Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Ναι νίκη θέλει υπομονή....δεν πειράζει!!! Έχει 5 μέρες να φάει φρουτοκρεμα, εγώ κάθε μέρα φιαχνω κάθε μέρα πετάω...σήμερα ήμασταν βόλτα και αργησαμε να γυρίσουμε και της έδωσα γιαούρτι που εφιαξα και έφαγε καλύτερα το μεσημεριανό να κι αυτό από λίγο αλλά το τρώει ο σκύλος μου και έτσι δεν πάει χαμένο!! Χαχα

Έκανα διάφορα παιδικά σχέδια με πηλό, έκανα έναν χαρταετό, καραβακια ,σπιτάκια, κορώνα και θέλω να δοκιμασω κάτι με ύφασμα και μετά ανάλογα τι θα μ αρέσει πιο πολύ θα αρχίσω να φιαχνω σιγά σιγά με την υσηχια μου και χωρίς αγχος!!!

Ή μιαμια που χάθηκε;;;

Ρε κορίτσια το δόντι έσκασε αλλά ακόμα δεν φάνηκε καλά...ποσό καιρό θέλει;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Πωπω γράψατε πολλά!Εμείς καλά,κάναμε το εμβολιο μας,αισίως 9 κιλά,πήραμε κ 1 πόντο,όλα καλά!Σηκώνεται πιανουμενος,αφήνει κ το ενα χέρι,κάνει κ μικρά βήμα τα μέσα στην κούνια κ γενικά όταν κρατιέται,τον κρατάω Κ εγώ να περπατήσει κ έχει πολύ πλάκα!!!Κάθεται κ μόνος του,όχι πάντα με επιτυχία,χαχα.Απο λεξούλες Διάφορα ακαταλαβίστικα,νιανια,μπα μπα όχι καθαρά,μα,αγκου κ αμπου συνεχόμενα κ έντονα!

Με το φαγητό έχουμε στρώσει,τρώει κ τα φρούτα του,πίνει Κ λίγο χυμό,Κ το κρέας,όλα καλά!Του έδωσα τραχανά σήμερα.Ρε κορίτσια δεν εχω φάει κ δεν είχα ξαναφτιάξει,είχε κτ σα φλουδιτσες όταν τον μαγειρεψα μου είπαν ότι ήταν κομμένο σιτάρι για αυτό.Έχετε καμία ιδέα??Επίσης θέλω να δώσω κρόκο Κ εγώ αλλά εχω κ ενα φόβο!

Εμένα έχει άδεια ο άντρας μου κ ψάχνω για τη βάφτιση!Κοιτάμε κ δωρο νονού,λέμε για το κλασσικό ρολόι,εσεις παίρνετε?Τι πήρατε για δώρο?

Νίκη ήταν πολύ καλά 7 μήνες θηλασμού,εύχομαι κ στα άλλα δυο παιδάκια που θα αποκτήσεις να θηλάσει τόσο κ ακόμη περισσότερο.

Βάσω σου εύχομαι Κ σένα να αποκτήσεις άλλα δύο!!

Μαμα82,μην αγχώνεσαι με το φαγητό,σιγά σιγά θα στρώσει!Το δόντι αργεί πολυ να εμφανιστεί ολόκληρο!Με γεια κ καλές μασες ε!!Τέλεια ιδέα ο πηλός κ το ύφασμα!!Όλες καλλιτεχνικές φύσεις βγήκαμε!!

Συμφωνώ κ εγώ ότι κθ παιδι είναι μοναδικό αλλά η σύγκριση κπ φορές είναι αναπόφευκτη κ δη σε αδέρφια!!Εγώ είμαι μοναχοκορη,μιας κ είμαι υιοθετημενη,οπότε δεν εχω αδέρφια κ θα ήθελα το παιδι μου να έχει.Θα το έκανα μόνο για αυτόν αλλά όχι ακόμη.Σε 1 ή 2 ή κ περισσότερα χρόνια!3 θα ήθελα κ εγώ αλλά να έχουν λίγη διάφορα κ δε ξέρω αν προλαβαίνω!4 φαίνονται πολλά κ 2 οκ!Κ με το ένα είναι τρισευτυχισμενη αλλά ξέρω ότι θα θέλει αδέρφια!!

Κθ μερα εύχομαι να είναι γερό το παιδάκι μου κ ευχαριστώ το Θεό για αυτό!!

Θεμα προς συζήτηση:θα ντύσετε τα μωρά σας τις απόκριες?Τι?Εγώ θέλω Μίκυ!Αλά εχω δει διάφορα ζουζουνιστικα κ ταυτόχρονα αστεία!Δε ξέρω ακόμη θα δω!Για ρίχτε ιδέες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιαμια τον κρόκο μην τπν φοβάσαι. Μου είπε και εμένα αλλά ακόνα να δώσω μια ξεχνάω μια εχει περασει η ωρα τελος παντων. Ο τραχανας γιατι να εχει σιταρι? Αφου γίνεται με αλευρι. Δεν ξερω. Μπορεις αν θες να παρεις απο καποιον συναιτερισμο που ειναι πιο ελεγμενα απο οτι του σουπερ μαρκετ. Με το καλο και εσεις η βαπτιση. Δωρο και εμεις ρολοι πηραμε και στους δυο τους νονους. Ρωτηστε μηπως θελει κατι. Εμας δεν ειχαν καποια προτιμηση.

Μαμα το δοντι για να φανει τελειως ολοκληρο θα περασουν κανα δυο χρονθα. Σκεψου η μικρη μου το καλοκαιρι εβγαλε τελειως τα 2 τελευταια.

Μιαμια δεν νομιζω να τα ντυσω. Τη μικρη προσπαθησα πριν χρονισει να την ντυσω φραουλιτσα αλλα κοντεψε να σκασει με τα τουλια. Απο τοτε δεν το ξαναπροσπαθησα. Γενικα δεν ειμαι και τοσο των αποκρεων και του ντυσιματος. Οταν μεγαλωσουν αναποφευκτα θα ντυνονται οτι θελουν.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λες ε να μην φοβάμαι?!Ολο το αναβαλω!Τυχαίο?Δε νομίζω!!!χαχα!Μια το εμβόλιο,μια το δόντι,μια δεν εχω αβγό,μια εχω δώσει κτ άλλο κ τον έχει πειράξει κ περιμένω να στρώσουν οι κενώσεις συνήθως δυσκοιλιότητα μου κάνει,ε τώρα δε πάει αλλο 9 μηνών θα γίνει αύριο...Κ μου φαίνεται ακόμη τόσο μικρούλης,νομίζω ότι θα μου φαίνεται πάντα μικρούλης,απο την άποψη ότι με έχει τόσο ανάγκη.Κ ταυτόχρονα ότι έχει μεγαλώσει..Πόσο υπέροχα όλα αυτά!!!

Ο τραχανάς είναι σπιτικος,μου τον έδωσε μια φίλη μου δεν είναι απο αλεύρι είναι απο σιτάρι,μου λέει ότι αυτός είναι πιο θρεπτικος,δεν εχω ιδέα,δε τον τρώω κ μου μυρίζει,θα βρω κ με αλεύρι όμως να τον δοκιμάσω Κ αυτόν(στο παιδι εννοείται).

Κ εμείς τον Ρωτήσαμε αλλά δεν μας έλεγε,αλλά χθες πήγαμε για βαφτιστικα μαζί του σε έναν γνωστό μας,είχε τέλεια,ανάμεσα σε δυο σετάκια είναι ο νονός με τη σύμφωνη γνώμη μου,είδε κ σταυρο,αλλά ότι θέλει αυτός.Κ είδε κ ρολόι για τον εαυτό του.

Γέλασα πολυ με την περιγραφή με τα τουλια,την έκανα εικόνα!Σκέφτομαι ότι θα έχει πλάκα να ντυθεί!!Ευτυχώς Είναι αγόρι κ δε θα έχει τουλια γιατι δεν υπήρχε περίπτωση να ρα φορέσει,κτ απλό θα του πάρω.Θυμάμαι το βαφτιστήρι μας ντυμένο δεινισαυρακι με την ουρά κ είχε πολυ πλάκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το oyster. ... αν έχετε μείνει ευχαριστημένη; Και από ποιο κατάστημα το πήρατε; Έχω βρει ένα στο ίντερνετ που μου αρέσει αλλα το κατάστημα βρίσκεται Θεσσαλονίκη.φοβάμαι να πάρω καρότσι από φωτογραφίες χωρίς να το δω από κοντά. Ευχαριστώ! !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εγω μένω θέσσαλονικη και πήρα το καρότσι oyster από το bebe maison, είμαι αρκετά ευχαριστημένη, είναι βέβαια λίγο βαρύ αλλά γενικά σαν σκελετός και γενικά έχει άλλη ποιότητα, απορροφά κραδασμούς και το μωρό είναι ανετα!!! Δεν έχει μεγάλη θήκη κάτω από το καρότσι, τόσο οσο, κατά τ αλλά είναι μια χαρά!!

Εγω το πήρα και εβαζα το μωρό από νεογέννητο, έχει μια ελαφριά κλίση αλλά δεν ενοχλούσε το βρεφακι, βέβαια δεν έκανα βόλτες με τις ώρες τόσο μωρό, οικονομικό και σούπερ όσο αφορα σκελετό υφάσματα κτλ

Αν θες κάτι άλλο με Ρώτας!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! γενναω Ιουνίου άρα θα βγαίνουμε βόλτες με το μωράκι.κλείνει εύκολα;Δεν με ενοχλεί η θέση από κάτω,τώρα για το βάρος δεν ξέρω.....μ'αρέσει πολύ σαν καρότσι έτσι όπως το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ναι κλείνει αρκετά εύκολα αλλά όπως και να χει ή αρχή είναι πάντα κάπως, σε οποιοδήποτε καρότσι νομίζω , μετά γίνεται συνήθεια!!! Δες βιντεακια στο youtube πως κλείνει και πως ανοίγει να πάρεις μια ιδέα!!

Με το καλό το μωρακι σου κι εγώ γέννησα Ιουνίου!!! Ότι άλλο θέλεις ρωτά!! Φιλάκια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μπαίνω,ξαναμπαίνω!Εξαφανισμενες!όλα καλά?Τα μικρά σας?Εμείς όλα οκ.Έχουμε φάει τον κρόκο μας με επιτυχία,μάλλον βγάζουμε αλλο 1 δοντάκι,Πάμε τις βόλτες μας,μα νομίζω για τη βάφτιση μας κ όλα οκ!!Σας φιλώ!Θα γράψω όταν εχω νεότερα με τη βάφτιση!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Κάτι είχε πάθει η σύνδεση μου και δεν είχα ιντερνετ με τα πολλα διορθωθηκε ευτυχως!! Ολα καλα κ εμεις. Ο μικρος δεν κρατιεται φερνει βολτα ολο το σπιτι απο επιπλο σε επιπλο. Εχει 4 δοντάκια. Για τα υπολοιπα δεν φαινεται κατι προς το παρον.κατα τα αλλα τα ιδια ολα μια χαρα. Μιαμια για πες λεπτομερειες για τη βαπτιση? Που ειπες οτι θα γινει, σε ενα μοναστηρι αν θυμαμαι καλα.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Ιερά Μονή Παναγίας Ροβέλιστας θα γίνει η βάφτιση,Στις 7 Μαΐου κ ώρα 11:30

Είμαι στο ψάξιμο για μπομπονιέρες κ καλέσματα,στολισμός δεν επιτρέπεται αλλά το τοπίο είναι πανέμορφο κ θα μας ανταμείψει,Ελπίζω να έχει κέφια ο γιος μου κ να βγάλουμε ωραίες φωτο.γλυκά θα πάρουμε έτοιμα,σε κυπελάκι,θα κάνουμε τραπέζι στο χωριό μου,στο Δελφίνι Hotel,Νίκη εσυ που μου έχεις φιλη μπορείς να δεις Κ φώτο.Τα βαφτιστικα τα διαλέξαμε μαζί με τον νονό σε έναν φίλο μου όπου ωραία.Το σταυρό δε ξέρω τι θα πάρει τελικά.Εμείς του πήρα με ενα καλο ρολόι.Κλείσαμε φωτογράφο!550?μέσω γνωστού.Το τραπέζι 10?το άτομο χωρίς τα ποτά.Το μενού,στα 6 άτομα 1 σαλάτα ανάμεικτη,1 φέτα,1 τυροσαλατα,1 τζατζίκι,1 πιατέλα κολοκυθάκια κ μελιτζάνες τηγανιτά κ ατομικό πιάτο με χοιρινό νουα,συνοδευτικό ή πατάτες ή ρύζι ή Κ τα δυο.Πως σας φαίνονται!Είναι λίγα?Σκέφτομαι να της πω 2 φέτες κ 2 σαλάτες 2 τυροσ,Κ 2 τζατζίκι στα 8 άτομα.Τι λέτε?!

Επίσης θέλω να βρω ένα ωραιο μακρύ φόρεμα κ αέρινο!!Ελπίζω να βρω Κ να χάσω 3-4 κιλακια μέχρι τότε!Είναι σε δίαιτα,προς το παρόν 1,5 κιλό αε 10 μέρες κ περιμένω να αδιαθετησω!!

Τα νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες πως είστε; ωραία miamia μια χαρά τα νέα σου, με το καλό η βάφτιση σας! εμείς είχαμε ανά 8 άτομα από δύο σαλάτες και τέσσερα ορεκτικά και φυσικά ένα κυρίως της επιλογής τους!!

σου εύχομαι να βρεις το φόρεμα που επιθυμείς και να αισθάνεσαι υπέροχα μέσα σε αυτό σε μια τόσο σημαντική στιγμή του παιδιού σου!!

Νίκη μου μια χαρά ο γιος σου που περπατάει, τέλειος είναι!! εμείς περπατάμε μες το πάρκο αφού πιάνεται αλλά ακόμα από ξαπλωμένος όταν είναι δεν μπορεί να σηκωθεί...

όταν θα γίνουμε δέκα μηνών θα πάμε παιδίατρο για να μας δει.

Με τον μεγάλο έχω ακόμα πρόβλημα, βαράει το μωρό όταν δεν είμαι εκεί....

και ζηλεύει αφάνταστα και γω είμαι απελπισμένη ορισμένες φορές και του φωνάζω και άκρη δεν βγαίνει.

Mama πως ειναι ο ύπνος σας; εμένα κοιμάται αλλά θα ξυπνήσει δύο φορές μες τη νύχτα να θηλάσει και ουσιαστικά θηλάζει μόνο τότε και το πρωί.

Κατά τα άλλα τρώμε όλα καλά.

Από λεξούλες λέει τα δικά του και μπαμπά και μαμά.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Εμείς αρρωστησαμε χθες.Καταρροή,μύξες,λίγο βήχα,όχι πυρετό προς το παρόν,δεν αναπνέει καλά Ο γλυκός μου κ είχαμε ενα χαλιά βράδυ.Καταλαβαινετε!Εμείς σηκωνόμαστε,καθόμαστε,περπατάει γύρω γύρω όταν πιάνεται αλλά μόνος του δε μπορεί!Δε κάνει παλαμάκια,ούτε γειά σου,κάνει όμως τα δικά του..Λέει μόνο μπαμπά όχι συνειδητά πιστεύω!!Κ τα δικα του ακαταλαβίστικα φυσικά!

Βάσω τι σαλάτες είχατε?Κ τι ορεκτικά??Να πάρω καμία ιδέα.Καταληξαμε σε αυτό το μενού γιατί είναι σχεδόν καλοκαίρι κ τρώγονται αυτά!!Είναι κ μετά το Πάσχα κ δε λέει ολο κρεατικα!

Όσο για το αλλο Θέμα,θα το έχεις συνέχεια,μιας κ είναι συχνό φαινόμενο!Να προσέχεις μόνο μη το χτυπήσει δυνατά.Της φίλης μου ο γιος της έβαλε ενα κορδόνι στο λαιμό να την πνίξει!Την σπρώχνει μέσα στο πάρκο κ την πετάει πανω στα παιχνίδια!Κ το καλύτερο!Είχαμε πάει μια μέρα με το μπεμ πη κ μετά ρώτησε τη μαμά του πως θα γίνει να τα ανταλλάξουμε!Αχ τι Μπορεί να σκαρφιστεί ενα τόσο δα ανθρωπάκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...