Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κ εγω τα ιδια..εχω βαλει μονο 2 κιλα ...ευτυχως δεν εχω βαλει σε περιφερεια...το στηθος ιδιο το βλεπω, απλα ανοιξε η περιμετρος της πλατης κ ανεβηκα ενα νουμερο σουτιεν στη πλατη...

κ εγω καροτα κ αγγουρια συνεχεια :rolleyes:

Eμένα μεγάλωσε κ το στηθος οχι μονο η πλατη!ηταν που ηταν μεγαλο!!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΚΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

ΕΓΩ ΠΗΡΑ 12 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ 6-7

Κ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 17 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΕ ΚΟΠΟ ΑΛΛΑ Η ΠΛΑΔΑΡΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ . ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ Κ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ

ΑΧΑΧΑΧ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

μωρε γερες να ειμαστε εμεις κ τα μωρα μας...οσο για λιγα κιλακια παραπανω ας μην σκαμε ιδιαιτερα....κατσε να κανουμε κ εμεις το πρωτο ΤΗΕΝΑ να δουμε τι θα αφησει μετα χεχε...εχεις κ 2 παιδακια εσυ...εγω τωρα κανω το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τα κιλάκια οταν πραγματικα αποφασισει μια γυναικα με πολυ σωστη και ισορροπημενη διατροφη τα χανει εστω και με κοπο...

Σημασια εχει να ειναι καλα τα μπεμπεκια μας και εμεις! ολα τα αλλα επονται!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την β' επιπέδου ευτυχώς πήγανε όλα καλά. Τελικά μας επιβέβαιωσαν ότι τελικά είναι κοριτσάκι. Ευτυχώς εγώ στη 2η εγκυμοσύνη δεν έχω πάρει πολλά κιλά μόνο 2 ενώ στην πρώτη από τα πολλά γλυκά είχα πάρει μέχρι που γέννησα 22 κιλά.

Καλά να πάνε όλα μέχρι τέλους που θα γεννήσουμε κορίτσια και τα κιλά χάνονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιας και λέμε για κιλά, πήρα το πρώτο τετράμηνο 1 και τον τελευταίο μήνα 4. Ο γιατρός που είναι και αυστηρός σε θέματα διατροφής, μου έβαλε χέρι και μου είπε ότι αμα συνεχίσω έτσι θα με στείλει για καμπύλη ζαχάρου. Μπλιααααχ! Είμαι 72 κιλά.

Οπότε έκοψα κάτι γαριδάκια πατατάκια και ποπκόρν που έτρωγα αρειμανίως και ελπίζω στο επόμενο ραντεβού να ηρεμήσει ο ντόκτορ :))))

Ααααχ! Τι τραβαμε οι μανούλες!


AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eμένα γίνεται αυστηρός μόνο αν υπερβαινει καποια γυναικα τα ορια...

Εμενα πχ. δεν με εχει περιορισει σε τίποτα μιας και δεν εχω παρει πολλά κιλά..

Ομως μου λεει πως καλο ειναι τα γλυκα να τα αποφευγω γιατί μονο εξτρα λιπος προσφερουν και τιποτα αλλο...


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση ρε κοριτσακια... πως ξεχωριζουμε τις συσπασεις από τις κλωτσιτσες ή από το έντερο??

Εγω νομιζα οτι θα μπορουσα να τα ξεχωρισω αλλα ο γιατρός με μπερδεψε ολιγον!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση ρε κοριτσακια... πως ξεχωριζουμε τις συσπασεις από τις κλωτσιτσες ή από το έντερο??

Εγω νομιζα οτι θα μπορουσα να τα ξεχωρισω αλλα ο γιατρός με μπερδεψε ολιγον!

χμμμμ καλη απορια...νομιζω πως η συσπαση ειναι οταν πετρωνει η κοιλια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα κοριτάκια!Σήμερα ανέβηκα στη ζυγαριά και με έδειξε μισό κιλό λιγότερο και πολύ χάρηκα!Μαλλόν ξεφούσκωσα λίγο γιατί κρατήθηκα τις τελευταίες μέρες.. Αλλά αυτό που λέτε είναι το σημαντικό, να είναι καλά τα μωράκια μας και τα κιλά χάνονται! Για συσπάσεις δεν ρώτησα τον γιατρό..Και αν ισχύει αυτό με το πετρωμα, μου συμβαίνει κάτι φορές αλλά νόμιζα ότι είναι το μωρό που πιέζει απο μέσα.


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και μια ερωτηση ρε κοριτσακια... πως ξεχωριζουμε τις συσπασεις από τις κλωτσιτσες ή από το έντερο??

Εγω νομιζα οτι θα μπορουσα να τα ξεχωρισω αλλα ο γιατρός με μπερδεψε ολιγον!

ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΡΑΤΑΝΕ 5-8 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΥΛΙΑ ΣΦΙΓΓΕΙ Κ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ, ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΟΣΟ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ . ΝΟΜΙΖΩ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΣ ΑΝ Κ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ:mrgreen:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

BABY31;Έκανα και εγώ την β' επιπέδου ευτυχώς πήγανε όλα καλά. Τελικά μας επιβέβαιωσαν ότι τελικά είναι κοριτσάκι. Ευτυχώς εγώ στη 2η εγκυμοσύνη δεν έχω πάρει πολλά κιλά μόνο 2 ενώ στην πρώτη από τα πολλά γλυκά είχα πάρει μέχρι που γέννησα 22 κιλά.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ,ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΤΙΠΟΤΑ Η ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ?:confused:

ΕΙΧΕΣ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΑ ΜΗΠΩΣ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ :-(:mad::shock::twisted::oops:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι THENA ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έχω και πολύ όρεξη. Δεν τρώω σχεδόν καθόλου γλυκά όχι γιατί δεν ήμουν γλυκατζού αλλά ήμουν πάρα πολύ πρν από την εγκυμοσύνη αλλά τώρα δεν θέλω να τα βλέπω. Και η αλήθεια είναι ότι μέχρι 4 μίση μηνών δεν έτρωγα σχεδόν καθόλου γιατί δεν είχα καθόλου όρεξη τρεφόμουν με σαλάτες και φρούτα.

Τώρα μου επανήλθε η όρεξη αλλά όχι κάτι τρομερό τρώω πολύ λίγο γιατί στην τέταρτη μπουκιά έχω χορτάσει.

Από την πρώτη εγυμοσύνη μου είχανε μείνει 6 κιλά είμαι 79 κιλά τώρα.

Καλό είναι να τρως και τα κιλά χάνονται μην σε ενοχλεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε κοριτσακια, μάλλον είμαι ανεπιδευκτη με τις συσπασεις..Προσπαθω να καταλαβω τις διαφορες αλλά δεν...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ Κ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΟΤΣΙΕΣ:lol::lol:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...