Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Φιλία κούκλες καλησπέρα

:P:p:p:p

Φωτεινή να μην καπνίσετε στο τουτού σας εφόσον θα μπαίνει και το μωρό μέσα, θα κάνετε στάση για τσιγάρο μια χαρά :)

(μην με βάλεις να σου στείλω αρθρα και να τρομάξεις.... )

σημαντικό εφόσον καπνίζεται πριν πιάσετε το παιδί πρέπει να πλένεται τα χέρια σας γιατί συγκεντρώνεται νικοτίνη στα δάχτυλα

α

\

Και στα μαλλιά και στα ρούχα καλό θα ήταν να αλλάζουν μπλουζάκι και να βουρτσίζουν τα δόντια όποιοι έχουν σκοπό να πάρουν το μωρό αγκαλιά κρίμα τα καημένα να αναπνέουν τον καπνό

Και να πω επειδή ο μεγάλος μου έχει αλλεργίες και δεν φοράμε ούτε άρωμα

από έρευνες που έκανα και τα αρώματα είναι επιβλαβή για τα βρέφη


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα και απο εμενα!! τρεχω σαν το βεγγο για αυτο δεν μπαινω καθολου!

αγγελικουλα μου να σας ζησει το μπεμπε!!! παντα γερο και ευτυχισμένο!!

μαρακι καλωσηρθες!!!αντε καλε γραψε λεπτομερειες!!!

κανενα νεο απο την ελενα;

τα δικα μας νεακια ειναι και καλα και ασχημα!!

ο μπεμπακος ειναι μια χαρα τσουπωτος τσουπωτος!!! με το θηλασμο τα παμε σουπερ. μαλιστα εδραιωθηκε πολυ νωρις αυτη τη φορα απο τις 10 μερες!

και απο υπνο στρωσαμε τωρα, κοιμαται 3-4 ωριτσες τρωει και ξανακοιμαται. μαλιστα προχθες το βραδυ εκλεισε 6ωρο!!! ελιωσα στον υπνο!! πονακια δεν εχουμε για την ωρα και ελπιζω να μην αποκτησουμε!

ΟΜΩΣ!!!

1.Εμφανισε ομφαλοκηλη!! :(:(:(:( δεν ειναι τιποτα σοβαρο αλλα ο ομφαλος του ειναι πολυ μπλιαξ!!

2.Μου ηρθε σημερα χαρτι απο το παιδων οτι εχει ελλειψη του ενζυμου G6PD:(:(:( δηλαδη εχει αλλεργια σε ναφθαλινη, κουκια ασπιρινη και καποια αλλα φαρμακα... :(:( ΑΜΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

Τα αλλα νεα ειναι οτι σπιτι δεν βρηκαμε ακομα και ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Και τελος να πω οτι ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ με την πετρουλα.. μαλιστα δινω και συγχαρητηρια στην κοπελα και σε ολες τις κοπέλες που περνανε ζορια με το θηλασμο και δεν το βαζουν κατω! μπραβο πολλα και στο ειρηνακι που αντεχει ακομα και με την αγγελικουλα αρρωστη.. Μεγαλο ζορι με τα 2 παιδια ακομα και χωρις αρρωστειες και θηλασμο..

(για την πιπιλα δεν συμφωνω ομως! αν ηρεμει το παιδι στους κολικους εννοειται οτι τη δινεις!! εμενα μου την εχει δωσει με το μπομπο που δεν τη θελει! ειδικα μερικα βραδια που μουρμουραει και μου ξυπναει τη μεγαλη και γινεται το ελα να δεις εδω μεσα!!)

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα κοριτσάκι τι κάνεις??

Περαστικά στον μικρό για την ομφαλοκήλη! Από τι το έπαθε?

Να σου πω, από την στιγμή που ξέρετε ότι είναι αλλεργικός σε κάποια πράγματα, δεν μπορείτε να το λύσετε? Πχ να τον φέρνετε σε επαφή με τα αλλεργιογόνα σιγά-σιγά μέχρι να τα συνηθίσει? Σε συνεργασία με αλλεργιολόγο βέβαια, όχι μόνοι σας!

Το στεφάνι πήγε σε μεσιτικό γραφείο? Έχεις λυσσάξει για Σαλόνικα σκατούλα, εεεεεε?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ καλη μασ εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα σχολιαω οτι θυμαμαι απο χτεσ που σασ διαβασα..

μαμουνακι μου ,το ξερω ακουγομαι πολυ πιεσμενη....και μαλιστα οταν διαβαζω τα μηνυματα μου νευριαζω με τον εαυτο μου!!!οντωσ ειμαι αγχωμενη κ πιεσμενη οσο ποτε...

αλλα σκεψου ..εχω δυο μωρα ,και τα δυο αρρωστα ..ολο το βραδυ μολισ καταφερω να κοιμηθει η μια ξυπναει η αλλη(παρολο που δεν ξυπνουσε εωσ τωρα..),με το στηθοσ δεν πανε τα πραγματα οπωσ θα θελα...συν οτι πρεπει να τρεχω και για ολεσ τισ δουλειεσ του σπιτιου αφου δεν υπαρχει βοηθεια...

ακομα κ τωρα που τα γραψα,νευριαζω...δεν θελω να σασ πριζω..θα προσπαθησω να τα καταφερω ,ωστε να μην ζαλιζω κ εσασ αλλο!!!!!!!!!!!!!;)

!

κοριτσακι μου δεν μας τα πρηζεις...μην το ξαναπεις...εγω για σενα το λεω, μηπως αυτο το αγχος και η κουραση που νιωθεις επιδρα αρνητικα στο γαλατακι σου...υπομονη και θετικη ενεργεια!!φιλακια και περαστικα στα παιδακια σου!

τσιπουριτσα μαρεσει που παρολο το Κουτισταν, περνατε ωραια..ρομαντικο δειπνο, φιλαρακια ταινιουλες...που να φτιαχτει το τσιπουροσπιτο...μπραβο!!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεσποινακι δεν ξερω τι ειναι η ομφαλοκοιλη, ελπιζω να ειναι κατι απλο κ περαστικο!!περαστικουλιααααα!!!

ειρηνακι κ γω ακομα εχω αιμα..εκει που σταματαει μετα ξανα γεμιζει σερβιετα..απο βδομαδα θα παρω γιατρουλη..αλλα ειπε κ κλελια οτι καποιες κοπελες ειχαν κ 40 μερες.


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεσποινακι δεν ξερω τι ειναι η ομφαλοκοιλη, ελπιζω να ειναι κατι απλο κ περαστικο!!περαστικουλιααααα!!!

ειρηνακι κ γω ακομα εχω αιμα..εκει που σταματαει μετα ξανα γεμιζει σερβιετα..απο βδομαδα θα παρω γιατρουλη..αλλα ειπε κ κλελια οτι καποιες κοπελες ειχαν κ 40 μερες.

Ω ΝΑΙ!!! Εγω ειχα 40 μερες στη μελινα..τωρα λιγα πραγματα..

για την ομφαλοκοιλη και τις αλλεργιες θα σας πω αυριο τι ειναι ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΙΣΩ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ!!! (Ακομα ξυπνια ειναι η μικρη γμτ και θελω να δω το νησι...ΦΤΟΥ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπουλες! Γεννησε η ellain. Τελικα παρολη την ταλαιπωρια δεν γλιτωσε την καισαρικη... Εχει λιγο πυρετουλι και απο αυριο θα αρχισει να θηλαζει!

Να μας ζησει το καινουριο μωρο του October Power!! Να εχει παντα υγεια και χαρα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ellain να σου ζησει το μπεμπεδακι σου:P:p:p:p

Δεν ειπα οτι ειμαι κατα του θηλασμου.... μακαρι να θηλαζα κι εγω:(

Οσο για την πιπιλα η μικρη μου την κραταει το πολυ δεκα λεπτα κ μετα περναει το δακτυλακι της στο κρικο και την πεταει....

να σας πω και τ αλλα νεα μου???

1.Μου ηρθε η περιοδος :(:(:(δενμου ειχε λειψει καθολου καλα ελειπε τοσους μηνες :mad::x:x:x γιατι με ξαναθυμηθηκε η ρουφιανααααα!!!!!!!!!!!!

2. η μικρη πινει στην καθισια της ανα 4ωρο 150 ml γαλα.... και ορισμενες φορες ρουφαμε και μετα απο κανα 30λεπτο αλλα 60ml ετσι για να εχουμε να πινουμε γαλα... η γιατρος μας που την πηραμε τηλεφωνο μας ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο και να της δινω κανονικα το γαλα αφου το ζηταει...μεσα στην εβδομαδα θα ερθει να μας δει κιολας και θα μας τα πει κι απο κοντα.γιναμε και 3600γρ φτου μας φτου μας...

αυτα απο μενα για την ωρα... αυριο παει και ο μπαμπας μας για δουλεια και ελπιζουμε να εχουμε περισσοτερη ωρα να τα λεμε το πρωι...

Καλο βραδυ μανουλεςςςςςςς


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπουλες! Γεννησε η ellain. Τελικα παρολη την ταλαιπωρια δεν γλιτωσε την καισαρικη... Εχει λιγο πυρετουλι και απο αυριο θα αρχισει να θηλαζει!

Να μας ζησει το καινουριο μωρο του October Power!! Να εχει παντα υγεια και χαρα!!

Να σου ζήσει Ελενούσκαγια....ο πάπιος σου!!!:P

%CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%99%20%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%A0.%20%CE%9C%CE%95%20%CE%98%CE%9F%CE%A1%CE%A5%CE%92.-42153LG.jpg


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες καλημερα εγκυουλες.....λιγες μεινανε γιουπιιιι

κοριτσια φερτε σκετους καφεδες ν ανοιξει το ματακι μου...σημερα η κορουλα μου ειχε ορεξουλες....μηπως ηθελε να παει μπουζουκια και δνε μου το ελεγε καλα???χμμμμ

απο τις 2:30 ξυπνιες ειμαστε... :(:(:( εχουμε κατεβασει 350 γρ γαλλα και 50γρ τσαγακι και δεν λεγαμε να κοιμηθουμε με τιποτα ......

ουτε καφε να της ειχα δωσει :(:(:(:( και πηγε και ο συζυξ για δουλεια κι εγω κουτουλω ορθια ....

απορια: η μανουλα μου γιατι δεν εχει παρει ακομα τηλ.χμμμμμμμμ για να παρει να την φερω απο δωθε να κοιμηθω μια σταλα το μεσημερακι .....{που δεν το βλεπω αλλα λεμε τωρα}


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!! λίγες γκαστροκόρες εμειναν ακόμα! με το καλό!

Γεννήθηκε το παπί μας;;;!!!!!!

Γερό , δυνατό, τυχερό και χαμογελαστό να είναι!!!!!!!!!!!

31OiLJ8FHhL.jpg

έτσι θα το έχει η παπιομάνα του!!!! Ελενάκι μου εύχομαι με το καλό να πάτε στο σπίτι σας! :)

Καλησπερα και απο εμενα!! τρεχω σαν το βεγγο για αυτο δεν μπαινω καθολου!

αγγελικουλα μου να σας ζησει το μπεμπε!!! παντα γερο και ευτυχισμένο!!

μαρακι καλωσηρθες!!!αντε καλε γραψε λεπτομερειες!!!

κανενα νεο απο την ελενα;

τα δικα μας νεακια ειναι και καλα και ασχημα!!

ο μπεμπακος ειναι μια χαρα τσουπωτος τσουπωτος!!! με το θηλασμο τα παμε σουπερ. μαλιστα εδραιωθηκε πολυ νωρις αυτη τη φορα απο τις 10 μερες!

και απο υπνο στρωσαμε τωρα, κοιμαται 3-4 ωριτσες τρωει και ξανακοιμαται. μαλιστα προχθες το βραδυ εκλεισε 6ωρο!!! ελιωσα στον υπνο!! πονακια δεν εχουμε για την ωρα και ελπιζω να μην αποκτησουμε!

ΟΜΩΣ!!!

1.Εμφανισε ομφαλοκηλη!! :(:(:(:( δεν ειναι τιποτα σοβαρο αλλα ο ομφαλος του ειναι πολυ μπλιαξ!!

2.Μου ηρθε σημερα χαρτι απο το παιδων οτι εχει ελλειψη του ενζυμου G6PD:(:(:( δηλαδη εχει αλλεργια σε ναφθαλινη, κουκια ασπιρινη και καποια αλλα φαρμακα... :(:( ΑΜΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

Τα αλλα νεα ειναι οτι σπιτι δεν βρηκαμε ακομα και ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Καλώς το δεσποινιό μας!!!! μου έλειψες βρε σκ@τούλα!

Περαστικά για την ομφαλοκήλη, υποθέτω ότι είναι συνηθισμένο;

Οσο για την αλεργία, και τα 2 παίδων έχουν εξαιρετικά αλλεργιολογικά τμήματα (καρα-καρα-καρά τσεκαρισμένο γιατί είχαμε θέμα με την αδελφή μου από μωρό, αλλεργικό εξεμα και άσθμα... ) θα κάνεις ότι σου λένε και κάποια στιγμή το λογικό είναι να κάνετε μία απευαισθητοποίηση στα συγκεκριμένα

κλέλια αυτό που λες να έρχεται το μωρό σιγά σιγά σε επαφή δεν είναι πολύ επίφοβο για αλεργικό σοκ (μακρυά από εμάς)

Ο μπέμπαρος πάει ρολόι δεσποινάκιον!!!!! μπράβο!!!! όσο για το σπίτι θα σου πω αυτό που μου λέγατε και τρελαινόμουν: κάθε εμπόδιο για καλό, θα βρεθεί σούπερ! και είχατε 100000 δίκια!

Είμαι ερωτευμένη με το σπίτι μου! άντε να ξεπεταχτούνε λίγο τα μωρά και ετοιμάζω OCTOBER POWER PARTY!!!!!!!!! θα το οργανώσουμε σωστά (προς την άνοιξη) για να έρθουν και όλα τα ξενιτεμένα μας!!!!!!!

τσιπουριτσα μαρεσει που παρολο το Κουτισταν, περνατε ωραια..ρομαντικο δειπνο, φιλαρακια ταινιουλες...που να φτιαχτει το τσιπουροσπιτο...μπραβο!!!

έχω καλή διάθεση για αυτό :) όταν έχω καλή διάθεση όλα τα κάνω και συμφέρω χιχιχιχιχιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...