Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ιούνιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι νέο μέλος και είμαι κι εγώ μανούλα Ιουνίου! με ΠΗΤ 30/06 και τώρα είμαι στη 18η και κάτι... μέχρι στιγμής όλα κύλησαν ομαλά, δεν είχα και ναυτίες, οπότε δεν το έχω καταλάβει στην ουσία! ένα άγχος μόνο περάσαμε για το στίγμα, αλλά ευτυχώς ο καλός μου είναι "καθαρός" οπότε δεν ανησυχούμε. την άλλη εβδομάδα είναι το επόμενο ραντεβού με το γιατρό, ελπίζω να δούμε και φύλο γιατί την προηγούμενη δεν τα καταφέραμε... άλλοι μου λένε ότι είναι μικρό ακόμα, αλλά εγώ νομίζω ότι σε άσχετες φάσεις της μέρας και της νύχτας έχω κάτι πεταρίσματα χαμηλά στην κοιλιά επαναλαμβανόμενα! μπορεί να είναι από τώρα τόσο δυνατά το μωρό; να αρχίσω να ψάχνω συλλόγους kick boxing εδώ κοντά;;;;

καλή συνέχεια σε όλες!


you may have oysters, but you'll never find a pearl

bh45qekil.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σε ολα τα κοριτσια!!!

εγω ειμαι του Μαιου (29) αλλα επειδη ισως αργησει ο μικρος περασα απο εδω να πω ενα γεια...:D

ευχομαι με το καλο να υποδεχτουμε τα μικρα μας!!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα!!!!!!

Εγώ περιμένω τον πιτσιρικά μέχρι το τέλος Ιουνίου...

Δεν βλέπω όμως κίνηση στο τοπικ!!!

Που τα λέτε μανούλες του Ιουνίου;

καλησπερα!!με το καλο να δεχτουμε τα μπεμπακια μας!

και εγω την ιδια απορια εχω..που εισαστε κοριτσακια???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
γεια σας μανούλες του Ιουνίου....και μεις πρώτα ο Θεός περιμένουμε το τρίτο μας μωράκι από 19-26/06/2010 με καισαρική.

καλησπερα στελλα!!

με καισαρικη και εσυ?μια απο τα ιδια και εγω!!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 27/6. Δεν περνάει ο καιρός! Αν και εχθές το βράδυ νόμιζα πως ήρθε η ώρα αλλά άκυρος ο συναγερμός. Με το καλό σε όλες!!!!!!


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

κορίτσια γεια είμαι η μαμά του μπέμπη Νικόλα και από τις 12 /06/2010 πλεουμε όλοι σε πελάγη ευτυχίας αλλά και άγχους. την τρίτη που μας έρχεται ξεκινάμε το ριζάλευρο. ήδη φουσκώνουν τα ούλα μας και η γκρίνια μας έχει χτυπήσει κόκκινο. καμιά συμβουλή; φιλιά στα μωρά σας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

;););););););););););););)Ζούμε σε μια αφιλόξενη χώρα, η έγκυος δεν γίνεται

σεβαστή, η νεαρή μητέρα δεν έχει τη σωστή ενημέρωση και υποστήριξη για

να θηλάσει το παιδί της, τυφλοί, άτομα με κινητικές δυσκολίες,

παραπληγικοί κ.ο.κ. είναι κλεισμένοι στα σπίτια τους. Ας σταματήσει εδώ

ο εγκλεισμός κι ας βγούμε όλοι στο δρόμο, ακόμα και μαζικά ...στην αρχή,

να διεκδικήσουμε το χώρο,

με αφορμή την Παγκόσμια Εβδομάδα Μητρικού Θηλασμού 2010 που είναι 1-7 Νοέμβριου, κάποιες μανούλες μέσω ενός forum, αποφασίσαμε να οργανώσουμε μια εκδήλωση Ταυτοχρόνου Δημοσίου Θηλασμού το Σάββατο 6/11/2010 και ώρα 13.00 σε διαφορες πολεις: Αθήνα στo Σύνταγμα μπροστά στον Άγνωστο Στρατιώτη, Θεσσαλονίκη στον Λευκό Πύργο, Ηράκλειο Κρήτης στην Πλατεία Ελευθερίας, Σύρος στην Πλατεία Μιαούλη, Κόρινθος στα Περιβολάκια, Πάτρα στην Πλατεία Όλγας, Βόλος στην Πλατεία Ελευθερίας κ.α. και για τη Λαρισα Σαββατο 6 Νοέμβριου στη 1 το μεσημερι στην Πλατεία Ταχυδρόμου μπροστά απο την Ιατρική Σχολη.Ευχαριστω

Ο μητρικός θηλασμός είναι ο μοναδικός τρόπος για να εξασφαλίσουμε πως τα παιδιά έχουν τη σωστή διατροφή ώστε να έχουν την καλύτερη δυνατή αρχή στη ζωή τους. Δυστυχώς όμως στην εποχή μας ο θηλασμός έχει υπονομευθεί. Ο θηλασμός είναι στην πραγματικότητα τέχνη και όχι επιστήμη. Και η τέχνη αυτή φαίνεται ότι χάθηκε στο διάβα του χρόνου. Ενώ είναι γνωστό ότι ο θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, οι κοινωνικές δομές (αντιλήψεις, γυναικεία εργασία, μαιευτήρια, κ.λπ.) δεν ευνοούν αυτήν την επιλογή. Η τέχνη χάθηκε, κι ενώ ο θηλασμός αποτελεί φυσική διαδικασία, απαιτεί πλέον εκπαίδευση και ενθάρρυνση γιατί στην πρώτη δυσκολία είναι εύκολο να χορηγηθεί ένα υποκατάστατο του μητρικού γάλακτος σε σκόνη.

Με την πραγματοποίηση δημόσιου θηλασμού θα δώσουμε το μήνυμα ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να θηλάσουν και ότι δεν πρέπει πια ο θηλασμός να θεωρείται ταμπού.

Ας δώσουμε στα παιδάκια μας αυτό που τους αξίζει… ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

Σε μια χώρα οπου το 95% των νέων μητερων αποτυγχανει να θηλασει αποκλειστικα το πρωτο εξαμηνο ποσο μάλλον να συνεχισει για τουλαχιστον 2 χρονια (οπως ειναι οι διεθνεις επιστημονικες συστασεις), επειδη δεν εχουν την σωστη ενημερωση κι εμπιστευονται στην πλειονοτητα ασχετους "επαγγελματιες υγειας" εμεις φωναζουμε ΨΑΞΕ, ΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

Σε μια κοινωνια όπου το γυναικειο στηθος χρησιμοποιειται για να διαφημιζει διαφορα προιοντα και οχι για να θρεφει μωρα, όπου η εικονα ενος βρεφους με μπιμπερο ειναι πιο συνηθισμενη απο αυτην ενος βρεφους που θηλαζει διεκδικουμε το δικαιωμα των παιδιων μας ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝΕ ΔΗΜΟΣΙΑ.

Θέλουμε να μας στηρίξετε σε αυτην την προσπάθεια μασ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...