Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

miamia και μένα τον ρίχνει μες το πάρκο αχ τι τραβάω... Είχαμε σαλάτα του καίσαρα και μια χωριάτικη. Από ορεκτικό υπήρχε σουφλέ με πένες, κοτόπουλο αλα κρεμ τα άλλα δυο δεν τα θυμάμαι.... Αλλά θα το κοιτάξω και θα σου πω


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα ορεκτικά τα είχατε στο κέντρο ή πια το για κθ άτομο?Πολύ φαΐ ρε συ!!μΔε σκασανε??Κ 4 ορεκτικά κ κυρίως??Κ ποσό σας πηγε το άτομο?!Κάνω μια έρευνα για να δω τι παίζει στις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

16€ το άτομο κόστισε και μέσα στην τιμή ήταν απεριόριστα ποτά και αναψυκτικά.. Σε πιατέλες στη μέση έρχονταν τα ορεκτικά. Είχαμε και φλογερες με λιαστή ντομάτα και φέτα. Ναι είχαν σκάσει στο φαγητό και είχαν περισεψει αρκετά. Τα μωράκια μας γίνονται δέκα μηνών πέρασαν οι μήνες...


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ μας στο τέλος θα μείνουνε το βλέπω αλλά καλύτερα να μένουν παρα να μην είναι ευχαριστημένοι όλοι!!Θα τις πω κ εγώ στα 4 άτομα αυτά που είπαμε συν πατάτες τηγανιτές!!Καλή τιμή για απεριόριστα ποτά Βάσω!Κ Αθήνα κιόλας!?Ναι πέρασε ο καιρός κ όντως μεγαλώνουν γρήγορα!!Κ σκεφτομαι ότι τα έρθει η στιγμή που δε θα είναι πια μωρό κ μάλλον τότε θα θελήσω αλλο ενα!!Σε δυο μήνες θα Βαφτισω το γιο μου!Δε το πιστεύω!!Είμαι σίγουρη ότι θα συγκινηθω!!Κθ μέρα προσεύχομαι για το μωρο μου κ ευχαριστώ το Θεό για αυτο το θαύμα!!Το μωράκι μου σήμερα χαιρέτισε κ είπε κ μα μα!Όχι καθαρα αλλά ήταν ωραία!!!

Που χαθηκατε Νίκη κ μαμα82??Όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Μιαμια με το καλό ή βάφτιση!!

Εμείς είμαστε καλά!! Ετοιμαζομαστε και εμείς για βάφτιση, στις 14/5 , δεν θα κάνουμε τραπέζι λόγω οικονομικών αλλά θα κάνουμε έναν μεγάλο μπουφέ στην εκκλησία με διάφορα γλυκά και αλμυρά και έξτρα πραγματακια για τα παιδιά!!!

Τις μπομπονιερες θα τις κάνω εγώ με πηλό και θα εκτυπώσουμε το προσκλητήριο εμείς πάλι!!

Κατά τ αλλά όλα καλά, με τον ύπνο έχουμε ακόμα θέμα, ξυπνάει αρκετές φορές και κοιμομαστε μαζί ώστε να θηλάζω ξαπλωμένη και να ξεκλεβω λίγο ύπνο!! Έβγαλε δύο δοντακια μόνο και άρχισε να κάνει και αλλά πολλά και μας τρελλενει!!

Εσεις πως τα πάτε;;

Νίκη Βάσω;; Μιαμια ποτέ είναι ή βάφτιση;;

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου.... δεν ειμαι εδω και δυο μερες καλα!!!! εκανα πονακια περιοδου χαμηλα με πονους στην μεση και στη λεκανη!!!!! ο γιατρος με μαλωσε σημερα και ταραγματα σφιξανε!!!!

δλδ σημερα μου βρηκε τον τραχηλο.... μικροτερο και με ξεκιναει ενεσεις προγεστερονης δυο φορες την βδομαδα... τα μαγνησια απο δυο σε τρια..... και ανταλατ χαπι.... γιατι εχω συσπασουλες..... επισης μου ειπε να κανω και δυο ενεσεις κορτιζονης ανα 24ωρο!!!!!

μου ειπε περιορισε τις δουλειες γιατι θα σε βαλω κρεββατι.......

αυτα σας φιλω πολυ πολυ!!!!!!! καλο σαββατοβραδο!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χαθηκα δεν ειχα ιντερνετ νομιζα οτι το πληρωσε ο κωστας, ο κωστας νομιζε οτι το πληρωσα εγω, μετα απο μια βδομαδα το καταλαβαμε!! Ολα καλα και εμεις! Μια χαρα!

Εμείς στη βαπτιση το τραπεζι το καναμε στο μαγαζι απο εναν ξαδερφο του κωστα και τα ειχαμε φτιαξει ολα εμεις! Πολυ πιο οικονομικα αλλα δεν ειχαμε πολλα. Ψητο κρεας στη σουβλα, μπορεκακια κεφτεδακια, μακαρονοσαλατα,πιτες σαλατα λαχανο φετα. Αυτα νομιζω. Α και εκμεκ κανταιφι.

Μιαμια 550 ε φωτογραφος. Πολυ ακριβος μου φαινεται. Ο ξαδερφος μου που ειναι φωτογραφος και πολυ καλο φωτογραφειο μαλιστα παιρνει 250 και με ψηφιακο αλμπουμ μαζι. Κανε παζαρια.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα κορίτσια μου!Όλα καλά!Εγώ τρεχω λίγο τώρα με τη βάφτιση,Επίσης όλη μέρα ταιζω,μαγειρεύω κ πλένω πιατα!!Κ εχω κ τη μαμά μου να με βοηθάει!Κ πάλι δε προλαβαίνω!Νύχτα σιδερωνω!Όταν κοιμάται κάνω καμία δουλειά χωρίς θόρυβο κ τώρα που κοιμάται κάθομαι λίγο γιατί σήμερα δεν εχω πολλές δουλειές!Εσείς ποτέ τα προλαβαίνετε όλα??

Η βάφτιση έρχεται κ είναι πολυ χαρούμενη!Ο καιρός περνάει κ το παλικάρι μου μεγαλώνει!!Ξεκαθαρα μαμά δεν έχει πει ακόμη άλλα όταν με αγκαλιάζει τρελαίνομαι!!Είναι κούκλος!!Κ πολυ γλύκας!!κ ζωηρουλης κ πινηρουλης!!

Πήγαμε γιατρό πριν μια εβδομάδα που ήταν άρρωστος,δεν έχει ακροαστικα,πήρε 2 πόντους υψος αλλά μονο 50γρ βάρος σε 20 μέρες,δεν ανησυχουμε αλλά την επόμενη φορά πρέπει να πάρει περισσότερο!Δε τρώει εύκολα!Με τα χίλια ζόρια κ με ιστορίες τρώμε!Φαγαμε κ αβγό Κ όλα οκ!Κ αλλά λαχανικά!Κ σε λίγες μέρες θα φάμε ψαράκι!!Επίσης θέλω να εισάγω κλαριφιε σύντομα κ κουνέλι κ αλλά φρούτα κ λαχανικά!Ο γιατρός επέμενε να δώσω κρέμα με 7 Δημητριακά αλλά εγώ διαφωνώ,προτιμώ να τρώει γιαούρτι,τραχανά,αβγό ίσως το μεσημεριανό του,Κ ρυζαλευρο που Κ αυτο καλό δεν είναι.Μου είπε επίσης ότι πρέπει να τρώει 2 φρούτα το πρωί,Εμένα τρώει μια μπανάνα κ 1/4 μήλο.Εσάς πόσο τρωνε??

Το μενού δε το αποφάσισα ακόμη αλλάζω γνώμη διαρκώς,βέβαια το μαγαζί 2 βδομάδες πριν θέλει να ξέρει όποτε κ θα χω αποφασίσει!!Λέω για 2 διαφορετικές σαλάτες,μια πιατέλα τυριών,2 τζατζίκι,2 τυροσαλατα,μθα πιατέλα πατάτες τηγανιτές για τα παιδάκια,ο καθένας το πιάτο του,νότα με πατάτες φούρνου μάλλον ή ρύζι ή Κ τα δυο.Κ τώρα μένει το ορεκτικό,μου προτείνουν τηγανιτά κολοκυθάκια κ μελιτζάνες αλλά φοβάμαι μην τα φτιάξουν από νωρίς Κ είναι κρύα κ πανιασουν!!Λέω για καμία πίτα!Θα δω!!

Θέλω να κλείσω μακιγιάζ κ νύχια!!Η κομμώτρια οκ!Φόρεμα!?οεο?Ελπίζω να βρω!κάνω ξ διαιτα.Εχω χάσει 3 κιλά.Θέλω να χάσω άλλα 2 μέχρι τη βάφτιση κ γενικά αλλά 5!Πιο αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη θέλω να γίνω!χαχα!!

Μαμα82 μια εβδομάδα μετα από εμάς!Πολύ ωραία ,όλα χειροποίητα!!Μια χαρά κ ο μπουφές!!Εμ Ενα δεν επιτρέπεται γιατί είναι μοναστήρι είπα με!!

Νίκη μου απο τους πιο οικονομικους απο Αμφιλοχία!Στην Άρτα από 700 κ πάνω!!Βαράνε πολύ!Άστα!!550 ήταν με το παζάρι!Έχει κ με 450 μικρότερο σε μέγεθος άλμπουμ!Θα το σκεφτώ,μετα τη βάφτιση αυτό!Να δω πόσο θα πάνε τα υπόλοιπα!Εννοείται ψηφιακό άλμπουμ!Κ για το νονο ενα!

Σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μπαίνω,ξαναμπαινω μήνυμα κανένα!!Ελπίζω να είστε όλες καλά κ τα μωράκια σας!Εμείς μεγαλώνουμε Κ ανυπομονούμε για την βάφτιση μας κ τα πρώτα μας γενέθλια!!!Περιμένω νέας σας!Σας φιλω γλυκά!Να περνάτε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια....χαθήκαμε!! Όλα καλά κ εμείς.. Βάσω μου αυτές τις μέρες ειχε γενέθλια ο γιος σου αν δεν κάνω λάθος. Να τον χαίρεσαι!!!

Μιαμια αντε σε ενα μήνα και κατι. Ολα ετοιμα? Φόρεμα βρήκες?Την Παρασκευή έχει γενέθλια η μικρή μου, θα φτιάξω την τούρτα.και βασικά και όλα τα άλλα!!! Βάσω μαμα82?


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!Νίκη μου σε ευχαριστώ πολύ την Παρασκευή γίναμε τριών!!! Έφτιαξα τούρτα νηστίσιμη σοκολατένια με marshmallows και πουράκια για ντεκόρ υπερπαραγωγή .... Με το καλό να γιορτάσετε και σεις τα γενέθλιά της κορούλας σου.

Και σε ενάμιση μήνα θα φτιάξω και την τούρτα του μωρου αρτύσιμη αυτη την φορα. Κορίτσια πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα και έχω μελαγχολήσει λιγάκι... Miamia και mama πως πάνε οι ετοιμασίες; πως είναι τα μωράκια σας; ο μικρός μου περπατάει στο πάρκο του αφού πιάνει από το πλάι και κάνει κουκουτσα!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Εγώ αρτύσιμη θα φτιάξω. Η γετση θα είναι black forest και τη διακόσμηση τη διάλεξε η μικρή και είναι πολύ εύκολη. Καλύπτεις όλη την τούρτα με σαντυγί και μετά με χρωματιστή τρούφα!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου όχι αύριο έχει γενέθλια η μικρή. Μπλακ φόρεστ θα κανω και υα τη στολίσω με χρωματιστή τρούφα. Θα την ανεβάσω στο blog. Ααα κάμω έναν διαγωνισμό αν θέλετε μπορείτε να πάρετε μέρος εδώ. http://mama-farma.blogspot.gr


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...