Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

κοριτσια εγω παιρνω 2 μαγνησιο και πλεον 2 σιδηρο την ημερα, να ρωτησω κατι???συσπασεις ειναι τα πονακια σαν την περιοδο? γιατι εγω μονο τετοια μπορει να νιωθω μεσα στην ημερα αναλογα ποσο κουρασμενη ειμαι. εκτος κι αν εννοειται κατι αλλο.


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαγνήσιο εγω παίρνω 4 την μέρα αλλα δεν εχω πολλες συσπασεις ουτε κραμπες . Νορμαλ συσπασεις 3-4 την μέρα κ γυρω στις 8-10 οταν κουράζομαι πολυ... Σίδηρο πήρα λιγο στον 5ο μηνα αλλα μου δημιούργησε πρόβλημα στο έντερο κ το σταμάτησα , ευτυχώς ο σίδηρος μου ειναι καλός ακομα κάπου στο 37 κ δεν με αγχώνει αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω παιρνω 2 μαγνησιο και πλεον 2 σιδηρο την ημερα, να ρωτησω κατι???συσπασεις ειναι τα πονακια σαν την περιοδο? γιατι εγω μονο τετοια μπορει να νιωθω μεσα στην ημερα αναλογα ποσο κουρασμενη ειμαι. εκτος κι αν εννοειται κατι αλλο.

Οι συσπασεις δεν ειναι σκέτος πονος ... Πετρώνει η κοιλια κ τραβιέται κάπως προς τα μεσα κ νιώθεις λιγο πόνο χαμηλα στις δυνατές συσπασεις . Εγω έτσι το νιώθω αλλα δεν ξερω αν διαφέρει ο πονος η το αίσθημα σε καθε μια απο εμάς . Πάντως το βασικό ειναι το πέτρωμα .

Link to comment
Share on other sites

Συσπασεις zouzou ειναι σαν κραμπες στην κοιλια...πετρωνει καπως κ μετα χαλαρωνει...εγω κοριτσια 3 μαγνησια τη μερα κ οι συσπασεις μου εκει...επισης κ κραμπες στον υπνο κ πολλα υγρα...χρησιμοποιω σερβιετακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maria 8-10 συσπασεις δεν ειναι πολλες???

Η γιατρός μου είπε να ανησυχησω απο τις 15 κ πάνω . 8-10 μπορει να κανω 1 φορα την βδομαδα αν κουραστώ πολυ ... Συνήθως 3-4 κανω η κ καμμια ανάλογα .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Να ξεκινησω με την ΝΙκηαντωνια, κοριτσακι μου κανε υπομονη ,μην ξεχνας τον στοχο σου, ξερω οτι ειναι δυσκολα και ειδικα με δυο μωρακια, και πως εχεις βαρυνει αλλα προσπαθησε να το δεις πιο θετικα, μην μετρας τις μερες γιατι περνανε πιο δυσκολα και κουραζεσαι περισσοτερο.....εδω ειμαστε ολες να λεμε και τα καλα μας και τα κακα μας να παιρνουμε δυναμη!!!!

Αννα καλα αυτη στον υπερηχο κοιλιας ειναι ηλιθια;; να μην πω τιποτα αλλο;;;.... πολυ μου την δινουν οταν δεν σεβονται μερικοι μερικοι...:evil:

τελικα το συμπερασμα ειναι οτι τα ποδια σπρωχνουν ε;;; κι εμενα στο ντομπλερ μου ειπε οτι τα ποδια ειναι που πιεζουν και μου προκαλει και αυτο το τσουξιμο αριστερα....θα περασει κια αυτο,μονο που ξερω οτι ολα καλα δεν ανυσηχω γιατι φοβομουν κιολας.... τα χαρτια για το επιδομα τα καταθετω αυριο, περναω πρωτα απο τον γιατρο και μετα παω στα γραφεια τα καταθετω και ξεμπερδευω....Αννα ποσα σου βαλαν;;; το ποσο ειναι αναλογα με τον μισθο σου να φανταστω ε;;; επι τις 56 ημερες;;;τελος παντων οτι ειναι...ποσες μερες περιπου περασαν και μπηκαν τα λεφτα;;;

εγω εχθες ειχα τελικα ραντεβου με τον γιατρο μου και η χαζη νομιζα σημερα...οτι να ναι ειμαι, με πηρε τηλ ο ανθρωπος και λεει καλα εισαι;; λεω ναι γιατι;;;και τελικα αφου ζητησα συγνωμη θα παω σημερα

εσεις ξεχνατε;;; εγω την τελευταια εβδομαδα λες κι εχω αλσχαιμερ!!! πολυ αφηρημαδα....καπου διαβασα οτι γινεται επιτηδες ο οργανισμος μας ξεχναει για να μην μας επιβαρυνει με επιπλεον αγχος, γιατι εχουμε λογω εγκυμοσυνης πολυ...ολα μελετημενα ειναι...

απο συσπασεις εχω κανει 2-3 φορες απο 4-5 συσπασεις κι αυτες απο τον προηγουμενο μηνα, παιρνω 3 μαγνησια την ημερα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Να ξεκινησω με την ΝΙκηαντωνια, κοριτσακι μου κανε υπομονη ,μην ξεχνας τον στοχο σου, ξερω οτι ειναι δυσκολα και ειδικα με δυο μωρακια, και πως εχεις βαρυνει αλλα προσπαθησε να το δεις πιο θετικα, μην μετρας τις μερες γιατι περνανε πιο δυσκολα και κουραζεσαι περισσοτερο.....εδω ειμαστε ολες να λεμε και τα καλα μας και τα κακα μας να παιρνουμε δυναμη!!!!

Αννα καλα αυτη στον υπερηχο κοιλιας ειναι ηλιθια;; να μην πω τιποτα αλλο;;;.... πολυ μου την δινουν οταν δεν σεβονται μερικοι μερικοι...:evil:

τελικα το συμπερασμα ειναι οτι τα ποδια σπρωχνουν ε;;; κι εμενα στο ντομπλερ μου ειπε οτι τα ποδια ειναι που πιεζουν και μου προκαλει και αυτο το τσουξιμο αριστερα....θα περασει κια αυτο,μονο που ξερω οτι ολα καλα δεν ανυσηχω γιατι φοβομουν κιολας.... τα χαρτια για το επιδομα τα καταθετω αυριο, περναω πρωτα απο τον γιατρο και μετα παω στα γραφεια τα καταθετω και ξεμπερδευω....Αννα ποσα σου βαλαν;;; το ποσο ειναι αναλογα με τον μισθο σου να φανταστω ε;;; επι τις 56 ημερες;;;τελος παντων οτι ειναι...ποσες μερες περιπου περασαν και μπηκαν τα λεφτα;;;

εγω εχθες ειχα τελικα ραντεβου με τον γιατρο μου και η χαζη νομιζα σημερα...οτι να ναι ειμαι, με πηρε τηλ ο ανθρωπος και λεει καλα εισαι;; λεω ναι γιατι;;;και τελικα αφου ζητησα συγνωμη θα παω σημερα

εσεις ξεχνατε;;; εγω την τελευταια εβδομαδα λες κι εχω αλσχαιμερ!!! πολυ αφηρημαδα....καπου διαβασα οτι γινεται επιτηδες ο οργανισμος μας ξεχναει για να μην μας επιβαρυνει με επιπλεον αγχος, γιατι εχουμε λογω εγκυμοσυνης πολυ...ολα μελετημενα ειναι...

απο συσπασεις εχω κανει 2-3 φορες απο 4-5 συσπασεις κι αυτες απο τον προηγουμενο μηνα, παιρνω 3 μαγνησια την ημερα

Καλημερα σε ολες κοριτσια,

Mama αστα να πανε δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συγχιζομαι με τετοιες συμπεριφορες.τελος παντων η ουσια ειναι οτι ολα καλα και η μπεμπα μου ειναι μια χαρα.

οσο αναφορα για το επιδομα το ικα κανει καταθεση καθε 1η και 15η του μηνα.αν εισαι εργαζομενος εξαρταται σε ποια ασφαλιστικη κλαση αναγεται το ημερομισθιο σου.εγω πχ για παραδειγμα εχω 1073,11 μεικτο.

και το καθαρο που μου εβαλαν για τις 56 μερες ειναι 1233,00 ευρω.

αλλα αυτο θα εχει καποιες κρατησεις απο εργοδοτη θεωρητικα.γιατι εγω ειπα στον μεγαλο λογιστη μας απο εμενα δεν παιρνετε φραγκο ;).

τωρα σε αλλη περιπτωση δεν γνωριζω κοριτσακι μου.

εγω ειχα καταθεσει τα δικαιολογητικα μου στις 06/04/2015 και η καταθεση εγινε στις 15,04,2015

Καλη μερα να εχουμε μανουλες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σ ευχαριστω Αννα για την απαντηση!!! θα τους ρωτησω και αυριο μηπως και μου πουν!!! και οτι δινουν θα το παρω!!! χαχα

εγω με μερικους σε δημοσιες υπηρεσιες η τραπεζες η και λεωφορεια ενω δεν εκμεταλευομαι την κοιλια και γενικα την εγκυμοσυνη για να παρω σειρα μερικοι κανουν πως δεν με βλεπουν και ξαφνικα αφου κανουν την δουλεια τους λενε α!!! κοριτσι μου δεν σε ειδα!!! εκει νευριαζω, γιατι πολυ απλα μην λες τιποτα στο κατω κατω....τελος παντων...


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες κοριτσια,

Mama αστα να πανε δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συγχιζομαι με τετοιες συμπεριφορες.τελος παντων η ουσια ειναι οτι ολα καλα και η μπεμπα μου ειναι μια χαρα.

οσο αναφορα για το επιδομα το ικα κανει καταθεση καθε 1η και 15η του μηνα.αν εισαι εργαζομενος εξαρταται σε ποια ασφαλιστικη κλαση αναγεται το ημερομισθιο σου.εγω πχ για παραδειγμα εχω 1073,11 μεικτο.

και το καθαρο που μου εβαλαν για τις 56 μερες ειναι 1233,00 ευρω.

αλλα αυτο θα εχει καποιες κρατησεις απο εργοδοτη θεωρητικα.γιατι εγω ειπα στον μεγαλο λογιστη μας απο εμενα δεν παιρνετε φραγκο ;).

τωρα σε αλλη περιπτωση δεν γνωριζω κοριτσακι μου.

εγω ειχα καταθεσει τα δικαιολογητικα μου στις 06/04/2015 και η καταθεση εγινε στις 15,04,2015

Καλη μερα να εχουμε μανουλες.

Δούλευες ταυτόχρονα κορίτσι; Γιατί το πρωί έγραψες ότι πήρες άδεια για εξωτερικές δουλειές ή εννοούσες ότι ο άντρας σου πήρε άδεια;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Να ξεκινησω με την ΝΙκηαντωνια, κοριτσακι μου κανε υπομονη ,μην ξεχνας τον στοχο σου, ξερω οτι ειναι δυσκολα και ειδικα με δυο μωρακια, και πως εχεις βαρυνει αλλα προσπαθησε να το δεις πιο θετικα, μην μετρας τις μερες γιατι περνανε πιο δυσκολα και κουραζεσαι περισσοτερο.....εδω ειμαστε ολες να λεμε και τα καλα μας και τα κακα μας να παιρνουμε δυναμη!!!!

Αννα καλα αυτη στον υπερηχο κοιλιας ειναι ηλιθια;; να μην πω τιποτα αλλο;;;.... πολυ μου την δινουν οταν δεν σεβονται μερικοι μερικοι...:evil:

τελικα το συμπερασμα ειναι οτι τα ποδια σπρωχνουν ε;;; κι εμενα στο ντομπλερ μου ειπε οτι τα ποδια ειναι που πιεζουν και μου προκαλει και αυτο το τσουξιμο αριστερα....θα περασει κια αυτο,μονο που ξερω οτι ολα καλα δεν ανυσηχω γιατι φοβομουν κιολας.... τα χαρτια για το επιδομα τα καταθετω αυριο, περναω πρωτα απο τον γιατρο και μετα παω στα γραφεια τα καταθετω και ξεμπερδευω....Αννα ποσα σου βαλαν;;; το ποσο ειναι αναλογα με τον μισθο σου να φανταστω ε;;; επι τις 56 ημερες;;;τελος παντων οτι ειναι...ποσες μερες περιπου περασαν και μπηκαν τα λεφτα;;;

εγω εχθες ειχα τελικα ραντεβου με τον γιατρο μου και η χαζη νομιζα σημερα...οτι να ναι ειμαι, με πηρε τηλ ο ανθρωπος και λεει καλα εισαι;; λεω ναι γιατι;;;και τελικα αφου ζητησα συγνωμη θα παω σημερα

εσεις ξεχνατε;;; εγω την τελευταια εβδομαδα λες κι εχω αλσχαιμερ!!! πολυ αφηρημαδα....καπου διαβασα οτι γινεται επιτηδες ο οργανισμος μας ξεχναει για να μην μας επιβαρυνει με επιπλεον αγχος, γιατι εχουμε λογω εγκυμοσυνης πολυ...ολα μελετημενα ειναι...

απο συσπασεις εχω κανει 2-3 φορες απο 4-5 συσπασεις κι αυτες απο τον προηγουμενο μηνα, παιρνω 3 μαγνησια την ημερα

Ναι, 'εχεις δίκιο και όλοι αυτό μου λένε αλλά εγώ είμαι περιπτωσάρα:tongue::tongue:

Από συσπάσεις δεν έχεις τίποτα, σα και να μην κάνεις.

Κι εγώ ξεχνάω, δε μπορω να πω.

Το σώμα σας πονάει καθόλου;;:rolleyes:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...