Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Αγγελική τι λες;; Περαστικά σας!! Κρίμα η καημενουλα!!! Πρέπει να ταλαιπωρηθηκε πολύ....και εσύ φυσικά!!

Δεν πειράζει που δεν θα χει δοντακι αρκεί που θα ναι καλά ,μην το σκέφτεσαι!!

Και πάλι περαστικα

Ναι ταλαιπωρήθηκε πολύ..Στην αρχή η οδοντίατρος της έβγαζε τα κομμάτια και ούρλιαζε από τον πόνο.Μετά είπε πως δεν γίνεται πρέπει να κάνουμε τοπική αναισθησία για να βγει το δόντι.. Πάλι έκλαιγε αλλά πιστεύω πως δεν πόνεσε τόσο.. Τωρα ειμαστε με αντιβίωση 5 μέρες και παυσίπονο.Αχ Θεέ μου τι μπορεί να συμβεί σε 2 λεπτά...Ήταν η κακια η ώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ρε συ αγγελική η καημένη!!! Δεν μπορώ να ακούω παιδιά να κλαίνε ποσό μάλλον από πόνο.....

Θα περάσει κι αυτό ...ευτυχώς δεν έγινε τίποτα πιο σοβαρό.... Και όπως λέει κι ή παροιμία όσα δεν φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η στιγμή....πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Η μικρή δεν θα το θυμάται αλλά θα το θυμόμαστε εμεις:(.Ναι δόξα τω Θεώ δεν χτυπησε πουθενά στο μάτι ή στο κεφάλι.Αυτά είναι πιο δύσκολα. Θα κάνουμε υπομονή 4-5 χρόνια να μας βγει το μόνιμο δοντάκι..Γερά να είναι ολα τα παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω μέρες να γράψω. Έγραψα μια μέρα κ χάθηκαν.Θα σας γράψω λίγα κ καλά.Τα πολλά άλλη μέρα. Προσεχώς κ viber...

Αρχικά ο γιος μου περπατάει εδώ κ καιρό, λίγο μετά τη Βάφτιση, λίγο πριν τα γενέθλια του..Τώρα πλέον είναι ανεξάρτητος, θέλει να πηγαίνει μόνος του κ μόνο στα σκαλιά απλώνει χεράκ ι για να τον βοηθήσω.θελει να τρώει κ μόνος του κ όχι αλεσμενα.Λεει αρκετές λέξεις για την ηλικία του πιστεύω κ γενικά μου φαίνεται ότι τα πιάνει εύκολα.Πως είπαμε το λέμε εκείνο το όμορφο πτηνά??κουκουβάγια φυσικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Αγγελική περαστικά κ αγύριστα κοπέλα μου κ υπομονή.

Μέρες έχω να γράψω κ εγώ. Άνοιξε ο καιρός κ είμαστε όλη τη μέρα έξω. Ο μικρός άρχισε εδώ κ μέρες να σκαρφαλώνει σε σκάλες έπεσε 2-3 φορές και έμαθε να κατεβαίνει. Είναι και η μικρή που δεν στέκεται πουθενά και έχουν αρχίσει και παίζουν λίγακι μαζί κ το ένα παρακινεί το άλλο!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες πως είστε;

σήμερα θα κάνει ο μικρός μου το neisvac εμβόλιο, θα σας πω τα νέα μας αύριο πως είναι η ανάπτυξη του κλπ

Καλοκαιριασε πια, που λέτε για διακοπές;

εμείς μάλλον ούτε φέτος κάπου λόγω οικονομικών, αλλα μια χαρά θα περάσουμε και Αθήνα!

Εμείς από λεξούλες, μαμά, μπαμπά και γιαγιά αυτά τα πολλά!! και διάφορα δικά του, αχ πότε θα ξεκινήσει να μιλάει να ακούμε την γλωσσούλα του...

κατά τα άλλα στην δουλειά, έχω θέμα με την αντικαταστάτρια μου, βγάζει κακία που επέστρεψα και με υπονομεύει, εντυπωσιακό ε;

δυστηχώς η κακία εκεί έξω είναι τεράστια!!!

Σας φιλώ


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

mama να τα χιλιάσει η κορούλα σου, να είναι καλόχρονη και καλοφωτισμένη και να την χαίρεστε!!

πως είστε μανούλες;;

εμείς όλα καλά, λέμε αυτό το ΣΚ να πάμε για το πρώτο μας μπάνιο γιατί θα έχει πολύ ζέστη στην Αθήνα, μακάρι να τα καταφέρουμε γιατί θα είναι ωραία και θα έχει πλάκα, του αρέσει το μπάνιο του μικρού μου, miamia πως είστε;; τι κάνει ο μικρούλης σου;;

Φιλάκια πολλά


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες γειά σας..τρέχουμε όλη μερα με μαγείρεμα, δουλειές, τάισμα, μπάνιο στη θάλασσα, πολύ κυνηγητό τον μικρό μου που πάει σφαίρα κ βόλτες στην παραλία... Η θάλασσα είναι δίπλα οπότε πάμε κθ μέρα..

Βάσω Σήμερα πήγαμε κ εμείς για το εμβόλιο neisvac κ είμαι στην αναμονή. Τελικά είχατε τπτ παρενέργειες??Είμαστε 10150 πήραμε 300γρ σε ενάμιση μήνα, πολύ καλά είπε ο γιατρός κ 78 εκ. Λέει αρκετές λέξεις, μαμά, μπαμπά.,παππού, γιαγιά, νονε,παπά τα παπούτσι του, πρρ το νερό του, μαμ. κ καταλαβαίνει σχεδόν τα πάντα.Μιμειται τα ζωάκια, ξέρετε φωνουλες.όλα οκ δηλαδή.Ελπιζω κ με το εμβόλιο.Κ τώρα έχουμε συνέχεια κθ μήνα μέχρι τον Οκτώβριο κ μετά όταν γίνει 4 Χρονών.

Μαμά 82 έφτιαξα viber.... Aουαου... Τι να σου στείλω ή πως να σε βρω. Mamamia έχω όνομα.

Σας φιλώ γλυκά... Περίμενω νέα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα miamia καμία παρενέργεια δεν είχαμε, αστεράκι ο μικρός σου όλα τέλεια με την ανάπτυξη του

στείλε με προσωπικό μήνυμα το κινητό σου στην mama να σε βάλει στην ομάδα, εγώ συνήθως μπαίνω το απόγευμα που επιστρέφω στο σπίτι.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τι κά ετε;;

Μιαμια μία χαρά ο κούκλος σου!! Τέλεια και από ανάπτυξη σωματική καιτις λεξουλες του και όλα!! Φτου φτου!!!

Στείλε με πμ το κινητό σου να σε βάλω στην ομάδα στο viber!! Φιλακια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Αρχίσανε για τα καλά οι ζέστες!!! Καιρό έχω να γράψω...Περάσαμε μια άσχημη ίωση με τον μικρό μου. :( Είχε 3-4μέρες 39,4 πυρετό, με κόκκινα πρησμένα ούλα, μετά ο πυρετός έπεσε και έβγαλε για 2 μέρες κοκκινίλες στο πρόσωπο και στο σώμα. Ταλαιπωρήθηκε πολύ μια εβδομάδα. Ο γιατρός μας είπε πως είναι μια καινούρια ίωση σε αυτήν την ηλικία που κυκλοφορεί...Τι μας ψεκάζουν πια! :cry: Όλο καινούριες ιώσεις κυκλοφορούν...Ξέρετε κάποιο παιδάκι να πέρασε αυτήν την ίωση; Τρόμαξα πολύ..Το παιδί ψηνόταν στον πυρετό και μέσα στο σπίτι να έχουμε 33 βαθμούς! Αχ μόλις συνήλθαμε με το δοντάκι της μεγάλης..Ή στην οδοντίατρο την κόλλησε ο μικρός την ίωση ή στα jumbo...Όλη μέρα μέσα στο σπίτι και όταν πεις να βγεις μια βόλτα αρρωσταίνουν...:?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλες καλά??Τρέχω όλη μέρα κ δε προλαβαίνω...

Μαμα82 μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα για να σου απαντήσω γιατί δε μπορώ να βρω πως στέλνουμε...Τι ώρες περίπου τα λέτε ??

Θα περιμένω τη μαμά 82 για να τα λέμε από το viber πλέον...

Αγγελική Περαστικά σας.Ιωσεις υπάρχουν πολλές κατά καιρούς αλλά δε θα κλείστουυμε μέσα. Αν είναι να κολλήσουν, θα κολλήσουν. Πιστεύω είναι θέμα οργανισμού.Μηπως ήταν κοξακι ?

Κορίτσια μια ερώτηση που θα ήθελα να μείνει πριν τα πούμε από το viber. Σκέφτεται καμία για επόμενο παιδάκι??Εγώ από τη μια λέω φτάνει, από την άλλη δε θέλω να του στερησω κ αδερφάκι.Απο τη μια λέω γρήγορα να ξεμπερδευουμε,δηλαδή να κλείσουμε τώρα μέσα κ να μεγαλώσουν κ τα δύο μαζί κ από την άλλη να μεγαλώσει λίγο ο μικρός, να καταλαβαίνει περισσότερο κ ίσως να βοηθάει λίγο. Αλλά αν περάσει ο καιρός κ τα αφήνεις μήπως μετά βαριέσαι πάλι από την αρχή τα ίδια.... ???!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλες καλά??Τρέχω όλη μέρα κ δε προλαβαίνω...

Μαμα82 μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα για να σου απαντήσω γιατί δε μπορώ να βρω πως στέλνουμε...Τι ώρες περίπου τα λέτε ??

Θα περιμένω τη μαμά 82 για να τα λέμε από το viber πλέον...

Αγγελική Περαστικά σας.Ιωσεις υπάρχουν πολλές κατά καιρούς αλλά δε θα κλείστουυμε μέσα. Αν είναι να κολλήσουν, θα κολλήσουν. Πιστεύω είναι θέμα οργανισμού.Μηπως ήταν κοξακι ?

Κορίτσια μια ερώτηση που θα ήθελα να μείνει πριν τα πούμε από το viber. Σκέφτεται καμία για επόμενο παιδάκι??Εγώ από τη μια λέω φτάνει, από την άλλη δε θέλω να του στερησω κ αδερφάκι.Απο τη μια λέω γρήγορα να ξεμπερδευουμε,δηλαδή να κλείσουμε τώρα μέσα κ να μεγαλώσουν κ τα δύο μαζί κ από την άλλη να μεγαλώσει λίγο ο μικρός, να καταλαβαίνει περισσότερο κ ίσως να βοηθάει λίγο. Αλλά αν περάσει ο καιρός κ τα αφήνεις μήπως μετά βαριέσαι πάλι από την αρχή τα ίδια.... ???!!!

Όχι δεν ήταν κοξακι.Πέρασε εντάξει! Ούτως ή άλλως κλεισμένοι μέσα στο σπίτι είμαστε! :-P Με δυο μωρά το σκέφτεσαι να βγεις,χωρια η κούραση...Στην ερώτηση σου για άλλο παιδί,δεν ξέρω για τις αλλες μανούλες θα σου πω εγώ που μεγαλώνουν μαζί και είναι σαν δίδυμα.Είναι υπερβολικα δυσκολα...Αλλά όταν τα βλέπω να παίζουν μαζί,να αγκαλιάζονται και να δίνουν φιλάκια είναι το κάτι άλλο!!! Δεν μπορεί το ένα χωρίς το άλλο! Όσο για την κλεισουρα στο σπίτι μην το συζητάς..Μέσα και πάλι μέσα..Εγώ προσωπικά για τρίτο δεν σκέφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Αγγελική περαστικά!! Καλε κανε κ εσύ viber αν θες!!! Εγώ πάλι κορίτσια το σκέφτομαι για τρίτο, βασικά τέσσερα θέλω, αλλά σταματάω να το σκέφτομαι γιατί οι εποχές είναι απαγορευτικές. Δύο νομίζω όμως είναι καλά. Έχουν το ένα το άλλο. Η μαμά μου μας είχε με 11 μήνες διαφορά. Ήθελε κ εκείνη άλλα δύο αλλά εμλενα με γέννησε μόλις μπήκε στον 9ο την αδερφή μου μόλις μπηκε στον 8ο κ λεει το αλλο τι θα το κάνω στον 6ο? Οπότε δεν το τολμησαν. Κ οταν τη ρωταω γιατί μας εκαναν κοντα κοντα και αν εκαναν και αλλο θα το εκαναν αμεσα μου λεει:αξίζει για καποια χρονια κλεισουρας να μην φερεις στον κοσμο και αλλο ενα παιδακι. Σκεψου θα ξεπεταχτουν ολα μαζι θα φυγουν απι το σπιτι με σχολεια κτλ.

Πχ εγω απο σεπτεμβριο θα εχω τον Στεφανο στο σπιτι για κανα δυο χρονια ακομα μεχρι να παει παιδικο ενω αν ταειχα κοντα κοντα φετος μπορει κ να πηγαινε. Να μην παρεξηγηθω δεν τα θεωρω βαρος. Αλλα αλλιως ειναι να ειναι κοντα κοντα. Μια ξαδερφη μου εκανε μετα απο 5 χρονια δευτερο κ ταλαιπωρηθηκε περισσοτερο. Βεβαια ειναι καιστον ανθρωπο κ στο μωρο τι να πω!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...