Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!! εχει κανα μισαωρο που γυρισαμε απο τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου!!! σημερα μιλησαμε για τον φυσιολογικο τοκετο με λεπτομερειες τα σημαδια που θα δουμε που θα προμηνυουν οτι ξεκιναει, εικονες απο τις εξωθησεις και γενικα ολα αυτα!!! ειχαμε και μερικους αντρες που χλωμιασαν και κλεισαν τα ματια τους!!! χαχα

Ζουζου μπραβο στον μπεμπη σας!!!! μεγαλωνει το αντρακι σας!!!!

τωρα για τις σερβιετες λοχειας εγω θα παρω τις κλασικες δεν ξερω ποιας εταιρειας, εννοω οχι βρακακια, και θα παρω κατι βρακακια που ειναι ειδικα για τις πρωτες μερες, τα οποια ειναι ελαστικα,βαμβακερα και οταν θελεις να αλλαξεις σκιζονται απο τα πλαγια πολυ ευκολα και πετιεται μαζι με την σερβιετα, ουτε να ζοριζομαστε ουτε να σκυβουβε κατευθειαν για πεταμα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μπα 19/06 ουτε με σφαιρες δε πειραζει θα τα λεμε εδω... αντε με το καλο!

Ποτε δεν ξερεις!!!! απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου με κοβει να γενναω την 38 με 39 μιας και ο μπεμπης ειναι μεγαλος...θα δειξει!οπως και να εχει θα τα λεμε ;)!!! και εσυ με το καλο καλη μου, με κανενα πονο!!!!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νίκηαντωνια μην αγχώνεσαι , κ εγω δεν εχω κανει απολύτως τίποτα.. Κορίτσια όσον αφορά σερβιέτες τι θα πάρετε για το μαιευτήριο ; Εγω απο μια έρευνα που έκανα οι πιο βολικές λέει κ απολογητικές με το πολυ αίμα που εχεις ειναι η tena η sani που ειναι βρακάκια , βάλε βγάλε κ δεν λερώνεσαι με τίποτα! και λέω να πάρω αυτά ...καμία άποψη; Εγω πήρα για μαιευτήριο νυχτικό , μου φαίνεται που πιο βολικό απο το ανέβαζε κατέβαζε πιτζαμα η σορτσάκι..

Αυτές είναι οι καλύτερες για τις 2 πρώτες μέρες. Μετά θα χρειαστούν κ σερβιέτες νύχτας που θα έχει μειωθεί το αίμα. Βέβαια κάποιες έχουν πολύύύύ αίμα άλλες λιγότερο. Τις tena βρακάκι θα πάρω κι εγώ, είναι μια χαρά.

Πάρε και σορτσάκι, θα σε βολέψει. Άλλωστε μία αλλαξιά δεν φτάνει.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kyoya καλημερα!!!! τι κανεις;;

εδω στην ελλαδα οι εγκυμονουσες παιρνουν αδεια 56 μερες πριν τον τοκετο!!!

εμεις εδω δουλειες και παλι δουλειες!!! μολις τελειωσα και την δικια μας ντουλαπα, χωρισα καλοκαιρινα και χειμερινα και γενικα καθαρισμα τα συρταρια και τα ραφια

πολυ βαρετη δουλεια αλλα πρεπει και αυτη να γινει!!!

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε;; τι κανετε;;;

σημερα εδω εχει εναν αερΑ , ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ... Κ εγω πρεπει κάποια στιγμη να φτιάξω τις ντουλάπες αλλα βαριεμαι απίστευτα . Πρεπει να ψησω τον άντρα μου να με βοηθήσει ... Το μωρο απο εχθές μολις ακούει 1 συγκεκριμένο παιδικο που βλέπει η κόρη μου αρχίζει τις δυνατές κλωτσιες κ εχει πλάκα ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

τι γινεται κοριτσια;; να σας ρωτησω κατι οσες δουλευετε ποτε θα καθισετε;;;

Μέχρι 30/4 γιατί σέρνομαι από τη μια αλλά από την άλλη περνάει η ώρα μου στο γραφείο σε αντίθεση με το σπίτι που θα είναι σκέτη πλήξη.:rolleyes:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποτε εχεις πητ; λες να βρεθουμε κι εγω εκει γενναω

Καλημερα!!!! Sangteluna ξερεις απο τιμες στο ρεα??σε τι δωματιο σκεφτεσαι να μπεις? Εγω στο πολυ οικονομικο γιατι θα πληρωσω ολο το ποσο και δεν εχω ιδεα ποτε θα τα παρω απο την ασφαλεια...λογικα θα εχει γινει 10 ετων ο μπεμπης!!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kyoya εμενα ο γιατρος ηδη εδω κ 2 εβδομαδες μου λεει να μου δωσει αδεια για να μην οδηγω βασικα οχι οτι πεθαινω στην κουραση στη δουλεια...βεβαια 2 εβδομαδες ειμασταν κκειστα λογω πασχα οποτε χθες πηγα πρωτη μερα...λεω να παω 1-2 εβδομαδες ακομη και μετα να καθισω...την τριτη εχω γιατρο οποτε θα το συζητησω κ μαζι του να δω τι θα πει...εσυ ως ποτε θα δουλευεις??

Link to comment
Share on other sites

kyoya καλημερα!!!! τι κανεις;;

εδω στην ελλαδα οι εγκυμονουσες παιρνουν αδεια 56 μερες πριν τον τοκετο!!!

εμεις εδω δουλειες και παλι δουλειες!!! μολις τελειωσα και την δικια μας ντουλαπα, χωρισα καλοκαιρινα και χειμερινα και γενικα καθαρισμα τα συρταρια και τα ραφια

πολυ βαρετη δουλεια αλλα πρεπει και αυτη να γινει!!!

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε;; τι κανετε;;;

σημερα εδω εχει εναν αερΑ , ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ!!!

56 μερες πριν ε.... αρα αν ημουν Ελλαδα θα καθομουν ήδη!!! εμεις 14 μερες χεχεχε!!! αλλα την Πεμπτη που θα παω γιατρο θα της πω να μου γραψει αδεια. δεν αντεχω αλλο..... κουραζομαι.. και νιωθω το μωρο να με πιεζει απο κατω και καποιες φορες δυσκολευομαι να περπατησω..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Γυρίσαμε κ εμεις απο τον γιατρό! Ολα καλα! 2300 ο μικρός κ 2100 η μικρη! Να δούμε πως θα τα βγάλω... Κ εγω για το νοσοκομείο πηρα τένα βρακάκι αλλα κ τις σερβιέτες. Οτι με βολέψει.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Γυρίσαμε κ εμεις απο τον γιατρό! Ολα καλα! 2300 ο μικρός κ 2100 η μικρη! Να δούμε πως θα τα βγάλω... Κ εγω για το νοσοκομείο πηρα τένα βρακάκι αλλα κ τις σερβιέτες. Οτι με βολέψει.

Ωραία τα νέα σας κ μια χαρα τα μωρακια σου απο βαρος ... Άντε να ερθει η Παρασκευή να κανω κ εγω το ντοπλερ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...