Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημέρα kidenio!εσένα πότε σου ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες? Νία και εγώ πεινάω συνέχεια!Προσπαθώ ωστόσο να τρώω υγιεινά σνακ γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα βάλει αρκετά κιλάκια. Το μόνο που με είχε σώσει ήταν ότι ήμουν υπερβολικά αδύνατη και δεν μου φαινόντουσαν. Εγώ από κοιλιά κορίτσι δεν έχω καθόλου! Γιατρό θα πάω την επόμενη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα kidenio!εσένα πότε σου ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες? Νία και εγώ πεινάω συνέχεια!Προσπαθώ ωστόσο να τρώω υγιεινά σνακ γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα βάλει αρκετά κιλάκια. Το μόνο που με είχε σώσει ήταν ότι ήμουν υπερβολικά αδύνατη και δεν μου φαινόντουσαν. Εγώ από κοιλιά κορίτσι δεν έχω καθόλου! Γιατρό θα πάω την επόμενη Παρασκευή.

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έβαλα 16 και στην δευτερη 13 κιλά και δεν μπορω να πω ότι έτρωγα πολύ... τώρα που τρώω τόσο από τώρα δεν ξέρω που θα φτάσω μεχρι τον 9ο...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι ανακατωσουρες άρχισαν περίπου πριν μια εβδομάδα. Μην μιλάτε για κιλα κοριτσια γιατι εγω κ στις δυο έβαλα απο 20 κιλα! Βέβαια στην πρωτη ξεκίνησα απο 52 κιλα οπότε δεν φαινόταν τόσα πολλα. Στη δεύτερη ξεκίνησα απο 56 κ τα έχασα ευτυχώς όλα! Τώρα να δούμε τι θά γίνει...αυτο που θα ήθελα ειναι να περάσει το πρώτο τρίμηνο χωρις να εχω βάλει βάρος κ μετα βλέπουμε...


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι ανακατωσουρες άρχισαν περίπου πριν μια εβδομάδα. Μην μιλάτε για κιλα κοριτσια γιατι εγω κ στις δυο έβαλα απο 20 κιλα! Βέβαια στην πρωτη ξεκίνησα απο 52 κιλα οπότε δεν φαινόταν τόσα πολλα. Στη δεύτερη ξεκίνησα απο 56 κ τα έχασα ευτυχώς όλα! Τώρα να δούμε τι θά γίνει...αυτο που θα ήθελα ειναι να περάσει το πρώτο τρίμηνο χωρις να εχω βάλει βάρος κ μετα βλέπουμε...

αχχ εγω στον πρωτο ξεκινησα 50. τον δευτερο ξεκίνησα 52 τώρα εδειχνε 52,5 η ζυγαριά... αλλά από την περασμένη βδομάδα που πήγα τώρα πρέπει να δείχνει 55!! συνήθως τους 3 πρώτους μήνες έβαζα από 1 κιλό μετά ισως 2-2 δεν πολυθυμάμαι... πάνω κάτω όλες τα ίδια πάντως ε.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στον γιο μου ξεκινησα 50 κιλά και έβαλα 18... δεν μπόρεσα να τα χάσω όμως όλα.έμεινα στα 56 κιλά και από εκεί ξεκινάω τώρα. και εγώ στο 1ο τρίμηνο δεν θα ήθελα να πάρω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό. βέβαια τώρα προσέχω τι τρώω ενώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν πρόσεχα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ στον γιο μου ξεκινησα 50 κιλά και έβαλα 18... δεν μπόρεσα να τα χάσω όμως όλα.έμεινα στα 56 κιλά και από εκεί ξεκινάω τώρα. και εγώ στο 1ο τρίμηνο δεν θα ήθελα να πάρω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό. βέβαια τώρα προσέχω τι τρώω ενώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν πρόσεχα καθόλου.

εγω την δευτερη φορα δυσκολευτηκα να τα χάσω όλα γιατί κάπνιζα και σταμάτησα το τσιγάρο ενα χρόνο αφού γέννησα και απο εκεί εβαλα ακόμα 7! μετά απο καιρό τα έχασα όχι όλα βεβαια... τώρα εγώ δεν μπορώ να πώ ότι προσεχω τι τρώω....... τρώω ότι θέλω..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

οριστε η οικοδεσποινα λειπει και ξεσαλωσαμε χιχιχι! λοιπόν εγω από κοιλια φαινομαι σαν 3 μηνων... από κιλα τιποτα ακομα στην πρωτη δεν εβαλα καθολου στο α τριμηνο τωρα δε ξερω απο ανακατεμα κλπ εχω μια τρομερη δυσπεψια το απόγεμα...Ε αυτα...και μεθαυριο εχω ντοκ!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ειναι καμμια εδω φυσικα αλλα εμενα ο μικρος το πρωι με τρεχει κουνιες οποτε...θα σας ξαναπετυχω ομως φιλια σε όλες!

εγω προσωπικά την ώρα που έγραφες ψες κοιμόμουνα :D

ανακατεμα πολύ έχω το πρωι ρε παιδί μου... και πινάω..........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! πως είστε σήμερα?

Καλημερα,θα ηθελα να σας ρωτησω κατι...(πλεον δεν ανηκω σε αυτο το θεμα ακομη τουλαχιστον.....αλλα η ερωτηση ανιστοιχει σε εγκυες..)ειχατε πολλα υγρα τις πρωτες εβδομαδες???δηλαδη πριν μαθετε οτι ειστε εγκυες??θυμοσαστε καθολου??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να σας ρωτησω κατι...(πλεον δεν ανηκω σε αυτο το θεμα ακομη τουλαχιστον.....αλλα η ερωτηση ανιστοιχει σε εγκυες..)ειχατε πολλα υγρα τις πρωτες εβδομαδες???δηλαδη πριν μαθετε οτι ειστε εγκυες??θυμοσαστε καθολου??

ουτε εγω θυμάμαι αν είχα στις προηγούμενες. τώρα όμως είχα και έχω πολλα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

zamia!!!τι κάνεις κορίτσι μου? πότε δεν περιμένεις?? στην πρώτη μου εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι είχα. Στην τωρινή όμως δεν είχα ιδιαίτερα..πως νιώθεις εσύ?

31-1.11 περιμενω...σημερα ειμαι με πρησμενο στηθος και πονους χαμηλα στις ωοθηκες..πηγα στον γυναικολογο|(14ημερα του κυκλου)ολα καλα....επαφες ειχαμε στις γονιμες και στην ωορηξια μου..αν δεν μεινω εγκυος με εβαλε να κανω εξετασεις ορμονολογικες και βεβαια θυροειδη γιατι ειχα περυσι αυξημενη την tsh(4 ηταν..)αν και μου ειπε πως δεν υπαρχει λογος για την συλληψη...απλα με το καλο εγκυμοσυνη θα παρω ενα χαπακι οπωσδηποτε...αντε να δουμε..παντος υγρα σημερα δεν εχω (ημερα κυκλου 18..και διαβασα σε ενα site οτι οταν ξεκιναει μια εγκυμοσυνη δεν σταματουν τα υγρα απο την ωορηξια εως τελους...και ψιλοαγχωθηκα.......)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...