Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

πολύ κλάμα το νησί και πάλι....

δεν ξέρω αν κάνει να το βλέπεις και να ταράζεσαι τόσο μα τόσο πολύ

εγώ δεν το εχω δει βρε παιδιά γιατί δεν έχουμε συνδέσει την κεραία ακόμα, λογικά το σκ θα γίνει κι αυτό. τα πρώτα 2 θα τα δω από το livemonies (όταν θα έχω internet!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν ξέρω αν κάνει να το βλέπεις και να ταράζεσαι τόσο μα τόσο πολύ

εγώ δεν το εχω δει βρε παιδιά γιατί δεν έχουμε συνδέσει την κεραία ακόμα, λογικά το σκ θα γίνει κι αυτό. τα πρώτα 2 θα τα δω από το livemonies (όταν θα έχω internet!)

Αποκλείεται, δεν το χάνω με τίποτα....:P

Άλλωστε ο μπιμπίκος :) καταλαβαίνει ότι δεν στενοχωριέμαι προσωπικώς! Συγκινούμαι, απλά....

Τσιπούρα μου από που είπες ότι το βλέπεις; για δώσε τα φώτα σου γιατί εγώ το κατεβάζω από το gamato (θέλει να το δούμε μαζί και ο καλός μου!).Ποτέ δεν βλάπτει μια εναλλακτική λύση, ωστόσο....:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?εμεισ επιζησαμε!!!!!!:tongue::tongue::tongue:καταστραφηκε ολο το νησι εδω...γκρεμισαν πετροντουβαρα,ολοι οι δρομοι ειναι ενασ τεραστιοσ ποταμοσ..χαμοσ!!!δυστυχωσ ομωσ εχασε κ ενασ ανθρωποσ την ζωη του καθωσ επισησ τα μαγαζια στην πολη (τα οποια δεν ειναι κ λιγα...)καταστραφηκαν ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε πολλα μπηκε και 1 μετρο η λασπη μεσα...τι να πεισ!!!

εδω ,εξω απο το σπιτι μου ο δρομοσ κανονικα ειναι χειμαροσ....(δεν τον εχουν μπαζωσει κτλ,)απλα ειναι ο ποταμοσ με τσιμεντο....ε μην σασ πω τι γινοταν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εννοειται οτι ειχαμε αποκλειστει για καποιεσ ωρεσ λογω του ποταμου...

ε και ο εξυπνοσ ο αντρασ μου για να παει χτεσ το απογευμα στην δουλεια,τολμησε κ τον περασε....ειχα βγει να τον δω που εφευγε κ το αυτοκινητο απλα κολυμπουσε....

πολυ ξεροκεφαλοσ ομωσ!!!

κατα τα αλλα η αγγελικη εξακολουθει να εχει και τισ 2 ιωσεισ....


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται, δεν το χάνω με τίποτα....:P

Άλλωστε ο μπιμπίκος :) καταλαβαίνει ότι δεν στενοχωριέμαι προσωπικώς! Συγκινούμαι, απλά....

Τσιπούρα μου από που είπες ότι το βλέπεις; για δώσε τα φώτα σου γιατί εγώ το κατεβάζω από το gamato (θέλει να το δούμε μαζί και ο καλός μου!).Ποτέ δεν βλάπτει μια εναλλακτική λύση, ωστόσο....:-P

http://www.livemovies.gr/ αλλά δεν μπορείς να τα γράψεις, μόνο να τα δεις :)

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?εμεισ επιζησαμε!!!!!!:tongue::tongue::tongue:καταστραφηκε ολο το νησι εδω...γκρεμισαν πετροντουβαρα,ολοι οι δρομοι ειναι ενασ τεραστιοσ ποταμοσ..χαμοσ!!!δυστυχωσ ομωσ εχασε κ ενασ ανθρωποσ την ζωη του καθωσ επισησ τα μαγαζια στην πολη (τα οποια δεν ειναι κ λιγα...)καταστραφηκαν ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε πολλα μπηκε και 1 μετρο η λασπη μεσα...τι να πεισ!!!

εδω ,εξω απο το σπιτι μου ο δρομοσ κανονικα ειναι χειμαροσ....(δεν τον εχουν μπαζωσει κτλ,)απλα ειναι ο ποταμοσ με τσιμεντο....ε μην σασ πω τι γινοταν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εννοειται οτι ειχαμε αποκλειστει για καποιεσ ωρεσ λογω του ποταμου...

ε και ο εξυπνοσ ο αντρασ μου για να παει χτεσ το απογευμα στην δουλεια,τολμησε κ τον περασε....ειχα βγει να τον δω που εφευγε κ το αυτοκινητο απλα κολυμπουσε....

πολυ ξεροκεφαλοσ ομωσ!!!

κατα τα αλλα η αγγελικη εξακολουθει να εχει και τισ 2 ιωσεισ....

τί λες βρε παιδάκι μου!!!!! δεν είχα ιδέα! (δεν έχουμε συνδέσει ακόμα την κεραία και δεν εχω δει ειδήσεις και δεν έχω προλάβει να διαβάσω σήμερα)

τέτοιος χαμός ε;;; κι καλός σου δεν καθόταν στο σπιτάκι να χουχουλιάσετε παρείτσα; αυτό το πείσμα τους..... ενώ εμεις πάμε πίσω χιχιιχιχιχιιι

περαστικά σας και πάλι θα στείλω μια Σκορδοβροχή αλλά όχι τόσο δυνατή σαν την χθεσινή! συγγνώμη βρε φιλενάδα μου τη ζήτησες τόσο έντονα χθες που το παράκανα και σας πλυμήρισα στα σκορδονερα χιχιχιχιχιχιχιχιιχιιιιι

<3 <3 <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ξέχασα να σας γράψω χθες πως το μωρό της Έλενας γεννήθηκε 3.150 γραμ και είναι ένα ξανθό παπί!! Σαν την μανούλα!!

Ένα-ένα τα θυμάμαι, πφφφφφφ...

Ειρήνη τρελλός χαμός έγινε στην Χίο, εμείς δεν μάθαμε για τον χαμό, τι καλά λες και είμαστε σε αλλη χώρα (τους φτύνεις ή τσου!!)...

Το απόγευμα θα πάμε εκκλησία για να πάρει ευχούλα η μικρή και εγώ έναν εξορκισμούλη :tongue: :tongue:

Επίσης θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρούλη αυτή την εβδομάδα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Ηλιάννα μου!! Πώς είσαι καλό μου??

Λοιπόν λυσσάρες!! Λυσσάξατε με "Το νησί" οπότε κατάφερα και είδα το 1ο επεισόδιο στο youtube (καθώς σιγά μην πείσω τον σύζυγο να το δει, δεν του αρέσουν τέτοιες σειρές)...

Είναι πολύ βαριά ταινιά, αλλά σε κρατάει η άτιμη!! Τέλειες ερμηνείες, χωρίς υπερβολές στην ηθοποιία, σκηνοθεσία που σε κρατάει και ιστορία που είναι εμπνευσμένη από την πραγματικότητα. Να μάθουμε και τι γινόταν στην Σπιναλόγκα - προσωπικά δηλώνω άγνοια...

Πόσο μου αρέσει η προφορά τους...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κλελια μου εδώ είμαι ούτε εγώ είδα το νησί δεν μπορώ την τηλεόραση καθόλου δεν την ανοίγω καν ότι χρόνο έχω καθομαι υπολογιστή εσείς πως είστε πως πάει ο θηλασμός ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει κοριτσάκι μου!!

Βέβαια πάλι με τις θηλές σιλικόνης, αλλά δεν βαριέσαι... Τουλάχιστον θηλάζω και δεν πονάω...

Να δούμε θα στρώσουν καθόλου οι δικές μου? Μα τι να πω, τόσο ευαίσθητα μεμέ έχω :tongue: :tongue:?

Επίσης επειδή διάβασα το βιβλίο της Πατσούρου (πριν 2 εβδομάδες το τελείωσα αν δεν απατώμαι), νιώθω λίγες τύψεις γμτ!! Θα ήθελα να θηλάσω μέχρι που θα ξεκινήσουμε κρέμες και σιγά-σιγά να αποθηλάσω δλδ στους 6-7 μήνες. Αλλά η Πατσούρου δεν συμφωνεί και σύμφωνα με αυτά που γράφει νιώθω λίγο άσχημα... Αλλά δεν θα ήθελα να θηλάσω παραπάνω καιρό... Τι να κάνω για να μου φύγουν οι τύψεις?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει κοριτσάκι μου!!

Βέβαια πάλι με τις θηλές σιλικόνης, αλλά δεν βαριέσαι... Τουλάχιστον θηλάζω και δεν πονάω...

Να δούμε θα στρώσουν καθόλου οι δικές μου? Μα τι να πω, τόσο ευαίσθητα μεμέ έχω :tongue: :tongue:?

Επίσης επειδή διάβασα το βιβλίο της Πατσούρου (πριν 2 εβδομάδες το τελείωσα αν δεν απατώμαι), νιώθω λίγες τύψεις γμτ!! Θα ήθελα να θηλάσω μέχρι που θα ξεκινήσουμε κρέμες και σιγά-σιγά να αποθηλάσω δλδ στους 6-7 μήνες. Αλλά η Πατσούρου δεν συμφωνεί και σύμφωνα με αυτά που γράφει νιώθω λίγο άσχημα... Αλλά δεν θα ήθελα να θηλάσω παραπάνω καιρό... Τι να κάνω για να μου φύγουν οι τύψεις?

να μην το σκεφτεσαι από τώρα λέω εγώ θα δεις και θα κανείς τότε προς το παρών απήλαυσε αυτό που ζεις

εγώ μπορεί να θηλάζω ακόμη τον 2 1 /2 χρονών γιο μου αυτό δεν σημαίνει ότι όλες πρέπει να το κάνουν

ο θηλασμός είναι απόλαυση και για την μητέρα και ια το παιδί τα θηλαστικά ζευγάρια σταματούν όταν ένα από τα δυο αποφασίσει ότι δεν θέλει άλλο

εσύ θα αποφασίσεις ποτέ θα σταματήσεις και όχι η πατσουρα και η κάθε γιατρός

εσύ ξέρεις τις δυνάμεις σου και τι σε ευχαριστεί μην νιώθεις τύψεις για τίποτα φιλία


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια! ηρθε γιατρουλης μας να μας δει που γιναμε 1 μηνος..πηγαμε 58 ποντους κ 4140..ειμαστε ψηλες κ αδυνατες αλλα μεσα στα φυσιολογικα. 2 μηνων θα κανουμε το 6πλο εμβολιο..οσες ειναι να κανετε στο Κεντρο μανας παιδιου παρτε να κλεισετε ραντεβου εγκαιρως στο 184. εγω πηρα και μεχρι 19/11 ειναι κλεισμενα...αυριο θα ξανα παρω να κλεισω για μετα τις 22/11.

θα κανουμε κ υπερηχο ισχιων τον αλλο μηνα

α και επειδη εχουμε ατοπικη δερματιτιδα μας ειπε να παρουμε κρεμουλα mustela ή a-derma. ξερετε κατι γιαυτες? ???η γιατρος μου δεν ηξερε τα weleda..αλλα κ γω φοβαμαι μηπως η καλεντουλα την ερεθιζει..


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ξέχασα να σας γράψω χθες πως το μωρό της Έλενας γεννήθηκε 3.150 γραμ και είναι ένα ξανθό παπί!! Σαν την μανούλα!!

Ένα-ένα τα θυμάμαι, πφφφφφφ...

Ειρήνη τρελλός χαμός έγινε στην Χίο, εμείς δεν μάθαμε για τον χαμό, τι καλά λες και είμαστε σε αλλη χώρα (τους φτύνεις ή τσου!!)...

Το απόγευμα θα πάμε εκκλησία για να πάρει ευχούλα η μικρή και εγώ έναν εξορκισμούλη :tongue: :tongue:

Επίσης θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρούλη αυτή την εβδομάδα!!

μπράβο στο ξανθό παπί!!!!!

με το καλό να πάρετε ευχούλα (αν και την ευχούλα τα μωράκια τη δίνουν στους γύρω τους, είναι ότι πιο αγνό υπάρχει) και εσύ άσε τον εξορκισμό περίμενε να πάμε μαζί να μας κάνουν κι έκπτωση! χιχιχιχιιι

Αλλά η Πατσούρου δεν συμφωνεί και σύμφωνα με αυτά που γράφει νιώθω λίγο άσχημα... Αλλά δεν θα ήθελα να θηλάσω παραπάνω καιρό... Τι να κάνω για να μου φύγουν οι τύψεις?

να σκέφτεσαι μια παγωμένη βοτκίτσα; χιχιχιχι

πιστεύω ότι καλύτερα από αυτό που σου απάντησε η ηλιάννα δεν θα σου απαντήσει κανεις!!!!!!!!! εύγε ηλιάννα !

να μην το σκεφτεσαι από τώρα λέω εγώ θα δεις και θα κανείς τότε προς το παρών απήλαυσε αυτό που ζεις

εγώ μπορεί να θηλάζω ακόμη τον 2 1 /2 χρονών γιο μου αυτό δεν σημαίνει ότι όλες πρέπει να το κάνουν

ο θηλασμός είναι απόλαυση και για την μητέρα και ια το παιδί τα θηλαστικά ζευγάρια σταματούν όταν ένα από τα δυο αποφασίσει ότι δεν θέλει άλλο

εσύ θα αποφασίσεις ποτέ θα σταματήσεις και όχι η πατσουρα και η κάθε γιατρός

εσύ ξέρεις τις δυνάμεις σου και τι σε ευχαριστεί μην νιώθεις τύψεις για τίποτα φιλία

γεια σας κοριτσια! ηρθε γιατρουλης μας να μας δει που γιναμε 1 μηνος..πηγαμε 58 ποντους κ 4140..ειμαστε ψηλες κ αδυνατες αλλα μεσα στα φυσιολογικα. 2 μηνων θα κανουμε το 6πλο εμβολιο..οσες ειναι να κανετε στο Κεντρο μανας παιδιου παρτε να κλεισετε ραντεβου εγκαιρως στο 184. εγω πηρα και μεχρι 19/11 ειναι κλεισμενα...αυριο θα ξανα παρω να κλεισω για μετα τις 22/11.

θα κανουμε κ υπερηχο ισχιων τον αλλο μηνα

α και επειδη εχουμε ατοπικη δερματιτιδα μας ειπε να παρουμε κρεμουλα mustela ή a-derma. ξερετε κατι γιαυτες? ???η γιατρος μου δεν ηξερε τα weleda..αλλα κ γω φοβαμαι μηπως η καλεντουλα την ερεθιζει..

μπράβο μεγαλώνετε και ψηλώνετε μια χαρά!!!!!

τις μάρκες που μου λες τις ξέρω γιατί τις χρησιμοποιώ κι εγώ κατά καιρούς γιατί έχω κάτι αλεργίες κλπ είναι μια χαρά ειδικά η aderma είναι όπως η avene για να καταλάβεις

φιλιά τα λέμε αυριο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλες μου γυρίσαμε χθες το απόγευμα στο σπίτι με την αγγελουδένια μας!!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι!!! Το μωράκι μας ΉΡΘΕ!!! Το αποφάσισε και ΉΡΘΕ στις 14/10/2010 - 00:10' !!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Δεν πρόλαβα να απαντήσω στα μηνυματάκια σας… είμαι «κατουρημένη» και δεν μπορούσα να την αποχωριστώ!!!

Δεν σας έχω διαβάσει, το μόνο που είδα είναι ότι γέννησε η ellain μας!

Να σου ζήσει κοπελάρα μου το παπάκι σου! Επιτέλους ήρθε!!!

Θα σας διαβάσω και θα σχολιάσω… ελπίζω όλα να είναι καλά!

Θα μπω άλλη στιγμή για τις λεπτομέρειες από την εμπειρία μου!

Φιλάκια σε όλες και πάλι ευχαριστώ!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεερααα!!!!

ελενακι μου να σου ζησει το παπακι σου!!!!!

τσιπουρακι ριξε σκορδα!το στεφανι παει να δει 4 σπιτια σημερα..Μακαρι να βρει κατι ρε γμτ!!!

μαμουνακι το παιδι ειναι πανυψηλο καλε!!!φτου φτου!!!

ειρηνακι τι χαμος εγινε βρε;τα ειδα στις ειδησεις!!! βενετια!!

Καλά πάει κοριτσάκι μου!!

Βέβαια πάλι με τις θηλές σιλικόνης, αλλά δεν βαριέσαι... Τουλάχιστον θηλάζω και δεν πονάω...

Να δούμε θα στρώσουν καθόλου οι δικές μου? Μα τι να πω, τόσο ευαίσθητα μεμέ έχω :tongue: :tongue:?

Επίσης επειδή διάβασα το βιβλίο της Πατσούρου (πριν 2 εβδομάδες το τελείωσα αν δεν απατώμαι), νιώθω λίγες τύψεις γμτ!! Θα ήθελα να θηλάσω μέχρι που θα ξεκινήσουμε κρέμες και σιγά-σιγά να αποθηλάσω δλδ στους 6-7 μήνες. Αλλά η Πατσούρου δεν συμφωνεί και σύμφωνα με αυτά που γράφει νιώθω λίγο άσχημα... Αλλά δεν θα ήθελα να θηλάσω παραπάνω καιρό... Τι να κάνω για να μου φύγουν οι τύψεις?

μανταμ ενα εχω να σου πω...

οταν ερθει ο καιρος να αποθηλασεις θα το καταλαβεις..

εγω ξεκινησα στη μελινα και ελεγα για 40 μερες (τα ειχα παιξει)

μολις περασαν ειπα μεχρι το 3μηνο

περασε και αυτο και φτασαμε τελικα στους 7 μηνες οπου βαρεθηκα...ηθελα να καπνισω, να βγω εξω για πανω απο 3 ωρες, γενικα να ξαναγινω ο παλιος μου εαυτος...ετσι το εκοψα χωρις τυψεις..γιατι το χρειαζομουν..και γιατι 7 μηνες δεν ειναι και λιγο! και γιατι ο θηλασμος πρεπει να ευχαριστει και τη μαμα και το μωρο...

στο μπεμπακο λοιπον δεν εβαλα ορια! ειπα οσο παει...και ελπιζω να παει μεχρι το χρονο τωρα αν και με 2 παιδια ειναι δυσκολο αν δεν εχεις και λιγη βοηθεια για

τα υπολοιπα...ειδωμεν...

τι ωραιο συναισθημα ομως...;);););)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλες μου γυρίσαμε χθες το απόγευμα στο σπίτι με την αγγελουδένια μας!!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι!!! Το μωράκι μας ΉΡΘΕ!!! Το αποφάσισε και ΉΡΘΕ στις 14/10/2010 - 00:10' !!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Δεν πρόλαβα να απαντήσω στα μηνυματάκια σας… είμαι «κατουρημένη» και δεν μπορούσα να την αποχωριστώ!!!

Δεν σας έχω διαβάσει, το μόνο που είδα είναι ότι γέννησε η ellain μας!

Να σου ζήσει κοπελάρα μου το παπάκι σου! Επιτέλους ήρθε!!!

Θα σας διαβάσω και θα σχολιάσω… ελπίζω όλα να είναι καλά!

Θα μπω άλλη στιγμή για τις λεπτομέρειες από την εμπειρία μου!

Φιλάκια σε όλες και πάλι ευχαριστώ!

ελα βρε αγγελικούδιον !!!!!!! να σου ζήσει κοριτσάκι μου η αγγελουδένια σου!!!!

φτου φτου σκόρδα και όλα τα καλά να έχει στη ζωή της!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...