Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Κορίτσια μου Χριστός Ανέστη κ χρόνια πολλά με υγεία κ Χαρά.Ειθε η Ανάσταση του Κυρίου να φέρει γαλήνη στις ψυχές όλων μας ..

Όλα σχεδόν έτοιμα για τη Βάφτιση,κ εγώ έχω άγχος για το μωρό κ για τη διαδρομή κ στολισμό που θα τα κάνω μόνη μου,κ κουβαλημα κλπ.Αχ 5 μέρες μείνανε, δε το πιστεύω...

Είμαστε στο χωριό του άντρα μου κ από τη μια ξεκουραζομαι, από την άλλη βαριέμαι..Θέλω τη μαμά μου 😜..Χαχα.Ο μπεμπακος τα καταλαβαίνει σχεδόν Όλακανει τα πάντα .Στέκεται μόνος για λίγο κ κάνει ένα δύο βήματα..Δε τρώει πολύ καγχώνεσαι.Μετα τη Βάφτιση θα τον πάω στο γιατρό .Δεν έχω ίντερνετ εδώ. Λίγο από το κινητό..

Φιλιά σε όλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!! Χρόνια πολλά χριστος ανέστη!!!

Τι κάνετε;; Πέρασατε καλά;; Εμείς ειμασταν στους δικούς μου και περάσαμε πολύ ωραία!!!

Μιαμια με το καλό ή βάφτιση σας!! Δύο μέρες μείνανε!!!

Κι εμείς όλα έτοιμα, κι εγώ αγχωνομαι για ακριβώς τα ίδια!!! Εγω κι.η αδερφή μου θα κάνουμε και τα γλυκά.....άλλα όλα οκ!!!

Νίκη και βασουλα τι κάνετε; Τα μπουμπούκια;;

Φιλία σε όλες σας!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χρόνια πολλά. Και εμείς τα περάσαμε πολύ ωραία!!! Με το καλό οι βαπτίσεις!! Όλα καλά!

Ο μικρός περπάτησε. Εδώ και δύο μέρες. Όπως ήταν πιασμένος από την καρέκλα άφησε τα χέρια και εκανε περίπου 10 βήματα. Μπα λέω τυχαίο θα ήταν. Αλλά δεν ήταν, από τότε κάθε φορά κάνει όλο και περισσότερα βήματα. Πλησιάζουν και τα γενέθλια ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα φτιάξω. Αυτά από εμάς. Καλέ στείλτε καμία φωτό από αυτά που φτιάξατε να δούμε!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη κορίτσια χρόνια πολλά!!!

Με το καλό οι βαφτίσεις miamia & mama.

Νίκη μου μπράβο που περπατήσατε τέλεια!!!!

Εμείς κάνουμε τρία τέσσερα βηματάκια και μετά πέφτει με τα μούτρα ή τον κώλο έχει πολύ πλάκα, αλλά στην μοκέτα τον αφήνω γιατί στο πάτωμα θα χτύπαγε συνέχεια.

Παπουτσάκια τους φοράτε; εμένα τα βγάζει δεν τα μπορεί καθόλου, γιατί σέρνει τα ποδαράκια του και με προβληματίζει ότι το ένα ποδαράκι δεν το περπατάει καλά.

εχουν εμβόλια να κάνουν τώρα που χρονίζουν;

Εμείς γιορτάζουμε και την Δευτέρα και την Τετάρτη έχουμε γενέθλια.

Θα φτιάξω ότι και στου μεγάλου με την παραλλαγή στην τούρτα που δεν θα είναι νηστίσιμη, θα την κάνω κρέμα καραμέλα η γεύση και το ντεκόρ σκέφτομαι να βάλω παιχνιδάκια πάνω και τρούφα, μαρςμέλοος και κουφετάκια. Ρίξτε και καμιά ιδέα.

Πάσχα οικογενειακά δεν κάναμε τίποτα κάτσαμε Αθήνα λίγο κουραστικά αλλα καλά.

Στείλτε φώτος κορίτσια, με το καλό οι βαφτίσεις να ναι γερά τα μωράκια σας και καλοφωτισμένα.

Φιλάκια πολλά.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Βάσω μου ήρθαν κιόλας τα γενέθλια!!! Πωπω!! Πως περνάει έτσι ο καιρός δεν κατάλαβα τίποτα....

Ωραία ακούγεται η τούρτα, μπορείς αν θέλεις να πάρεις κάτι σε στένσιλ και να κανείς σχέδιο από πάνω η να πάρεις έτοιμη ζαχαροπαστα και σχέδιο και απλά να το βάλεις πάνω!!/

Ρε κορίτσια κάντε ένα viber να γνωριστουμε και γενικώς, φωτογραφίες δεν ξέρω να ανεβαζω αλλά όπως και να χει μπορούμε πιο προσωπικά να τα λέμε και να στέλνουμε φωτογραφίες!! Με τα κορίτσια του Ιουνίου μιλάμε καθημερινά!!

Σκεφτείτε το!!

Νίκη μπράβο στ αγόρι σου που περπάτησε!!!

Άντε να έρθει κι η σειρά μας!!! Τα χέρια μου σπασαν!!!

Μιαμια αύριο είναι ή μεγάλη μέρα!! Με το καλό!!!

Φιλάκια σε όλες!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια μας πολλά κορίτσια!!!

Μιαμια να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!! Πάντα γερός και δυνατός!!! Να τον χαιρεστε!!!!

Βάσω μου ευχαριστώ!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να σε χαίρονται κι εκείνα!!!

Με την νίκη βρεθηκαμε στο viber κάντε και εσεις βρε κορίτσια να τα λέμε πιο καλά!!!

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα..Η Βάφτιση έγινε κ όλα πήγαν καλά.. Ναι, ήμουν όλη την ώρα αγχωμενη κ το μωρό κολλημένο πάνω μου.Στην κολθμπηθρα χτυπούσε τα πόδια του σα τρελό κ όταν τον έβγαλε δε μπορούσα να τον ντυσω από το κλάμα.Ευτυχως ηρέμησε κρατώντας τον μια καλή αγκαλιά.. Όλοι έμειναν ευχαριστημενοι κ ξετρελαθηκαν με το γλυκό, ζαχαρπλαστειου αλλά φοβερό..Μαζεψαμε πολλά δώρα κ όλα μεγάλα σε νούμερο κ τρέχω να αλλάξω όσα μπορώ.Σας υπενθυμίζω το όνομα του μικρού μας,Φανουριος..

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους το αγόρι μου είπε το πολυπόθητο ΜΑΜΑ... Κ από εκείνη την ώρα το λέει συνέχεια.. Κ άλλες πολλές συλλαβες.Επισης τα δύο βήματα γίνονται καθημερινά κ περισσότερα κ τώρα κρατώντας του το ένα χέρι κόβει χιλιόμετρα..

Τα πρώτα γενέθλια έφταναν... Βάσω μου να το χαίρεσαι το αγόρι σου,να τα εκατοστήσει, να είναι υγιής, δυνατός κ αισιοδοξος έχοντας την αγάπη σας αγωγό σε κθ του βήμα...Κ τώρα που είπα βήμα.Εμεις στο σπίτι δε φοράμε παπούτσια κ είναι καλύτερα τώρα στην αρχή, έξω του φοράω, τώρα έχει αρχίσει κ τα κρατάει αλλά επειδή δε του κάνουν τέλεια σα να τα σέρνει κ μένα. Η τούρτα θα είναι τέλεια κ η μαμά σου έδωσε πολλές ιδέες...Εγώ επειδή άρεσαν πολύ τα γλυκά της βάπτισης, θα πάρω κ την τούρτα από εκεί κ οικονομική κ νόστιμη κ φρέσκια άλλωστε οι μεγάλοι τρώνε περισσότερο, τα πιτσιρίκια ίσα που ακουμπανε. Τι άλλο έφτιαξες για τα γενέθλιά σας σήμερα ?Έχουμε κ εμείς την Τετάρτη κ είμαι στην οργάνωση κ σκέψη.Θα φτιάξω πίτσα, τυτοπιτακια κ κοτοπιτα σπιτικά. Τοστακια με κουπ πατ, σουβλάκια με ντοματινια, κεφτεδακι, γκουντα κ ίσως λουκάνικο. Κ κέικ σα πυργακι βουτηγμενο σε σοκολάτα με τρουφα. Θα έχω μπαλόνια κ φεύγοντας θα τους δίνω σαπουνοφουσκες ή πλαστελινες με μπαλονι..10 παιδάκια θα καλέσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαμά εσείς ποτέ βαφτιζεστε ακριβώς ?Με το καλό...Μια νύφη εδώ μέσα θα είναι περιζητητη...Θα το κοιτάξω το viber μόλις τελειώσουμε κ με τα γενέθλια, να γνωριστούμε ρε παιδί μου...

Νίκη μου μακάρι οι δρόμοι που θα ακολουθεί ο γιος σου να είναι οι σωστοί κ να κάνει πολλα χιλιόμετρα μέχρι τα βαθιά του γεράματα...Έχεις ακόμη χρόνο για την τούρτα κ τα σχετικά... Για πες φώτο εδώ πως βάζουμε. Έχω κ το φεισμπουκ βάζω συχνά διάφορες φώτο, με έχεις δει, θα δεις κ από τη Βάφτιση υλικό προσεχώς...

Φιλιά σε όλες.. Ο καιρός όντως περνάει πολύ γρήγορα.Δε το πιστεύω ότι πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν μέσα στο άγχος κ φόβο κ φέτος είμαι τρισευτυχισμενη...

Σ!ευτυχώς ο μπεμπακος άρχισε να τρώει πάλι,αλλά αρρωστησαμε λίγο με μπουκωμα,καταρροη κ βηχα δύο μέρες πριν τη Βάφτιση ευτυχώς χωρίς πυρετό. Πήγαμε κ γιατρό. Είμαστε σχεδόν 10 κιλά κ 76,5 εκατοστά..Τα ουλα τούμπανο κ ειδικά πίσω οι τραπεζίτες.Θα αρχίσουμε κ το φρέσκο γάλα. Εσείς τι θα δώσετε ??Αγελαδινο,μάρκα ?μαμά θηλαζεις ακόμη οπότε δε θα χρειαστεί.Βασω δε θυμάμαι αν θηλαζεις ακόμη.Στα αλλά παιδάκια σας τι γάλα δίνετε ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Τι κάνετε;;;

Μιαμια να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!! Να ναι πάντα υγιής και ευτυχισμένος στην ζωή του!!!

Ξπερδεψατε κι εσείς!!! Εμείς βαφτιζουμε τι Σάββατο!!! Έχω άγχος αλλά όλα θα πάνε καλά!!!

Βάσω μου τα πρώτα σας γενέθλια ήρθαν!!! Απίστευτο!!! Χρόνια πολλά πολύχρονους τυχερός ευτυχισμένος!!! Όλα τα καλά για τ αγόρι σου!!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες για το τι εφιαξες!!

Καλα μιαμια μου άνοιξες την όρεξη πρωί πρωί!!

Κορίτσια εγώ με την νίκη μιλάμε και στο viber να κάνετε και εσείς να γνωριστουμε και καλύτερα!!! Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μας, ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας!miamia να σας ζήσει να τον χαίρεστε πάντα υγεία και ευτυχία ο Φανούριος, πολύ μου αρέσει το όνομα!

mama με το καλό και η δική σας βάφτιση!

το Σάββατο θα κόψουμε την τούρτα, θα καλέσω δυο φίλες μου με τα παιδάκια τους και έτσι θα παίξει και ο μεγάλος μου!

Θα φτιάξω μια τούρτα με γεύση καραμέλα και σοκολάτα και θα βγάλω finger food!! δηλαδή πίτσες, τυροπιτάκια και τέτοια, δεν προλαβαίνω δηλαδή και κάτι παραπάνω.....

Ο δικός μου κανει δυο τρια βηματάκια και μετά πάρτον κάτω, έχει πλάκα, λέει μαμά και ξέρει πως κάνει η αγελάδα και το παπάκι!!

Εσείς τι λέτε να κάνετε στα πρώτα γενέθλια;

εγώ όλη την ημέρα πάντα κάτι κάνω, ή θα κάνω δουλειές ή θα μαγειρεύω ή θα σιδερώνω ή και τα τρία μαζί εννοείται! σε μια βδομάδα τελικά επιστρέφω και στην εργασία μου και να πω την αλήθεια, βαριέμαι και δεν θέλω...

αλλά φυσικά και υπάρχει ανάγκη και λέω και δόξα το Θεό που την έχω!!

Θα σας βάλω φώτο την τούρτα μόλις την φτιάξω,

φιλάκια πολλά μανούλες


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Μιαμια να σαςζήσει είδα φωτό στο φβ κούκλοι όλοι σας και το φόρεμά σου τέλειο!!!! Βασω μου να σας ζησει ο μικρός χρόνια πολλά. Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Εγώ πάλι λέω να μεγαλώσει και ο μικρός να πάει παιδικό και να βρω μία δουλειά έστω και για 4 ώρες part time να κάνω κάτι τουλάχιστον. Δεν μπορώ να με φανταστώ εφόρου ζωής νοικοκυρά!!! Μαμα γάλα δίνω το frisomel αλλα σε λίγο μόλις χρονίσει θα του δίνω φρέσκο από τη στογμή που θα τρώει φαγητό κανονικό δεν υπάρχει λόγος να πίνει σκόνη.

Κορίτσια κάντε viber με τη μαμα μιλάμε κάθε μερα ειναι πιο άμεσο!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο τρέξιμο. Στήνω σπίτι από την αρχή. Το σεπτέμβριο η μικρή θα πάει προνήπια οπότε θα κατεβούμε πιο κεντρικά νοικιάσαμε σπιτι και τώρα έχω γεμίσει με λίστες με πράγματα και διάφορα που πρέπει να γίνουν χαμός!!!


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...