Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μόλις μίλησα και με την Ισουλα μας! είναι μια χαρά, η γκουγκουφκίτσα σούπερ, μαμ κακα και νάνι όλα μια χαρά! με τον θηλασμό είναι πολύ καλά τους βγήκε εύκολα! φτου φτου

δεσποινάκιον σκόρδα και στα κεραμύδια! θα σου βρει μωρέ το καλύτερο και θα πας πυργοδέσποινα στη ξενιτιά! θα έχεις παρέα και την μαρία πάνω .... αλλο τρελοκομείο, μια χαρά θα περνάς!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή διάβασα το βιβλίο της Πατσούρου (πριν 2 εβδομάδες το τελείωσα αν δεν απατώμαι), νιώθω λίγες τύψεις γμτ!! Θα ήθελα να θηλάσω μέχρι που θα ξεκινήσουμε κρέμες και σιγά-σιγά να αποθηλάσω δλδ στους 6-7 μήνες. Αλλά η Πατσούρου δεν συμφωνεί και σύμφωνα με αυτά που γράφει νιώθω λίγο άσχημα... Αλλά δεν θα ήθελα να θηλάσω παραπάνω καιρό... Τι να κάνω για να μου φύγουν οι τύψεις?

Clelia, το πόσο θα θελήσεις να θηλάσεις θα το καταλάβεις μανάρι μου...

Αυτό δεν μπορεί να σου το υποδείξει κανείς, καλά τα είπε η Ηλιάννα...Τι να το κάνεις να θηλάζεις και να μην νιώθεις καλά;

Μόνο εσύ και ανάλογα με την επιθυμία σου....

Καλό σαραντισμό!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Clelia, το πόσο θα θελήσεις ναθηλάσεις θα το καταλάβεις μανάρι μου...

Αυτό δεν μπορεί να σου το υποδείξει κάνείς, καλά τα είπε η Ηλιάννα...Τι να το κάνεις να θηλάζεις και να μην νιώθεις καλά;

Μόνο εσύ και ανάλογα με την επιθυμία σου....

φιλενάδα το τικεράκι σου μιλάει για τον μπέμπη στο θηλυκό !!!!!!:eek:

her skin ....... για άλλαξέ το!

Link to comment
Share on other sites

Εllain να σου ζήσει το παπακι σου κορίτσι μου, να είναι γερό και καλότυχο και με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας.

Aγγελικούλα καλως ορίσατε στο σπιτάκι σας και καλό σαραντισμό να εχεις κοριτσάκι μου, λογικό ειναι να εχεις ξετρελλαθεί με τη μπεμπούλα σου.

Είρηνη μου περαστικά στην Αγγελικούλα σου και η μπεμπούλα σου ελπίζω να είσαι καλύτερα, μην αγχώνεσαι με το θηλασμό κοιτα να το χαρείς σαν συναίσθημα και να μην σου γίνεται αγχος και σου το λέω εγω που το ενα στήθος δεν το πιάνει καθόλου και αναγκάζομαι και το βγάζω και μου σπάει τα νευρα σαν διαδικασία αλλα χαλάλι της της μπουμπουλήθρας μου.

Εμείς ειμαστε αρκετα καλά, νομιζω οτι ο πόνος των κολικών εχει μειωθεί, εχει πονάκια αλλα δεν κλαίει σπαρακτικά οπως εκανε πριν, και τωρα μενει ξυπνια περισσότερες ωρες και χαζευει γυρω της και οταν της μιλάς σε κοιταει στα μάτια η ψυχούλα μου.

φιλιά πολλα σε όλες τις κοπέλες.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλενάδα το τικεράκι σου μιλάει για τον μπέμπη στο θηλυκό !!!!!!:eek:

her skin ....... για άλλαξέ το!

Tο ξέρω μανάρι μου, το έχω δει....δεν αλλάζει!:tongue:

Πιθανότατα μιλάνε για όλα τα έμβρυα στο θηλυκό, όπως για τα πλοία!!!!:shock:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλες μου γυρίσαμε χθες το απόγευμα στο σπίτι με την αγγελουδένια μας!!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι!!! Το μωράκι μας ΉΡΘΕ!!! Το αποφάσισε και ΉΡΘΕ στις 14/10/2010 - 00:10' !!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Δεν πρόλαβα να απαντήσω στα μηνυματάκια σας… είμαι «κατουρημένη» και δεν μπορούσα να την αποχωριστώ!!!

Δεν σας έχω διαβάσει, το μόνο που είδα είναι ότι γέννησε η ellain μας!

Να σου ζήσει κοπελάρα μου το παπάκι σου! Επιτέλους ήρθε!!!

Θα σας διαβάσω και θα σχολιάσω… ελπίζω όλα να είναι καλά!

Θα μπω άλλη στιγμή για τις λεπτομέρειες από την εμπειρία μου!

Φιλάκια σε όλες και πάλι ευχαριστώ!

angelique να σου ζησει το κοριτσακι σου.να την χαιρεσαι,να εχει υγεια.παντα χαρες να σου δινει κια την χαρα που εχετε τωρα.:tongue:


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς την panan!!! Να σας ζήσει βρε!!

Angelique κοριτσάκι!! Καλώς ήρθες!! Να σας ζήσει, ό,τι επιθυμείτε, σας εύχομαι να έχει πάντα τα καλύτερα το όμορφο παιδάκι σας!!!

Τσιπουρόψαρο, όντως για τα έμβρυα μία μιλάνε he και μία she, αναλόγως πώς του έρθει του ποιητή, το είχα παρατηρήσει σε κάποια site που έγραφαν για τα μωρά μας, εναλάξ το πήγαιναν για να μην μείνουν παραπονεμένα τα δύο φύλα προφανώς!!

Εμείς πήγαμε εκκλησία, πήραμε ευχούλα, πολύ καλός ο παππούλης δεν δέχτηκε τα χρήματα, είπε στην μαμά μου να τα βάλει στο παγκάρι για τους φτωχούς. Η μαμά μου κατασυγκινήθηκε με τα λόγια του παπά, εγώ δεν τα άκουγα :oops:, διότι ο πανέξυπνος πατερούλης μου μας έβγαζε φωτογραφία με το κινητό του και μου φάνηκε τόσο αστείο που κρατιόμουν να μην σκάσω στα γέλια ο χάχας!!! :D

Μετά πήγαμε σε μία καφετέρια, έφαγα 3 μπάλες παγωτό :tongue: και θήλασα δημοσίως :). Δεν το έπαιξα πολύ ηρωίδα, όλη την ώρα με σκέπαζε η ουρά του σλινγκ, αλλά ήταν πολύ καλά που το μωρό μου έτρωγε και εγώ δεν είχα άγχος πού είναι το μπουκάλι, αν θέλει παραπάνω μλ τι να κάνω κλπ. Πολύ μου άρεσε, τώρα θα βγαίνουμε πιο συχνά χωρίς να αγχώνομαι αφού πήρα την κρυάδα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

μολισ ησυχασα την μικρη μαϊμουδιτσα...απο τισ 1 ηταν πανω...και εβαλα λιγο tv.εβλεπα τα τοπικα καναλια πουετρεξαν στισ πλημυρεσ...

δεν φανταζεστε τι εχει γινει!!Καταστραφηκε παρα πολυσ κοσμοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα πρεπει να περασει πολυσ καιροσ να συνεφερει το νησι..πολυ στεναχωρεθηκα..

αυτα που δειχνουν τα μεγαλα καναλια δεν ειναι τιποτα!!!!!!!!η καταστροφη ειναι πολλη πιο μεγαλη!!!!..δυστυχωσ!!

Το απόγευμα θα πάμε εκκλησία για να πάρει ευχούλα η μικρή και εγώ έναν εξορκισμούλη :tongue: :tongue:

μα δεν ειπεσ οτι την πηρατε την κυριακη?λαθοσ εκανα ε?καλεσ βολτιτσεσ τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tο ξέρω μανάρι μου, το έχω δει....δεν αλλάζει!:tongue:

Πιθανότατα μιλάνε για όλα τα έμβρυα στο θηλυκό, όπως για τα πλοία!!!!:shock:

σε κάποια site που έγραφαν για τα μωρά μας, εναλάξ το πήγαιναν για να μην μείνουν παραπονεμένα τα δύο φύλα προφανώς!!

αυτο που λεει η κλελια θα ελεγα...το πανε εναλαξ..

κλελια οσο για τον θηλασμο θα συμφωνησω με την ηλιαννα!!!

ηλιαννα ποτε θα μασ πεισ την ιστορια τοκετου σασ?????

εσεισ βρε κοριτσια τι αλλο τουσ κανετε περα απο στηθοσ για να ηρεμησουν?απο τισ 1 το μεσημερι τωρα ηρεμησε...ειναι μερεσ που το κανει αυτο...

ελενακι μου καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να σασ ζησει το παπι σασ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να ειναι γερο ,ευτυχισμενο κ καλοτυχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου όχι, δεν πήραμε ευχή την Κυριακή, κάποια άλλη μανούλα, αλλά δεν θυμάμαι ποια. Το κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες επειδή μου ευχήθηκες τις προάλλες, αλλά δεν πειράζει, η ευχή σου μετράει :D.

Τι να πει κανείς για την καταστροφή, είμαστε για κλάματα, τελικά η Ελλάδα τα τρώει τα παιδιά της, αν και δεν περίμενα τα τελευταία γεγονότα για να το καταλάβω...

Όσο για το πώς να ηρεμήσουν τα νινιά, έλα μου ντε!! Αγκαλιά και μόνο η αγκαλιά η δικιά μου!! Το πρωινό το περνάμε με την μικρή κρεμασμένη στο σλινγκ να κοιμάται! Μην κάνω να την αφήσω στην καλαθούνα: ΟΥΑΑΑ!!!

Μαμουνάκι τέλειο το μωρό σου, μεγαλώνει και αφρατεύει!! Για δάγκωμα πρέπει να έχει γίνει!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


agkelikoula καλως μας ηρθες!!!

ειρηνακι ειδα στις ειδησεις για Χιο..χαμος ε??ελπιζω να αποκατασταθουν γρηγορα οι ζημιες..πνιγομαστε με την πρωτη βροχη ρε γμτ..

clelia βουρ για βολτες τωρα, οσο τουλαχιστον εχει ωραιες μερες..αχ κ γω ανυπομονω..28η Οκτωβριου θα παμε την 1η μας βολτα "επετειακη"!!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!!!!

Ελενα να σας ζησει το μωρακι σας!!!Γερο και καλότυχο να το καμαρωνετε!!!

Αγγελικη καλώς ήρθατε και εσεις και καλή ευκολία!!!

Δεσποινα, μην ανησυχεις..Ομφαλοκηλη παρουσιαζουν αρκετα νεογνα και καπου στην πορεία αποκαθισταται το θεμα αυτο..

Ειρηνη περαστικα στην Αγγελικουλα σου!!Πολλά ζορια τραβας κι εσυ γμτ..Ευχομαι συντομα να ηρεμησετε απο αρρωστιες, ξενυχτια και τα αλλα θεματα που σας ταλαιπωρουν

Κλέλια βοηθεια σας η ευχη!!!Κραταει ο καιρος στην Αθηνα για καμια βολτιτσα με το τουτ-τουτ(καρότσι)??

Τσιπουρακι πως παει η τακτοποίηση??Το κουτισταν ειναι η νεα ονομασια του σπιτικου???Μου ηρθε μια εικονα με διασκορπισμενα κουτια κ.α

Συντομα θα τακτοποιηθειτε και μετα θα το αποκαλείς ...κουκλισταν!!!Συμφωνοι?????Καλη ευκολία!!!

Ελένη πως ειναι η καθημερινότητα με 3 παιδια και καμια βοηθεια???Εκανες και δουλειες με σλινγκ διαβαζω...Μπραβο θηριο!!!

Βικυ πήρε το ματι μου και μια φωτο του μπεμπη σε τρισδιαστατο υπερηχο..κουκλακι ειναι!!Με το καλό να περασει ο καιρος να τον αγκαλιασεις τον φιρφιρικο σου!!!

Οι υπολοιπες πως ειστε??Μπαινω σπάνια τελευταια, γιατι ακομη δεν εχω παραλάβει τον φορητό υπολογιστη και μου ειναι δυσκολο να αφηνω κατω τον μικρο και να ανεβαινω επάνω να σας διαβαζω και να γραφω...

Αν ερθει και εκεινος μαζι μου τοτε ειναι που δεν θα γραψω ποτε!!!!

Επίσης στην καρεκλα επιδεινωνεται ο πόνος στη μεση και στην πλάτη που εχω τον τελευταιο καιρό...

Να σας πω και τα δικα μου.

Πριν λίγο ήρθα απο τον γιατρό..Λίγο αγχωθηκα γιατι ενω την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπε οτι πάμε πολύ καλά και ηταν χαμηλα το μωρό, σημερα μου είπε οτι ηταν ψηλα και του λέω τι αλλαξε απο την προηγουμενη εβδομαδα???Ισως μου λέει ειχες εντονη συσπαση και το μωρο ηταν σε καλή θεση...:confused:

Αν δεν αποφασισει να ερθει το ελεφαντακι μου σε 2 μερες, την Πέμπτη θα πάω με πρόκληση...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Clelia βοήθεια σας που πήρατε την ευχή κοπέλα μου

IRINI83 θα σας πω για την γέννα μόλις γεννήσει η πετρούλα μας όταν είναι στο μαιευτήριο θα σας πω για την δεύτερη εμπειρία τοκετού οκ ?

Φιλία σε όλες πάω να ξεκουραστώ σιγά σιγά σήμερα όλοι μέρα θήλαζα μια τον έναν μια τον άλλων μια και τους δυο μαζί θα με λιώσουν κορμάρα θα γίνω χιιχ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Μετά πήγαμε σε μία καφετέρια, έφαγα 3 μπάλες παγωτό :tongue: και θήλασα δημοσίως :). Δεν το έπαιξα πολύ ηρωίδα, όλη την ώρα με σκέπαζε η ουρά του σλινγκ, αλλά ήταν πολύ καλά που το μωρό μου έτρωγε και εγώ δεν είχα άγχος πού είναι το μπουκάλι, αν θέλει παραπάνω μλ τι να κάνω κλπ. Πολύ μου άρεσε, τώρα θα βγαίνουμε πιο συχνά χωρίς να αγχώνομαι αφού πήρα την κρυάδα...

Ρε Clelia....είμαι τόσο περήφανη για σένα φιλενάδα μου:tongue:....Ήμουν σίγουρη ότι θα πήγαινες πολύ καλά με τον θηλασμό αλλά με εντυπωσιάζεις κάθε μέρα!!! Μην μασάς, να θηλάζεις έξω...το έκανα συχνά και δεν στερήθηκα καθόλου τις βολτούλες μου....

Για πες...γκουρού μου, σε ποια βδομάδα τελειώνει ο 7ος; Βαριέμαι να ψάχνω....

Σήμερα πήγαμε σε έναν παιδότοπο και κλείσαμε το πάρτυ γενεθλίων της Ηλέκτρας!!! Το Σάββατο στις 23 Οκτώβρη γίνεται 8 χρονών!!! Ποιος; το σκατουλίνι μου που ακόμη θυμάμαι πώς ήταν όταν μου την πρωτοφέρανε στο πυρεξάκι!!!!Μισή μερίδα!:-P Αλλά κορίτσια πάλι είχα εκείνο το έντονο σφίξιμο...και δυσκολεύτηκα στιγμιαία στο περπάτημα...Σαν πάπια πήγαινα....

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!!!!

Βικυ πήρε το ματι μου και μια φωτο του μπεμπη σε τρισδιαστατο υπερηχο..κουκλακι ειναι!!Με το καλό να περασει ο καιρος να τον αγκαλιασεις τον φιρφιρικο σου!!!

Να σας πω και τα δικα μου.

Πριν λίγο ήρθα απο τον γιατρό..Λίγο αγχωθηκα γιατι ενω την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπε οτι πάμε πολύ καλά και ηταν χαμηλα το μωρό, σημερα μου είπε οτι ηταν ψηλα και του λέω τι αλλαξε απο την προηγουμενη εβδομαδα???Ισως μου λέει ειχες εντονη συσπαση και το μωρο ηταν σε καλή θεση...:confused:

Αν δεν αποφασισει να ερθει το ελεφαντακι μου σε 2 μερες, την Πέμπτη θα πάω με πρόκληση...

Πετρούλα μου, σ' ευχαριστώ κοπέλα μου!

Άντε και το αργότερο σε 2 μέρες θα είσαι και πάλι μανούλα!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!

stone αντε με το καλο!!μεχρι την πεμπτη θα εχουμε και "πετραδακι"!!!

εγω ειμαι λιγο αγχωμενη γιατι η μουριτσα μας εγινε μεσα στο σπιθουρακι..κοκκινιλες παντου..και στο λαιμο και στο σβερκακι..ατοπικη δερματιτιδα λεει..διαβασα και σε σχετικο φορουμ αλλα δεν εβγαλα και πολυ ακρη..δεν μπορω να σκεφτω τι την πειραζει και προσεχω πολυ με ολα..ειδικα καλλυντικα, βαμβακερα, καθαριοτητα καθε μερα..

πηρα τελικα την α-DERMA αλοιφουλα για προσωπο κ σωμα και θα σταματησω τη weleda να δουμε μηπως ηρεμησει.

εχετε καμια σχετικη εμπειρια επι του θεματος?

ξυπνηστε...φτιαχνω καφεδακιαααα...:tongue::tongue::tongue::tongue:


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...