Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σε ολες...!!!!!!!!!

βροχες σημερα....καιρος ηταν να χειμωνιασει λιγο....

αχ, bibis εισαι πολυ τυχερη!!!!!!

μακαρι να το εβλεπα κι εγω καθε βδομαδα...:P

ο μηνας ειναι ατελειωτος...:(

ισως του το πω κι εγω την αλλη φορα να με βλεπει πιο συχνα...;)


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας χαιρετώ όλες!!!Χάθηκα λίγο γιατί είχα αναρρωτική λίγες μέρες και στο σπίτι δεν έχω pc,μόνο στη δουλειά.Βασικά είχα ένα μικρό ατύχημα,στραμπούληξα το πόδι μου και έπεσα κάτω...Ευτυχώς δεν τραντάχτηκα πολύ, δεν ένιωσα την κοιλιά μου να πονάει ούτε είδα τίποτα περίεργο.Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ.Κάθισα 10μέρες ξάπλα γιατί ούτως η άλλως μου έβαλαν γυψονάρθηκα και ξεκούρασα έτσι και το πόδι και το μωρό. Εχτές ήρθα στη δουλειά, κουτσαίνοντας λίγο, ελπίζω να μην επιβαρύνω το μωράκι μου μ' αυτό. Εχω μικροπονάκια χαμηλα, που απ'ότι βλέπω έχετε κι εσείς ακόμη, οπότε το θεωρώ φυσιολογικο. Λέτε να πάω να κάνω υπέρηχο?Από τη μία το θέλω για να ησυχάσω και από την άλλη προσπαθώ να μην τρελαίνομαι..

Και σαν να μην μου φτανε αυτό την ίδια μέρα που χτύπησα είχα μάθει ότι έχω ακόμη ουρεόπλασμα, δεν είχε φύγει με προηγούμενη αντιβίωση που είχα πάρει και παίρνω άλλη αντιβίωση τώρα...Πολλή κακοτυχία και ενώ θέλω να μην αγχώνομαι δεν με αφήνουν όλα αυτά.

Γιατί να μας συμβαίνουν τόσα και να μην μπορούμε να χαρούμε ήσυχες τις εγκυμοσύνες μας??? Ελπίζω να είναι απλά δοκιμασίες και να τα καταφέρουμε όλες με τα μωράκια μας!!!Να γεννηθούν όλα με το καλό γερά και όμορφα!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να φοβάσαι... Όσοι είναι εναντίον του εμβολίου, δεν είναι εναντίον γιατί το θεωρούν επικίνδυνο, αλλά γιατί δεν πιστεύουν στην αναγκαιότητα του εμβολιασμού.

οχι ακριβως...το εμβολιο δεν το κανουμε γιατι δεν εχει δοκιμαστει σε εγκυους κ ποιος 8α παρει την ευθυνη αν χασεις το μωρο η αν παθεις κατι? κ ολα τα νευρολογικα απο αυτο το εμβολιο βγαινον 2 χρονια μετα δυστυχως

να ρωτησω κατι??? κοιμαστε μπρουμητα??? εγω πριν την αυχενικη καποιες φορες ναι γιατι με ανακουφιζε απο τον πονο στην μεση...αλλα αφου το ειδα και μετα μου φανηκε "μεγαλο" και φοβαμαι μηπως το ενοχλει...:confused:

χαζομαρα ε???

εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης δεν μπορω μπρουμυτα...ποναω κ με ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!

sue μου φαινεται τα μικρα μας εχουν βαλθει να μας τρελανουν....μας κανουν γυμνασια απο τωρα...

πονακια περιεργα εχω κι εγω ακομα (και καποιες φορες και καφε) και πιστευω οτι ειναι η μητρα που μεγαλωνει...την φαγουρα πως την αντιμετωπιζετε???

μερικες φορες ειναι ανυποφορη...

εκτος απο την κοιλια και το στηθος τωρα αρχισε να επεκτεινεται και στα ποδια:shock: μα ειναι δυνατον???

αφηστε δε που το βραδυ με επιασε ενας πονος στην καρδια (fairymummy κοιμομουν μπρουμυτα:rolleyes: )και κατατρομαξα...ξυπνησα απο αυτο...πηρα τον γιατρο,μου ειπε να μην ανησυχω για το μικρο και οτι μαλλον ηταν νευρικο,αλλα αν εμφανιστει παλι να παω σε καρδιολογο...εγω θα παω προληπτικα παντως και σημερα αν βρω rdv...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια, τι κάνετε??Πασχαλίτσα μου νευρικό θα ήταν, αλλα αν ειναι να ησυχασεις πήγαινε μια βόλτα...

Εγω ηταν να φυγω ενα τριημερακι αλλα χθες ο ντοκ με προσγειωσε και μου ειπε κατσε στα αυγα σου!! Οπότε θα συνεχισω να τρωω στα μουτρα την Αθηνα!!Αλλα αν ειναι για το μπεμπεκι μας, χαλαλι!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

pasxalitsa έχεις δίκιο, μας ταλαιπωρούν αλλά χαλάλι..! Εγώ δεν έχω καθόλου φαγούρα! Και σε προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι είχα αρκετή! Δοκίμασε καμια ενυδατική κρέμα και απέφευγε κάποια υφάσματα που μπορεί να την επιδεινώνουν.Όσο για το πονάκι, νευρόπονος θα ταν και πέρασε...Don't worry!

Mpoumpou μου κι εμένα ο γιατρός μου θέλει να αποφεύγω τα ταξίδια και μου λείπουν λίγο οι εκδρομούλες...Και να φανταστείς ότι μια φορά το μήνα τουλάχιστον έφευγα!Είπαμε όμως, χαλάλι!!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ολα θα φυγουν κοριτσακια.....,.

παντως αν εχετε καλη εγκυμοσυνη μου κανει εντυπωση που δεν σας αφηνει να ταξιδεψετε...εγω πεταξα Ελλαδα κ θα πεταξω αλλη μια τα Χριστουγεννα...τελευταιο ταξιδι να δουμε την οικογενεια κ μετα το καλοκαιρι με το μπεμπακι αγκαλια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...!!!!!!!!

επιτελους Παρασκευη....:D ερχεται ΣΚ και θα δω λιγο παραπανω τον αντρουλη μου.....:P

sue & mpoumpou μην μιλατε καθολου για ταξιδια...πριν καιρο λεγαμε κι εμεις να φυγουμε (μαλιστα λεγαμε να παμε και εξωτερικο) και με ειχε αφησει ο γιατρος...τωρα δεν τολμαω καν να το αναφερω...σπιτι μου σπιτακι μου...και οταν ερθει το μικρακι με το καλο,θα παμε οπου θελουμε...;)

fairymummy εισαι απο τις τυχερες...κοιτα να το απολαυσεις!!!!!!!!

υπνηλιες εχετε??? εγω στις αρχες πολυ λιγο...τωρα ομως τα πρωινα δεν μπορω να ανοιξω τα ματια μου...(ισως φταιει κ το οτι ειμαι σπιτι για λιγο καιρο και συνηθισα...ειναι και ο καιρος...)...να δω πως θα παω δουλεια....:confused:

εχετε αρχισει να σκεφτεστε πως θελετε να ειναι το δωματιο ή περιμενετε να μαθετε τι ειναι???

εμας μας αρεσει πολυ αυτο...

http://www.funtosee.com/room-makeover-kits/licensed-collection/fisher-price-animals-of-the-rainforest-room-make-over-kit%20

αλλα ακομα ειναι νωρις και για ψωνια...και για αποφασεις...

μαλλον θα περιμενουμε την Β-επιπεδου...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

ολα θα φυγουν κοριτσακια.....,.

παντως αν εχετε καλη εγκυμοσυνη μου κανει εντυπωση που δεν σας αφηνει να ταξιδεψετε...εγω πεταξα Ελλαδα κ θα πεταξω αλλη μια τα Χριστουγεννα...τελευταιο ταξιδι να δουμε την οικογενεια κ μετα το καλοκαιρι με το μπεμπακι αγκαλια

Η εγκυμοσυνη μου ειναι μια χαρα μεχρι τωρα δοξα το Θεο...

Για αεροπλανο δεν εχει κανενα προβλημα, ειναι κατ εκεινον το ασφαλεστερο μεσο μετακινησης το αυτοκινητο μου εχει πει να αποφευγω...Αλλα πχ. δεν μπορω να παρω αεροπλανο να παω στην Αραχωβα που ανεβαινα ακομα και για ενα καφεδακι..

Ειναι πολύ χαλαρος σε αλλα πραγματα οποτε τον ακουω - δεν με εχει περιορισμενη γενικά!

Επιπλεον μου είπε, κοιτα να δεις ετσι και ετσι εχουν τα πραγμτα με το αυτοκινητο, την καθετη σταση του σωματος, την μητρα κτλ και επηρεαζεται απο τους κραδασμους (στην Ελλαδαρα εχουμε και κατι δρομους μουρλια)

Εγω σου τα λεω, σου εφιστω την προσοχη κανε μετα οτι θελεις, μεγαλη κοπελα εισαι!!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α αυτο για το αυτοκινητο δεν το ηξερα...εμεις εδω δεν εχουμε αμαξι, δεν το χρειαζομαστε κ δεν εχουμε παρει ακομα. παντως τωρα που ημουν ΕΛλαδα κ με πηγαινε ο μπαμπας παντου ξαπλωνα το καθισμα, με ενοχλουσε ωρα να καθομαι ορθια...ειναι κ το τυχερο οτι δεν οδηγω εγω χεχε...απλα με πανε

μαρινακι εγω δεν εχω νεοτερα για το εμβολιο, δεν θα το κανω κ δε το ξανασυζητησαμε με τον γιατρο

πολλα φιλια εγκυουλες

Link to comment
Share on other sites

Marinaki, σχετικά με το εμβόλιο εγώ δεν το κάνω. Ο γιατρός τελευταία μου είπε ό,τι αποφασίσω και αποφασίζω οχι. Θα προσέχω όσο μπορώ να μην κρυώσω και αν κρυώσω ελπίζω να είναι ελαφρύ...

Pasxalitsa, εγώ δεν έχω καθόλου υπνηλίες.Αντιθέτως κατί νύχτες έχω αυπνίες.Ξυπνάω κατα τις 4-5 το πρωί και για να κανα 2ωρο στριφογυρνάω στο κρεβάτι...Όσο για παιδικό δωμάτιο είναι πολύ νωρίς για να ασχοληθώ.Πιστεύω μετά τον 7ο θα αρχίσω...

Φιλάκια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!

ωραια βροχουλα σημερα....:P

marinaki ουτε εγω θα το κανω το εμβολιο αλλα σε λιγες μερες θα παω παλι στην δουλεια και φοβαμαι πολυ μην κολλησω...

δεν ξερω πως να προφυλαχτω...χρησιμοποιω δυστυχως τα φοβερα μεσα μαζικης μεταφορας...

εσεις τι κανετε??? πως μετακινειστε??? πως προφυλασεστε???


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

.

δεν ξερω πως να προφυλαχτω...χρησιμοποιω δυστυχως τα φοβερα μεσα μαζικης μεταφορας...

εσεις τι κανετε??? πως μετακινειστε??? πως προφυλασεστε???

εγω εδω που ειμαι δε χρειαζομαι συγκοινωνια, αλλα ερχομαι σε επαφη τουλαχιστον με 200 μαθητες σχεδον καθημερινα. αυτα που κανω ειναι

1. τα παραθυρα ανοιχτα στις αιθουσες κ τα αμφιθεατρα

2. το παραθυρο του γραφειου ανοιχτο οταν ειναι να ερθουν μαθητες

3. αντισηπτικα μαντηλακια κ υγρο στη τσαντα κ στο γραφειο

4. τρωω πολλα μανταρινια κ πορτοκαλια :rolleyes:

exete katholou ponokefalo??emena m'exei trelanei to kefali mou einai fusiologiko?

ειχα τις βδομαδες 13-16, μετα περασαν ολα, ειμαι παρα πολυ καλα τωρα

αλλα ειναι φυσιολογικο πολυ να εχεις ημικρανιες η πονοκεφαλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...