Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

κοριτσια δε θελω να κανω διαφημιση αλλα υπαρχει αυτο.

http://www.reamaternity.gr/kiklos.aspx

εμενα βαση της ΤΕΡ μου δεν βγαινει. γιατι ειμαι μια βδομάδα πισω βαση υπερήχου.. έγινε καθυστερημένη σύλληψη αποτι μου είπε ο γιατρος. βαση την ΤΕΡ μου επρεπε να ημουν 3/6 αλλά βάση υπερήχου είμαι 10/6!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οχι Νια αποκλείεται. Η τιμή της PAPP A που συνδυάζεται με την αυχενικη διαφάνεια πρέπει να λαμβάνεται το ίδιο χρονικό διάστημα για να ειναι αξιόπιστη η μέτρηση.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα βαση της ΤΕΡ μου δεν βγαινει. γιατι ειμαι μια βδομάδα πισω βαση υπερήχου.. έγινε καθυστερημένη σύλληψη αποτι μου είπε ο γιατρος. βαση την ΤΕΡ μου επρεπε να ημουν 3/6 αλλά βάση υπερήχου είμαι 10/6!

είναι κάτι που συμβαίνει συχνά αυτό. δηλαδή να μην συμβαδίζει ο υπέρυχος με την ΤΕΡ. Έτσι ήταν και εμένα. 6 μέρες διαφορά ο υπέρυχος από την ΤΕΡ αλλά πηγαίναμε βάση της ΤΕΡ. Η διαφορά σταδιακά καλύφθηκε και το μωρό από ένα σημείο και μετά ήταν μεγαλύτερο στον υπέρυχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια! τι κάνετε; πάλι σήμερα ξύπνησα με ζαλάδα και αναγούλα! έφαγα όμως καλό πρόγευμα και τώρα είμαι καλύτερα.

έχω ραντεβού ξανά στις 13/11 λογικά τότε θα μου πεί ποτε να κάνω τις αναλύσεις για το PAPP-A και να κανονίσουμε την αυχενική.

κορίτσια έχετε κ εσεις κραμπες στην κοιλια? όχι στην μήτρα αλλά δεξιά και αριστερά εκεί που είναι οι ωοθήκες περιπου. κυρίως όταν ξαπλώνω και τεντώνομαι ή όταν πάω να αλλάξω πλευρό με πιάννει κράμπα στα συγκεκριμένα σημεία. πότε δεξιά πότε αριστερά..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε? Νία μου λογικό να νιώθεις έτσι το πρωί που είναι άδειο το στομάχι. Έχεις αναγούλες και την υπόλοιπη μέρα? Εγώ δεν έχω... και ανησυχώ λίγο μήπως κάτι δεν πάει σωστά... κράμπες δεν μπορώ να πω ότι νιώθω. μόνο κάποια πονάκια αραιά και που χαμηλά στην κοιλιά και τσιμπιματάκια δεξιά αριστερά... εγώ δεν έχω πάει και γιατρό ακόμα και έχω φοβερή αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε? Νία μου λογικό να νιώθεις έτσι το πρωί που είναι άδειο το στομάχι. Έχεις αναγούλες και την υπόλοιπη μέρα? Εγώ δεν έχω... και ανησυχώ λίγο μήπως κάτι δεν πάει σωστά... κράμπες δεν μπορώ να πω ότι νιώθω. μόνο κάποια πονάκια αραιά και που χαμηλά στην κοιλιά και τσιμπιματάκια δεξιά αριστερά... εγώ δεν έχω πάει και γιατρό ακόμα και έχω φοβερή αγωνία...

δεν έχω αναγούλες την υπολοιπη μέρα όχι. μόνο όταν πινάσω πολυ μου έρχετε λιγο αναγούλα και ζάλη...

στις αλλες εγκυμοσύνες δεν είχα ζαλάδες. και μου φένονται παράξενα τώρα μήπως έχω καμια έλλειψη κάποιας βιταμίνης; δεν είναι και τίποτε το σοβαρό βέβαια απλά λιγη αναγούλα ζαλάδα και αδυναμία την ώρα που ξυπνώ... έτσι είναι οι πρωινές αδιαθεσίες που λένε?


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λογικά έτσι είναι οι πρωινές αδιαθεσίες. Από πότε σου ξεκίνησαν? στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν είχες καθόλου?

οχι στις προηγούμενες δεν είχα τέτοια...δεν είχα τιποτα εκτος απο καουρες μονο στον πρώτο μου...

ξεκίνησαν πριν περίπου μια βδομάδα......


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι γίνετε με την πεινα?? πινατε και εσείς ετσι πολύ? είναι η ιδέα μου? ή είναι μια δικαιολογία για να τρώω?? αλήθεια όμως θέλω συνέχεια να τρώω..... φοβάμαι ότι θα γίνω γουρουνάκι......


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Εγω πάλι ανακατευομαι σχεδόν όλη μέρα αλλα σε διαφορετικές εντάσεις. Φυσικά αυτο δεν λέει τίποτα γιατι και τις δυο προηγούμενες φορές μια χαρα είχα ανακατωσουρες αλλα δεν πήγαν καλα τα πραγματα... Οπότε δεν πιστεύω πια στα συμπτωματα! Απο πείνα δεν θα έλεγα οτι πεινάω πολυ...ακόμα.

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο, η κοιλιά σας φαίνεται; Νια η δική σου κοιλιά μια και ειναι το τρίτο, φούσκωσε; Γιατι εγω θα τρελαθω! Εχω κοιλιά λες και ειμαι 5 μηνών! Ειδικά το βράδυ...


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Εγω πάλι ανακατευομαι σχεδόν όλη μέρα αλλα σε διαφορετικές εντάσεις. Φυσικά αυτο δεν λέει τίποτα γιατι και τις δυο προηγούμενες φορές μια χαρα είχα ανακατωσουρες αλλα δεν πήγαν καλα τα πραγματα... Οπότε δεν πιστεύω πια στα συμπτωματα! Απο πείνα δεν θα έλεγα οτι πεινάω πολυ...ακόμα.

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο, η κοιλιά σας φαίνεται; Νια η δική σου κοιλιά μια και ειναι το τρίτο, φούσκωσε; Γιατι εγω θα τρελαθω! Εχω κοιλιά λες και ειμαι 5 μηνών! Ειδικά το βράδυ...

η κοιλιά μου όπως λές και εσύ έγινε σαν 5 μηνών....... αλλά εγώ βέβαια θέλω συνέχεια να τρώω οπότε δεν θα μείνει το φούσκωμα μόνο στην κοιλια αν συνεχίσω έτσι........

το πρωί που είναι άδειο το στομάχι μου η κοιλιά μου ειναι μια χαρα! δεν έχω καθόλου. μόλις φαω κάτι αρχίζει να τουμπώνει!! δεν είναι ότι φένετε για κοιλιά εγκυμονούσας. περισσότερο φούσκωμα απο πολύ φαγητό φένεται και γενικά επειδή είμαι αδύνατη φένεται πολύ.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...