Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

http://www.tesco.com/direct/feber-scooty-hornet-boy-battery-powered-ride-on/205-1309.prd?pageLevel=&skuId=205-1309

κατι τετοιο εννοει το τερας!!!!! δεν κατεβηκε απο μια παρομοια την Κυριακη που ειχαμε παει σε παιδικο παρτυ

Καλο ειναι αυτο! Κ σχετικα οικονομικο!


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kala o mpampas mas de thelei tis mixanes me tpt opote kai apokleietai na eperna kati tetoio pote! tha me edioxne k emena k auto apo to spiti :D

to patini to fovamai giati tha xtupisei sigoura kai den exei katholou tin aisthisi tou kindunou auto to paidi! kala exei moiasei se mena! k ego etsi eimoun alla upakoui.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

auto to eixe parei i xaderfi mas kai to eixe sti giagia! i xaderfi den to xarike katholou alla o giokas mou to euxaristiotan polu opote pigaine sti giagia. tora gia mesa sto spiti den xero. megalo mou fainetai.

pantos fetos ta xristougenna kati tha tou paro giati perusi den tou pira tpt. gia kanena playmobile skeutomai i kanena lego. autos vevaia thelei patini alla nomizo einai noris akoma. tou xronou k vlepoume!

natassa οντως μην το φοβασαι το πατινι...εκτος σπιτιου παντα με κρανος εννοειται ε???

εμεις το πατινι το εχουμε ηδη παραγγειλει στο αγ.βασιλη:tongue::tongue::tongue: μου το ζηταγε ολο το καλοκαιρι οποτε εβλεπε παιδακι και η αληθεια ειναι πως μου αρεσει κι εμενα αρα εκλεισε...

για αρχη θα μπει στο δωματιο μου το μωρο κ οπως κ στον Γιωργο οταν νιωσω ετοιμη θα το βγαλω...για την ακριβεια θα βγει ο Γιωργος απο το δωματιο του κ θα παει στο μωρο αχαχαχαχαχ κ εμεις θα παμε στου Γιωργου

ευτυχως εχω πολυ μεγαλο σπιτι, το υπνοδωματιο που ειμαι εγω τωρα εινια σαν δυο δωματια μεγαλα. κ του Γιωργου ειναι το μισο απο αυτο, αλλωστε εμεις μονο κοιμομαστε εκει. κ εχω σκοπο οταν το βγαλω το μικρο απο την κουνια, που αν βγει σαν τον γιωργο θα βγει πολυ νωρις, να τους βαλω κρεβατια πανω -κατω ετσι ωστε να μεινει ολο το δωματιο ελευθερο. τωρα αν ειναι κοριτσι φανταζομαι κατα την εφηβεια θα πρεπει να τα χωρισω, αλλα εχω καιρο ακομα γι αυτο...το σπιτι εχει 3 κρεβατοκαμαρες, αλλα η μια εχει γινει γραφειο του αντρα μου.

οσο για τα επαγγελματικα....πολλες φορες ειναι καλος στον εγκεφαλο που τα δημιουργει ολα αυτα χαχαχαχα. του τελειωνει το συμβολαιο τελικα τον Μαρτη κ οχι Δεκεμβρη που νομιζαμε, αλλα με τα δικα μου λεφτα περναμε μια χαρα. κ παραπανω απο μια χαρα. αλλα αντρας ειναι, δεν μπορει να το δεχθει αυτο!!!!

καλα για τον γιωργο τον θυμαμαι απο μικρο που σε βοηθουσε με το πληντυριο...εμπαινε μεσα!!!!!!! χα,χα,χα:P

εχεις σκεφτει να κανετε το πολυ μεγαλο δωματιο κρεββατοκαμαρα+γραφειο μαζι και να χωρισεις τα παιδια αν ειναι κοριτσι???

α,καλα νεα ειναι το οτι ληγει αργοτερα το συμβολαιο...ε,μεχρι τοτε κατι θα εχει βρεθει..δεν ξερω και τα συστηματα σας εκει

Kαλημερα κ απο εμενα!

Bρηκες μηχανη απ eshop?? Ψαχνω για ride on παιχνίδια κ εγω!

Για τον μικρο θα παρω αυτο

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007ZQL1XM/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

αλλα για τον μεγαλο???

Του εχουμε ηδη ενα αλλα δεν τον σηκωνει πια!

Με λιγα λογια παρκινγκ θα γινει το σαλονι!

αυτο ειναι τεραστιο για το σαλονι και νομιζω οτι δεν θα το χαρει γιατι δεν θα μπορει να το μετακινησει...το πιανο πως σου φαινεται??? οχι με ουρα ε;)

naya φοβερη ατακα η μικρη!!!!!!!!!!!!!!!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις σκεφτει να κανετε το πολυ μεγαλο δωματιο κρεββατοκαμαρα+γραφειο μαζι και να χωρισεις τα παιδια αν ειναι κοριτσι???

ΟΧΙ!!!!!!!!!! κ να εχω τον αντρα μου μεχρι τις 3 το πρωι στο γραφειο στο ιδιο δωματιο με μενα????????? ΟΧΙ!!!! χαχαχαχ

λειτουργουμε σε διαφορετικες ζωνες εμεις...ο καθενας εχει τον χωρο του.

κατω εχω ενα πολυ μεγαλο σαλονι κ εχω ξεχωριστο δωματιο τραπεζαρια. μπορω να κατεβασω την κρεβατοκαμαρα κατω κ να κανω σαλονι τραπεζαρια μαζι....αμα μεγαλωσουν τα παιδια κ αδειασει ο χωρος απο παιχνιδια γινεται αχσαχαχαχα

αλλα σε 15 χρονια ποιος ξερει που θα ειμαστε :) ειναι πολυ μακρια για να κανω σχεδια κ να υποθετω οτι θα ειμαι ακομα εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες, ειμαστε καλυτερα, με ελαχιστο βηχα και μυξες αλλα νομιζω αυτα θα τα χουμε μονιμα πλεον...

Σε κινουμενο κι εμεις θελαμε να του παρουμε κατι σε αυτοκινητο ομως γιατι εχουμε αδυναμια στα τιμονια!Σκεφτομαι ομως οτι θα θελει να μπαινει και η μικρη μεσα και θα γινονται καβγαδες!Για να παρουμε 2 οχηματα μεγαλα χλωμο το κοβω και απο θεμα χωρου και αποθεμα οικονομικων...Θα δουμε...Πατινι καπου ειχε δοκιμασει αλλα δεν ειχε ενθουσιαστει, ισως αργοτερα...

Ριτακι ζηλεια θα εχεις σιγουρα και οταν ξεπαταχτει η μικρη θα ειναι ισως μεγαλυτερη που βλεπουν οτι αυτα τα μωρα τελικα διεκδικουν περισσοτερα απο ολους σιγα σιγα και δεν ειναι απλως διακοσμητικα...Θα βρειτε τον τροπο σας σιγα σιγα.Παντως εγω απο την αρχη δεν απεφευγα να παρω μπροστα του αγκαλια την μπεμπα για να συνηθιζει στην ιδεα οτι ασχολουμαστε εξισου και με τα δυο παιδια. Και του λεω συνεχεια ποσο πολυ τα αγαπαμε και τα δυο μας παιδακια, ποσο ευτυχισμενη ημουν οταν τα γεννησα και πως θα μοιραζεστε τα παιχνιδια σας και τα πραγματα σας...Ζηλευει αλλα οχι εντονα..εχει συνηθισει τωρα αλλα εχει αρχισει να πεφτει ξυλο μεταξυ τους!Συνηθως ξεκιναει η μικρη που αν της παρει κατι τον δαγκωνει οπου βρει και ο μεγαλος ανταποδιδει με τσιμπιες στα χερια και μετα πανε εναλλαξ.Ο βραχιονας της μικρης ειναι ολο σημαδια απο τσιμπιες(της κοβει πετσι και ματωνει) και ο μεγαλος εχει μελανιες απο δαγκωνιες!Μου ανεβαζουν το αιμα στο κεφαλι οταν κανουν ετσι και λεω αμαν να ηρεμησουν!Αυτες οι διαμαχες ειναι πολυ κουραστικες στα 2 παιδια και ανω...:(

Fairy οτι και να του παρεις οταν με το καλο γεννησεις, θα το θυμαται σιγουρα οτι ειναι δωρο απο το αδερφακι του..Εγω θυμαμαι ακομη οτι οταν γεννηθηκε ο αδερφος μου και μας ειχε φερει δωρα σε μενα και στην αδερφη μου καναμε τρελες χαρες:P

Η προσαρμογη στον παιδικο καλα παει, κλαιει μετα απο λιγη ωρα αλλα του βρηκαν το κουμπι του, εχουν μια μεγαλη εργαλιοθηκη με πριονια και αλλα ψευτοεργαλεια και ξεχνιεται!Σημερα δεν ηθελε να φυγει οταν πηγα να τον παρω."Κανω ουλειά μαμα!"μου ελεγε!Αυριο θα τον αφησω παραπανω και για φαγητο.


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

mpravo sue pou eisaste kalutera. aman autos o paidikos k mena me agxonei polu! ti deutera xekiname kai exo polu agxos. kai genika pos tha prosarmostei kai eidika me tis astheneies! to xeirotero omos einai pos aurio pame gia to mmr kai kontevo na trelatho apo tin agoneia mou! ax den to thelo katholou alla o mpampas mas epimenei pos prepei na to kanoume. to xero pos etsi prepei na ginei kai pos mallon oi anisuxies mou einai paraloges alla ... uparxoun k de me afinoun na iremiso.

anyway euxomai na pane ola kala k na min exoume trexamata.

i prosarmogi einai 3 evdomades opou stis 2 protes pigainei elaxista k tin triti pigainei 10-16:30. tautoxrona tha kanoume k ekpaideusi toualetas giati den ta exoume kataferei akoma na tin oloklirosoume. exo tin entuposi pos tha einai polu eukolo auto mias k o logos pou den ta exoume kataferei mexri stigmis einai pou den upirxe xronos gia na asxolithoume se kathimerini vasi (idios o mpampas mas).


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερες πολλες !!!!

βρε νατασασα!!!! τι αχωνεσαι τοσο????? εχεις ακουσει να λεω εχω τον Γιωργο αρρωστο??? κ παει απο μωρο παιδικο!! ειναι στο παιδι βρε συ!!!

για το mmr τι φοβασαι??? δεν ειπαμε οτι δεν εχει καμια σχεση το εμβολιο με τον αυτισμο? οτι ηταν ενας βλακας που εβγαλε μια βλακεια κ του την ακυρωσανε?? (μιλαμε τα λεω πολυ επιστημονικα!!!!!!!)

sue με το καλο να γιανετε τελειως!!!! αυτο που λες οτι θυμασαι το δωρο ετσι μου ειπαν ολοι που εχουν μικροτερα αδερφια...εμενα δεν πρεπει να μου εφερε κατι γιατι δεν θυμαμαι αχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πολύ μηχανή ο ΓΙώργος!!!! Να την παρετε και που θα παει, θα ερθουμε να σας βρουμε να μας πατε βόλτα :D:D

Κι εγω τις φοβαμαι βρε κοριτσια τις μηχανες αλλα τι να κανω που ειναι μερος της καθημερινοτητας μας. Ο αντρας μου εχει 2, ο κουνιαδος μου αλλες 2 και μια η κουνιαδα μου.... Όπως καταλαβαίνετε δεν το γλιτωνω να τη δω τη μικρη πανω στη μηχανη μολις μεγαλωσει λιγο...

Για τον παιδικο θελω πολυ να παει. Εχω εκνευριστει λιγο με την καθυστερηση αλλα 1-2 μηνες εμειναν ακομα. Πιστευω οτι θα της αρεσει πολυ και οτι θα ανοιξουν οι οριζοντες της, ποσα ερεθισματα/παιχνιδια/συμπεριφορες να μαθει στο σπίτι με τη γιαγια/νταντα??

Sue πλακωνονται κανονικα δλδ ε? Αχ αυτο ειναι που φοβαμαι και δεν θελω καθολου. Δε μου αρεσει να κανω και τον διαιτητη, μου φαινεται απλα θα τα αφηνω να πλακωνονται :tongue::tongue:


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Naya, ναι, πλακωνονται κανονικα!!!Η μικρη ειναι πολυ αντιδραστικη οταν την πειραξουν η δεν της κανουμε το χατηρι!Τις προαλλες την εριξε ανασκελα κατω ο Μαρινος και δεν εκλαψε γυρισε επιτοπου με γρηγορο μπουσουλημα και του δωσε μια δαγκωνια στη γαμπα!!!Με μισος!!Πηρε την εκδικηση της!Απο 9 μηνων εχει ξεκινησει τις δαγκωνιες και ειναι εμφυτο γιατι κανεις μας δεν δαγκωνει, ουτε ο αδερφος της.Εκεινος τσιμπαει και βαραει με το χερι του...Κι εμενα δεν μου αρεσει ουτε να τους φωναζω ουτε να κανω τον διαιτητη αλλα δεν μπορω να τ αφησω και να χτυπιουνται με τις ωρες.Διαβαζα μια ψυχολογο που λεγε οτι γενικα πρεπει να τα αφηνουμε μονα τους τα παιδια να λυνουν τις διαφορες τους και να μην επεμβαινουμε συνεχεια.

Natassa καλα σου λεει η Fairy, μην αγχωνεσαι τοσο κοριτσι μου.Νομιζω οσο πιο πολυ τα φυλαμε τα παιδια τοσο πιο ευαισθητα γινονται στα μικροβια και στους ιους.Εγω ειμαι προετοιμασμενη οτι την πρωτη χρονια στον παιδικο θα αρρωσταινουν αλλα ετσι θα γινουν πιο ανθεκτικα.Μπορει ομως και να μην αρρωσταινουν οπως ο Γιωργακης!Ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεσαι!Καλη προσαρμογη και σε σας!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

.Διαβαζα μια ψυχολογο που λεγε οτι γενικα πρεπει να τα αφηνουμε μονα τους τα παιδια να λυνουν τις διαφορες τους και να μην επεμβαινουμε συνεχεια.

αυτο εχω διαβασει κι εγω...οταν δεν κινδυνευουν να χτυπησουν τα παρακολουθεις και τα αφηνεις για λιγο μονα τους...

βρε κοριτσια εχει αρχισει εδω και 3 μερες να τσιριζει οταν παμε να τον βαλουμε στο μπανιο...δεν θελει με τιποτα..την περασαν κι εσας αυτη την φαση??? ποσο κρατησε???

να θυμισω οτι στα 2+ χρονια που ειναι ο μικρος συνολικα ΔΕΝ εχει κανει μπανιο πριν πεσει για υπνο γυρο στις 5 φορες λογω ανωτερας βιας.δηλαδη δεν ειναι κατι που δεν εχει συνηθισει ή δεν το βλεπει σαν ρουτινα...

fairy μ εκανες και γελασα...να σου στειλω εγω ενα δωρακι???;)

καλη προσαρμογη στα παιδακι που πανε παιδικο και καλη αρχη στα πρωτακια...αντε περαστε τα πρωτα εσεις να ειμαι προετοιμασμενη εγω για του χρονου...:D:D:Dμε την πανα δεν εχω κανει τιποτα και νιωθω χαλια..ηθελα να εχουμε ξεμπερδεψει...

ritaki ολα καλα???

thenaki και marsolan μην χανεστε κοριτσια ε!..........

φιλια γιατι ειναι αργα και κουτουλαω...καλο σκ


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa emeis exoume to antitheto! de thelei na vgei apo to mpanio! thelei na paizei kai na vrexei kai na plenei! a kai fusika den kanoume kathe mera mpanio:oops::oops::oops:

exthes kaname to emvolio MMR kai eutuxos i nosokoma eixe para polu elafri xeri eno i paidiatros pou eixame stin ellada talaiporoutan polu gia ta emvolia kai tou ekane sunexeia simadeia.

pantos mou ekane tromeri entuposi oti den mas piese katholou na to kanoume. mas eipe oti den einai upoxreotiko kai oti an den thelo den tha tou to kanei. telika to kaname kai euxomai na pane ola kala.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

βρε συ νατασσα εκει που πηγατε ειναι πολυ μπροστα οι ανθρωποι...τι λες τωρα...να ηταν μονο το εμβολιο...

χαρηκα που ολα πηγαν καλα μεχρι τωρα...

με το μπανιο ελπιζω να το ξεπερασει συντομα...σημερα μπηκε ανετα...τι να πω...

καμια ιδεα για βολτα αυριο εχετε???

φιλιααα:P


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa τη φαση με την αρνηση για μπανιο την περασε ο δικος μου κατα τη διαρκεια ολων των διακοπων ενα μηνα.Μαλλον οι αλλαγες τον ειχαν επηρεασει αρνητικα.Τωρα θελει να κανει μπανιο αλλα δεν θελει να του βρεχουμε το κεφαλι.Κλαιει στο λουσουμο.Παλιοτερα τον ενοχλουσε που πεφτε το νερο στα ματια του αλλα δεν αντιδρουσε, τωρα γκρινιαζει...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...