Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερες κ καλη εβδομαδα...χειμωνας εδω επισημα πλεον, σκουφακια κ γαντακια :)

παντως ολα περνανε τις φασεις του...εμεις περασαμε την απιστευτη προσκολληση Ιουνη κ Ιουλη, ευτυχως επανηλθε το παιδι χαχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αυτο εχω διαβασει κι εγω...οταν δεν κινδυνευουν να χτυπησουν τα παρακολουθεις και τα αφηνεις για λιγο μονα τους...

βρε κοριτσια εχει αρχισει εδω και 3 μερες να τσιριζει οταν παμε να τον βαλουμε στο μπανιο...δεν θελει με τιποτα..την περασαν κι εσας αυτη την φαση??? ποσο κρατησε???

να θυμισω οτι στα 2+ χρονια που ειναι ο μικρος συνολικα ΔΕΝ εχει κανει μπανιο πριν πεσει για υπνο γυρο στις 5 φορες λογω ανωτερας βιας.δηλαδη δεν ειναι κατι που δεν εχει συνηθισει ή δεν το βλεπει σαν ρουτινα...

εμενα ο μεγαλος μου περασε αυτη τη φαση περιπου στα 2μιση...

Για κανα 2μηνο τον επλενα στο νιπτήρα ορθιο....:? κ φυσικα το ξεπερασε ετσι απλα μια μερα ζητησε να μπει στη μπανιερα παλι.....

Εχω νεα! Ο μικρος μου-ο μούγκαφον- αρχισε να φωναζει τον μπαμπα του Μπαμπακο κ εμενα μαμαμουυυυυυ. Επισης ζητησε Πουπα (σουπα)

Προοδος μεσα σε ενα σκ!:P


-

Link to comment
Share on other sites

καλημερες κ καλη εβδομαδα...χειμωνας εδω επισημα πλεον, σκουφακια κ γαντακια :)

ΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.....:(:(:(:(

Δε δεχομαι χειμωνα ετσι απλα! Δε θελω....

Μονο εαν συνοδευεται απο Χριστουγεννα:tongue:


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω fairy λες και ζουμε σε αλλον πλανητη...Μου φαινεται αδιανοητο να βαλουμε γαντια και σκουφια.Θα τα χρειαστουμε φαινεται καποια μερα αποτομα, ξεφνικα, οπως μιλησε και ο μικρος της madipemi;)

Κι ο δικος μου ετσι σε ενα βραδυ ξεκινησε να επαναλαμβανει ολες τις λεξεις που του λεγαμε...Αυτα αποφασιζουν ποτε ειναι ετοιμα!Μπραβο σας madipemi!

Σημερα στον παιδικο τον αφησα ολη μερα 8-13.00, τοσο θα τον αφηνω και θα τον φερνω στο σπιτι για υπνο.Ηταν πολυ καλος μου παν οι δασκαλες και μαλιστα εκανε ¨κακα¨ στην λεκανη που δεν το χει ξανακανει!!Ζηταει να του βαλω πανα οταν θελει η αν δεν προλαβει τα κανει πανω του:( Ποσο διαφορετικα λειτουργουν στο σχολειο τελικα...Για να δουμε θα το τηρει και στο σπιτι το θεματακι με τα "κακα".


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ sue μου ναι!!! στο σχολειο ειναι υπακουα κ καλα παιδια αχαχαχαχαχαχα

διαβαζα τις προαλλες οτι φετος εχουμε το φαινομενο Ελ Νινιο κ αυτο σημαινει οσοι ειμαστε πανω απο αυτο θα πνιγουμε στη βροχη κ οσοι κατω απο αυτο ζεστη...το 2010 παλι ειχαμε το φαινομενο κ 26 δεκεμβριου που βαφτισα ημασταν με κοντομανικο

Link to comment
Share on other sites

emeis simera xkinisame proti fora paidiko kai fainetai na tou aresei. tha deixei to mellon. pantos sto spiti mou zitage na ton taiso (an k mporei monos tou) kai simera efage mia xara me ta alla paidakia kai sto spiti to vradu efage monos xoris na mou zitisei na ton taiso. ti sou kanei o paidikos me 1 ora! fantazomai tin exelixi pou tha exei se ligo kairo pou tha pigainei kanonika!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αχ Νατάσα τι καλά! Κι εγω ανυπομονω πολυ να τη στειλω...

Πωπω μετραω τεταρτο βράδυ αυπνη... Ηταν ποθ ηταν η Φωτεινη μπουκωμενη, αρχισε και ο μικρος την Παρασκευη το βραδυ καταροή και δέκατα και γίναμε....

Ερωτηση: εχει κοψει κανενα παιδακι τη βραδινη την πιπιλα?

Το σ/κ αρχισε η μαμα μου ιστοριες για την καλη νεράιδα την κα Πιπιλία που οταν μεγαλωσουν τα παιδακια ερχεται και παιρνει την πιπιλα για να μη στραβωσουν τα δοντια, χωσαμε καπου εκει μεσα και κατι για ενα δωρακι αλλα εμεινε εκει. Χθες το βραδυ λοιπον ειπε απο μονη της δε θελω πιπιλα! Και φυσικα μολις ξαπλωσε αρχισε τα περα δωθε για τουαλετα, για νερο, για να φυσηξει τη μυτη, να δει το μωρο κτλ κτλ, ε μετα απο 5 φορες που σηκωθηκε πήρε την πιπιλα και κοιμηθηκε.

Δε θελω να την πιεσω για το συγκεκριμενο θεμα αλλα σκεφτομαι μηπως ειναι ετοιμη να την αφησει και αν καναμε κανενα βημα κι εμεις (να χασουμε καμια πιπιλα, να την παρει η νεραιδα ή κατι τετοιο) την εκοβε απλα και ευκολα...


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα

αποψη μου naya οταν το παιδι ειναι ετοιμο την πεταει μονο του...κ εμενα το βραδυ ακομα την εχει....που κ που παει την αφηνει στο περβαζι του παραθυρου του αλλα μεσα στην νυχτα σηκωνεται κ την παιρνει...ολα μαζι δεν γινοντε :) μου ξεκινησε κακα στην λεκανη οποτε εχει ενα αχος το παιδι απο εκει, τα τσισα ακομα δεν ειναι αψογα εχουμε μικροατυχηματα, ειναι διγλωσσος κ ακομα δεν τα μιλαει τοσο καθαρα οσο αλλα παιδια στην ηλικια του...αμα του πω εκλα να δωσουμε την πιπιλα στον Τομας μονο κλωτσια δεν εχω φαει αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

xaxa fairy! Σε φανταζομαι να παιζετε κλωτσομπουνιδια με το Γιώργο :tongue::tongue:

Κι εγω δεν εχω απαιτησεις για την πιπιλα, κοψαμε την πανα (εχουμε το πολυ ενα ατυχημα μερα παρα μερα κι αυτο μιλαμε για 2-3 σταγονες) και το μπιμπερο, οποτε η βραδινη πιπιλα δε με ενδιαφερει και πολυ. Προβληματιστηκα γιατι δεν περιμενα να πει μονη της οτι δεν τη θελει.


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

εγω σε ολα τον εχω αφησει -τουλαχιστον ετσι νομιζω- πολυ ελευθερο....οταν ειδα οτι ειναι ικανος να κοψει το μπιμπερο τον ενθαρρυνα...το εχει κοψει πανω απο χρονο

γενικα δεν τον πιεζω, αμα μπορω να τον ξεγελασω με την καλη εννοια το κανω

πχ για τα κακα στην λεκανη ριχνω μια ταμπλετα μωβ η μπλε στο καζανακι κ ετσι οταν το τραβαει ενθουσιαζεται....ειπα φυσικα κ τις κλασσικες ατακες ελα να κανουμε μπλουμ αχαχαχαχαχαχα οποτε η διαδικασια κανω κακα εχει γινει μια πολυ χαρουμενη κ αστεια κατασταση οσο κ αν βρωμαει αχαχαχαχαχααχχαχ

Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα

ο χρονοσ λιγοσ κ λιγα θα πω:tongue:

εμεισ ολοι καλα

naya πολλα φιλακια εμεισ πιπιλα την κοψαμε απο το μαιο απλα δεν θα την κοιμιζεισ το μεσημερι η μονο λιγο ετσι ωστε το βραδυ να μην την πολυνοιαζει για την πιπιλα,να πεφτει τεζα δηλαδη κ για αρχη κατσε διπλα τησ ξαπλωμενη χωρισ να τησ μηλασ κ αν δεν ειναι ησυχη να τησ κανεισ παρατηριση για να ηρεμισει κ να κοιμηθει ,μια διο βδομαδεσ κ θα το ξεχασει το θεμα πιπιλασ.....εμενα την πεταξε στα σκουπιδια κ καλα οτι την χαλασε κ οταν την θυμοταν κ την ζηταγε του θυμιζα τι την εκανε κ σταματουσε αλλα θελει λιγο αγκαλιτσα κ υπνο μαζι στην αρχη....βοηθια σου απο δω κ περα:tongue:

σασ διαβαζω σχεδον καθε μερα αλλα δεν προλαβαινω να γραφω

φιλια στισ πιπινομανεσ τεκνατζουδεσ κ στισ κυλιτσεσ τουσ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...