Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Μιαμια περαστικά σας!!! Κρίμα ο μικρουλης σου να ταλαιπωρειτε ακόμα.....

Το ζυγιζω το φαγητό ναι για να ξέρω τι τρώει γιατί δεν τρώει πολύ!! Εμένα πίνει και αρκετό νερό και φυσικά θηλάζει συνέχεια....αφού δεν τρώει

Τα κακά της σφιχτά σαν μπαλάκια, της έδωσα αβοκάντο και νομίζω την βοήθησε!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες. Miamia περαστικά σας είναι και από τα δοντάκια το μπούκωμα. Εγώ δεν το ζυγιζω το φαγητό αλλά τρώει περίπου 40 κουταλάκια του γλυκού με κανονικό κουτάλι όχι σιλικόνης. Και το βράδυ που μαζευόμαστε όλοι του δίνω ψυχουλακια ψωμιού και του αρέσει.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς εδώ όλα καλά.Συνηλθαμε κ αρχίσαμε τις βόλτες μας πάλι.Έχει ωραίες μέρες Κ βγαίνουμε κατα τις 12 μια βόλτα.Το αγόρι μου πλέον σηκώνεται όρθιος με άνεση φυσικά κρατιέται από κάπου κ έχει αρχίσει κ κάνει μικρά βήματακια έτσι όπως κρατιέται.Νομίζω ότι πλέον έχει αρχίσει να τα καταλαβαίνει όλα κ έχουμε μια κάποια συνεννόηση.Καταλαβαίνει ποτέ του φτιάχνω το φάκα ή το φαγητό,ποτέ κάνουμε πλάκα,ποτέ παίζουμε και άλλα τέτοια Κ μου μιλάει με τον τρόπο του,Έχει αρχίσει να μου δείχνει ότι διψάει,κάνει έναν ήχο,βέβαια δε πίνει νερό αλλά γάλα!!!

Κορίτσια εγώ το κρέας κπ φορές το ζυγιζω αλλά δεν το τρώει σχεδόν ποτέ ολο,λαχανικα βάζω αλλά όχι πολλά,ίσα για την γεύση κ καλύτερη υφή.Άσε που με κπ έχει λίγο δυσκοιλιότητα πχ καρότο κ νε αλλά όπως μπρόκολο,κρεμμύδι αρκετά αέρια..Τα φρούτα δεν τα πολυτέλεια τώρα τελευταία,μονο του βάζω φέτουλες μανταρίνι στο στόμα κ του το στιβω με το χέρι μου κ πίνει το χυμό τους έτσι.Του αρέσουν πολύ?Κ μπανάνα λίγο πατημενη στο χέρι μου,προσπαθώ με το μπισκότο αλλά κόβει μεγάλα κομμάτια Κ του τα βγάζω απο το στομα,Αυτός βέβαια γελάει.,Έχω δώσει αρκετά κρέατα κ λαχανικά,Φρούτα όχι κ τόσα.Δίνω κ ζυμαρικο,Το γιαούρτι δε μας εκατ σε καλά κ θα το ξαβαδοκιμασω.

Μαμα82 έχει δυσκοιλιότητα η μικρή σου δηλ?Το αβοκάντο με τι το συνδυασες?Το έφαγε??Μπαλάκια εννοείς σαν κακά κάτσικας μικρά ή πιο μεγάλη μπάλα Κ λίγο σκληρή!Ζορίζεται όταν κάνει κακα??

Βάσω κ ήθελα να του δώσω λίγο ψωμάκι,έτσι για τα δόντια Κ δεν ήξερα πώς, Καλή ιδέα τα ψίχουλα,αλλά πόσο μικρά?Μήπως ειναι πιο επιφοβο να πνιγεί με ψίχουλο?Κόρα ή ψιχα??Τα μασάει?Κ το ψωμί απέξω ή έφτιαξες δικό σου??

Ακόλουθουν ερωτήσεις

1) Τι γιαούρτι δίνεται?!Φρέσκο?Τύπου αντβανς?Πρόβειο?κατσικίσιο?αγελαδινό??

2) Θέλω να δώσω τραχανά,μου τον έδωσε η κολλητή μου,ξέρω ότι ειναι οκ,έχετε δώσει?

3)αβγό δώσατε?Με το άλλο μαζί?Έτσι σκέτο?Μελατο ή σφιχτό.Ξέρω σε 5 μέρες σταδιακά,μονο κρόκο κ μετά από κάνα μήνα ασπράδι.

4) ψάρι ποτέ?

Φιλάκια στις μπουτινες τις ομορφες!Κ χρόνια μας πολλά μανούλες!!Σήμερα ειναι η ορθόδοξη γιορτή της μητέρας!Είναι της Υπαπαντής.Που ειναι κ η Νίκη που τα ξέρει αυτά καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Μιαμια μπράβο που γινατε καλά!!!

Εμείς αρχίσαμε δειλά δειλά να μπουσουλαμε κάθεται κανονικά στέκεται όρθια και προσπαθεί να τραβηχτεί από κάπου να σηκωθεί αλλά όχι πάντα με επιτυχία!!! Χαιρετάει κάνει παλαμάκια και γενικά όπως λες και εσύ έχουμε άλλη επικοινωνία!!!

Βγαλανε και το πρώτο μας δοντακι!!!

Εγω έχω δώσει τραχανά αλλά χωρίς αυγό ,αυγό από ότι ξερω σφιχτό για να μην έχει θέμα με σαλμονέλας κτλ επίσης έδωσα γιαούρτι αγελαδινό αλλά ξινισε ή μούρη της λίγο , το εφιαξα μόνη μου, είναι πολύ εύκολο

Για το ψωμί καλύτερα κόρα και σιγά σιγά με το σάλιο το μαλακώνει και το τρώει, νομίζω τα ψιχουλα είναι πιο επικυνδινα ...

Χθες ειχαμε γιατρό 7800 και 71 πόντους!!!

Τα κακά μας εστρωααν ήταν μεγάλα μπαλάκια σφιχτά, το αβοκάντο βοήθησε, το βάζω με τα φρούτα ότι έχω και κάνει πολύ ωραία υφή στην φρουτοκρεμα, δοκιμαστε το!!!

Αυτά τα νέα μας!!!

Φιλάκια σε όλες και στα όμορφα μωρακια σας!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι και εγώ!!χαθηκα αλλα ειχαμε πάλι πυρετούς και γενικά δεν είχα και πολύ κέφι τώρα τελευταία. Όντως σήμερα είναι η ορθόδοξη γιορτή της μητέρας!!

Εμείς μια χαρά. Χθες έσκασε το πρώτο δοντάκι. Ισα ισα που φαίνεται. Εμείς από κακά κορίτσια άλλο τίποτα. Το πρωί που ξυπνάει κάνει, μετά τα φρούρα κάνει, μετά το φαγητό κάνει, μπορει και ενδιάμεσα και μέχρι να κοιμηθεί μπορεί να κάνει 1-2 φορές ακόμη. Αλλά είναι σε μορφή κρέμας. Γιαούρτι δεν του έχω δώσει ακόμα.. στη μικρή τα αντβανς εδινα.απο κρέας μόνο μοσχάρι κ κοτόπουλο. Τραχανά από ότι ξέρω δεν κάνει γιατί έχει γάλα το οποίο για να γίνει πρεπει πρώτα να ξινίσει. Τουλάχιστον ετσι τον φτιαχνουν στα χωρια. Αβγο μετά τον 8ο σταδιακά τον κρόκο την πρώτη μέρα το 1/3 μετά από μία μέρα τα 2/3 και την 6η μέρα ολόκληρο και το ασπράδι μετά το χρόνο. Ψάρι δεν έδωσα ακόμα στη μικρή είχα δώσει την 3η βδομάδα που ξεκινήσαμε φαγητο.

Ψωμί του δίνω κ εγώ μόνο την κόρα και αν ειναι και δεύτερης μερας καλυτερα για να έχει σφίξει. Αλλα δεν ζυγιζω τιποτα με το ματι τα υπολογιζω. Αλλα μου ειχε πει ο γιατρος ότι μια καλη ποσοτητα ειναι γυρω στα 200-250 γρ αντε μερικες φορες 300 αν εχεις αρκετες ωρες να φαει.

Μιαμια εννοείται οτι τα καταλαβαινουν όλα από τους πρωτους μήνες αλλά δεν έχουν τρόπο να εκφραστουν. Τώρα σιγά σιγά που εξερευνούν αποκτούν δεξιοτητες. Εγώ την περισσότερη ώρα που είναι ξυπνιος τον έχω κάτω και παιζει ειναι και η μικρη που του δειχνει διαφορα το παιζει δασκαλα. Εχει καμια βδομαδα κανει βηματακια οπως πιανεται. Αρχισε ανοιγει τα συρταρια πιανει τα χερακισ και τον παιρνει το παραπονο. Αλλα μου φαινεται νωρις που σηκωθηκε και κανει βηματα γιατι η μικρή δεν μπουσουλησε παρα ελαχιστα και σηκωθηκε κατευθειαν μονη της γυρω στος 10 μηνες.

Μαμα αυτο που εκανα για να συνηθισει το φαγητο και να τρωει κανονικη ποσοτητα ηταν για μια βδομαδα ισως κ λιγο παραπανω του εφτιαχνα καθε μερα το ιδιο δηλ πατατα καροτο κουνουπιδι σελινοριζα. Να συνηθισει τη γευση και μετα αλλαζα ενα λαχανικο και εβαζα αλλο αλλα δεν αφαιρουσα την πατατα γιατι βοηθαει να πηζει. Αυτα απο εμας κοριτσια μου. Ελπιζω να ανακαμψω με τα κεφια μου!!καληνυχτα!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και χρόνια μας πολλά!!

του δίνω ψίχουλα, τα ποιάνει με το χεράκι του και τα μασάει, κάνει δηλαδή την μασητική κίνηση όταν του δίνω και το πολτοποιημένο φαγητό.

Εμένα τα τρώει τα 80 με 90 γραμμάρια κρέας συν τα λαχανικά.

Συμφωνώ ότι η πατάτα βοηθάει να γίνεται καλύτερο το φαγητό.

Η παιδίατρος μου είπε γιαούρτι και αυγό στον δέκατο μήνα και μετά τον χρόνο ψάρι και όσπρια.

Προς το παρών τρώει μοσχάρι κοτόπουλο με λαχανικά, φρούτα το πρωί και το απόγευμα κρέμα.

εμένα κάνει να σηκωθεί όταν είναι ξαπλωμένος, αλλά μόνος του δεν μπορεί, πρέπει να κρατιέται από κάπου...

δίνεται πορτοκαλάδα;

εγώ τώρα την ξεκίνησα και την πίνει, περίπου εκατό ml, του αρέσει και είναι και γλυκά τα πορτοκάλια.

Φιλάκια πολλά να προσέχετε τα μωράκια σας!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Νίκη γέρο και δυνατό το δοντακι σας!!! Με το καλό και τα υπόλοιπα!!!

Βάσω εγώ κραταω ένα κομμάτι πορτοκαλί και το ρουφάει γιατί να μην κάνει ο χυμός;; Μια χαρά!!! Και μένα κάνει μασητικες κινήσεις και με το φαγητό, μας είπε να δώσουμε γιαούρτι που το κάνω εγώ, και από κρέατα πέρα από το μοσχάρι και κοτόπουλο μας είπε να βάλουμε αρνι κατσίκι και κουνέλι, επίσης τραχανά αστρακι κριθαράκι ρύζι από λαχανικά έδωσα κρεμμύδι ξερό μαϊντανό σέλινο πατάτα γλυκοπατάτα πιπεριά κόκκινη πράσινη καρότο σπανάκι λάχανο κολοκυθακι δεν θυμάμαι κάτι άλλο και μας είπε να βάλουμε μυρωδικά ,ρίγανη δυόσμο κτλ....

Κι εμεις πλέον αρχίσαμε να τρώμε καλύτερα γύρω στα 100 γρ από 30 που έτρωγε βέβαια το βυζι βυζι δεν έκοψε θηλασμους καθόλου

Το βράδυ ξυπνάνε;; Εμένα συνεχίζει να ξυπνάει....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές ξυπνάει και θηλάζει λίγο κάνα πεντάλεπτο και μετά ξανακοιμάται. Θηλάζει μόνο τότε και το πρωί. Έχει μειώσει πολυ το γάλα αλλά ευτυχώς τρώει φαγητό.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!τι κάνετε κορίτσια? Όλα καλά εμείς!! Βασω μου και εγώ τόσο κρέας του βάζω. Από λαχανικά δίνω μόνο εποχής. Α δεν σας είπα για εμάς τέλος ο θηλασμός. 7 μηνών κσι κάτι κατάλαβα ότι δεν έχω γάλα. Εκτός του ότι έτρωγε πολύ λίγο το έβγαλα με το θήλαστρο και ήταν το πολύ 100γρ και αυτά με πολύ κόπο τα έβγαλα και 2 μέρες μετά μου ήρθε η περίοδος οπότε μειώθηκε κι άλλο. Τώρα καμιά σταγόνα βγαίνει και αυτό όταν κάνω μπάνιο λόγω του ζεστού νερού. Αν το πατήσω δεν βγάζει τίποτα. 7 μήνες καλά ήταν. Νόμιζα ότι το είχα αναφέρει. Ξυπνάει και εμένα μία φορά κατά τις 2 του δίνω γάλα κοιτάται όσο το πίνει και μετά ξυπνάει κατά τις 7 με 8. Και το βράδυ πίνει γάλα κατά τις 9 και κοιμάται μετά από λίγο.

Έχει μάθει και να κάθεται όταν είναι όρθιος. Μέχρι τώρα έπεφτε, τώρα γυρνάει κοιτάει που να κάτσει αφήνει το λενα χέρι και χαμηλώνει σιγά σιγά. Αλλά το καημένο εκεί που κάνει βηματάκια μπερδεύει τα ποδαράκια ή αφήνει τα χέρια και πέφτει...πολύ ανεξάρτητο μας βγήκε αυτό το παιδί αν θέλει από τώρα να κάνει βήματα τι θα κάνει μετά...


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες πως είστε;; Νίκη μου μια χαρά ο γιος σου που κάνει τα βηματάκια και κάθεται, δείχνει ότι έχει θέληση, εμένα είναι στο πάρκο και με φωνάζει για να τον σηκώσω δεν κάνει προσπάθεια να σηκωθεί και τον βάζω όρθιο στο πάρκο και περπατάει αφού πιάνεται φυσικά. Και γω δεν έχω πολύ γάλα, δεν θηλαζει κιόλας πολύ αλλά ακόμα δεν έχουμε σταματήσει, σκέφτομαι όσο θα πηγαίνει στο στήθος για να θηλάσει να τον αφήνω και όταν θα είναι έτοιμος να αποθηλάσει μόνος του.

Τι άλλα νέα μανούλες;;

Σε λίγους μήνες θα χρονίσουν τα μωράκια μας, πέρασε ο καιρός...

σκέφτεστε πότε θα κάνετε το επόμενο μωράκι;

εγώ θέλω πολύ και τρίτο, αλλά αργότερα.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βάσω μου κατά κάποιον τρόπο αποθήλασε μόνος του, τον έβαζα στο στήθος και δεν ήθελε, αλλά δεν έκλαιγε. Αφού είδα και αποείδα άρχισα να το βγάζω και μετά από 10 μερες περίπου έβγαλα περίπου 100γρ με πολύζόρι όμως και το βράδυ της ίδιας μέρας δεν έφτασαν ούτε 50 οπότε πάει για εμάς ο θηλασμός. Περίμενα ότι θα στεναχωρηθώ αλλά στην τελική ούτε που με ένοιαξε. Καλά ήταν και 7 μήνες.

Είναι ανάλογα στο παιδί. Η μικρή μου γλυρω στο χρόβο αν και στο πάρκο σηκωνόταν μόνη της, έξω από αυτό δεν ήθελε. Την έβαζα να πιάνεται και καθόταν κάτω. Η αναπτυξη στο κάθε παιδί είναι διαφορετική. Μιας ξαδέρφης μου που είναι μόλθς 20 μέρες μεγαλύτερο από το δικό μου καθόταν στον πωπό από τον 6ο. Αλλά μέχρι τώρα δεν θέλει να μποσουλήσει. Κάνει μόνο γύρω γύρω τούμπες. Εμλενα έμαθε πρώτα να μπουσουλάει και μετά να κάθεται. Γενικά όμως από μωρό ακόμα είχε αρκετή δύναμη. Τώρα θα ξεκινήσω και κρόκο. Και όταν θα το πσω στο γιατρό θα μου πει και τι αλλονα δώσω αφού πρώτα ελέγξει την ανάπτυξη.

Θα ήθελα και εγώ τρίτο μωράκι, βασικά και τέταρτο θέλω μέχρι εκεί όμως. Είναι καλύτερα όταν είναι 3-4 τα παιδιά, αλλά έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν το νομίζω. Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον ίσως...μικρή είμαι μέχρι τα 35-40 έχω ακόμη!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νίκη συμφωνώ με όλα. Το κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Ο γιος σου φαίνεται ότι έχει πολύ δύναμη. Ο μεγάλος μου σε αυτόν τον μήνα σηκωνόταν μόνος του και αναπόφευκτα κάνω τις συγκρίσεις. Όσον αφορά τον θηλασμό είναι σούπερ όσο και αν θηλάσει η μανούλα. Νομίζω πως και γω δεν θα στεναχωρηθώ όταν τελειώσει γιατί ελπίζω αργότερα να ξανά ξεκινήσει.. Εγώ είμαι 38 αλλά θέλω και γω αν γίνεται ακόμα δυο. Βέβαια ο άντρας μου θα πάθει συγκοπή γιατί ούτε τρίτο δεν θέλει.... Έχει ο Θεός λέω και μακάρι σε ένα χρόνο να ξανά μείνω έγκυος. Νίκη είσαι παρα πολύ μικρή και σου εύχομαι ολόψυχα να αλλάξουν οι καταστάσεις και να κάνεις όσα παιδιά επιθυμείς. Miamia και mama πως είστε;; τι κάνουν τα μωράκια σας;;


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου από τη μία λέω ότι παλιά πως μεγαλώσαμε εμείς, από την άλλη τα παιδιά πλέον έχουν άλλες απαιτήσεις και δεν εννοώ καράτε μπαλέτα κτλ, αλλά γενικά έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία χρόνια. Εγώ κυρίως σκέφτομαι την αβεβαιότητα. Δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Εντάξει μέχρι τώρα έχουμε καταφέρει να μην χρωστάμε πουθενά αλλά στη συνέχεια, ποιος ξέρει τι βόμβα θα σκάσει γενικά. Απλά σκέφτομαι πως τα παιδιά μεγαλώνουν καλύτερα σε "κοινωνία" μέσα στο σπίτι. Μαθαίνουννα μοιράζονται όχι μόνο π.χ. παιχνίδια αλλά και το χάδι την αγκαλιά, κατά κάποιον τρόπο γίνονται από νωρίς υπεύθυνα, τουλαχιστπν αυτό βλέπω από τις περισσότερες πολύτεκνες οικογένειες που ξέρω. Καλε ακομα και ο αντρας μου που είναι 7 αδέρφια, ανα πάσα έχει κάποιον να πει μια κουβέντα εστω και από το τηλεφωνο. Τελος παντων καλα να είμαστε και βλέπουμε. Εχουμε αλλωστε απο 2 παιδακια και αλλοι παλευουν χρονια...

Οσο για τις συγκρισεις ασε και εγω το κανω. Πχ τωρα ξεκινησε να κανει κουπεπε οχι ακριβως αλλα στριβει την παλαμη γυρω γυρω, ε αυτό η μικρή το εκανε μετα τον 10ο μηνα...και γενικά βλέπω μεγάλη διαφορα μεταξύ τους στον ρυθμό ανάπτυξης. Βρε την υγεία τους να έχουν τα παιδάκια μας και ας τα κάνουν όποτε θέλουν, είβαι το μόνο που δεν με αγχώνει, σε αντίθεση με την υγεια που με πιάνει κάτι. Α σας είπα η μικρή πάλι αρρωστη για τρίτη τέταρτη φορα φετος δεν θυμαμαι εκανε 2 μερες πυρετο και τωρα εχει βηχα και της δινω σιροπι.

Μαμα, Μιαμια πως είστε? Τα μικρουλια σας?


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Νίκη και πάλι περαστικά σας!! Ελπίζω να μην κόλλησε και τ αγόρι σου!!! Γενικά φέτος φουλ ιωσεις, ίσως φταίει που δεν είχε πολύ κρυο!!!

Συμφωνώ κι εγώ ότι το κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς και φαντάζομαι ότι χωρίς να το θέλετε συγκρινετε τα μωρά σας!!! Σίγουρα να ναι καλά και όλα τα αλλά θα ρθουν αργά ή γρήγορα!!!

Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!!

Εμείς είμαστε καλά,κάνει καλές μέρες και πάμε βόλτες, όσο μεγαλώνει ζωηρευει και αν ο καιρός είναι χαλιά με το ζόρι την απασχολώ μέσα στο σπίτι, με το φαγητό μια τρώει καλύτερα μια όχι, δεν σκαω αφού θηλάζει, δεν θα ήθελα να αποθηλασω ακόμη, και αυτό που σκέφτομαι είναι να από θηλασει μόνη της όταν θα ναι έτοιμη!!

Κλεισαμε βάφτιση στις 14/5 και θα κάνω μόνη μου τις μπομπονιερες!! Έχω κάνει μερικά σχέδια με πηλό και θέλω να δοκιμασω κάτι ακόμα πριν κατάληξω!!!

Κι εγώ θα ήθελα να κάνω 3 παιδιά αλλά δύσκολα με όλα αυτά που γίνονται..... Εδώ σκέφτομαι αν πρέπει να κάνω δεύτερο....εμείς είμαστε 4 κορίτσια και πραγματικά δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από τα αδέρφια και γθ αυτό πιο πολύ σκέφτομαι όσο δύσκολα και να ναι να κάνω ένα ακόμη.. .θα δούμε ακόμη είναι νωρίς για άλλο παιδί οπότε οκ!! Ευχομαι να κάνετε όσα παιδιά επιθυμείτε!!!

Φιλάκια στα κουκλακια σας και σε σας!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...