν ξέρω κιόλας, άβυσσος η ψυχή των παιδιάτρων!

Απόψε πέρασα δράμα! Απ τις 10.30 που τον έβαλα στην κούνια, έως τη 1, ξύπνησε 5 φορές! Έκλαιγε, τον έπαιρνα αγκαλιά, κοιμόταν, τον έβαζα κούνια και φτου κι απ την αρχή. Δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Ούτε ζεσταινόταν, ούτε κρύωνε, ούτε είχε αέρια, ούτε ήταν μπουκωμένος, ούτε τα δόντια ήταν!

Τελικά σκεύρωσα στον καναπέ του δωματίου του, αγκαλιά του. Κοιμήθηκε μεν αλλά πάλι γκρίνια και όλο στριφογύριζε. Άυπνη είμαι!

Σήμερα σα να μη πέρασε τέτοιο βράδυ! Άνετος!

Πάω να δω αν είναι άλμα γιατί αν συνεχιστεί θα με κλαίνε οι ρέγγες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι βρε, η οδηγία του παιδιάτρου ήταν 3 μέρες μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά. Γι αυτό δίνω 2 μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά, 2 μοσχάρι κ.ο.κ.

Ρύζι γιατί να μη δώσεις; Πιο βαρύ είναι το ζυμαρικό που δίνεις ήδη...

Καλά δεν ξέρω κιόλας, άβυσσος η ψυχή των παιδιάτρων!

Απόψε πέρασα δράμα! Απ τις 10.30 που τον έβαλα στην κούνια, έως τη 1, ξύπνησε 5 φορές! Έκλαιγε, τον έπαιρνα αγκαλιά, κοιμόταν, τον έβαζα κούνια και φτου κι απ την αρχή. Δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Ούτε ζεσταινόταν, ούτε κρύωνε, ούτε είχε αέρια, ούτε ήταν μπουκωμένος, ούτε τα δόντια ήταν!

Τελικά σκεύρωσα στον καναπέ του δωματίου του, αγκαλιά του. Κοιμήθηκε μεν αλλά πάλι γκρίνια και όλο στριφογύριζε. Άυπνη είμαι!

Σήμερα σα να μη πέρασε τέτοιο βράδυ! Άνετος!

Πάω να δω αν είναι άλμα γιατί αν συνεχιστεί θα με κλαίνε οι ρέγγες!

Ακριβως οπως εκανε εμενα περιγραφεις.Ψιλοεστρωσε τωρα,ειμαστε καλυτερα.Χθες κοιμηθηκε 10μιση αντι 12.Απλα θελει να με βλεπει διπλα της στη κουνια.Δε κλαιει οπως πριν.Ευτυχως.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες !!!

Όλες αυτές τις μέρες διάβαζα τα νέα σας αργά τη νύχτα και στην προσπάθεια μου να κάνω απόλυτη ησυχία για το μπεμπάκι, δεν τολμούσα να πληκτρολογίσω απάντηση, ήταν ικανός να ξυπνήσει ακόμα και μ'αυτόν τον ήχο.

Ελπίζω όλα τα μωρούλια που ήταν άρρωστα να πηγαίνουν καλύτερα , εύχομαι σε όλες περαστικά και..αγύριστα ...:wink:

Εμείς πήγαμε παιδίατρο προχτές, ρίξαμε απίστευτο και ανεπανάληπτο κλάμα (όχι λόγω εμβολίου, απλά μόνο με τη θέα της γιατρού) μιλάμε ότι τα δάκρυά του εξφενδονίζονταν στους ώμους του από τη στιγμή που την είδε να κρατάει τα ακουστικά για να τον ακροαστεί.......και είναι γλυκύτατη η γυναίκα, να πεις ότι ήταν καμιά κακότροπη.....

Τα νέα μας είναι ότι αρχίζει ο μικρός σιγά σιγά να τρώει από τα δικά μας φαγητά, υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα έχουν αλάτι και ότι δεν θα είναι βαριά και τσιγαρισμένα, που έτσι κι αλλιώς εμείς τα κάνουμε ελαφριά....

Δεν θυμάμαι αν το έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ αλλά έχουμε αρχίσει να μπουσουλάμε με άνεση και περπατάμε γύρω γύρω κρατώντας...οτιδήποτε...τραπεζάκι , πάρκο, πουφ, τη γιαγιά κλπ κλπ......

Κορίτσια θα κάνω μια ερώτηση και ελπίζω να μη φρικάρω καμία σας.. Έχετε μήπως δει που πουλάνε αυτούς του ιμάντες περιπάτου, που δένουμε το μωρό όταν βγαίνουμε βόλτα ? Ξέρω ότι η όλη κατάσταση θυμίζει κουτάβι αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω να τον χρησιμοποιήσω όταν αρχίσει να περπατάει....

Όσον αφορά τον ύπνο τώρα, διαβάζω όοολα αυτά που γράφετε και πραγματικά σας θαυμάζω....και εσάς που ταλαιπωρείστε και υπομένετε αλλά και εσάς που τα έχετε καταφέρει.....

Ο δικός μου δεν κοιμάται πια μόνος του όπως παλιά που τον έβαζα στην κούνια και τον άφηνα....Τώρα, βάζω μαξιλάρια σε σχήμα Π στο κρεβάτι μου για να ψιλοσυγκρατείται να μην κάνει βαρελάκια, τον βάζω ανάσκελα και κάθομαι δίπλα του, τον χαϊδεύω μέχρι να κοιμηθεί.......να σημειώσω ότι αυτές τις μέρες αγωνίζομαι για το θέμα των μαλλιών....πάει να συνηθίσει να κοιμάται χαϊδεύοντας τα μαλλιά μου αλλά εγώ δεν θέλω βρε κορίτσια.....θέλω να είναι ανεξάρτητος (όσο μπορεί να είναι ένα μωρό 8 μηνών) και να μην αρχίσουμε τώρα κακές συνήθειες...από την άλλη νιώθω και ένοχη ότι δεν του δείχνω τη στοργή που χρειάζεται..........ουφ....λέω απόψε το βράδυ να ξαναρχίσω τις προσπάθειες με την κούνια....τι στο καλό........θα σηκωθει στα κάγκελα μια δυο τρεις πεντε δεκα εικοσι , δεν θα κουραστεί στο τέλος να ξαπλώσει ??

Να πω βέβαια ότι δυστυχώς δεν έχει δικό του δωμάτιο, έχουμε μόνο ένα υπνοδωμάτιο στο σπίτι οπότε είμαστε όλοι μαζί μια ωραία ατμόσφαιρα...........


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι βρε, η οδηγία του παιδιάτρου ήταν 3 μέρες μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά. Γι αυτό δίνω 2 μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά, 2 μοσχάρι κ.ο.κ.

Ρύζι γιατί να μη δώσεις; Πιο βαρύ είναι το ζυμαρικό που δίνεις ήδη...

Καλά δεν ξέρω κιόλας, άβυσσος η ψυχή των παιδιάτρων!

Απόψε πέρασα δράμα! Απ τις 10.30 που τον έβαλα στην κούνια, έως τη 1, ξύπνησε 5 φορές! Έκλαιγε, τον έπαιρνα αγκαλιά, κοιμόταν, τον έβαζα κούνια και φτου κι απ την αρχή. Δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Ούτε ζεσταινόταν, ούτε κρύωνε, ούτε είχε αέρια, ούτε ήταν μπουκωμένος, ούτε τα δόντια ήταν!

Τελικά σκεύρωσα στον καναπέ του δωματίου του, αγκαλιά του. Κοιμήθηκε μεν αλλά πάλι γκρίνια και όλο στριφογύριζε. Άυπνη είμαι!

Σήμερα σα να μη πέρασε τέτοιο βράδυ! Άνετος!

Πάω να δω αν είναι άλμα γιατί αν συνεχιστεί θα με κλαίνε οι ρέγγες!

Εγώ που μίλησα με μαμάδες που τα μωρά τους είναι περίπου 2 μήνες μεγαλύτερα μου είπαν ότι περνάνε μια φάση λόγω δοντιών και λόγω φόβου αποχωρισμού αλλά μετά στρώνουν.........άντε να δούμε !!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντάλια 7 "λέω απόψε το βράδυ να ξαναρχίσω τις προσπάθειες με την κούνια....τι στο καλό........θα σηκωθει στα κάγκελα μια δυο τρεις πεντε δεκα εικοσι , δεν θα κουραστεί στο τέλος να ξαπλώσει ??

Να πω βέβαια ότι δυστυχώς δεν έχει δικό του δωμάτιο, έχουμε μόνο ένα υπνοδωμάτιο στο σπίτι οπότε είμαστε όλοι μαζί μια ωραία ατμόσφαιρα..........."

Oπως το'πες...2-3-5-10 φορες θα σηκωθει και μετα θα κοιμηθει.Ετσι το παμε και μεις! Καλο κουραγιο χαχα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γράφω , και ελπίζω να μην ξυπνήσει με το τακ τακ τακ των πλήκτρων :tongue:

Λοιπόν, κάναμε πρόοδο, απόψε κοιμήθηκε απευθείας στην κούνια, με χαδάκια κλπ αλλά ΕΛΕΟΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΪΔΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΜΑΛΛΙ (ν'ανέβουμε ???? :tongue::tongue::tongue:).

Αυτά !! Ελπίζω να συνεχίσουμε ανοδικά ! πολλά φιλιά σε όλες !!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Εμείς κάναμε εμβόλιο τη Δευτέρα και είπε η παιδίατρος οτι το επόμενο είναι στους 15 μήνες.Εκεί γύρω στο χρόνο θέλει να μας δει για να μας μετρήσει.Αυτό το μήνα δεν πήραμε βάρος ,μόνο 80 γρ,αλλά ψήλωσε η κοντούλα μου:3 πόντους πήρε!Είμαστε τώρα 8080γρ.και 72 πόντους.

Από φαγητό καλά τα πάμε,πρέπει να ξεκινήσω και αυγό τώρα που μπήκαμε στο 10ο είπε η παιδίατρος.Έχω μια γειτόνισσα που μου δίνει αυγά αλλά κάποιες περιόδους (όπως τώρα)δε γεννάνε οι κότες της.Να δώσω λέτε βιολογικά από το σούπερ μάρκετ;Εσείς τι θα κάνετε;

Κορίτσια έδωσα μές στη βδόμαδα μπρόκολο με γλυκοπατάτα και κολοκύθα κι έγινε γλύκισμα!Απάλυνε πάρα πολύ την έντονη γεύση του μπρόκολου.Αφού το καθιέρωσα και για μας που δε μας πολυαρέσει η γεύση του μπρόκολου,η δε μεγάλη μου κόρη ούτε να το μυρίσει δε θέλει.Το έκανα πουρέ με την γλυκοπατάτα και την κολοκύθα και μια μπριζόλα από δίπλα κι ούτε που το κατάλαβε οτι έφαγε μπρόκολο!

Καλή σας νύχτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια !! Καλέ που χαθήκαμε όλες, ομαδική αποχή ?? Εμείς περνάμε λίγο παράξενα αυτές τις μέρες, είναι ο μπαμπάκας μου στο νοσοκομείο και μαζί του η μαμά μου εννοείται, οπότε είμαστε χωρίς γιαγιά και παππού (μένουμε πάνω-κάτω) και το ζουζούνι μου έχει καταλάβει την κατάσταση και είναι ανήσυχος....

Με το θέμα του ύπνου μπορώ να πω ότι παρέδωσα κορίτσια.....καθόμαστε στο κρεβάτι μου παρέα μέχρι να κοιμηθεί, δεν είχα διάθεση να εφαρμόσω καμία μέθοδο, ίσως και λόγω κακοκεφιάς ....τέλος πάντων....

Ευτυχώς με το φαγητό έχουν απλοποιηθεί τα πράγματα γιατί τρώει ό,τι τρώμε κι εμείς οπότε δεν έχουμε διπλά μαγειρέματα συνήθως.....Ελπίζω όλες να είστε καλά και η απουσία σας να είναι επειδή έχετε χαρωπές ασχολίες ;) Πολλά φιλιά !


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Οντως χαθηκαμε.Τρεχετε και εσεις φανταζομαι τωρα? Εγω ειμαι ενα κινητο ρακος.Νυσταζωωωω! Τον υπνο της τον φτιαξαμε λιγο,επανηλθε στα νορμαλ/Γυρω στις 8μιση κοιμαται εκτος απο χθες που κοιμηθηκε 10μιση.Την αφηνω να μου ζητησει μονη της το γαλα γιατι τις τελευταιες μερες πηγαινει στη κουζινα κοιταει πανω τα κατσαρολικα και κοιταει και μενα οποτε το καταλαβαινω.Της δινω το γαλα στη κουνια και κοιμαται.Ξυπναει που και που τοβραδυ αλλα τι να κανουμε καθομαι διπλα μεχρι να κοιμηθει αν χρειαστει.

Κατα τα αλλα ηταν να μας δει η παιδο ενδοκρινολογος για το θυροειδη της.Περιττο να πω οτι δε μπορουσαν να της παρουν αιμα πλεον.Δε στεκοταν πουθενα. Τελικα ευτυχως τα εχουμε φερει ολα στα νορμαλ τους,φτασαμε και 8350 αλλα θα παιρνουμε το χαπι και τη βιταμινη d μας ειπε μεχρι τα δυο χρονια οπου και αναπτυσσονται πληρως νεφρα και εγκεφαλος και θα αρχισει να τρωει απο ολα.Μου ειπε να της ενταξω αυγο και σπανακια που εχουν ασβεστιο.

Τα κατω ραφια του συνθετου τα μαζεψα αναγκαστικα διοτι εχασα 4 κιλα σε ενα μηνα μεσα στο σπιτι να τη κυνηγαω,καλο αυτο τουλαχιστον χαχα.Περπαταει τοιχο τοιχο,χορευει κανει παλαμακια οοολη μερα ακομη και κινητο να χτυπησει και γενικως εχει πολυ πλακα.Εγω ειμαι πτωμα καιαυτο που σκεφτομαι ηδη ειναι πως θα στολισω δεντρο φετος?θα του βγαλει τα ματια η μικρη...χαχα.Φιλια σε ολες!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες...

Οντως χαθηκαμε αλλα αυτα τα ζουζουνια νομιζω μας τρεχουν πολυ...

Τα νεα μας...ο μικρος ξεκινησε πριν 2 εβδομαδες παιδικο μιας κ γυρισα στην δουλεια μου ευτυχως προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα κ δεν εχουμε κλαμματα..

Τις 2 πρωτες μερες μονο αλλα ειναι κ λογικο τον παω στην χειροτερη 4-5 ωρες..

Εχει γλυκαθει με μια παιδαγωγο μικρη σε ηλικια, απο οτι μου λενε οταν θα κλαψει της τον δινουν κ αυτος αμεσως ηρεμει κ μια φορα που πηγα να τον παρω ενω τον ειχα αγκαλια ειχε κρεμαστει για να παει στην αγκαλια της...:rolleyes:

Εγω ευτυχως δουλευω μειωμενο ωραριο κ παλι δεν αντεχω μου λειπει...

Απο φαγητο πανω κατω στα ιδια ειμαστε, εκανα εισαγωγη στο αυγο ολα καλα κ δευτερα θα κανω στο τυρι κ σκεφτομαι να δωσω κ φακες...

Εχουμε μεινει στα 2 δοντια περπαταει σε ολο το σπιτι πιανωμενος απο τα επιπλα τοιχους, επισης που κ που αφηνει κ τα χερια μενει καποια δευτερολεπτα ορθιος κ μετα πεφτει...

Κανει παλαμακια, παιζει με το κατω χειλη κουνιντας το με το δαχτυλο, κανει θορυβο με την γλωσσα προσπαθει να κλεισει το ενα ματι αλλα δεν τα καταφερνει επισης προσπαθει να παιξει τα δυο του δαχτυλα...στις μιμησεις γενικα ειναι πρωτος....α κουναει κ το κεφαλι δεξια αριστερα ναζιαρικα...

Απο βδομαδα θα τον παω κ παιδιατρο να δουμε που ειμαστε βαρος υψος...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες...

Οντως χαθηκαμε αλλα αυτα τα ζουζουνια νομιζω μας τρεχουν πολυ...

Τα νεα μας...ο μικρος ξεκινησε πριν 2 εβδομαδες παιδικο μιας κ γυρισα στην δουλεια μου ευτυχως προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα κ δεν εχουμε κλαμματα..

Τις 2 πρωτες μερες μονο αλλα ειναι κ λογικο τον παω στην χειροτερη 4-5 ωρες..

Εχει γλυκαθει με μια παιδαγωγο μικρη σε ηλικια, απο οτι μου λενε οταν θα κλαψει της τον δινουν κ αυτος αμεσως ηρεμει κ μια φορα που πηγα να τον παρω ενω τον ειχα αγκαλια ειχε κρεμαστει για να παει στην αγκαλια της...:rolleyes:

Εγω ευτυχως δουλευω μειωμενο ωραριο κ παλι δεν αντεχω μου λειπει...

Απο φαγητο πανω κατω στα ιδια ειμαστε, εκανα εισαγωγη στο αυγο ολα καλα κ δευτερα θα κανω στο τυρι κ σκεφτομαι να δωσω κ φακες...

Εχουμε μεινει στα 2 δοντια περπαταει σε ολο το σπιτι πιανωμενος απο τα επιπλα τοιχους, επισης που κ που αφηνει κ τα χερια μενει καποια δευτερολεπτα ορθιος κ μετα πεφτει...

Κανει παλαμακια, παιζει με το κατω χειλη κουνιντας το με το δαχτυλο, κανει θορυβο με την γλωσσα προσπαθει να κλεισει το ενα ματι αλλα δεν τα καταφερνει επισης προσπαθει να παιξει τα δυο του δαχτυλα...στις μιμησεις γενικα ειναι πρωτος....α κουναει κ το κεφαλι δεξια αριστερα ναζιαρικα...

Απο βδομαδα θα τον παω κ παιδιατρο να δουμε που ειμαστε βαρος υψος...

Γεια σας κορίτσια !! Όντως χαθήκαμε εγω με ενα 10 μηνών κ με ενα στην κοιλια καταλαβαίνετε πως περνάω !!! Άρχισα κ δουλεια 24/9 κ την μικρη την κρατάει η μαμά μου . Κ εμένα πιάνετε απο τα επιπλά κ δεν σταματάει πουθενά εγω 5 μηνών προσπαθώ να μην την παίρνω πολυ αγκαλιά κ να μην σκύβω . Βοηθνε κ οι γονείς μου κ ο άντρας μου γιατί η κατάσταση ειναι δύσκολη . Ακόμα κοιμάται στι ίδιο δωμάτιο μαζί μας δεν την έβγαλα γιατί δεν μπορω στην κατάσταση μου να τρέχω πέρα δώθε . Βέβαια το πως θα την βγάλω μετα ειναι άλλο θέμα ούτε να το σκέφτομαι δεν θελω . Απο λεξούλες πως πανε τα μικρούλια σας ;; Εμένα λίγα πράγματα ΄΄ντά΄΄ κ ΄΄τά΄ μονο !!! Μαμά μπαμπά ακόμα !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Όντως χαθήκαμε εγω με ενα 10 μηνών κ με ενα στην κοιλια καταλαβαίνετε πως περνάω !!! Άρχισα κ δουλεια 24/9 κ την μικρη την κρατάει η μαμά μου . Κ εμένα πιάνετε απο τα επιπλά κ δεν σταματάει πουθενά εγω 5 μηνών προσπαθώ να μην την παίρνω πολυ αγκαλιά κ να μην σκύβω . Βοηθνε κ οι γονείς μου κ ο άντρας μου γιατί η κατάσταση ειναι δύσκολη . Ακόμα κοιμάται στι ίδιο δωμάτιο μαζί μας δεν την έβγαλα γιατί δεν μπορω στην κατάσταση μου να τρέχω πέρα δώθε . Βέβαια το πως θα την βγάλω μετα ειναι άλλο θέμα ούτε να το σκέφτομαι δεν θελω . Απο λεξούλες πως πανε τα μικρούλια σας ;; Εμένα λίγα πράγματα ΄΄ντά΄΄ κ ΄΄τά΄ μονο !!! Μαμά μπαμπά ακόμα !!

Ο δικος μου λεει ολη μερα μαμα κ με κυνηγαει απο πισω...λεει λαλαλα ντα ντα μπαμπα νανα κ κατι δικες του τελειως ακαταλαβιστικες λεξουλες


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι βρε, η οδηγία του παιδιάτρου ήταν 3 μέρες μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά. Γι αυτό δίνω 2 μοσχάρι, 2 κοτόπουλο, 2 λαχανικά, 2 μοσχάρι κ.ο.κ.

Ρύζι γιατί να μη δώσεις; Πιο βαρύ είναι το ζυμαρικό που δίνεις ήδη...

Καλά δεν ξέρω κιόλας, άβυσσος η ψυχή των παιδιάτρων!

Απόψε πέρασα δράμα! Απ τις 10.30 που τον έβαλα στην κούνια, έως τη 1, ξύπνησε 5 φορές! Έκλαιγε, τον έπαιρνα αγκαλιά, κοιμόταν, τον έβαζα κούνια και φτου κι απ την αρχή. Δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Ούτε ζεσταινόταν, ούτε κρύωνε, ούτε είχε αέρια, ούτε ήταν μπουκωμένος, ούτε τα δόντια ήταν!

Τελικά σκεύρωσα στον καναπέ του δωματίου του, αγκαλιά του. Κοιμήθηκε μεν αλλά πάλι γκρίνια και όλο στριφογύριζε. Άυπνη είμαι!

Σήμερα σα να μη πέρασε τέτοιο βράδυ! Άνετος!

Πάω να δω αν είναι άλμα γιατί αν συνεχιστεί θα με κλαίνε οι ρέγγες!

Προχτές το βράδυ, ο δικός μου ξυπνησε άνευ λόγου και αιτίας (λέω εγώ τώρα !!) κατά τις 2 και αφού δοκιμάσαμε τα πάντα εγώ κι ο μπαμπάς του, αγκαλιές, χαδάκια, φιλιά, (για κούνημα ούτε λόγος, δεν το δέχεται με τίποτα) , του δώσαμε ντεπόν και μετά από ένα τέταρτο με χαδάκια κοιμήθηκε.....μάλλον ήταν τα δόντια του, τι να πω....είχα διαβάσει το δικό σου ποστ και παρηγοριόμουν την άλλη μέρα, λέω περαστικό θα είναι και απόψε το βράδυ θα είναι σα να μη συνέβη ποτέ, και όντως μια χαρά κοιμάται......

Εσένα τι ωράριο κάνει γενικώς όλη μέρα (φαγητό, ύπνος κλπ) ? Πως καταλήγει να κοιμάται με το γάλα , εγώ δε μπορώ να το πετύχω με τίποτα το βράδυ............:-(:confused:


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Τρέχουμε και δε φτάνουμε ε; χεχε!

Ντάλια το πρόγραμμά μας έχει ως εξής: 6.50 - 7.00 Πρωινό γάλα κοιμισμένος. Ξυπνάει 9.30-10.00, τρώει φρούτα 11.00-11.30, μεσημεριανό 15.00-15.30, απογευματινό 18.30. Το βράδυ τον πηγαίνω για ύπνο 9.45 οπότε και πίνει το γάλα του και αποκοιμιέται. Εντός της ημέρας ο ύπνος του είναι μια ωρίτσα. Είτε μισή ώρα ανάμεσα σε φρούτα και μεσημεριανό και μισή ώρα μετά το απογευματινό, είτε 1-2 ώρες μετά το μεσημεριανό. Εκείνος μου δείχνει πότε νυστάζει. Δεν πιέζω στον ύπνο της ημέρας, ούτε τη μεγάλη μου πίεσα ποτέ. Και εκείνη με το γάλα κοιμόταν το βράδυ. Εν ολίγοις, αν τα παιδιά σας κάνουν μεγάλους ύπνους κατά τη διάρκεια της ημέρας και είναι χορτασμένα, φυσικό είναι να πεινάει μόνο η κοιλίτσα και όχι το μυαλουδάκι το βράδυ.

Να τώρα, κοιμήθηκε στις 7. Δεν θα τον αφήσω να περάσει τις 8. Είναι και δύσκολη ημέρα σήμερα λόγω της αλλαγής ώρας.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...