Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Νίκη μου θα μπω κ στο ινστα να σε βρω Κ δω!!

Θα μου δώσει μια φίλη μου στρατα κ λέω να τον βάζω για λιγο,όχι για όλη μερα.Απο ποια ηλικία λετε να ειναι?

Μαμα82γιατί δε θα χρησιμοποιησεις περπατουρα?Υπάρχει κπ λόγος?Είπε όχι Ο γιατρός?

Παρεμπιπτόντως ωραιο Όνομα,το είχα ξεχάσει ότι θα την βγάλετε Μελίνα.Περαστικά σας κιόλας.Κ εμένα έχει λίγο βήχα σαν να πνίγεται όμως,ίσως απο τα σάλια του,δεν έχει μύξες,ούτε πυρετό.Θα δείξει.Ελπίζω να μην ειναι κτ.Κ εγώ εχω λιγο μπούκωμα.

Όσο για το θηλασμό,δε θα κρυφτείς,το παιδι σου θα ταΐσεις,Κ ναι ειναι δικαίωμά σας αλλά υπάρχουν κ ανωμαλοι εκεί έξω.Δε συγκρίνετε αυτή η στιγμή με αυτές που τα πετανε έξω.Απλώς γιατί να μην έχεις μια κουβερτούλα ή να πας σε μια άκρη.Εγώ προσωπικά θα ντρεπόμουν να βγάζω το στήθος μου έξω κ να με κοιτάνε.Εχω κ μεγάλο στηθος,ίσως οφείλετε σε αυτό.

Τι ειναι το viber??

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Μαμα πολύ ωραίο όνομα το Μελίνα δεν θυμόμουν ότι υα την πείτε έτσι. Viber έχω κσι εγώ! Για το δημόσιο θηλασμό συτή είναι η γνώμη μου κσι τι κάνω εγώ αυτό που θεωρώσωστό. Και μιλάω για αυτές που βγάζουν το στήθος δημόσια χωρίς κάλυψη. Σκανδηναβία όσο και να το θέλουμε δεν γινόμαστε. Και στην τελική πιστεύω ότι ο θηλασμός εκτός από σίτιση είνσι ιδιαίτερηστιγμή αναμέσα στους δυο μας για ποιο λόγο να το βροντοφωνάξω. Και ξαναλέω ότι αυτή είναι η δική μου γνώμη χωρίς να αποτελεί τη σωστή για όλους. Οαι όπως λέει ξαι μία φίλη γιατί ο άντρας μου να βλέπει το στήθος μιας άλλης. Το ότι εκείνη τη στιγμή θηλάζει δεν σημαίνει πως σταματάει να είναι στήθος και είναι μόνο μέσο σίτισης. Δεν ενστερνίζομαι τελείως αυτή την άποψη βέβαια. Τέλος πάντως η καθεμία κάνει αυτό που θεωρεί σωστό. Γενικά πάντα ότι κάνεις κάποιος θα βρεθεί να σε κατακρίνει.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Ευχαριστώ για το όνομα της Μελίνας!!!

Μιαμια ο γιατρός μου είπε για στράτα κι περπατουρα απαγορεύεται δια ροπάλου....μάλλον για την μέση τους!!!!

Νίκη και μιαμια ποτέ δεν ήμουν προκλητική είτε με το ντύσιμο είτε με την συμπεριφορά, τον θηλασμό τον θεωρω κάτι ιερό και σίγουρα είναι μια ιδιαίτερη στιγμή ανάμεσα σε μαμά και μωρό αλλά πιστεύω ότι είναι δικαίωμα μας!!! Δεν βγαλζω το στήθος μου έτσι έξω, είμαι διακριτική , έχει τύχει να θηλάζω και να καθόμαστε όλοι παρέα και να μην το καταλάβει κανείς, επίσης δεν γίνεται για όσο θηλάζω να κλειστω στο σπιτι και έτσι όμορφα βγαινουμε και θηλάζω παντού μέχρι και μέσα στην εκκλησία έτυχε....και δεν με μοιάζουν οι ανώμαλοι ή οποίος το δει αλλιώς το θεωρώ απαράδεκτο, φυσικά δεν παρεξηγω κανέναν ο καθένας έχει την γνώμη του και κάνει όπως θέλει αυτός πιο σωστά.

Μιαμια το viber είναι μια εφαρμογή στο κινητό που μπορείς να μιλάς και να στέλνει φωτογραφίες δωρεάν ψαξτο, και αν θέλετε νίκη εσύ που έχεις να κάνουμε μια ομάδα να μιλάμε όλες μαζί!!!

Εγω ακόμα είμαι χαλιά άρρωστη, ή Μελίνα τελικά πήγαμε στο γιατρό και όλες αυτές οι μυξες ήταν από τα δόντια... Ζόριζεται το κορίτσι μου!!! Αυτόν τον μήνα είπε θα δούμε δοντακι!! Άντε να δούμε, ανυπόμονω!!!

Φιλάκια!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα νομίζω με παρεξήγησες. Δεν είπα ότι αυτό που λέω είναι και το σωστό απλά είναι το σωστό για εμένα χωρίς να περιμένω οι άλλοι να ακολουθούν την άποψή μου. Εγώ τουλάχιστον φρόντιζα να μη χρειαστεί να θηλάσω έξω, θήλαζα και μετά έβγαινα αλλά όσες φορές έτυχε δεν ήθελα να με βλέπουν προσπαθούσα να είμαι σε ήρεμο περιβάλλον για να μην αποσπάται το μωρό. Ποτέ όμως δεν είπα ότι είναι αυτό που κάνω εγώ πρέπει να κάνουν όλες. Αυτό θεωρώ σωστό αυτό κάνω, και εσύ κάνεις αυτό που θεωρείς σωστό. Γενικά πάντα το κάθετι έχει δύο όψεις οι οποίες πάντα έχουν και θετικά κ αρνητικά η καθεμια.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Νίκη δεν σε παρεξήγηση το κατάλαβα πως το ειπες, εννοείται ο καθένας κάνει με τον τρόπο του πιο σωστά, κι αυτό που λες το καταλαβαίνω απόλυτα, και εγώ πριν γέννηση έλεγα θα θηλάζω παντού τώρα;;

Τέλος πάντων δεν είναι θέμα!!!

Λοιπόν εγώ ψηνομαι για Viber αν θέλετε κι εσεις!!!

Φιλάκια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δε θα συνεχίσω την κουβέντα με το θηλασμό.Μπράβο που θηλάζετε,ειναι από μόνο του σημαντικό κ μοναδικό,τώρα το που κ το πως αφορά την Κάθε μια προσωπικά.

Θα ψάξω να δω τι ειναι το viber,από κιν είπαμε,αν υπάρχει εφαρμογή κ για το δικό μου,θα το δοκιμάσουμε,αν κ ειμ αι κορίτσι του φβ!Το έχω απο το 2009 περίπου κ έχω εθιστεί!

Δια ροπάλου κιόλας?Οπότε το αφήνω προς το παρόν να ρωτήσω κ τον δικο μου κ φυσικά να μου τι αιτιολογήσει.Έλεγα μπας κ τον έβαζα κ εκει 10 λεπτακια να κάνω μια δουλειά κ μετα από κάνα 2ωρο αλλά 10,κάπως έτσι!

Έσκασε μύτη μωρό τρίτο μας δόντι,απο πανω κ όχι το μπροστινό,το διπλανό του,ενδιάμεσα απο κυνόδοντα κ μπροστινο!Τι να πω!Το παιδί θαύμα εχω!!χαχαΤα δικα σας όχι ακόμη?Να ανησυχώ που τα βγάζει τόσο νωρίς???Φάγαμε κατσίκι κ σήμερα πεπονακι στη δουλίτσα μας,αν κ αυτές τις μέρες λόγω δοντιού δε τρώει,προτιμάει το γάλα.Αλλάξαμε κ αφρόλουτρο κ συγκαηκε λίγο,οπότε Επιστροφή στο Προηγούμενο.

Λες Κ εμένα που ειναι μπουκωμενο να ειναι απο το δόντι??

Με την κακοκαιρία,καθόμαστε ολο σπίτι κ ολο μαγειρεύω κ φυσικά ολο τρώω!θα γίνω γουρούνα ξανά!!!Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!Θα σαβουριασω λίγες μέρες κ μετα κομμενα όλα!!!Μόνο ψητά κ όχι γλυκα!Τα γραφω για με ώρα βλέπω,μπας κ το κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες πως είστε;; mama γίνατε καλά; το όνομά Μελίνα είναι τέλειο. Μιαμια μια χαρά τα δοντάκια σας. Εμείς βγάλαμε δυο κάτω μπροστά. Χθες πήγαμε παιδιατρο και κάναμε το τελευταίο εμβόλιο. Είμαστε εννιά κιλά και 75 εκατοστά. Όλα μια χαρά. Σηκώνεται όταν του πιάνω τα χεράκια και περπατάει αλλά δεν μπουσουλάει. Γελάει όλοι την ώρα μπαμπαλιζει και είναι μαμακιας!! Συνεχώς με θέλει αγκαλιά... Ο μεγάλος μου καλά με τις ζήλιες του ελπίζω να το ξεπεράσουμε. Κορίτσια μου πως είστε;τα μωράκια σας; Νίκη ολα καλά που ήσασταν άρρωστοι; μιαμια η κλεισούρα είναι πρόκληση για φαΐ. Υπομονή να φτιάξει ο καιρός να βγαίνετε έξω. Viber έχω αλλα fb όχι γιατί και γω θα εθιστω και δεν θέλω. Πολλά φιλάκια


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

75 εκ?πολυ ψηλός!Κ περπατάει μονο με τα χεράκια!πολυ μπροστά!!Εμένα νομίζω ότι πλέον μπορούμε να πούμε ότι φωνάζει μπαμπά ξεκαθαρα.Σηκώνεται στα γόνατα μόνος του κ στέκεται μονο με το ενα χεράκι κάτω,αν πιαστεί απο μας σηκώνεται στα ποδαράκια του.ΔΔε μπουσουλαει ακριβώς,αλλά κάνει κτ σαν αλματα,πηδηματάκια.Είμαστε κ άρρωστοι,ο μπέμπης δηλ.Μπούκωμα,καταρροή,μύξες,λίγο βήχα.Μάλλον θα πάμε γιατρό να τον δει λιγο.Είχαμε κανονικά το τελευταίο μας εμβόλιο μέχρι το χρόνο αλλά δεν του το κάνω έτσι όπως είναι.

Έσκασε μύτη Κ 4ο δόντι!!Γκρίνια X2!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Χάθηκα, αφήστε.την Τρίτη που μας πέρασε πήγαμε παιδίατρο ο μικρός με ελαφριά βρογχίτιδα και η μικρή μόνο βήχα είχαν και κάτι δέκατα δεν έφτασε 38 ευτυχώς. Στο μικρό δίνω αντιβίωση καισιρόπι για το βήχα και στη μικρή μόνο σιρόπι. Αλλά ευτυχώς τώρα είναι πολύ καλύτερα. Στα κιλά είνσι 8330 ύψος νομίζω 74-75 δεν θυμάμαι ξέχασα το βιβλιάριο και δεν το γράψαμε. Εμβόλιο και εμείς ένα έχουμε ακόμα θα δούμε πότε θα το κάνουμε. Δόντι ακόμα να σκάσει αλλά συνέχεια τρίβει τα ουλα του. Πάλι καλά όμως γκρίνια δεν έχει. Εμένα πιάνεται από τα έπιπλα και στέκεται στα γόνατα. Μόνο μία μέρα σηκώθηκε στα πόδια δεν το έχει κάνει ξανσ από τότε. Μπουσουλάει πολύ γρήγορα ειδικά όταν θέλει να πιάσει κάποιο παιχνίδι. Και γενικά μπαμπαλίζει λέει διάφορες συλλαβές και κάνει κάτι αστείες γκρομάτσες. Βάσω μου γίγαντας ο μικρός!!μιαμια και 4ο δόντι μπράβο σας!!!καληνύχτα!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.!!!Δεν είμαι πολύ καλά!!Τα νεύρα μου κρόσσια που λένε!!Ο μικρός όλο γκρινιάζει,δε κοιμάται κ δε τρώει!!!Στα πόσα δόντια είχατε μείνει??4?! Έχουμε Κ 5ο..,Κ έτοιμο να σκάσει κ το 6ο,συν το μπούκωμα,μυξα κ τώρα Κ βήχα!Αχ χα..Θέλω να βγω Στο μπαλκόνι κ να ουρλιάξω!!Τρώει λίγο Κ γάλα πίνει μόνο 2 φορές τη μέρα!!Δε πίνει κ νερό,οπότε δε βρέχει κ πολυ τις πανες του!!Είμαι να σκασω.Πήγαμε στο γιατρό,πνευμόνια κ αυτιά καθαρά,μονο μύτη που την παλεύουμε με ορο όλη μέρα!Κ πολύ κλάμα!Μου έδωσε κτ σταγόνες για τη μύτη που δεν του τις έδωσα γιατί γράφανε από 6 ετών κ άνω!Κ μου είπε να δίνω λίγο ντεπον γιατί έβγαλε πολλά δόντια μαζί κ τα ουλα του τον ενοχλούν.Του έδωσα Κ εγώ χθες Κ προχθές το βράδυ για να κοιμηθεί λίγο.Σήμερα όχι κ ο Θεός βοηθός!

Μήπως θα γίνει τα πας το αγοράκι μου??σχεδόν 72 εκ. Κ 8770γρ. Δεν πήρε πολύ βάρος αλλά είμαστε οκ.Ξεκινήσαμε σήμερα κ γιαούρτι,έφαγε λίγο,Κ μας είπε σε μισο μήνα κ αβγό!κρόκο μόνο.

Σηκώνεται στα γόνατα χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια κ σηκώνεται κ όρθιος όταν πιάνεται από εμάς ή την κούνια του,ο γιατρός μου είπε ότι αυτό είναι ένα μήνα μπροστά.Ψιλολεει μπα μπα..Κ αρχίζει κ κάνει μμ μμ,σαν να θέλει να πει μαμά..Κουκουβάγια again!!!χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μιαμια ηρέμησε. Ενα θα σου πω την παραμονή της Πρωτοχρονιάς έκλαογε ασταμάτητα από τη 1 περίπου μέχρι τις 4 το πρωί. Είχε συγκαεί πολύ ήταν και άρρωστο δεν κοιμήθηκε όταν ήθελε και μετά νευρίασε. Αυτά κατά τη γνώμη μου είναι ψιλοπράγματα, γιατί σκέφτομαι ότι στο μέλλον θα ανησυχούμε για πολύ σημαντικότερα, αυτά περνάνε. Και έχω και τον Κώστα να μου λέει μα καλά πως μένεις τόσο ψύχραιμη. Τι να κάνω αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μόνο αγκαλιά το είχα για να με νιώθει. Από δόντια τίποτα ακόμα. Για τις πάνες λογικό είναι. Δεν έχει σχέση το φαγητό με το πόσο τις βρέχει. Αφού πλέον τρώει στέρεες τροφές λογικό είναι να μην έχει υγρά. Ποιες σταγόνες έδωσε;αφού σου τις έδωσε γιατρός κάτι ξέρει. Και εμένα μου έδωσε τις otrivin για παιδιά από 1 σταγόνα στο κάθε ρουθούνι κσι του έκαναν δουλειά. Τα κιλά κ το ύψος του μια χαρά είναι καλέ μην αγχώνεσαι

Τελικά κορίτσια από τη μέρα που σας έγραψα ότι σηκώθηκε μία φορά όρθιος σηκώνεται συνέχεια βασικά όταν τον έχω στην κούνια μόνο όρθιος είναι και πιάνεται και από τα έπιπλα όταν τον έχω κάτω. Νωρίς μου φαίνεται, βιάζεται να μεγαλώσει. Αλλά από ότι μου λένε τα δεύτερα τα κάνουν όλα πιο νωρίς γιατί βλέπουν τα πρώτα. Τέλος πάντων την υγεία τους να έχουν και ας τα κάνουν όταν θέλουν.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε;; Μιαμια μια χαρά είναι το αντράκι σου από ανάπτυξη! μην ανησυχείς, και μένα δεν βρέχει πάνες αφού δεν πίνει νερό πολύ και θηλάζει μόνο το βράδυ και λίγο το πρωί! ο δικός μου τρώει πολύ, έχει πολύ πλάκα γιατί τελειώνει το φαγητό και συνεχίζει να ανοίγει το στόμα του, το εντελώς αντίθετο με τον αδερφό του που τον παρακαλάω να φάει....

Λογικό είναι να έχουν γκρίνια αφού βγάζουν δοντάκια και αυτό θα περάσει και θα ηρεμήσουν.

Νίκη μου είστε εντάξει με το κρύωμα;;

Μια χαρά ο γιος σου που σηκώνεται μόνος του, φαίνεται ότι έχει γυμνασμένους μυς!!

ο δικός μου προσπαθεί, αλλά δεν σηκώνεται παρά μόνο εάν του πιάσω τα χεράκια και έχει αντίσταση τότε σηκώνεται και κάνει βηματάκια, έχουν πολύ πλάκα τα γλυκούλια μου. Σε ένα μήνα επιστρέφω και στην δουλειά μου, πως πέρασε ο καιρός!!

Εμείς πρώτα ο Θεός στον παιδίατρο θα πάμε σε δύο μήνες για να δούμε τον μικρό.

Φιλάκια πολλά.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;

Νίκη πως είναι τα παιδιά;;; Ελπίζω να ανάρρωσαν

Μιαμια και εμείς μια από τα ίδια!! Γκρινιάζει λόγω δοντιών.... Ο γιατρός είπε ότι είναι έτοιμα αλλά τίποτα, για το νερό πες το στον γιατρό σου να δούμε τι θα πει!! Κατά τ αλλά μια χαρά είναι ή ανάπτυξη του!!!!

Βάσω μου πως τα πάτε;; Τρώει ε;;

Εμένα ακόμα δεν τρώει, το πολύ 30γρ....και αν...

Θηλάζει αρκετά και της αρέσει να πίνει νερό με το ποτηράκι που από την πρώτη φορά που της το έδωσα το κράτησε και το βάλε στο στόμα και πλέον πίνει κανονικά

Για το φάγητο δεν με ενοχλεί που δεν τρώει τώρα πρέπει να μάθει να τρώει και να δοκιμάζει γεύσεις, κάθε μέρα της δίνω καινούργια λαχανικά και φρούτα και γαι απογευματινό τραχανά και γιαούρτι , προσθεσαμς και κοτόπουλο.... Σε κανένα δεν έδειξε ενθουσιασμό αλλά στο πορτοκαλί αναγουλιαζει και δεν της αρέσει το μανταρίνι της αρέσει ομως το ακτινίδιο!!! Ανάποδο παιδί...χαχα

Φιλάκια στα μωρακια σας και σε σας!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς ακόμη ταλαιπωρουμαστε απο την ίωση με μύξες κ μπούκωμα κ βηχα αλλά ευτυχώς ηρεμησαμε για λίγο απο τα δόντια,Για λίγο γιατί βλέπω αλλο 1 φουσκωμένο..Αχ!!Πόσο καιρο έκαναν να σας φύγουν εντελώς οι μύξες??

Εμείς πλέον στα γόνατα στεκόμαστε άνετα κ μόνος του φυσικά .Όρθιος μονο αν πιαστεί από κούνια ή εμάς.Γενικά έχει πολύ δύναμη,σηκώνει με το ενα χέρι σχεδόν 1lt νερό,σήκωσε μια μέρα το μπουκάλι που είχα πανω σε ενα έπιπλο που του αρέσει να χτυπάει τα πόδια του..

Βάσω μου δηλαδή πόσο τρώει ο μικρός σου?Σε κουταλιές?40?50?

Μαμά82το ζυγιζεις το φαγητό??Το ιδανικό είναι να τρώει την ποσότητα κρέατος που αντιστοιχεί στην ηλικία της δηλ 7 μηνών 70γρ,8 μηνων 80 κλπ.Σταματάμε στα 120γρ στο χρόνο,Αν θέλουν κ παραπάνω το δίνουμε,Επίσης δω σε βάση στα κρέατα κ μετά στα λαχανικά κ φρούτα,τι κρέας έχεις δώσει.Πολύ νωρίς έδωσες τραχανά,ειναι αναστολέας θρέψης,διάβασε για αυτό!

Εμένα το περισσότερο που έχει φάει είναι 50 κουταλιές ρυζαλευρο!Θα τρώτε σε χρόνο ρεκόρ ε!Τι ωραία?Το δικό μου τρώει 25-30 κουταλιές κ μετα πίνει κ λίγο γάλα γιατί δε πίνει νερό ιδιαίτερα κ διψάει.Επίσης το γιαούρτι μας αρέσει αλλά ίσως ενοχλεί γιατί σήμερα μου έκανε κακά Κάτσικας.Εσάς πως είναι τα κακά τούς?Ειναι πάντα ίδια σε υφή?Σχηματισμενα??Εμένα όχι πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...