Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;

Βάσω μου να χαίρεσαι τον γιο σου, χρόνια του πολλά!!!

Νίκη μου χρόνια πολλά και σε σας!!!

Όλα τα μωρακια να έχουν υγεία πάνω απ όλα και να είναι πάντα ευτυχισμένα!!!

Μιαμια πως πάνε οι ετοιμασίες;;;

Εμείς ξεκινήσανε, κάνω μόνη τις μπομπονιερες και αποφάσισα τελικά να κάνω σαπουνακια τα οποία γίναν πολύ ωραία, σήμερα θα πάρω τα κουφέτα και σιγά σιγά θα αρχίσω να βάζω κορδέλες κτλ, σε μία εβδομάδα με χαλαρούς ρυθμούς θα χω τελειώσει!!!

Ή Μελίνα είναι μία χαρά, κάνει όλο και περισσότερα κάθε μέρα που περνάει, μας έχει πάρει τα μυαλά!!

Αλλάξανε γιατρό πήγαμε στον παπαβεντζη, πολύ καλύτερα όλα, ο γιατρός πολύ καλός!! Επίσης εκείνα τα δόντια που δήθεν έσκασαν...δεν είναι πουθενά, το κατάλαβα βέβαια αφού δεν έκαναν εμφάνιση.... Πάντως και τα κάτω και τα πάνω είναι έτοιμα και μάλλον θα σκάσουν όλα μαζί, ή μικρη κάνει ανυσηχο ύπνο και είναι μάλλον από αυτό....όλα καλά όμως!!

Νίκη ωραίος ο διαγωνισμός και πρωτότυπος!!! Μπράβο σου!!

Κορίτσια εμείς οι 4 μειναμε στο θέμα!!! Ή μαμά Κέιλι τι να κάνει;;; Τα διδυμακια και η συμελη της;;; Τέλος πάντων και πόσα άλλα κοριτσάκια!!!

Φιλάκια πολλα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες, Νίκη μου να τα χιλιάσει η κόρη σου να είναι καλόχρονη να την χαίρεστε, εύχομαι να περάσετε σούπερ σήμερα!mama πολύ όμορφα τα σαπουνάκια, είναι ένα αναμνηστικό μυρωδάτο και υπέροχο με το καλό η βάφτιση σας!

Νίκη μου πολύ όμορφος διαγωνισμός, κρίμα που δεν έχω φατσοβιβλίο να μπω να συμμετέχω!! miamia πως πάνε οι ετοιμασίες σας;;

Και μεις καλά είμαστε, μεγαλώνουμε και ζωηρεύουμε χαχαχα


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Ευχαριστώ για τις ευχές σας να χαίρεστε τα μικρούλια σας!! Μαμα82 γιατί αλλάξατε γιατρό πάλι? Ελπίζω όλα καλά!! Κορίτσια ο μικρός εδώ και δύο μέρες στέκεται μόνος του όρθιος. Όλοι μου λένε ότι θα περπατήσει πριν το χρόνο, και καλά πήρε από εμένα που περπάτησα μόνη μου 11 μηνών. Αν και δεν με πολυνοιάζει ας περπατήσει και μετά το χρόνο, γερά να είναι. Τώρα σκέφτομαι τι τούρτα να του φτιάξω για γενέθλια, λίγο νωρίς είναι ακόμα αλλά τέλος πάντων.

Όντως που πήγαν τα αλλα τα κορίτσια? Αν και μία μανούλα τη βλέπω συχνά να γράφει τακτικά σε άλλα θέματα εδώ ούτε γεια. Δεν πειράζει !!! Να φτιάξουμε ομάδα:ακαταμάχητη τετράς!!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Εγω ετοιμαζω μπομπονιερες και ευχαριστιεμαι!!!

Ακαταμάχητη τετρας νίκη μου γιατί όχι;;

Αλλάξαμε παιδίατρο, ο πέμπτος!! Ελπίζω να μην με περνάτε για καμία χαζή...αλλά δεν μας αφιέρωνε χρόνο και ήταν και βιαστικος και επιπόλαιος...δεν μ άφηνε να τελειώσω αυτό που ελεγα... Τέλος πάντων πολλά....κάθε μήνα έλεγα μην είσαι υπερβολική όλοι έτσι κάνουν κτλ κτλ αλλά πιεζομουν και έτσι αποφασίσαμε να φύγουμε!!

Πήγαμε στον παπαβεντζη ο οποίος είναι πολύ καλός!! Νομίζω καταλήξαμε!!!

Ή Μελίνα ακόμα πιο πολλά κάνει και μας παίρνει τα μυαλά!!

Καλα νίκη τι νωρίς;; Εγω ξέρεις από ποτέ ψάχνω το τούρτα θα φιαξω;; Χαχαχα

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;; Που είστε;; Μιαμια ποτέ είναι ή βάφτιση;; Συγνώμη αλλά ξέχασα μέσα σ όλα..

Φιλάκια σε όλες!! Εννοείται και στα μπουτακια! Ν χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες πως είστε; Νίκη και γω ψάχνω συνταγές για την μαγιάτικη τούρτα χαχαχα, έχω και γω γενέθλια τον Μάη λίγες μέρες πριν και λέω να κάνω και δική μου τούρτα, mama διαβάζω πολλά άρθρα του παιδιάτρου και είναι πολύ καλός μου αρέσει σαν επιλογή εάν ήμουν Θεσσαλονίκη θα τον επέλεγα! Νίκη μια χαρά ο γιος σου!!! Σίγουρα είναι έτοιμος να περπατήσει, αφού και συ νωρίς περπάτησες!!!

mama πότε ακριβώς είναι η βάφτιση;;;

miamia πως πάνε οι ετοιμασίες, φιλάκια μανούλες ελπίζω να μην χανόμαστε!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμα μην το σκέφτεσαι. Αν μη τι άλλο με τον παιδίατρο θα έχετε μακροχρόνια σχέση. Πρεπει να είναι κάποιος που θα τον εμπιστεύεσαι. Εγώ ακόμα επισκέπτομαι αυτόν που με πήγαινε η μαμά μου, έχω βέβαια φιλικές σχέσεις και αν δεν είχε πάρει σύνταξη εκεί θα τα πήγαινα τα παιδιά μου!! Γθα τούρτα η γέμιση δεν με απασχολεί όλα τα τρώμε η διακόσμηση δεν ξέρω πως να είναι. Κάτι απλό σίγουρα γιατί δεν θα το θυμάται.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;

Ή βάφτιση είναι 14 μαιου!!!

Κι εσύ μαγιάτικο μωρό είσαι Βάσω μου!!!

Νίκη κι εμένα δεν μ απασχολεί η γέμιση αλλά η εξωτερική εμφάνιση, θα κάνω κάτι με ζαχαροπαστα και ακόμα και αν δεν το θυμάται θα βλέπει φωτογραφίες και είναι και ή ικανοποίηση της Μάμας η τούρτα, ειδικά για μένα που είμαι πρώτο μανούλα!!

Για τον παιδιατρο σίγουρα είναι μακροχρόνια σχέση και θεωρω ότι πρέπει να ταιριάζει και στους γονείς και στο παιδί!!!

Έχω ακούσει κι άλλες μαμαδες που πάνε τα παιδιά τους στον δικό τους παιδίατρο!!! Γιατι όχι;;

Φιλάκια στα μπουτακια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

mama ένας μήνας έμεινε, σούπερ!! πως πέρασε ο καιρός, θυμάμαι το καλοκαίρι που κανονίζαμε τις βαφτίσεις και ομολογώ τότε πως ο Μάης μου φαινόταν μακρινός, όμως πέρασε ο καιρός και θα χρονίσουν σε λίγο, να τα χαιρόμαστε τα μωράκια μας και ελπίζω και στα επόμενα για όσες το θέλουν πολύ όπως εγώ χαχαχα

φιλάκια σε όλες.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Βάσω μου πράγματι πως πέρασε έτσι ο καιρός;; Απίστευτο!! Ούτε που το κατάλαβα....

Γερά να είναι πάνω απ όλα!!!

Κι εμείς θέλουμε σίγουρα δεύτερο αλλά όχι ακόμα, είναι νωρίς.... Θα ήθελα να αποθηλασει κιόλας Μελίνα και μετά!!

Ενας μήνας για σας και ένας ακόμη για μας!!!

Εχθες τελειώσα και τις μπομπονιερες με τα προσκλητήρια!! Είναι όλα έτοιμα! Χαρηκα παρά πολύ γιατί έγιναν πολύ ωραίες!!!

Άντε να ζωντανεψουμε το καφέ Μαϊου!!!

Φιλάκια κορίτσια!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε! Όλα καλά ?!Μου λειψατε.Πεταξε ο μικρός κατωω το ταμπλετ, χάλασε η οθόνη κ δεν θυμόμουν τον κωδικό για να γράψω αλλά ευτυχώς είχα SD card στο άλλο μου κινητό κ ήταν αποθηκευμένος.Ναι,άλλαξα κ κινητό...

Χρόνια πολλά στα παιδάκια σας που είχαν γενέθλια. α ντε κ στα πιτσιρίκια μας τώρα. Κ εγώ σκέφτομαι από καιρό την τούρτα του μικρού μου.Εχω σαν σκέψη το Μίκυ ή μια που έχω δει με ουράνιο τόξο κ ζαχαροπαστα.ρωτησα για ζαχαροπαστα κ εκτός από ακριβή μου είπαν ότι είναι κ Πολύ γλυκιά κ δε ξέρω πως θα κάτσει στην τούρτα κ αν θα πετύχω το σχέδιο.κ τώρα που κοιτούσα τα γλυκά για τη Βάφτιση είχαν τόσο ωραία σχέδια που σκέφτομαι κ την έτοιμη. Βάσω με τα πουρακια γύρω γύρω θα είναι πολύ ωραία.

Νίκη για ποια αλλά θέματα λες, μανούλα δικιά μας,Μαΐου. Δε πειράζει, ότι αρέσει κ ταιριάζει στην καθεμία..

Μαμά όπου νιώθεις εσύ καλύτερα.κ αυτός που διάλεξες είναι σούπερ κ διακεκριμενος στο χώρο του.Πολυ γνωστός φυσικά.

Η Βάφτιση μας πλησιάζει, 7Μαΐου, σχεδόν όλα έτοιμα. καλεσματα μοιράστηκαν, μπομπονιερες έτοιμες, χο οκ...κ δίκο μου κ του μπεμπη. Τραπέζι οκ. Στολισμός μικρός κ διακριτικός. Δύο γάζες,δύο γυαλες.μια με ποπ κορν κ μια με μαρσμελοους. Δύο γλιστράει με βασιλικό. Χυμό σε κανατες-βρυσουλες τις κρεμαστες μας μπομπονιερες. Κρίμα που δεν έχετε φβ.Η Νίκη θα τα δ

Ο μικρός ει. Κ το ρούχο μου καταπληκτικό.φλοραλ ψηλότερη φούστα από τα Lynne Με λευκό μπλουζάκι, ωραίο ροζ-χρυσο βραχιόλι κ πέδιλα πουδρε νέα χρώμα χαλκού στο λουράκι.. Φώτο στο φβ.

Ο μικρός τρώει σχεδόν απ όλα αλλά όχι εύκολα, κάνουμε παιχνίδι... Στέκεται μόνος,κάνει 2 βήματα με τα χεράκια του έτοιμα να πιάστουν οπουδήποτε κ έχει κ λίγες μέρες που μου δίνει χεράκια κ περπατάει για λίγο.Σε κάνα μήνα πιστεύω θα περπατάνε τα πιτσιρίκια μας. Το πολυπόθητο μαμά δε το άκουσα ακόμη. Αχχχ.Μεγαλο. Sorry για το σεντόνι, είχα να γράψω καιρό.. Φιλάκια στα μπουτακια...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;

Μιαμια μπραβο για την βαφτιση ολα ακουγονται τελεια!!!

μια εβδομαδα εμεινε!!!

κι εμεις τελειωσαμε τα παντα, μενει να δω τι ακριβως θα βαλω, δεν εχω καταληξει ακομα και ισως χρειαστω παπουτσια

κατα τ αλλα καλα μια χαρα, θα παμε πασχα στους δικους μου!! εσεις τι θα κανετε;;

η μελινα μεγαλωνει και ζωηρευει!! καθε μερα μας τρελλενει!! κολλησαμε δυστυχως σταφυλοκκοκο αλλα ευτυχως το καταλαβα γρηγορα και δεν γεμισε ουτε πονουσε, καναμε θεραπεια αντιβιωση και αλοιφη και ολα καλα!!

ειμαι λιγο αγχωμενη για την βαφτση, για το μωρο περισσοτερο αλλα ενταξει ας μην ειμαι υπερβολικη....

εσεις τι κανετε;; ολα καλα;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες μπράβο για τις βαφτίσεις με το καλό να γίνουν! Εμείς είμαστε άρρωστοι λίγο πυρετό και συνάχι και τα δυο. Σκέφτομαι από Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσει ο μεγάλος παιδικό θα κολλάει ο μικρός τα πάντα. Τι να κάνουμε υπομονή. Κορίτσια μου εύχομαι ολόψυχα καλή Ανάσταση να περάσετε τέλεια με τα μωράκια σας και τις οικογένειες σας.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Ευχαριστουμε για την βάφτιση, κοντεύει ο καιρός!!!

Βάσω μου περαστικά στα αγοράκια σου!!!

Καλή ανάσταση και καλά να περάσετε!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...