Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Μέρες έχω να μπω. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Ο Στέφανος πλέον περπατάει άνετα μην πω τρέχει καλύτερα! Λέει πως κάνει η κοτούλα κ το παπάκι όταν τον ρωτάμε μαμα, μπαμπα κ νομιζουμε ότι λέει κακό το ακούει πολλές φορές μέσα στη μέρα όταν πάει κάπου απαγορευμένα!! Όλα καλά κ εμείς. Μάλλον αύριο θα πάμε παιδίατρο.

Αγγελική καλώς ήρθες να μπαίνεις να λέμε τα νέα μας! Καιεγώ με την αδερφή μου έχουμε 11 μήνες διαφορά και η μαμά δεν είχε βοήθεια μόνο τον μπαμπά, αλλά μεγαλώσαμε μαζί και ξεμπέρδεψε! Από τη μία καλύτερα λέει παιδεύτηκε λίγο άλλα μόλις ξεκινήσαμε νγπιαγωγείο χαλάρωσε λιγάκι!!

Χαίρομαι που μου δίνεις λίγο κουράγιο! Να μπαίνει και η μαμά σου στο φόρουμ να μου λέει πως τα κατάφερε!!! :-) Πολυυυυ κούραση! Είναι χειρότερα από δίδυμα! Ξυπνάει το ένα, κοιμάται το άλλο, τρώει το ένα μετά είναι να φάει και το άλλο!!! Κλαίει το ένα κλαίει και το άλλο!!! Αχ πόσο δύσκολα μεγαλώνουν!! Εμένα ο μικρός μου κανει λίγα βηματακια αλλά φοβάται ακόμα να περπατήσει! όλο μπουσουλαει! Η μεγάλη μου σήμερα έγινε 2!! Την Κυριακή θα έχουμε γενέθλια και για τα δύο! Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!!! Επίσης το χειρότερο από όλα...πολυυυ κλείσιμο στο σπίτι βρε κορίτσια!!! Δεν δουλεύω κιόλας. Αλλά και πως να δουλέψω. Αφού δεν έχω κάποιον να μου κοιτάζει τα παιδιά! Υπομονή και μόνο υπομονή και καλή δύναμη σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εμένα η Μελίνα άρχισε τώρα έχει μία βδομάδα που μπουσουλαει και περπατάει πιάνοντας τα έπιπλα αλλά μαγκεψε απότομα!! Χαχα παει να κάνει απόπειρα να πάει από καναπέ τραπέζι αλλά φοβάται ακόμα και δεν είναι ακόμα πολύ σταθερή

Αγγελική χρόνια πολλά!! Να σου ζήσουν και τα δύο και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!

Είσαι από δράμα;

Κοιτά πιστεύω μετά τον χρόνο ψιλοξεπεταγονται και το δύσκολο πέρασε οπότε μην σκας!!! Από δω και πέρα αρχίζει το καλύτερο, όσο για τις βόλτες να πηγαίνεις στην παιδική χαρά , θα κοιτάζονται και πιο εύκολα και θα ξεσκανε και θα παίζουν και όταν γυρνατε θα κοιμούνται λίγο παραπάνω και έτσι όλοι θα ναι ευχαριστημένοι

Που ειστε τα υπόλοιπα κορίτσια;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εμένα η Μελίνα άρχισε τώρα έχει μία βδομάδα που μπουσουλαει και περπατάει πιάνοντας τα έπιπλα αλλά μαγκεψε απότομα!! Χαχα παει να κάνει απόπειρα να πάει από καναπέ τραπέζι αλλά φοβάται ακόμα και δεν είναι ακόμα πολύ σταθερή

Αγγελική χρόνια πολλά!! Να σου ζήσουν και τα δύο και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!

Είσαι από δράμα;

Κοιτά πιστεύω μετά τον χρόνο ψιλοξεπεταγονται και το δύσκολο πέρασε οπότε μην σκας!!! Από δω και πέρα αρχίζει το καλύτερο, όσο για τις βόλτες να πηγαίνεις στην παιδική χαρά , θα κοιτάζονται και πιο εύκολα και θα ξεσκανε και θα παίζουν και όταν γυρνατε θα κοιμούνται λίγο παραπάνω και έτσι όλοι θα ναι ευχαριστημένοι

Που ειστε τα υπόλοιπα κορίτσια;;

Ευχαριστώ πολύ! Το δύσκολο μάλλον τώρα αρχίζει! Μας έχουν ξεπατώσει!!! Τι ώρα κοιμούνται τα δικά σας παιδάκια; Εμένα ο μικρός 1 χρονών κοιμάται 11 το βράδυ και η μεγάλη 2 χρονών κοιμάται στις 12!!! Αχ πείτε μου ποιο 2χρονο κοιμάται 12 το βράδυ!!! Θα τρελαθώ!!! :shock: Κοιμούνται το μεσημέρι κανένα 2ωρο αλλά αν δεν κοιμηθούν η μεγάλη θα είναι όοοολη μέρα μέσα στη γκρίνια και θα φωνάζει νάνι νάνι και ο μικρός θα μου κοιμηθεί στο πάτωμα!! Δεν ξέρω ποιο είναι το χειρότερο! Η γκρίνια ή να κοιμούνται τόσο αργά! :? Εν τω μεταξύ 2 μέρες τώρα που άνοιξε ο καιρός είμαστε όλο βόλτες και λέω θα γυρίσουμε σπίτι και θα πέσουν ξερά, αλλά δεν κουράζονται με τίιιιποτα!!!!

Υ.Γ. Ναι από Δράμα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αγγελική κι εγώ είμαι από δράμα αλλά μένω Θεσσαλονίκη εδώ και κάποια χρόνια!!

Κοιτά είναι λίγο αργά αλλά τωα που άνοιξε ο καιρός έχουν κι αυτά περισσότερη ενέργεια, κι εμένα κοιμάται κατά τις 10 και καμία φορά και 11 και σε λίγο χρονιζει !!!!

Εγω ακολουθώ ρυθμούς και υπόψιν ότι ξυπνάει το βράδυ τουλάχιστον 2-3 φορές για θηλασμό.....έχω συνηθίσει την αϋπνία πλεον


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αγγελική κι εγώ είμαι από δράμα αλλά μένω Θεσσαλονίκη εδώ και κάποια χρόνια!!

Κοιτά είναι λίγο αργά αλλά τωα που άνοιξε ο καιρός έχουν κι αυτά περισσότερη ενέργεια, κι εμένα κοιμάται κατά τις 10 και καμία φορά και 11 και σε λίγο χρονιζει !!!!

Εγω ακολουθώ ρυθμούς και υπόψιν ότι ξυπνάει το βράδυ τουλάχιστον 2-3 φορές για θηλασμό.....έχω συνηθίσει την αϋπνία πλεον

Καλημέρα συντοπίτισσα! Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι να έχουμε!!! Εγώ μέχρι να χρονίσει είχα ξενύχτια, αλλά μόλις χρόνισε δόξα τω Θεώ άρχισε να κοιμάται όλο το βράδυ!!! Πολλές αντοχές πρέπει να έχουμε!!!! Θέλουμε να πάμε και διακοπές και το σκεφτόμαστε! Θα είναι σκέτη κούραση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες πως είστε;

Αγγελική να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!!mama έχετε γεννέθλια σε δύο βδομάδες τι θα φτιάξεις;;;

viber οκ έχω, να σας δώσω τηλ;;;

Γεια σας μανούλες! Τι κάνετε; Εγώ ξενυχτάω όχι εξαιτίας των παιδιών, αλλά παντρεύεται ο γείτονας αύριο και έχει γλέντι!!!! :tongue: Όσες έχετε γεννέθλια να χαίρεστε τα παιδάκια σας και έχω να σας προτείνω πολύ όμορφες ιδέες για μπουφέ για παιδικό πάρτυ! Αν θέλετε να σας δείξω και φωτό με αυτά που έφτιαξα στα πρώτα γεννέθλια της κόρης μου! Καλά να περνάτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αγγελική εννοείται θέλουμε και να μας πεις και να μας δείξεις!!! Αν έχεις viber στείλε πμ να σε βάλω. στην ομάδα!!

Όσο για τον γείτονα υπομονή!! Τι να κανείς; Μαι φορά παντρεύεται κανείς...


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ανεβάζω μια φωτό με αυτά που έκανα πέρσι αλλά δεν ξέρω αν φαίνονται καλά!

20160604_145435_zps0ukzirlx.jpg

Εγώ έχω βρει καταπληκτικές ιδέες στο υπέροχο site daddycool (αν δεν το ξέρετε), στο facebook εχει μια φανταστική ομάδα "Συνταγές για παιδιά". Και αυτά τα ποντικάκια που φαίνονται στο βάθος της φωτό τα βρήκα από το syntagestispareas. Θα βρω τα λινκ και θα σας τα βάλω. Έκανα και κάποια άλλα δεν βρήκα τις φωτό. Σουβλάκια με κεφτεδάκι και πατατούλες φατσούλες. Περιττό να σας πω ότι έγιναν ανάρπαστα! Τα angry birds και τα ποντικάκια δεν φαγώθηκαν τόσο πολύ αλλά γούστα είναι αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτά τα τρία έκανα που σας βάζω στα λινκ! Στο συγκεκριμένο σαιτ θα βρείτε φανταστικές ιδέες!

https://www.sintagespareas.gr/sintages/almira-pontikakia-gia-parti.html

http://https://www.sintagespareas.gr/sintages/angry-birds-kai-gourounakia-gia-paidiko-parti.html

https://www.sintagespareas.gr/sintages/paidika-soublakia.html

Αν έχετε χρόνο και διάθεση είναι πολύ ωραία όλα! Εγώ πέρσι ήμουνα έγκυος στον 9ο, έκανα όλες τις ετοιμασίες μόνη μου και ένα έχω να σας πω! Το βράδυ μετά το πάρτυ γέννησα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες πως είστε;;

πως περάσατε Αγγελική;

εγώ που είχα φτιάξει τούρτα καραμέλα σοκολάτα, έκανα αυτή την συνταγή http://www.steliosparliaros.gr/sokolata/tourtes/klasiki-sokolatina/

και την στρώση καραμέλας την έφτιαξα με το ζαχαρούχο γάλα που το έβρασα τρις ώρες και έγινε καραμέλα το ανέμιξα με σαντυγί για να αραιώσει.

miamia έκανες viber?

μιας που τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ σας λέω από δω τα νέα μου, ο μικρός μου περπατάει περισσότερο, βέβαια ακόμα δεν τρέχει αλλά θεωρώ πως σε καμιά βδομάδα θα μαστε έτοιμοι!

σε μια βδομάδα θα παμε και για εμβόλιο!

εσείς τι κάνετε;


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες πως είστε;;

πως περάσατε Αγγελική;

εγώ που είχα φτιάξει τούρτα καραμέλα σοκολάτα, έκανα αυτή την συνταγή http://www.steliosparliaros.gr/sokolata/tourtes/klasiki-sokolatina/

και την στρώση καραμέλας την έφτιαξα με το ζαχαρούχο γάλα που το έβρασα τρις ώρες και έγινε καραμέλα το ανέμιξα με σαντυγί για να αραιώσει.

miamia έκανες viber?

μιας που τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ σας λέω από δω τα νέα μου, ο μικρός μου περπατάει περισσότερο, βέβαια ακόμα δεν τρέχει αλλά θεωρώ πως σε καμιά βδομάδα θα μαστε έτοιμοι!

σε μια βδομάδα θα παμε και για εμβόλιο!

εσείς τι κάνετε;

Καλημέρα κορίτσια,όσο καλή μπορεί να είναι η σημερινή μέρα για μένα...Σβησαμε τα κεράκια μας την Κυριακή,περάσαμε όμορφα και χθες το απόγευμα είχαμε το πρώτο μας σοβαρό ατύχημα..Πήγαμε να παίξουμε με κάτι παιδάκια και ένα με το ποδήλατο έπεσε πάνω στην μικρή μου 2 χρονων και της έσπασε το μπροστινό δοντάκι της... Πήγαμε σε παιδοδοντιατρο και της το έβγαλε.Είχε γίνει 1000 κομμάτια... Πολύ στεναχώρια..Δεν μπορώ να συνέλθω από το σοκ...Τωρα μέχρι να βγει το μόνιμο στα 6-7 δεν θα έχουμε δοντάκι...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αγγελική τι λες;; Περαστικά σας!! Κρίμα η καημενουλα!!! Πρέπει να ταλαιπωρηθηκε πολύ....και εσύ φυσικά!!

Δεν πειράζει που δεν θα χει δοντακι αρκεί που θα ναι καλά ,μην το σκέφτεσαι!!

Και πάλι περαστικα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...