Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες, περιμένω την παιδίατρο γιατί τα μωρά μου ακόμα έχουν πυρετό και βήχουν!

mama σιγά σιγά θα συνηθήσει το φαί και θα της αρέσει, θέλει τον χρόνο της η μπεμπούλα σου μην ανησυχείς! το μοσχάρι μπορεί να της αρέσει και καλύτερα!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά και καλά χριστουγεννα!!!

Να περασετε πολύ ωραία!!

Εμείς φευγουμε για την πεθερά μου και θα μείνουμε μέχρι την κυριακη!!! Πιθανόν να μην έχω ίντερνετ!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και στα μωρακια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά με υγεία να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!Καλά Χριστούγεννα μανούλες. Mama να περάσεις σούπερ και να ξεκουραστείς!!Νίκη μου με το καλό η βάφτιση του μικρού σας. Εμείς ακόμα το μωράκι μου έχει πυρετό αλλά έτσι είναι αυτή η ίωση μας είπε η παιδίατρος. Ελπίζω αύριο να είναι καλά. Πολλά φιλάκια σε ολες.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά μανούλες κ ευτυχισμένα!!Με υγεία κ αγάπη να κυλάει όμορφα Ο χρόνος.

Εμείς εδώ,μια απο τα ίδια,μεγαλώνουμε κ ομορφαίνουμε!!Γιορτές,γλυκα,καθαρισμα,υποχρεώσεις,βόλτες με το γιό αλλά Κ με το σύζυγο.Πως ρα περάσατε χθες?Εμεις οικογενειακά,φαγητό μωρό βράδυ με το σύζυγο για ποτόκοιμγσαα το παιδί ,το κράτησε η μανούλα μου Κ βγήκαμε εδώ στο χωριό για ποτό.1.30 γυρίσαμε,ήπια μια μισή σαγκρια,γιατι ειμ αι κ μεγάλος πότης κ σήμερα κομμάτια όλη μέρα!Αλλά τον μικρούλη μου τον έβγαλα τη βόλτα του.

Μαμα82καλή ξεκούραση κ καλά να περάσετε!Που μένει η πεθερά??κ ο μενα μου,δε τρώει πολύ κ μετά συμπληρωνω γάλα.Που θα πάει θα τα μάθουν!

Νίκη μου,αύριο ειναι η μεγάλη μέρα!Με το καλο να φωτιστεί το αγγελούδι σας κ να είναι γερό κ τυχερό.

Στη Μόνη ροβελιστας θα τον βαφτισω!Εκεί βαφτιστηκα Κ εγώ,ειναι ήσυχα,γαλήνια,λίγο μακριά αλλά αξίζει τον δρόμο!Έχουν φτιάξει ένα εκκλησάκι μόνο για βαφτίσεις εξω απο το μοναστήρι ακριβώς,δεν θα έχουμε πολλά πολλά,μονο μπομπονιέρες κ γλυκά κ λεμονιτα,απαγορεύεται ο στολισμός.

Πολυ όμορφες οι μπομπονιέρες σου κ οικονομικες κ όντως διαχρονικές!

Διάβασα κ την άποψη σου για τον θηλασμό,λες κ τα έγραφα εγώ!Πόσο αληθινά κ ειλικρινή οκά αυτά!!Πόσο δίκιο έχεις τι ωραία που τα διατυπώσεις!Συμφωνώ απόλυτα!

Φβ εχω Κ ινσταγκραμ!Δυο φβ σε είχα βρει αλλά δεν δεχόσουν αιτήματα φιλίας ήταν κλειδωμένο,σου είχα στείλει Κ μην,μπορεί να ήταν στα άλλα.Μια Θεοδώρου εγώ,ελληνικά,βρες νε κ στείλε αίτημα φιλίας,κ οποία άλλη έχει κ θέλει!

Βάσω μου πως είστε,ελπίζω καλύτερα,Περαστικά βρε κορίτσι μου!

Α! Θα ξεκινήσουμε φάει ή λακτε,ζυμαρικά κ μπισκότα!Εσείς θα δώσετε τέτοια???

Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και χαρούμενα!!! Να είμαστε καλά εμείς κι οι οικογένειες μας!!!

Νίκη να σας ζήσει ο νεοφώτιστος και χρόνια του πολλά!!! Πάντα με υγεία και αγάπη!!!

Βάσω μου ελπίζω να ΣτΕ καλύτερα!!!

Μιαμια σήμερα η μικρή έφαγε καλύτερα αλλά φαριν λακτε και μισκοτα δεν θα δώσω δεν θέλω να δώσω ζάχαρη και αλάτι τουλάχιστον πριν τα δύο!!!

Αύριο βάζουμε κρεατακι στο φαι μας!!! Για να δούμε...

Έχει δύο ώρες που γυρισαμε στο σπίτι μας!!!

Ή πεθερά μου είναι στην Πτολεμαιδα, ωραία ήταν και ήρεμα τρελλσθηκαν με το μωρό αλλά ή καημένη βγήκε εκτός προγράμματος και κουράστηκε....όλα καλά αλλά σαν το σπίτι μας δεν έχει!!!! Αν μεγαλώσει λίγο θα κάνουμε γιορτές στο σπιτάκι μας!!

Φιλάκια πολλά!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Όλα πήγαν καλά. Είχαμε κόσμο από πριν τα χριστούγεννα μέχρι χθες, είμασταν στο σπίτι 15 άτομα χαμός!!!αλλά περάσαμε ωραία. Μιαμια ευχαριστώ για τα λόγια σου. Κάποια σριγμή νομίζω όπως "φούσκωσε" το θέμα με τον θηλασμό θα ξεφουσκώσει και θα σταματήσουν αυτές που το παίζουν ειδικοί . Προσωπικά δεν έχω συμβουλέψει ποτέ άλλη μανούλα για το θηλασμό παρ' όλο που συνεχίζω να θηλάζω και θήλασα και το πρώτο, καθώς το κάθε μωρό είναι διαφορετικό. Τέλος πάντων. Θα σταματήσουν να δίνουν σημασία ελπίζω και θα κοιτάνε να έχουν γερά παιδιά με ή χωρίς θηλασμό. Τελικά σε βρήκα στο φβ σου έστειλα αίτημα. Φαρίν λακτέ έχω ξεκινήσει κ εγώ.

Βάσω όλα καλά με τα μικρούλια;

Μαμα μια χαρά και εσείς. Καλέ μετά το χρόνο γιατί να μη δώσεις αλάτι. Ούτως ή άλλως θα τρώει ότι τρώτε και εσείς τότε.

Αυτά από εμάς.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες Νίκη μου να σας ζήσει ο μικρούλης να τον χαίρεστε να είναι γερος και πολύχρονος!εμείς είμαστε επιτέλους όλοι καλά. Και γω διάβασα το άρθρο για τον θηλασμό και με κάλυψε. Ας μην κρίνουμε. Η κάθε μανούλα ξέρει και κάνει κατά την κρίση της το καλύτερο. Να έχουμε όλες ευτυχισμένα μωράκια και οικογένειες. Καλή Πρωτοχρονιά με υγεία να μας βρει το νέο έτος.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μανούλες! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας, να είναι γερά και μεις να τα μεγαλώσουμε και καλοφωτισμένα!!

Πολλά φιλιά σε όλες να προσέχετε τα μωράκια σας.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!χρόξθα πολλά καλή χρονιά να έχουμε. Εμείς είμαστε χάλια, τα μικρά έχουν μπούκωμα ευτυχώς χωρίς πυρετό και εγώ με τον Κώστα μας πονάει ο λαιμός. Σε συνδιασμό με ένα σύγκαμα που έχει το μωρό είμαστε όλοι κινούμενες γκρίνιες!!!θα τα πούμε πιο μετά!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά και καλή χρονία να χουμε!!!

Να χαιρεστε τις οικογένειες σας κορίτσια!!!

Ελπίζω να πέρασατε καλά!!!

Νίκη περαστικά σας ευχομαι να ανατρωσετε γρήγορα!!!

Βάσω μου χρόνια σου πολλά !!! Ότι επιθυμείς!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία κ αγάπη.Αυτά τα δυο θα μας βοηθήσουν να πραγματοποιήσουμε τις επιθυμίες μας!Ευτυχία,αισιοδοξία,τύχη,χαρά για τα μωράκια μας κ ελπίδα κ υπομονη για εμάς!!Να έχουμε μια υπέροχη χρονιά με τα αγγελούδια μας!!

Νίκη μου επιτέλους είμαστε φίλες στο φβ!Βρεθήκαμε κ εκεί!Δεν έχεις όμως καμία φώτο να σε δω. Έκλαιγε ο γιος στη βάφτιση??Να τον χαίρεστε αν κ καθυστερημένα!

Α,κ η εύκολη κ Γρηγόρη πίτσα σου,πολύ ωραία κα που την είχα ξαναδεί τη συνταγή αλλά μου το θύμισες Κ περνοντας οι γιορτές θα τη φτιάξω!

Περαστικά σας μωρε!!Όλος ο κόσμος ολο κ κτ έχει.Αυτά που περνάνε δε μας ανησυχούν.

Βάσω μου έτσι ειναι,χαρούμενες μαμάδες,χαρούμενα κ υγιή μωρά είτε υπάρχοντα είτε όχι!Εσεις πως τα πάτε με το φαγητό?Φαριν λακτε εσείς δώσατε??

Εμας δε μα εκατσε καλά η φαριν λακτε!Κ δε του άρεσε κ μου έκανε κ υδαρη κακακια.Την αφησα στην άκρη προς το παρόν άλλωστε κτ άχρηστο ειναι,κενές θερμίδες,του δοκιμάζω λαχανικα,μυρωδικά κ κρέατα φυσικά κ θέλω να δώσω Κ κους κους ή πεπονακι για να δώσω μέτα τραχανα που θα τον δίνω κ για απογευματινό.Σήμερα έδωσα γλυκοπατατα κ δε του άρεσε καθόλου,του ερχόταν ταση για εμετό,οπότε εκτός Κ αυτη.Έχουμε αρχίσει κ τρώμε περισσότερο,πινουμε φυσικά κ λίγο γαλα μέρα,έτσι για τη γεύση!Τι να κάνω ρε κορίτσια?Δε μπορώ να του το στερησω!Αφού το θέλει!Μόνο με το απογευματινό δε δινω,Έχουμε αρχίσει Κ πινουμ ε κ λιγο νερό.

Μαμα Κ εγώ λέω να μη δινω τέτοια μόνο για την εισαγωγή Κ μετα θα τα αντικαταστήσω με αβγο,τραχανά γιαουρτακι κλπ...Πως τα πήγατε με το κρέας?Εγώ θα του δώσω κ κατσίκι τώρα!

Ο μικρός λέει οπότε θέλει μπαμπα όχι πολυ καθαρά βέβαια,Κ νιανια δηλ γιαγια υποθέτουμε γιατί αυτή κοιτάει όταν το λέει.Λέμε κ αλλά κινέζικα,ντα,ντε,αγκε,αλά υποθέτω γάλα!!χαχαχα κ στηρίζετε στα ποδαράκια πολύ καλά κ σταθερά όχι. Μόνος του,σκέφτομαι για περπατουσα ή στράτα?Θα ρωτήσω γιατρό αν κάνει.έχει χρησιμοποιήσει καμία??

Αυτά απο μας,τα πρώτα μου φιλιά στα μπουτινια τα μικρά για το 2016!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Επιτέλους συνήλθαμε οικογενειακώς! Μιαμια σ ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δεν έκλαψε καθόλου χτύπαγε τα ποδαράκια του στο νερό. Επιτέλους ηαι βρεθήκαμε και στ φβ. Σ έστειλα κ στο ινσταγκραμ εκεί έχω φωτό στο φβ δεν έχω βάλει ποτέ. Για περπατούρα στη μικρή την έβαζα αλλά όχι πάνω από μισάωρο καθημερινπα.τώρα θα δω δεν ξέρω.

Φιλάκια κορίτσια!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;

Νίκη μπράβο στ αγόρι σου!!!

Μιαμια εγώ δεν θα χρησιμοποιησω περπατουρα...έτσι λεω τουλάχιστον!!!

Κορίτσια έχετε viber; Αν θέλετε μπορούμε να μιλάμε από κει που είναι και πιο εύκολο, εγώ δεν έχω fb

Εμείς είμαστε άρρωστες......ή Μελίνα έχει πολλές μυξες και μπούκωμα και μάλλον την κόλλησα εγώ που συναχωθηκα....

Νίκη κι εγώ Συμφωνώ με το θηλασμό ,αυτά που έγραψε εκτός από ένα κομμάτι, αυτό του δημοσίου θηλασμού!! Γιατί θα πρέπει να κρυβομαι; Τι παιδί μου ταιζω, είναι και δικαίωμα μου και του μωρού μου....εντάξει δεν θα είμαι προκλητική αλλά ποιος θα με κοιτάξει πονηρά μια τέτοια στιγμή; Κι αν με κοιτάξει έτσι εγώ δεν φταιω είναι βλάκας....άσε που στην εποχη μας ολες τα πετάνε έξω και τηλεόραση κτλ κτλ....

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...