Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Στα της ανάπτυξης, πάνω κάτω τα ίδια κάνουν όλα. Μπουσούλημα, περπάτημα όλο το σπίτι πιασμένα από οπουδήποτε. Ο δικός μου ευτυχώς είναι πολύ προσεκτικός πως κάθεται και πως σηκώνεται καθώς το κάνει άπειρες φορές την ημέρα. Εξακολουθεί να κάθεται να παίζει στο πάρκο αλλά φυσικά πλέον προτιμά να μένει εκτός των τεσσάρων τοιχών!

Το ωραίο είναι πως έχει μάθει όταν τσουλάει στο καρεκλάκι να πηγαίνει πάλι στη θέση του με... κωλιά! χαχαχαχχα!

Από δοντάκια έχουμε σκαλώσει στα 2 και υποφέρει ο καημένος.

Μέσα στην εβδομάδα θα πάμε παιδίατρο για μέτρηση και ελπίζω να είναι όλα καλά και να έχει πάρει κανέναν πόντο ο κοντούλης μου!

Από κουβεντούλες έχει 2 μέρες που όλη μέρα μιλάει. "Λα", "Τα", "Κα", "πο", "μαμ", "τάτα", "μπα" "μα" "τέτε" πλούσιο λεξιλόγιο σε... φωνούλες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ μεις τρεχουμε κοριτσια αρρωστησε η μικρη την περασμενη δευτερα για δευτερη φορα μες στο μηνα ευτυχως ελαφρια κ δεν κρατησε πολυ λιγο βηχα εχει μονο..τωρα βεβαια ολοι αρρωστοι εγω, ο πατερας της κ πιο παπουδες.. οσες κανετε εμβολια σας ειπαν τιποτα για αυτο της γριπης..μου το ανεφερε η ξαδερφη μ οτι το ειχε κανει στην δικια της απο τον πρωτο χρονο..θα ρωτησουμε την παιδιατρο μας βεβαια αλλα αν καποια μανουλα το εκανε σε μ πει..

Πλεον μεγαλωσαμε εχουμε 3 δοντια κ παμε για 4 ο κ περπαταμε με βοηθεια βεβαια δεν σηκωνεται ακομη μονη της..μιλαει συνεχεια βεβαια '' μπαμπαμπα''. '' τατατα, νταντα '' και οταν προχωραει '' παπα''...

εμεις με τον υπνο θεμα δεν εχουμε απο 4 μηνων κοιμαται στο δωματιο της..εχω καναπε μεσα κ την ταιζω αγκαλια ρευεται κ μετα την ξαπλωνω κουνια παντα ξυπνια, την χαιδευω της μιλαω κ τσουπ κοιμαται..βραδυ ξυπνα μονο οταν ειναι αρρωστη..το μεσημερι θελει λιγο κουνιμα στην αγκαλια κ να τραβαει μυτη μαλλια αλλα παλι ξυπνια την αφηνω αφηνω κουνια..κ κοιμαται..

Στο φαι ακομη εχουμε θεμα οποτε το πηρα αποφαση οτι ειναι λιγοφαγο..δεν την πιεζω πλεον κ υπαρχουν κ στιγμες που αδειαζει πιατα( σπανια μεν) κ χαιρομαι λιγακι..

Σε λιγο θα αρχισω δουλεια κ θα μου λειπει το ζουζουνι..ποσες φορες σκαω στα γελια με κατι .που κανει..περιττο να πω οτι κ γω μαζεψα τα χαμηλα ραφια δεν αφηνει τπτ στο περασμα της..χαχαχα


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

για τον ορο επειδη κ μενα με αμπουλες δεν καθοταν χρησιμοποιουμε τον ορο που ειναι σε μπουκαλακι με το ειδικο στομιο για ρινικες πλυσεις αντι για συριγγα δεν ξερω αν θα βοηθησει αλλα εμας μας εσωσε γιατι το βαζουμε σε καθιστη θεση αν το ξερεις εχει διαφορων εταιριων μονο να κοιταξεις να γραφει οτι ενδυκνειται για βρεφη ανω 3 μηνων. Το χρησιμοποιησαμε τρελα οταν οταν 3 μηνων κ μπουκωμενη τον χειμωνα κ μαλιστα το υπερτονο με συμφωνη κ την παιδιατρο μας.

Καλησπέρα ! Μήπως μπορεις να μου στείλεις πμ με τα στοιχεία για αυτό τον ορό που αναφέρεις στο ποστ ? Ευχαριστώ !


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

κ μεις τρεχουμε κοριτσια αρρωστησε η μικρη την περασμενη δευτερα για δευτερη φορα μες στο μηνα ευτυχως ελαφρια κ δεν κρατησε πολυ λιγο βηχα εχει μονο..τωρα βεβαια ολοι αρρωστοι εγω, ο πατερας της κ πιο παπουδες.. οσες κανετε εμβολια σας ειπαν τιποτα για αυτο της γριπης..μου το ανεφερε η ξαδερφη μ οτι το ειχε κανει στην δικια της απο τον πρωτο χρονο..θα ρωτησουμε την παιδιατρο μας βεβαια αλλα αν καποια μανουλα το εκανε σε μ πει..

Πλεον μεγαλωσαμε εχουμε 3 δοντια κ παμε για 4 ο κ περπαταμε με βοηθεια βεβαια δεν σηκωνεται ακομη μονη της..μιλαει συνεχεια βεβαια '' μπαμπαμπα''. '' τατατα, νταντα '' και οταν προχωραει '' παπα''...

εμεις με τον υπνο θεμα δεν εχουμε απο 4 μηνων κοιμαται στο δωματιο της..εχω καναπε μεσα κ την ταιζω αγκαλια ρευεται κ μετα την ξαπλωνω κουνια παντα ξυπνια, την χαιδευω της μιλαω κ τσουπ κοιμαται..βραδυ ξυπνα μονο οταν ειναι αρρωστη..το μεσημερι θελει λιγο κουνιμα στην αγκαλια κ να τραβαει μυτη μαλλια αλλα παλι ξυπνια την αφηνω αφηνω κουνια..κ κοιμαται..

Στο φαι ακομη εχουμε θεμα οποτε το πηρα αποφαση οτι ειναι λιγοφαγο..δεν την πιεζω πλεον κ υπαρχουν κ στιγμες που αδειαζει πιατα( σπανια μεν) κ χαιρομαι λιγακι..

Σε λιγο θα αρχισω δουλεια κ θα μου λειπει το ζουζουνι..ποσες φορες σκαω στα γελια με κατι .που κανει..περιττο να πω οτι κ γω μαζεψα τα χαμηλα ραφια δεν αφηνει τπτ στο περασμα της..χαχαχα

Τώρα είδα το τελευταίο σου ποστ, περαστικά στο μπεμπάκι σου, και σε όλους σας δηλαδη...! Για το εμβόλιο που λες δεν μου έχει πει τίποτα η παιδίατρος αλλά ίσως ήταν νωρίς το προηγούμενο ραντεβού, μπορεί να μας το πει τώρα το Νοέμβρη. Δεν το έχω ακούσει πάντως για μωρά..

Να ξέρεις ότι είσαι πολύ τυχερή που έχεις χωριστό δωμάτιο για τη μικρή, εμάς είναι πολύ μικρό το σπίτι, σκέψου ότι στην αρχή δεν υπήρχε καν χωρισμα για την κρεβατοκάμαρα μας και το φτιάξαμε πρόσφατα..εννοείται ότι τον έχουμε μαζί μας αλλά που θα πάει, θα 'ρθει άσπρη μέρα και για μας:tongue:

Και πάλι περαστικά σας!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Τρέχουμε και δε φτάνουμε ε; χεχε!

Ντάλια το πρόγραμμά μας έχει ως εξής: 6.50 - 7.00 Πρωινό γάλα κοιμισμένος. Ξυπνάει 9.30-10.00, τρώει φρούτα 11.00-11.30, μεσημεριανό 15.00-15.30, απογευματινό 18.30. Το βράδυ τον πηγαίνω για ύπνο 9.45 οπότε και πίνει το γάλα του και αποκοιμιέται. Εντός της ημέρας ο ύπνος του είναι μια ωρίτσα. Είτε μισή ώρα ανάμεσα σε φρούτα και μεσημεριανό και μισή ώρα μετά το απογευματινό, είτε 1-2 ώρες μετά το μεσημεριανό. Εκείνος μου δείχνει πότε νυστάζει. Δεν πιέζω στον ύπνο της ημέρας, ούτε τη μεγάλη μου πίεσα ποτέ. Και εκείνη με το γάλα κοιμόταν το βράδυ. Εν ολίγοις, αν τα παιδιά σας κάνουν μεγάλους ύπνους κατά τη διάρκεια της ημέρας και είναι χορτασμένα, φυσικό είναι να πεινάει μόνο η κοιλίτσα και όχι το μυαλουδάκι το βράδυ.

Να τώρα, κοιμήθηκε στις 7. Δεν θα τον αφήσω να περάσει τις 8. Είναι και δύσκολη ημέρα σήμερα λόγω της αλλαγής ώρας.

Εμένα ξυπνάει κατά τις 8.20 κεφάτος κεφάτος, πίνει γάλα 270 ml , μένει ξύπνιος και παίζει μέχρι τις 10 κ μετά κοιμάται μέχρι τις 11-11.30...ξυπνάει και τρώει 200ml φρουτόκρεμα κ μετά μένει ξύπνιος, τρώει στις 14.30 και κατά τις 3 κοιμάται μέχρι τις 17.00 -17.30...κατά τις 6 τρώει 240ml κρέμα δημητριακών, ή αυγό με ψωμάκι ή γιαούρτι και στις 21.30 πίνει 270ml γάλα......Κανα δυο φορές μου κοιμήθηκε όταν έπινε το γάλα του το βράδυ αλλά συνήθως το πίνει και μετά έχουμε ιστορίες....με το που τον ξαπλώνω κατευθείαν παίρνει στροφή , βουτάει τα κάγκελα και σηκώνεται και εννοείται ότι το κάτι παρόμοιο γίνεται και το μεσημέρι......


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρρωστησαμε και εμεις.Η πρωτη μας! Μυξούλες πολλές και σαν να μου φαινεται οτι καιει λίγο.Καταφερε και κοιμηθηκε λίγο τωρα οποτε θα τη μετρησω το πρωι.Προβλημα αυτος ο ορός.Εμας χθες μετα που της βαλαμε δεν μας πλησιαζε,φοβοταν μη της κανουμε κατι.Μου κακοφανηκε που με απεφευγε.

Για πειτε οσες σας εχουν ηδη περασει με τι τα απαλύνατε τα καημενα.Θελει μπανακια,σηκωμα κουνια για καλυτερη αναπνοη και τετοια?


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε συ... Δες λίγο το ποστ μου που απαντούσα στην Καλλιόπη σχετικά. Ορό πολύ, θέλουν δε θέλουν. Αυτά δεν ξέρουν αν θα ανακουφιστούν εν τέλει, εμείς ξέρουμε. Είναι ψυχοφθόρο για τους γονείς αλλά τι να κάνουμε, αυτά δε μπορούν διαφορετικά.

Το σπρέυ που έλεγε η s.ria είναι προφανώς τα τύπου physiomer baby που έχουν θαλασσινό νερό. Ο γιατρός δεν μου το σύστησε αλλά το προμηθεύτηκα προχθές για επόμενη ίωση. Αφού επιτρέπεται από τη γέννηση, μπορεί να χρησιμοποιηθεί συνεπικουρικά με τον απλό ορό.

Ρωτήστε τους παιδιάτρους για το ευκαλυπτέλαιο εάν κάνει να βάζετε λίγες σταγόνες στο δωμάτιο που κοιμάται το μωρό, δεν ξέρω από πότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί μιας και η κόρη μου ήταν σχεδόν 3 όταν το πρωτο-χρησιμοποιήσαμε.

Βάλτε ψηλά το στρώμα της κούνιας ή του πάρκου, όπου κοιμάται το παιδί.

Βοηθάει κάπως ο αναρροφητήρας μύτης αφού βάλετε ορό.

Περαστικά στα μωράκια, υπομονή στις μαμάδες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας κοπελα μ οντως πολυ ορο χρειαζονται τα μωρουλια μας..

Εγω επειδη χρησιμοποιω αυτο το σπρει καθημερινα το εχει συνηθισει κ καθεται μια φορα το πρωι πριν το γαλα ξερει οτι δεν το γλυτωνει οποτε κ καθεται...ναι το physhiomer baby χρησιμοποιουσαμε αλλα βρηκα κ το Bennett bernis 1+1 δωρο οποτε πηραμε αυτο τωρα

Για το κρυωμα βγαζουν οι εταιριες υπερτονο για μωρα εμεις οταν το χρειαστηκαμε μας βοηθησε πολυ πρωτα ορο κ μετα το ρουφηχτηρι για τις μυξουλες..επισης βαζαμε νερο βραστο για υδρατμους στο δωματιο..ειχα ακουσει για ευκαλυπτο αλλα δεν ειχαμε ρωτησει την παιδιατρο..δεν χανεις να ρωτησεις οπως ειπε κ η rav


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εψαξα για τον ευκαλυπτο δεν κανει να βαλεις σταγονες αν ομως βρεις φυλλα απο δεντρο ανετα μπορεις...

Μετα κατι για κρεμμυδι διαβασα ...

Τον δικο μου τον βοηθησαν οι υδρατμοι στο μπανιο 5 λεπτα καθομασταν κ εκανε ηρεμο υπνο....δεν χρειαζεται να βαλεις το μωρο στο μπανιερακι μπειτε απλα για να εισπνευσει...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mε τους υδρατμους το σκεφτηκα και εγω αλλα δεν το εκανα.Πολυ μπουκωμα.Ευτυχως δεν εκανε πυρετο και μονο λιγο μπουκωμα της εχει μεινει.Εμαθε και τον ορο τωρα και καθεται το καημενο γιατι ξερει οτι θα ανακουφιστει.Το κακο ειναι οτι μου ξυπναει απο τις 7 εδω και 2-3 μερες.Ουτε καφε δε προλαβαινω να φτιαξω.Τωρα εφαγε και ξανακοιμηθηκε.Αν κοιμηθει μεχρι 8μιση τυχερη θα ειμαι να ανοιξει το ματι μου χαχα.Καλημερα σε ολες!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα και συγγνωμη που παρεμβαινω στην ομαδα σας.Καταρχην να χαιρεστε τα μωρακια σας και ευχομαι να τα λεμε συντομα ολες μας ως μανουλες.Θα θελαμε να γνωριζετε καποια βασικα για εμας.Εχουμε κανει 3 προσπαθειες εξωσωματικης ,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.Το Σεπτεμβριο καναμε μια ακομα προσπαθεια και εχουμε παγωτινια.Αυτο το μηνα θελουμε να κανουμε μια ακομα προσπαθεια .Ειμαστε και οι δυο ανασφαλιστοι και κανουμε εκκληση σε οποιο κοριτσι ισως περρισεψαν φαρμακα και εχει την καλοσυνη για να μπορεσουμε να πραγματοποιησουμε την προσπαθεια μας!Ευχομαστε να μην γιναμε φορτικοι ή ενοχλητικοι,σας ευχομαστε παντα ευτυχια στις οικογενειες σας!Ευχαριστουμε θερμα!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Εγώ έτρεχα με τα της βάφτισης και δεν είχα καθόλου χρόνο να σας γράψω.Βαφτιστήκαμε λοιπόν,την περασμένη Κυριακή,πάει κι αυτό!Στο γάμο της πάλι θα ξανασχοληθώ με προσκλητήρια,μπομπονιέρες κλπ.Όλα πήγαν καλά,η μπέμπα μας δεν έκλαψε καθόλου!Χαιρέταγε τον κόσμο και χτύπαγε παλαμάκια!Ψοφάει για φλας και δημοσιότητα!

Εμείς δόντια ακόμα ούτε για δείγμα!Φωνάζει "μαμά" όταν με βλέπει και λιώωωνωωω!Για το εμβόλιο της γρίπης που αναφέρατε,εγώ όταν είχα μικρή τη μεγάλη μου κόρη,η παιδίατρος είχε συστήσει να το κάνουμε εμείς οι μεγάλοι που ερχόμαστε σε επαφή με το παιδί κι όχι το ίδιο.Βέβαια,εμένα ήταν κι η δουλειά μου τέτοια(σε σχολείο)που ίσως επιβάλλονταν κάποια επιπλέον μέτρα.Τώρα που θα μπούμε στον 11 ο μήνα,η παιδίατρος είπε να αρχίσουμε ψάρι.Έχει δώσει καμιά;Εκτός από μπακαλιαράκι βραστό σούπα στην αρχή,κάνει λέτε να δώσουμε κάτι ψητό;

annoula043 Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας,εύχομαι να΄ναι αυτή η τυχερή σας φορά!Ελπίζω να βρεις κάποια που να μπορεί να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Επιτέλους μετά από πολλές μέρες κατάφερα να καθίσω λίγο στον υπολογιστή , με ησυχία !!!

Έχουμε κι εμείς το πρώτο μας κρυολόγημα, μπουκωμένη μυτούλα και καταρροή και είναι ο καημένος αξιολύπητος όταν προσπαθεί να αναπνεύσει και δεν ξέρει τι να κάνει.........:cry: Πήγαμε και στην παιδίατρο για το προγραμματισμένο ραντεβού, ευτυχώς δεν του βρήκε ακροαστικά και μας είπε να του βάζουμε ορό με τη σύριγγα και οτριβίν....εγώ βέβαια έχω πάρει και physiomer και αυτή τη συσκευούλα της οτριζαλίν που του ρουφάς της μυξούλες...όλα αυτά σε συνδυασμό , μήπως και καταφέρουμε κάτι...περιττό να πω βέβαια ότι το μόνο που με βοηθάει να αντέχω τα κλάματα του με τον ορό είναι ο κίνδυνος της ωτίτιδας, διαφορετικά δεν ξέρω αν θα το κατάφερνα....ο μπαμπάς του τον κρατάει και του ακιντοποιεί χέρια και κεφάλι, μια φίλη μας στέκεται μπροστά του και του κάνει τον καραγκιόζη για να τον αποσπά , και εγώ η δόλια μάνα κάνω τη βρωμοδουλειά ...

Ωστόσο βρε κορίτσια είναι τόσο παράξενο, ενώ τον ενοχλεί τόσο το συνάχι, μόλις πέσει σε βαθύ ύπνο δεν ακούγεγαι τίποτα, κοιμάται σαν πουλάκι , ευτυχώς για κείνον και για μας..........

Αυτά είναι τα νέα μας, ελπίζω για πιο ευχάριστα τις επόμενες μέρες....Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια !!! Πολλά φιλιά !!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έχω καιρό να εμφανιστώ, σας διαβάζω όμως :)) Εδώ όλα πάνε καλά, ο Γιάννης μας είναι 10 μηνών, και στα μάτια μας είναι το πιο υπέροχο πλάσμα. Και ήθελα να σας πω πως μετακομίζω γκρουπ...πάω στις μανούλες Ιουλίου 2016!!! Απίστευτο;!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά σας φιλώ γλυκά!!!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έχω καιρό να εμφανιστώ, σας διαβάζω όμως :)) Εδώ όλα πάνε καλά, ο Γιάννης μας είναι 10 μηνών, και στα μάτια μας είναι το πιο υπέροχο πλάσμα. Και ήθελα να σας πω πως μετακομίζω γκρουπ...πάω στις μανούλες Ιουλίου 2016!!! Απίστευτο;!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά σας φιλώ γλυκά!!!

Συχγαρητήρια κορίτσι άντε μπράβο πήρες σειρά μετά την Γιούλη μας με το καλό σου εύχομαι και μ'έναν πόνο αχ κι εγώ θέλω δεύτερο μωράκι σύντομα αλλά αυτά σκάνε μύτη όταν θέλουν εκείνα :rolleyes: Κορίτσια θηλάζει ακόμα καμιά σας αποκλειστικά ή έχω μείνει μόνη κι έρμη;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...