Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλή Χρονιά σε ολες μας και στα μωρακια μας!!!!!!!!!!!

ευχομαι το 2010 να μας φερει ολα οσα επιθυμουμε και πανω απ ολα ΓΕΡΑ μωρα!!!!!!!!!!!

καλη λευτερια σε ολες μας και μ'ενα πονο....;)

πως περασατε? εμεις περασαμε τις μερες μας με πολυ υπνο,αρκετο φαι,λιγες βολτες και πολλη χαρα αφου ο μικρος εκανε την εμφανιση του και επισημα πλεον...τον καταλαβε και ο μπαμπας του!!!!!!!!

μετα απ αυτο ησυχασε βεβαια αλλα ελπιζω να ειναι παροδικο...

πηγε καμια για β' επιπεδου???

εγω την εχω τελος του μηνα και περιμενω πως και πως...

καλημερα!!!!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές το πρωι νιώθω κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά κάτω από το σκωληκοειδήτη. Για καλό και για κακό χτες και σήμερα πήρα άδεια από τη σημαία και δεν πήγα στη δουλειά. Σήμερα που επικοινώνησα με τη μαία, μου είπε να πάρω πρωι μεσημέρι βράδι buscopan και εάν με ενοχλεί και αύριο να την ξαναπάρω.

Λογικά από ότι ακούω δεξιά και αριστερά, μάλλον πρόκειται για τη μήτρα που μεγαλώνει...

Έχει καμμία ανάλογα συμπτώματα;


AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές το πρωι νιώθω κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά κάτω από το σκωληκοειδήτη. Για καλό και για κακό χτες και σήμερα πήρα άδεια από τη σημαία και δεν πήγα στη δουλειά. Σήμερα που επικοινώνησα με τη μαία, μου είπε να πάρω πρωι μεσημέρι βράδι buscopan και εάν με ενοχλεί και αύριο να την ξαναπάρω.

Λογικά από ότι ακούω δεξιά και αριστερά, μάλλον πρόκειται για τη μήτρα που μεγαλώνει...

Έχει καμμία ανάλογα συμπτώματα;

ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ Κ ΘΑ ΞΑΠΛΩΝΑ ΑΝ ΠΟΝΑΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ

ΓΙΑΤΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΛΕΠΤΑ

ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΟΧΙ Η ΜΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΞΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΠΙ.ΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΧΙ BUSCOPAN ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΣΟ LIGHT K ΤΟΣΕ ΦΟΡΕΣ

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

Επεξεργάστηκαν by THENA

image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή Χρονιά σε όλες μας!!!!:D

Εμάς βγήκαν και τα αποτελέσματα (τα τελικά) της αμνιοκέντησης και όλα είναι ο.κ. Μας το είπαν τηλεφωνικώς και θα τα πάρουμε στις 11/01 που θα κάνουμε την β' επιπέδου...:cool:

Φιλιά σε όλες...


cLH8p3.png

xq41p3.png

Link to comment
Share on other sites

maanton ουτε εγω θα επαιρνα χαπια και ειδικα buscopan...για τις συσπασεις και τα πονακια συνηθως βοηθαει το μαγνησιο που φανταζομαι θα παιρνεις ηδη...(εγω παιρνω 3 χαπακια την ημερα)

τοσος πολυς ειναι ο πονος που δεν αντεχεις να μην παρεις τιποτα ή το πηρες προληπτικα???

εγω ακομα δεν εχω καποιο τετοιο συμπτωμα...

psaraki...ευχαριστα τα νεα σου...κι εγω περιμενω με αγωνια την β-επιπεδου :rolleyes:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

maanton,ειχα κι εγώ κατι πονάκια σαν νευρόπονο χαμηλα δεξια πριν 5 μέρες και σήμερα το ένιωσα 1-2 φορές, αλλά έρχεται για λίγο και φεύγει. Δεν είναι συνεχόμενο.Δεν πήρα τον γιατρό γιατί υπέθεσα ότι είναι τράβηγματα της μήτρας που μεγαλώνει.Ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Όταν νιώθετε τα ζουζούνια που κινούνται σε ποιο ύψος της κοιλιάς το νιώθετε?Εγω το νιώθω αρκετά χαμηλά και μου φαίνεται περίεργο γιατί νομίζω ότι έχει αρχίσει και ανεβάινει η μήτρα στη φάση που είμαστε. Κάνω λάθος?

Φιλιά σε όλες!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Όταν νιώθετε τα ζουζούνια που κινούνται σε ποιο ύψος της κοιλιάς το νιώθετε?Εγω το νιώθω αρκετά χαμηλά και μου φαίνεται περίεργο γιατί νομίζω ότι έχει αρχίσει και ανεβάινει η μήτρα στη φάση που είμαστε. Κάνω λάθος?

Φιλιά σε όλες!

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ .ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΟΥΡΕΣ ΤΡΟΜΕΡΕΣ.

ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ. ΠΡΩΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ(ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΤΩΡΑ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ Κ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ Κ ΠΙΣΩ)Κ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ (ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΗ ΚΑΤΩ ΔΗΛΑΔΗ) ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΛΑΡΑΚΟΣ ΟΣΟ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΘΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΑΥΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βιαστηκα να μιλησω...

χθες βραδυ και σημερα πριν λιγο ενιωσα εναν πονο σαν σουβλια για δευτερολεπτα, αριστερα, και χαμηλα ακριβως κατω απ την κοιλια στην ηβικη περιοχη...λετε να ειναι η μητρα τοσο χαμηλα?

αν συνεχιστουν θα παρω τον γιατρο μου...ελπιζω να μην ειναι τιποτα...:rolleyes:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kounelitsa..............4/5/2010

argen.....................5/5/2010

THENA................... 7/5/2010 ΑΓΟΡΙ /

fairymummy...........7/5/2010 UK

ψαράκι...................8/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΑΤΤΙΚΟΝ

Αννικο....................8/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΛΗΤΩ

zeta28...................11/5/2010 ΜΗΤΕΡΑ

B-FLY....................12/5/2010

xrisaki...................13/5/2010

angel09.................14/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΚΥΠΡΟΣ

bibis23..................14/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΜΗΤΕΡΑ

maanton................15/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΙΑΣΩ

dina.......................??/5/2010

KANTY....................??/5/2010

tarsitsa..................19/5/2010

eleni1977...............19/5/2010

sue........................21/5/2010 ΙΑΣΩ ?

douar.....................21/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΕΛΕΝΑ

BABY31..................22/5/2010 ΙΑΣΩ

chrissag.................24/5/2010 IΑΣΩ

marinakii86............24/5/2010 ΚΟΡΙΤΣΙ /

doradoremi.............25/5/2010

mpoumpou.............27/5/2010 ΙΑΣΩ

rani........................27/5/2010 ΙΑΣΩ

koritsaki9200..........27/5/2010

3xmama.................28/5/2010 ΜΟΝΑΧΟ

zoe26.....................28/5/2010 panepistimiako larisas

pasxalitsa v.............28/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΙΑΣΩ?

28 χαζομαμάδες

8 ΑΓΟΡΙΑ

1 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

19 ??????


opGup3.png

gKjZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλη Χρονια κοριτσακια, με το καλο να κρατησουμε τις ψυχουλες μας αγκαλια :D

kounelitsa..............4/5/2010

argen.....................5/5/2010

THENA................... 7/5/2010 ΑΓΟΡΙ /

fairymummy...........7/5/2010 UK ΑΓΟΡΙ

ψαράκι...................8/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΑΤΤΙΚΟΝ

Αννικο....................8/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΛΗΤΩ

zeta28...................11/5/2010 ΜΗΤΕΡΑ

B-FLY....................12/5/2010

xrisaki...................13/5/2010

angel09.................14/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΚΥΠΡΟΣ

bibis23..................14/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΜΗΤΕΡΑ

maanton................15/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΙΑΣΩ

dina.......................??/5/2010

KANTY....................??/5/2010

tarsitsa..................19/5/2010

eleni1977...............19/5/2010

sue........................21/5/2010 ΙΑΣΩ ?

douar.....................21/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΕΛΕΝΑ

BABY31..................22/5/2010 ΙΑΣΩ

chrissag.................24/5/2010 IΑΣΩ

marinakii86............24/5/2010 ΚΟΡΙΤΣΙ /

doradoremi.............25/5/2010

mpoumpou.............27/5/2010 ΙΑΣΩ

rani........................27/5/2010 ΙΑΣΩ

koritsaki9200..........27/5/2010

3xmama.................28/5/2010 ΜΟΝΑΧΟ

zoe26.....................28/5/2010 panepistimiako larisas

pasxalitsa v.............28/5/2010 ΑΓΟΡΙ / ΙΑΣΩ?

28 χαζομαμάδες

9ΑΓΟΡΙΑ

1 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

19 ??????

__________________

Επεξεργάστηκαν by fairymummy
Link to comment
Share on other sites

THENA μου, ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!Εχεις δίκιο, έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα.Για τις καούρες βοηθάει να μασας μαστίχα...

Pasxalitsa, κι εμενα εκει με έπιανε πόνος για λίγο. Αν με ξαναπιάσει θα παρω κι εγω τον γιατρό.Μπορεί να είναι η μήτρα που ανοίγει, ετσι θέλω να πιστεύω.

Φιλάκια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

ερωτηση.....................θα αγορασετε τωρα στις εκπτωσεις καροτσι ή θα περιμενετε τις εκπτωσεις του Ιουνιου? δεν ξερω τι να κανω...

λεω, αν και οι φιλες μου μου λενε για το αντιθετο, να μεινω μεσα τις 40 μερες (αρα στην αρχη δεν θα το χρειαστω), και να αγορασουμε τωρα μονο καθισματακι αυτοκινητου για να το βγαλουμε απο το μαιευτηριο...

λεμε να παρουμε ενα απο 0-4 χρονων...

σπιτι στην αρχη θα το κοιμιζω στην κουνια......λετε να κανω βλακεια και να χρειαστω το port-bebe του καροτσιου απο την αρχη???

(τωρα εχει εκπτωσεις στο internet και πρεπει να αποφασισουμε...:confused:)

το καροτσι και το καθισματακι αυτοκινητου ειναι το μοναδικο απο τα ψωνια που με εχει προβληματισει τοσο μα τοσο πολυ...ουφ...:rolleyes:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα το παραγγειλουμε το καροτσι το Σαβαβτο. Δεν εχω σκοπο να κατσω μεσα 40 μερες, γενναμε Μαη κ θα εχει ωραιο καιρο εδω να αρχισουμε τις βολτες μας σιγα σιγα στα παρκα...πορτ μπεμπε δεν θα παρω, το βρισκω πολυ περιττο. Θα παρουμε ενα καροτσι που να κουμπωνει πανω του και καθισματακι αυτοκινητου-το εχει προσφορα δωρεαν το καθισματακι

http://www.mothercare.com/Silver-Cross-Complete-Pram-System/dp/B002HEQCOA/sr=1-3/qid=1262945551/ref=sr_1_3/279-2811875-9333615?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

για το πορτ μπεμπε σκεψου το ποσο θα το χρειαστεις...θα ειναι για 3 με 6 μηνες...μετα παει χαμενο...μπορεις να δεις ενα καροτσι στο στυλ που σου δειχνω παραπανω

κ εμεις στη κουνια θα το εχουμε απο την αρχη η οποια για 6 μηνες θα ειναι στη κρεβατοκαμαρα μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...