Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!

εμενα στις 30+3 ήταν 1498 μου ειπε μια χαρα πολυ φυσιολογικο βαρος....... εμενα μου φανηκε λιγο μεγαλος για να ειμαι ειλικρινεις δεν ξερω........

της ξαδελφης μου 32+2 ειναι 2 κιλα και της ειπε οτι ειναι μεγαλο μωρο.........

εχω ραντεβου ξανα την πεμπτη θα ειμαι 33 και ανυπομονω να δω ποσο πηγε!!!

το σαββατοκυριακο μας εκανε πολυ καλο καιρο ετσι βρηκα ευκαιρια επλεινα αρκετα ρουχαλακια και σιδερωθηκαν απο τη μαμα μου ναν καλα!

μου μενει να αγορασω ακομα μερικα απαραιτητα πραγματα και ετοιμαζω βαλιτσα σιγα σιγα!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα ... Χαλια ο καιρος σημερα .... Εγω την Παρασκευή που εχω το ντοπλερ μετα θα πάω να αγοράσω τις πυτζαμες κ τα εσώρουχα μου νς τα πλύνω κ αυτα για να αρχίσω να ετοιμάζω σιγα σιγα κ την βαλίτσα του μαιευτηρίου ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Χαλια ο καιρος σημερα .... Εγω την Παρασκευή που εχω το ντοπλερ μετα θα πάω να αγοράσω τις πυτζαμες κ τα εσώρουχα μου νς τα πλύνω κ αυτα για να αρχίσω να ετοιμάζω σιγα σιγα κ την βαλίτσα του μαιευτηρίου ...

σε ποια βδομαδα εισε? εμενα ακομα δεν μου ειπε για doppler. ελπιζω να μου το πει πριν για να φροντισω να εχω περισσοτερα χρηματα μαζι μου!!! ποσα να στοιχιζει.........

και εγω βρηκα τις βαλιτσες τις ανοιξα να αεριστουν να αρχισω σιγα σιγα να βαζω πραγματα μεσα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ποια βδομαδα εισε? εμενα ακομα δεν μου ειπε για doppler. ελπιζω να μου το πει πριν για να φροντισω να εχω περισσοτερα χρηματα μαζι μου!!! ποσα να στοιχιζει.........

και εγω βρηκα τις βαλιτσες τις ανοιξα να αεριστουν να αρχισω σιγα σιγα να βαζω πραγματα μεσα!

Σήμερα είμαι 31+5 κ στο ντοπλερ θα είμαι 32+2 ... Μηπως δεν σου το είπε επειδη μερικοί γιατροί το κάνουν στο ιατρείο τους σε κάποιο ραντεβου χωρις να το χρεώνουν έξτρα ;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

εμένα στις 30 εβδομάδες ήταν 1870! νομίζω αρκετά μεγάλος αλλά και ο πρώτος μου γιος έτσι μεγάλος ήταν...

αχ κορίτσια βλέπω όλες ετοιμάζεστε εγώ σήμερα έπλυνα το σακ βουαγιαζ που θα πάρω μαζί στο μαιευτήριο και θα αρχίσω να πλένω σιγά σιγά καρότσι, ρουχαλάκια,σεντονάκια κλπ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα είμαι 31+5 κ στο ντοπλερ θα είμαι 32+2 ... Μηπως δεν σου το είπε επειδη μερικοί γιατροί το κάνουν στο ιατρείο τους σε κάποιο ραντεβου χωρις να το χρεώνουν έξτρα ;;;

δεν ξερω βρε κοριτσι.. και δεν θυμαμαι και στους αλλους μου ποτε το εκανα το doppler..........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! εγω δεν εχω καταληξει ακομη αν θα γεννησω στο νοσοκομειο η στην κλινικη...για την κλινικη εχω εικονα τι θα χρειαστω αλλα για νοσοκομειο μηπως ξερει καμια? πχ πετσετες για εμενα και το μωρο να παρω? pampers ρουχαλάκια κλπ για τη μικρη? ξερω ότι στην κλινικη όλα αυτά δεν χρειαζονται αλλα στο νοσοκομειο τι γινεται? με το βαρος του μωρου μην αγχωνεστε!!! αλλωστε παντα ο γιατρος δινει ένα περιθωριο 200-300 γρ λεει ας πουμε το φυσιολογικο είναι 1300-1600 γρ...αλλα μωράκια είναι μεγαλύτερα αλλα μικροτερα τη δεδομενη χρονικη στιγμη..αν τα υπολοιπα είναι οκ και το βαρος μεσα στις καμπύλες ανάπτυξης μην σας αγχωνει ...:) kitriblue και mama πως τα πηγατε σημερα με τα ραντεβού σας??περιμενουμε νεα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερουδια μανουλες:)

zouzou και mama καλα αποτελεσματα σημερα με τα μωρακια σας.

kidenio αχ και εγω εχω τρελη αγωνια να δω απο κοντα την ζουζουνα μου:).

koyona και εμενα δεν μου ειπε ακομα για το ντρομπλερ και απο οτι εχω δει εχει φυγει η εβδομαδα που θα επρεπε να γινει.

maria1984 Και εγω αυτην την εβδομαδα λεω να ετοιμασω τα μπαγαζακια μας:).

christab εμενα στην 31η εβδομαδα ηταν 2κιλα και κατι γραμμαρια.τωρα εχουμε ραντεβου στις 30 του μηνος.απο την αρχη μου ελεγε οτι θα ειναι μεγαλουτσικο μωρακι.

dimitra εγω εχω την απορια σε κλινικη αν θα χρειαστω κατι παραπανω απο αυτα που σκεφτηκα με την απλη λογικη οτι θα χρεαστω.πχ για το μωρο μονο στην εξοδα θα χρεαστουμε ρουχαλακια ?


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε;; σημερα το ντομπλερ μια χαρα , βεβαια περιμενα 3 ωρες αλλα δεν πειραζει!!! η μικρη εχει παρει θεση και αριστερα που κλωτσαει και επιμενει ειναι τα ποδια της!!!

εμεις στην 28η και κατι εβδομαδα ηματαν 1300 γρ οποτε στην 30η Ζουζου μαλλον 1500+ γρ, σημερα που μετρηθηκαμε ειμαστε 2 κιλα για την ακριβεια 1972!!!! ολα καλα γενικα, την τεταρτη εχουμε γιατρο (τον ιδιωτικο) που παλι ειπε θα κανουμε ντομπλερ, δεν ξερω θα σας πω

παντως στο νοσοκομειο δεν πληρωσα τιποτα!!!

Αννα μηπως ο γιατρος σου το μετραει το μωρο και απλα δεν σου ειπε οτι εκανε ντομπλερ;;;

Αντε τωρα περιμενουμε την Ζουζου να μας πει νεα!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νομιζω στο νοσοκομειο και στην κλινικη πρεπει να παρουμε απο ολα, βεβαια στο νοσοκομειο μονο στην εξοδο σου λενε να εχεις κατι να φορεσεις στο μωρο γιατι εχουν κατι δικα τους αποστειρωμενα και τα φορανε...

Δημητρα μην αγχωνεσαι εχεις ακομα λιγο χρονο να το σκεφτεις!!! και στο κατω κατω βλεπεις μεχρι τοτε πως θα πας και πως θα νιωθεις την στιγμη εκεινη


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε;; σημερα το ντομπλερ μια χαρα , βεβαια περιμενα 3 ωρες αλλα δεν πειραζει!!! η μικρη εχει παρει θεση και αριστερα που κλωτσαει και επιμενει ειναι τα ποδια της!!!

εμεις στην 28η και κατι εβδομαδα ηματαν 1300 γρ οποτε στην 30η Ζουζου μαλλον 1500+ γρ, σημερα που μετρηθηκαμε ειμαστε 2 κιλα για την ακριβεια 1972!!!! ολα καλα γενικα, την τεταρτη εχουμε γιατρο (τον ιδιωτικο) που παλι ειπε θα κανουμε ντομπλερ, δεν ξερω θα σας πω

παντως στο νοσοκομειο δεν πληρωσα τιποτα!!!

Αννα μηπως ο γιατρος σου το μετραει το μωρο και απλα δεν σου ειπε οτι εκανε ντομπλερ;;;

Αντε τωρα περιμενουμε την Ζουζου να μας πει νεα!!!

Μπραβο κριτσακι μου ;).αντε ολο καλα νεα να εχουμε ολες μας.

οσο αναφορα το ντομπλερ δεν ξερω να σου πω αν ολες αυτες οι αναλυτικες μερησεις που μου αναφερει στον υπερηχο ειναι και ντομπλερ.

Βασικα οταν παμε για υπερηχο μετρα βαρος,περιμετρο κοιλιας,περιμετρο κεφαλιου,αμνιακο υγρο,πλακουντα σε τι φαση βρισκεται,αν αιματωνεται ο ομφαλιος λωρος ετσι ωστε να δουμε αν τρεφεται σωστα το μωρο ,

απο οτι θυμαμαι αυτα δεν ξερω αν ξεχναω κατι.

τωρα αν ολα αυτα καλυπτουν τον ντομπλερ δεν ξερω σαν πρωταρα που ειμαι.γιατι να σου πω την αληθεια στην αρχη της εγκυμοσυνης εψαχνα τα παντα στο ιντερνετ με αποτελεσμα να με αγχωνει.και ετσι το εκοψα πλεον .

και λεω οτι πει ο γιατρος.δεν νομιζω να ξεχασε σημαντικες εξετασεις.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

νομιζω στο νοσοκομειο και στην κλινικη πρεπει να παρουμε απο ολα, βεβαια στο νοσοκομειο μονο στην εξοδο σου λενε να εχεις κατι να φορεσεις στο μωρο γιατι εχουν κατι δικα τους αποστειρωμενα και τα φορανε...

Δημητρα μην αγχωνεσαι εχεις ακομα λιγο χρονο να το σκεφτεις!!! και στο κατω κατω βλεπεις μεχρι τοτε πως θα πας και πως θα νιωθεις την στιγμη εκεινη

εγω βασικα ειχα σαν απορια το μωρο.θα εχουμε για ολες τις μερες στην κλινικη ρουχαλακια η μονο για την εξοδο?


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

εγω βασικα ειχα σαν απορια το μωρο.θα εχουμε για ολες τις μερες στην κλινικη ρουχαλακια η μονο για την εξοδο?

Ρώτησε στην κλινικη τι γινεται με τα ρουχα. Καθε κλινικη εχει τα δικα της ... Εγω πχ την πρωτη μου κόρη την έκανα στο μητερα κ μόνο ρουχα εξόδου χρειάστηκα . Τωρα που θα γεννησω στο ασκληπειο που ειναι παλι κλινικη πρεπει να κρατάω ζιπουνακια , ρουχαλακια , πετσετουλα κ 1 σεντονακι νομίζω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...