Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Σαγκρε ευχαριστω!!! εγω ειμαι θεσσαλονικη και την εκανα στο ιπποκρατειο και ολως παραδοξως δεν πληρωσα τιποτα!!! εσυ γιατι ανυσηχεις για το ντομπλερ;;; παντως οτι και να ναι ο γιατρος θα ενημερωσει η θα το κανει μονος του και μονο αν χρειαστει κατι θα αναφερει, ρωτησε τον!!

Αννα το ντομπλερ ολα αυτα τα περιλαμβανει οποτε εισαι μια χαρα!!! και μενα αυτες τις μετρησεις εκαναν!!!

οσο για το ιντερνετ εγω αν και παραξενο αλλα δεν μ αγχωνει και διαβασα πολλα μεχρι τωρα,και οτι εβλεπα στο ιντερνετκαι οτι απορια εχω ρωταω τον γιατρο για να μην αγχωθω με βλακειες και γενικα οσο μπορω φιλτραρω τις πληροφοριες!!

κοριτσια μην σκατε αν ειναι το πολυ πολυ να κουβαλησουμε λιγα πραγματα επιπλεον στην βαλιτσα για το μαιευτηριο και τελειωσε η υποθεση, η παρτε τηλ οπως λεει και η μαρια και ρωτηστε, σιγουρα θα σας πουν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ραντεβου ειχα κλεισει ενα μηνα πριν αλλα πιστευω μπορεις να βρεις και πιο μπροστα , εμενα απλα ειχα κανει επισκεψη και με ρωτησαν αν θελω να το κανω και το εκανα να τελειωνω οχι οτι δεν εβρισκα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στην κλινικη τι γινεται με τα ρουχα. Καθε κλινικη εχει τα δικα της ... Εγω πχ την πρωτη μου κόρη την έκανα στο μητερα κ μόνο ρουχα εξόδου χρειάστηκα . Τωρα που θα γεννησω στο ασκληπειο που ειναι παλι κλινικη πρεπει να κρατάω ζιπουνακια , ρουχαλακια , πετσετουλα κ 1 σεντονακι νομίζω .

Σε ευχαριστω πολυ μαρια.εχεις δικιο καθε κλινικη εχει την δικη της πολιτικη.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Σαγκρε ευχαριστω!!! εγω ειμαι θεσσαλονικη και την εκανα στο ιπποκρατειο και ολως παραδοξως δεν πληρωσα τιποτα!!! εσυ γιατι ανυσηχεις για το ντομπλερ;;; παντως οτι και να ναι ο γιατρος θα ενημερωσει η θα το κανει μονος του και μονο αν χρειαστει κατι θα αναφερει, ρωτησε τον!!

Αννα το ντομπλερ ολα αυτα τα περιλαμβανει οποτε εισαι μια χαρα!!! και μενα αυτες τις μετρησεις εκαναν!!!

οσο για το ιντερνετ εγω αν και παραξενο αλλα δεν μ αγχωνει και διαβασα πολλα μεχρι τωρα,και οτι εβλεπα στο ιντερνετκαι οτι απορια εχω ρωταω τον γιατρο για να μην αγχωθω με βλακειες και γενικα οσο μπορω φιλτραρω τις πληροφοριες!!

κοριτσια μην σκατε αν ειναι το πολυ πολυ να κουβαλησουμε λιγα πραγματα επιπλεον στην βαλιτσα για το μαιευτηριο και τελειωσε η υποθεση, η παρτε τηλ οπως λεει και η μαρια και ρωτηστε, σιγουρα θα σας πουν

Mama μου προσωπικα ειμαι ανθρωπος ισως κ εξαιτιας της δουλειας μου ψαχνω κ διαβαζω αρκετα.οσο αναφορα την εγκυμοσυνη οι γυρω με εκραζαν σε καθε τι νεο μαθαινα.τωρα θα μου πεις κ τι τα ελεγες.ειναι κ η αναγκη να μοιραζομαστε πραγματα.οταν νοιωθεις τοση χαρα μεσα σου θελεις να την εξωτερικευεις.

κ ετσι μαζευτηκα αρκετα.τελος παντων να μην σε ζαλιζω.

με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας κ ολα τα αλλα ειναι περιττα.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια στο δημόσιο μαιευτήριο πρέπει να έχεις μαζί σου τα πάντα και για σένα και για το μωρό. τώρα για τις κλινικές δεν ξέρω... στα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια πάντως (Μητέρα, Ρέα,Ιασώ κλπ...) έχεις μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου για το μωρό.

εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο θα έχω μαζί μου ρουχαλάκια, σεντονάκια, κουβερτούλα ,πετσέτα ή μπουρνουζάκι όλα δηλαδή τα απαραίτητα.

για το ντόμπλερ τώρα νομίζω γίνεται γύρω στην 32η εβδομάδα. αρκετοί γιατροί το κάνουν στην καθιερωμένη μηνιαία επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κριστα εμενα δεν το κανει αλλα μου ειπε να το κανω απ εξω και μου ειπαν 110 ευρω!!! μου φανηκε υπερβολικο αυριο θα παρω σε δημοσια και ελπιζω να βρω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν ειχα εγω το ντόπλερ σημερα , εγω θα το κάνω σε 3 εβδομαδες , θα ειμαι στην 33 τοτε. Απ ο,τι ξέρω γινεται μεταξύ της 33 - 40. Εχω κλείσει ραντεβού στο μαιευτήριο γαία στα 100 ευρώ. Ο γιατρός σε ένα απλό υπέρηχο μπορεί να δει το αμνιακό υγρό; Εγω ειχα πάει στην 29 εβδομάδα στο γιατρό κ δυστυχώς δε μου είπε ποσά κιλά ήταν ο δικός μου... Κ δεν τον ρώτησα κ εγω κ το εχω τόσο πολυ μετανιώσει...απλά μου είπε ολα καλα. Κ τώρα περιμένω σε ένα μήνα πάλι που θα ξαναπάω να με δει κ να το δω ζουζούνια μου..κ δε περνάει ο καιρός γρήγορα... Zzouzou οτιδήποτε ύφασμα δε βγαίνει εγω το καθαρίζω με ατμό καθαριστή. Αγόρασα εχτές έναν μονο κ μονο για το μωρό , επειδή ειναι πολυ υγιεινό σαν καθάρισμα , τον αγόρασα 80 ευρώ. Dimitra κ εγω το ίδιο ..δεν εχω αγοράσει κ δεν εχω πλύνει τίποτα!!!!! Ακόμα... Ειμαι ακόμα σε έρευνα...θα αρχίσω σε κανα 2βδομαδο...οςο για τα ρουχα που θα πάρετε συμφωνώ με τις προλαλήσαντες πάρτε τηλ. Κ ρωτήστε για να είστε σίγουρες! Καμία που θα γεννήσει στο γαία κορίτσια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Νίκηαντωνια μην αγχώνεσαι , κ εγω δεν εχω κανει απολύτως τίποτα.. Κορίτσια όσον αφορά σερβιέτες τι θα πάρετε για το μαιευτήριο ; Εγω απο μια έρευνα που έκανα οι πιο βολικές λέει κ απολογητικές με το πολυ αίμα που εχεις ειναι η tena η sani που ειναι βρακάκια , βάλε βγάλε κ δεν λερώνεσαι με τίποτα! και λέω να πάρω αυτά ...καμία άποψη; Εγω πήρα για μαιευτήριο νυχτικό , μου φαίνεται που πιο βολικό απο το ανέβαζε κατέβαζε πιτζαμα η σορτσάκι..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια 1700 ο μπεμπης!!! Ολα καλα μου ειπε ο γιατρος, 6μαιου για ντοπλερ, προσωπο δεν ειδα, αλλα ειδα τσουτσουνι ορθιο η μανα και χαρηκα. Θα εχει ζητηση το παιδι μου χιχιχιχι


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχαχ μπραβο ζουζου! με το καλο το αντρακι σου ντοπλερ που θα κανεις;

Σε ευχαριστω πολυ!!! Ολες να τα καλοδεχτουμε τα μωρακια μας!!! Στο ρεα, εκει θα γεννησω πρωτα ο θεος


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

sangreluna αρκετά τσουχτερή η τιμή για ντόμπλερ...

kitriblue ο γιατρός μου σε κάθε επίσκεψη βλέπει αμνιακό,τράχηλο κλπ. Και στην τελευταία επίσκεψη πριν από 2 εβδομάδες μου έκανε και ντόμπλερ αν και νωρίς. Θα το επαναλάβουμε όμως και στην επόμενη επίσκεψη. Το ντόμπλερ ούτε 2 λεπτά μέτρηση δεν είναι.

Εγώ για το μαιευτήριο έχω και νυχτικό και πυτζάμες. Το νυχτικό με βόλεψε αμέσως μετά την γέννα, την πρώτη μέρα δηλαδή. Μετά φορούσα πυτζάμες ένιωθα ότι το παντελόνι "κρατούσε" καλύτερα την σερβιέτα. Σερβιέτες είχα πάρει τενα χοντρές χωρίς φτερά. Καθόλου βολικές. Τις φόρεσα την πρώτη μέρα και μέτα έβαλα κανονικές σερβιέτες νυχτός όμως. Αυτή τη φορά θα δω και τα βρακάκια που λέει και η kitriblue. Κορίτσια να ξέρετε πως μετά τον φυσιολογικό τοκετό βοηθάει πολύ το συχνό πλύσιμο. Μαλακώνουν τα ράμματα. Εγώ κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα πλενόμουν τοπικά. Μιλάμε για μεγάλη ανακούφιση καθώς είχα και αρκετά ράμματα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κριστα μου λοιπον εγω εβαζα χοντρη σερβιετα και από πανω ενα δυχτακι σαν μποξερακι που ηταν μια χαρα κι εγω πλενομουν καθε φορα γιατι κι εγω ειχα πολλα και σε καταλαβαινω ποσο σου βγηκε το πρωτο σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...