Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα!!!

Wellcome buck fairy boys'mummy!!Να τους μαθεις να σ'εχουν στα οπα οπα οσο ειναι νωρις!!!

Τι κανετε?Εμεις ειμαστε καλυτερα, η Μαριβιλη μονο εχει ακομη συναχι με λιγο πυρετο.Ο Μαρινος χτες πρωτη φορα πηγε με κλαματα στον παιδικο, γιατι ελειπε μια εβδομαδα ισως και γιατι βασικα ηθελε να κοιμηθει κι αλλο..Σημερα ειχε παλι μια αρνηση αλλα μια χαρα τελικα. Θελω να στολισω και ανυπομονω, αλλα θελω να παρω καινουριο ψευτικο δεντρο γιατι μεχρι τωρα ειχαμε ενα αληθινο σε γλαστρα που δεν μου πολυαρεσει γιατι ειναι λιγο αραια τα φυλλα του.Εσεις εχετε στολισει? Νομιζω φετος τα μαγιοπαιδα θα καταλαβουν ακομη καλυτερα τα Χριστουγεννα κ τον Αη βασιλη και θελω να δω αντιδρασεις!

Σας χαιρετω ολες!!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερες.....sue εγω εβαλα περσυ αληθινο για πρωτη φορα κ θα το κανω κ φετος, το προτιμω πολυ περισσοτερο απο το ψευτικο. του βαζω πολυ λιγοτερα στολιδακια κ δεν χρειαζεται γιρλαντα καθολου, μου αρεσει πολυ που φαινεται ο κορμος, απλα παιρνω αυτο που δεν πεφτουν οι βελονες

περαστικα στα μικρα σου!!!! εγω ειμια πολυ τυχερη σε αυτο, δεν μου αρρωσταινει καθολου....

κοριτσια απο "δουλειες" τι κανουν τα μικρα σας στο σπιτι....εμενα μεχρι τωρα "μαγειρευε" συν που σκουπιζε κλπ, αλλα απο προχθες τον αφησα στον νεροχυτη να πλυνει κ φοβαμαι τον επομενο λογαριασμο του νερου αχαχαχαχα κ δεν κατεβαινει απο την καρεκλα κ ευκολα!!!!!!

με το μπεμπε τα παει πολυ καλα μεχρι στιγμης, γενικα του αρεσουν πολυ τα μωρακια κ στον παιδικο οταν τα βλεπει κ στις καφετεριες.....ελπιζω να παραμεινει ετσι κ μετα την γεννα :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια1!!! εδω ειμαι κ παλι....

σας ειπα που καναμε β επιπεδου??? οχιιιιι????? περιμενω κ αλλο γιοοοοο

θα πηξω στο σωβρακο κ στο τσ@@@@νι αχαχαχαχα

Υο Υο κ εσυ!! Sygxarhthiria! καλως να ερθεισ κ εσυ στο κλαμπ των περηφανων αγορομαμαδων!

Βασιλισσα θα σε εχουν 2 γιοι!

Εμενα το παιδακι μου το πηρα χθες με το προσωπακι του μεσα στη γρατζουνια... Του επιτεθηκε ενα αλλο μεγαλυτερο παιδακι κ οι δασκαλα δεν προλαβε να αντιδρασει. Φυσικα πηγα σημερα πρωι πρωι κ εκανα μια συζητηση με τις δασκαλες κτλ κτλ αλλα μαλλον πρεπει να μαθω εγω στα παιδια μου πως να αντιδρουν σε τετοιες καταστασεις!

Δυσκολο πραγμα να εισαι γονιος!:|


-

Link to comment
Share on other sites

Fairy συγχαρητηρια!!! Ελπιζω να μας προσεχουν οι γιοι μας, να μη μας μεινουν μονο τα σωβρακα.....

Ο δικος μου σκουπιζει με την ηλεκτρικη, φτιαχνει καφε, ξεσκονιζει με μωρομαντηλα και το σουιφερ, γεμιζει το πλυντηριο, απλωνει και μαζευει ρουχα. Θελει να κανει τα παντα, ελπιζω να εχει την ιδια ορεξη και αργοτερα που δεν θα πρεπει να ειμαι απο πισω του...(αν και δεν το βλεπω...)

Sue περαστικα σας, πως τα πας με τα πιτσιρικια τωρα που παει ο Μαρινακος παιδικο?

Εμεις μαλον δεν θα στολισουμε δεντρο(εχει πιασει το χωρο το παρκο),μονο καμια γιρλαντα, κανενα διακοσμητικο. Θα παμε και στο χωριο 15 μερες, θα πω στις γιαγιαδες να περιμενουν τον Νικ.να βοηθησει για να χαρει και αυτος ....

Madipemi δυσκολη κατασταση. Και εγω πιστευω οτι πρεπει να μαθουμε στα παιδια μας να υπερασπιζονται τον εαυτο τους, αχ τι εχουμε να τραβηξουμε οιαγορομανες.....

Ritaki κρατα γερα μανουλα,φιλακια στη μικρη σου, ειναι ζορικη εε?????

Εμεις ειμαστε καλα,ο μικρος δεν τρωει με τιποτα στερεες και εχει κολλησει στα κιλα. Περασε και το αιφνιδιο εξανθημα την προηγουμενη εβδομαδα και εκει που κατι ειχε ξεκινησει, τωρα παλι απο την αρχη....

Ο νικολης μου εχει λιγο πηξει απο την κλεισουρα αλλα ευτυχως δεν μου δημιουργει προβληματα, εγω στεναχωριεμαι που δεν μπορω να ασχοληθω πολυ μαζι του.....

Η ομιλια του ειναι πολυ καλη με ολοκληρωμενες προτασεις(πολλες φορες μας αφηνει εκπληκτους με αυτα που λεει)

Εγω τρεχω ολη μερα και παλι δεν τα προλαβαινω ολα ουφφφφφφ.....


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Fairy συγχαρητηρια!!! Ελπιζω να μας προσεχουν οι γιοι μας, να μη μας μεινουν μονο τα σωβρακα.....

Ο δικος μου σκουπιζει με την ηλεκτρικη, φτιαχνει καφε, ξεσκονιζει με μωρομαντηλα και το σουιφερ, γεμιζει το πλυντηριο, απλωνει και μαζευει ρουχα. Θελει να κανει τα παντα, ελπιζω να εχει την ιδια ορεξη και αργοτερα που δεν θα πρεπει να ειμαι απο πισω του...(αν και δεν το βλεπω...)

.

μωρε ειναι σιγουρα καλο που βοηθανε!!! κ εμενα ολα τα κανει...το θεμα ειναι οτι θελει συνεχεια να τα κανει non stop χαχαχαχαχα γι αυτο ρωταω, εσας χορταινουν καθαρισμα γρηγορα????:D:D:D

λοιπον αυτο με την συμπεριφορα των παιδιων με εχει προβληματισει κ εμενα....ειμαι γενικα ανθρωπος που δεν τσακωνεται κ το περναω κ στο παιδι. ειναι πολυ καλος στο να μοιραζεται, βοηθαει κ το σχολειο βεβαια κ στην πισινα που παμε παντα του λεω να δινει τα παιχνιδια του. βρεθηκα ομως στο στοχαστρο απο γονιο (ελληνας κιολας) ...τι να λεω τωρα δημοσια....παντως φερθηκανε πολυ αδικα στον γιο μου....κ επειδη ο Γιωργος μου ειναι αρκετα ψηλος κ εχει δυναμη, μια σπρωξια να ριξει ο αλλος ταβλιαζεται, βρεθηκαμε κ μπλεγμενοι!!!!!! τελοσπαντων κ εγω το δουλευω αυτο κ πρεπει να τα μαθουμε που κ που να υπερασπιζοντε τον εαυτο τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o dikos mou thelei sunexeia na voisei (voithisei)!

tou aresoun oles oi douleies alla i agapimenes tou einai me nera, irekriki skoupa kai mageirema!

pantos otan tou zitao na mazepsei ta paixnidia tou den to kanei!

pali arrostoulis itan apo to savvato alla simera einai kalutera opote avrio tha epistrepsoume nursery k grafeio.

stis 17 telika tha kanei tin epemvasi tis udrokilis.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγιομανούλες καλησπέρα!

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μας και τη γνώμη μας για το θέμα που θίξατε.Το θέμα συμπεριφοράς και αντίδρασης πιστέψτε με δεν έχει φύλο!

Όταν πρωτοπήγε η μεγάλη μου στον παιδικό(πριν πολλάάά χρόνια) υπήρχε ένα κοριτσάκι που κάθε μέρα τη δάγκωνε στο μπράτσο. Εμείς σαν "σωστοί" γονείς το αναφέραμε στη δασκάλα και είπαμε απλά στη μικρή να προσέχει και να μην πολύπλησιάζει το κοριτσάκι αυτό. Για 2 εβδομάδες ερχόταν η μικρή με ένα καινούριο μελανιασμένο δάγκωμα(μιλάμε για γερό δάγκωμα όχι της πλάκας-φανταστείτε ότι οι μελανιές έκαναν πάνω από μήνα να φύγουν!). Η δασκάλα εννοείται ότι μίλησε στο παιδί και στους γονείς αλλά....τίποτα.Ωσπου μια μέρα ο άντρας μου -παρά τις δικές μου αντιδράσεις και διαφωνίες-είπε στην μικρή "Μόλις σε δαγκώσει γύρνα και εσύ και δάγκωσε την!" Σας πληροφορώ ότι αυτό έγινε και έτσι τελείωσε οριστικά!!!

Και ερχόμαστε στο τώρα:πριν 1 μήνα περίπου μου είπε η δασκάλα από το άλλο τμήμα ότι η μικρή μου ήταν επιθετική και στα καλά καθούμενα πήγε και έσπρωξε 2 παιδάκια και σοκαρίστηκα! Την επομένη μίλησα αγχωμένη με τη δασκάλα μας(γιατί δεν θέλουμε να είναι η μικρούλα μας επιθετική) , η οποία μου είπε ότι δεν έσπρωξε τα παιδάκια στα καλά καθούμενα αλλά ίσα ίσα αυτά της επιτέθηκαν και η δικιά μου αντέδρασε -και μεταξύ μας και η δασκάλα μου είπε πολύ καλά έκανε.Δεν είμαστε υπερ της βίας αλλά πρέπει να μάθουν και "στα δύσκολα" να βάζουν τα όρια τους και να προστατεύουν τον εαυτό τους , γιατί το βλέπουμε καθημερινά και στα σχολεία η κοινωνία των παιδιών είναι πολύ σκληρή και τα πολύ "αδύναμα" παιδάκια γίνονται εύκολα "στόχος".

Link to comment
Share on other sites

Καλη βροχερη μερα!!!!

Στο θεμα συμπεριφορας, ειχα μια εννοια για τον γιο μου οταν πηγε παιδικο γιατι ηταν ο ιδιος επιθετικος μερικες φορες με 2 φιλες του κι εναν ξαδερφο του, χωρις να του χουν κανει κατι.Δυο φορες μου ειπε η δασκαλα του οτι χτυπησε ενα παιδι, του μιλησε εκεινη, του μιλησα κι εγω κ απο τοτε δεν το χει ξανακανει.Ειναι πολυ υπακουος και καλος στο σχολειο οπως μου λενε!Στο σπιτι ομως με την αδερφουλα του πεφτει ξυλο!!Στα καλα καθουμενα την σπρωχνει κι εκεινη ανταποδιδει και συνεχιζουν μια σου κ μια μου...Εδω βεβαια παιζει θεμα ζηλειας...Ο μεγαλος ομως χτυπαει κι εμενα στο προσωπο συνεχεια οταν τον εχω αγκαλια κ του εξηγω κατι που δεν του αρεσει, και δεν ξερω πως να αντιδρασω, τα χω δοκιμασει ολα, τελευταια το πα στη δασκαλα του και του μιλησε κι εκεινη κ τον βλεπω οτι το σκεφτεται την ωρα που φευγει το χερι του να με χτυπησει..

Παντως κι εμενα δεν μ αρεσει να μαθουν τα παιδια μου να τσακωνονται, αλλα να συζητανε.Και αν δεχτουν επιθεση να αντιδρασουν πρωτα με λογια και μετα με ξυλο.Συμφωνω με την 3χmama οτι πρεπει να μαθουν να υπερασπιζονται τον εαυτο τους και να βαζουν ορια.Εχουμε μελλον μπροστα μας...

Απο δουλειες θελει να κανει ο,τι βλεπει, αλλα με το μαζεμα των παιχνιδιων εχουμε προβλημα.Ο νεροχυτης ειναι η καλυτερη του αλλα μονο για να γεμιζει τα δοχεια νερο κ να τα αδειαζει, γι αυτο αποφευγω να τον αφηνω, γινεται μουσκεμα κ μετα δεν ξεκολαει.Και με τη σκουπα εχει κολλημα, δεν με αφηνει να σκουπισω και στο ξεσκονισμα, εχουμε ολοι απο ενα πανι(και η μικρη) και καθαριζουμε.

Ελενη μου τωρα με το σχολειο ειμαι λιγο καλυτερα κι εγω και τα παιδια ειναι λιγο πιο ηρεμα.Οταν ειναι μαζι τσακωνονται συχνα κ συγχιζομαι κι εγω οποτε κανει καλο σε ολους το διαλλειμμα.Να σημερα τον εχω αφησει στη γιαγια του απο χτες το απογευμα γιατι ξερω οτι εκει περνει πολυ καλα.Πηγαμε χτες για ψωνια μονο με την μικρη κι ηταν σαν να μην ειχαμε παιδι!!!Και σημερα θελω να βγω, και μου φαινεται πιο ευκολο με το ενα παιδι, αν και ο καιρος μας τα χαλαει λιγο...

Νατασα καλη επιτυχια με την επεμβαση...

Σας χαιρετω...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα χαμένες μου φιλεναδίτσες!!!

Δουλευω απο το σπιτι σήμερα και ειπα να περασς για ενα γρηγορο γεια. Ελπίζω να ειστε όλες καλά!

Εμεις πρώτη μερα προσαρμογη στον παιδικο σημερα και ρε κοριτσια δε γυρισε ουτε να με δει! Με το που πηγαμε ηρθε η κοπελα, την πηρε και ουτε το μπυφαν δεν της εβγαλα. Εκατσα εκει με τη διευθυντρια και ηπιαμε καφεδακι ενα διωρο και μετα την πηρα και φυγαμε...

Αυριο θα την αφησω και για φαγητο, αλλά δε νομιζω να ζοριστει γενικα.

Φιλάκια!!


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


που ειστε καλε ολες!!!!! ερχονται Χριστουγεννα κ εχετε ετοιμασιες πολλες φανταζομαι ε!

εμεις θα μεινουμε Αγγλια αλλα ευτυχως δεν θα ειμαστε μονοι μας, θα εχουμε αρκετο κοσμο...κανονιζουμε κ play days με τις μαμαδες απο τον παιδικο να παιξουν τα "κολληταρια" χεχε

ο γιος μου αρχισε να παιζει παιχνιδια φαντασιας πολυ εντονα κ πολυ τον γουσταρω....εχει κ καινουρια "γκομενα" αχαχαχαχα κ παιζουν κανονικοτατα τους ρολους μαμα κ μπαμπα :)

πολλες καλημερες σε εσας κ τα παιδακια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Αχ ποιες γιορτες βρε fairy, εμενα τουλάσχιστον το τρεξιμο και η αυπνοια με εχει φάει. Στολίσαμε μεν αλλά για γιορτινή ατμόσφαιρα περιμένουμε την άλλη βδομάδα...

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές αν και χθες τρέχοντας μπήκε μέσα, ουτε γεια δε μου είπε... Περιμένω τώρα να δω αντιδράσεις και όταν συνειδητοποιήσε τη μονιμότητα της κατάστασης...

Τι ωραία που κανονίζετε παρεούλα για τον μικρό. Αλήθεια για πείτε πως γνωρίζεστε με μαμάδες από τους συμμαθητές τους? Όταν πάω να την αφήσω ή να την πάρω απλά την παίρνει η δασκάλα ή μου τη φέρνει (δεν αφήνουν γενικά να μπουμε μέσα στο χώρο των αιθουσών) και υπάρχουν άλλα παιδάκια που πάνε κι έρχονται διαφόρων ηλικιών...


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

δεν σας αφηνουν????? εμεις μεσα ειμαστε ολοι οι γονεις...μα δεν πρεπει να βλεπεις κ τον χωρο που παιζουν? τα παιδακια?? εγω ξερω ολα τα παιδακια της ταξης του....κ κατ επεκταση εχω γνωριστει κ με τις μαμαδες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Αναπολω τις ημερες που εγκυμονουσα το πρωτο μου παιδι και χαλαρωνα οποτε ηθελα, με προσεχαν ολοι και δεν ειχα τυψεις αν χαζευα με τις ωρες στο ιντερνετ...Θυμαστε ποσα post ανεβαζαμε τοτε στο καφε μας??τωρα με δυο παιδια εν δραση δεν εχω αυτες τις πολυτελειες...

Το δεντρο μου το στολιζα με δοσεις 10μερες, δεν εβρισκα χρονο...μ αρεσει πολυ ομως!!

Naya καλη συνεχεια με τον παιδικο, φαινεται να της αρεσει!Κι εγω μπαινω μεχρι την ταξη του μικρου και βλεπω και το χωρο και τα αλλα παιδακια.Απλα με γονεις δεν παμε ολοι τις ιδιες ωρες και δεν τους βλεπω ολους καθημερινα, μονο στις αρχες ειχα γνωρισει 1-2 μαμαδες.Μαλιστα με τη μαμα μιας συμαθητριας του Μαρινου πηγαιναμε μαζι σχολειο!!! (σε διαφορετικη περιοχη).Σε καμια γιορτη μπορει να βρεθουμε.Ειναι μια γειτονισα μου ομως που κανουμε πολυ παρεα που παει κι αυτη την μικρη της στον ιδιο παιδικο σε αλλη ταξη και πηγαινοερχομαστε καμια φορα μαζι.

Σημερα παλι δεν τον πηγα, εχει πυρετο...Πιστευω τον λαιμο του θα χει γιατι κ εμενα με ποναει απο χτες..

Fairy προχωρημενος ο γιος σου που εχει κ "γκομενα";)Ειναι και παλικαρας!:D

Σας φιλω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!σας καταλαβαινω κοριτσια!!! εγω εχω χρονο γιατι φετος λογω εγκυμοσυνης σχεδον δεν διδασκω καθολου κ ετσι μπορω κ μπαινω απο το γραφειο...μετα στο σπιτι αμα δεν παει 8-9 το βραδυ που θα κοιμηθει ο μικρος δεν προλαβαινω....

το δεντρο το στολισαμε μαζι με τον Γιωργακη :) μετα εβαλε κ σκουπα αχαχαχαχαχα

πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...