Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχ βρε κουμπαρούλα μου τί περάσατε! τώρα όμως όλα τέλεια με την ευλογία του Θεού! μπράβο σας!!!!! φτου φτου και σκόρδα!!!!!

φωτεινή μου στη μασχάλη εβαλες το θερμόμετρο; νομίζω ότι στα μωρά η μέτρηση γίνεται στον πωπό τους, σωστά;

αχ καλε μου λεει η μητερα μου οτι επρεπε να της το βαλω στον πωπο και της λεω ελα να το κανεις εσυ εγω τετοια δεν κανω.Μια φορα πουειχα δει να το κανει ο κτηνιατρος στο σκυλακι μου και λιποθυμησα που να το κανω και στο παιδι μου εγω δεν τρελαθηκα.Στην μασχαλιτσα το εκανα οπως μου ειπε και η γιατρος μας.Ολο τ απογευμα παρακολουθουμε τον πυρετο με ηλεκτρονικο αυτο που οταν περασει το λεπτο κανει μπιπππππ... δεν εχουμε πυρετουλη δοξα το θεο μονο η μυτουλα μας πιεζει λιγο και στις 22:00 εχουμε ραντεβου με την γιατρο μας να φυγουν τα μεγαλα παιδακια και θα παμε εμεις...

Βάσω λεχωνίτσα, το παλεύεις να συνηθίσεις, εεεε? Δεν θα σου πάρει καιρό, θα το δεις...

Τσιπουρόψαρο ο παιδίατρός μου είπε υδραργύρου στην μασχάλη να το κρατάμε για 1 λεπτό. Ευτυχώς διότι ποπό, δεν θα το άντεχα...

σαν του υδραργυρου το θερμομετρο δεν ειναι κανενα αυτο ξερω να πω .. λιγο να τα παιξει η μπαταρια μπορει να βγαλει και 42 :D:D:D

Νενακι εγω παραγγειλα το μει τει το δοκιμασα απο την κουνιαδα μου και μου ειναι πιο βολικο κι απο το μαρσιππο γιατι στο μαρσιππο βγαινουν τα ποδαρακια οξω ενς σ αυτο ειναι μεσα σαν να ειναι στην κοιλιτσα μας.ασε που το νιωθω πιο σιγουρο ενω με τ αλλο αν ξεκουμπωσει το κλιψ του οπως μου ειχε γινει στον ανιψιο μου θα ψαχνω το μπεμπε μου,παλι καλα στον ανιψιο μου απο τον φοβο μου τον κραταγα και με τα χερια μου.

Πετρουλα ολα θα πανε καλα... δεν βλεπεις ολες οσες γεννησαμε φοβομασταν πριν παμε και μολις τα ξεπεταξαμε δεν υπηρχε ποια ο φοβος ουτε καν στην σκεψη μας ;););)

Οχι αγχος....:D


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια καλησπέρα.

Πετρούλα με το καλό κοριτσι μου να κρατήσεις κι εσυ το μπεμπη σου αγκαλίτσα, σου ευχομαι να εχεις εναν πολύ ευκολο τοκετο.

Am 13 με το καλό και σε σενα ευχομαι να γεννηθεί το μωράκι σου. Νομίζω οτι είστε οι τελευταίε μαζι με την Πετρούλα.

Ploegisi πολυ συγκινητικά τα λόγια σου οπως σου εγραψα και στο αλλο ποστ αλλα ξεχασέ τα τωρα που εχεις στην μπεμπουλα σου αγκαλίτσα και τα πάτε και τόσο καλά, η ευτυχία σας ολοκληρώθηκε και τα καλύτερα ερχονται απο εδω και περα.

Φωτεινή περαστικά στην μπεμπόυλα σου, πιθανον δεν εχει τίποτα ή καποια ιωσούλα μιας και είναι και η μύτη της βουλωμένη, πάντως να ξερει οτι αν την θερμομετρησεις απο τον πωπό θα αφαιρέσεις τεσσερις μοναδες απο το θεμόμετρο δηλ. αν λεει 37,4 τοτε η θερμ. είναι 37.

Κλελια συμφωνω μαζί σου σε μωρα τόσο μικρά πρέπει να συμβουλευόμαστε αμέσως παίδιατρο και αν δεν τον βρίσκουμε πηγαίνουμε στο νοσοκομείο και ας είναι μια απλή ρινίτιδα. Ο λαος που λεει φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μίσα κατι ξέρει.

Μαμουνακι δεν είναι τίποτα η ατοπική δερματιτιδα, πιθανον να την πειραξε και κάτι που εφαγες, ελπιζω με την κρεμουλα να της περάσει.

Για τα κιλά που λεγατε, εγω στην εγκυμοσύνη ειχα παρει 8 κιλα και εχω χάσει τα 7, και αυτο που μου αρεσει με το θηλασμο είναι οτι τρώς οσο θες και αδυνατίζεις, πολυ cool αυτο.

Στα κοριτσάκια που σαράντισαν αυτες τις μέρες ευχομαι η ευλογια της ευχής να τα συντροφευει σε ολη τους τη ζωη.

Φιλια πολλα σε όλα τα κορίτσια.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ποτε εδραιωνεται ρε κοριτσια η γαλουχια κ τι σημαινει ακριβως?

Νενα και εγω αυτη την απορια εχω: τι σημαινει εδραιωνεται ο θηλασμος. Ξερω ομως οτι αυτο γινεται στις 40 ημερες...

Εδραίωση θηλασμού γίνεται πράγματι στις 40 περίπου μέρες...σημαίνει ότι το μωρό μπαίνει πια σε καποιο υποτυπώδες πρόγραμμα,μαμά και μωρό συνεργάζονται ομαλά και γενικότερα υπάρχει μια σταθερότητα στον χρόνο και στην διάρκεια του θηλασμού...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!

πετρουλα να σου ζησει κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πλοηγησουλα μου πολυ συγκινηθηκα....οπωσ σου ξαναειπα απο εδω και περα τα ξεχναμε και ερχονται μονο καλεσ μερεσ!!!

λοιπον κοριτσια.....καθε μερα λεω <αυριο σιγουρα θα ειναι καλυτερη μερα>για να παρω τα πανω μου (τα πηρα ,δεν λεω...αλλα....)και καθε μερα κ πιο χαλια...

χτεσ ηλθε το ντοκτορι και...

και οι δυο τουσ εχουν μπουκωμα οπωσ ηδη γνωριζα..συνεχιζω ορουσ κτλ...

η αγγελικη γαστρεντεριτιδα...ναι ναι καλα ακουσατε!!κ φοβαται μην εχει κολλησει κ το μωρο...(μου εκανε πιο αραια κακακια κ λιγο πρασινωπα,..)

επισησ την αγγελικη την φλερταρει η ωτιτιδα και επισησ εχει και πυρετο προφανωσ λογω του εμβολιου που βαλαμε πριν 10 ημερεσ συν τα δοντια τησ που τα ουλα ειναι κατακοκκινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτα........................................

απο χτεσ το πρωι η αγγελικη θελει μονο να την σηκωνουμε για να ακουμπαει το κεφαλακι τησ στον ομω μασ...ανακουφιζεται φαινεται...

αλλα συγχρονωσ θελει κ η μικρουλα σηκωμα λογω κολικων.....

πια να πρωτοσηκωσω εδω ολομοναχη???????????

η μικρουλα μου πηρε ευτυχωσ 1100 ,δηλαδη απο το βαροσ εξοδου 2600 πηγαμε 3700!!!και απο 51 ποντουσ 55!!!!!μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δοξα τω θεω!!

ευτυχωσ ακομα παραμενω ηρεμη,θα περασει που θα παει!!

κ ολο το βραδυ εννοειται οτι ειχαμε αγρυπνοια με την αγγελικη...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενακι μου (με τα 3 μωρακια..) φανταζομαι κ εσυ τι θα τραβηξεσ με τα 2 μωρακια...καθε τοσο σε σκευτομαι..

απλα οπωσ μου ειπεσ ειναικ πωσ θα σου ελθουν...εδω μολισ πηγαμε να συνεφερουμε κ να προσαρμοστουμε μασ χτυπαει η μια ιωση πισω απο την αλλη!!!!

και απο βοηθεια μην φανταστεισ κι εμενα 22.00 το βραδυ σχολαει ο αντρασ μου,αλλα ενταξει δεν λεω τουλαχιστον ειμαι στον τοπο μου κ οχι εξωτερικο σαν εσενα...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πετρούλα να σου ζήσει το αγοράκι σου! Καλέ τι μπέμπη έβγαλες, ολόκληρο άντρα! Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας και να μας πεις όλες τις λεπτομέρειες.

Ειρήνη ελπίζω σύντομα να είναι καλύτερα η Αγγελική. Περαστικά! Σου έτυχαν δυστυχώς πολλές δυσκολίες και αναποδιές. Σϊγουρα είναι δύσκολα. Να αντιμετωπίζεις μια μια τις μέρες, ευτυχώς κάθε μέρα δεν είναι η ίδια. Θα υπάρξουν και άσχημες μέρες αλλά και καλύτερες. Πολλά φιλιά!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπούλες!!

Πετρούλα να σου ζήσει αγάπη μου!! Να είναι πάντα χαρούμενος και γερός και να έχει δίπλα του ανθρώπους που τον αγαπάνε!!

Ειρήνη όντως το ένα μετά το άλλο σου έρχονται βρε κοριτσάκι, τι να κάνεις!! Πιστεύω πως αυτά θα είναι τα περισσότερα που θα πάθουν τα κορίτσια σου. Μετά από τόσο χαμό, μετά από 4 χρόνια θα αρρωστήσουν και αυτό μην φανταστείς, απλό συναχάκι. Φουουουουουου θετική ενέργεια σου στέλνω...

Κοριτσάκια πάω στην μαμά για φαγητό, το απόγευμα έχω γιατρούλη, οπότε θα ξαναμπώ το βράδυ...

Ήσυχα μέχρι τότε σκατούλες μου!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη κάνε κουράγιο...Δεν ξέρω γιατί, αλλά σα να γίνονται όλα τα δύσκολα μαζί για να μπορείς μετά να πετάς....Βάστα κοπέλα μου...

Ελένη(τρίτεκνη)....

Για πες....

Πώς είναι με τρία;:)

Θα το πάθω ή όχι το εγκεφαλικό;:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσει και ο παιδαρος της Πετρούλας!!!! άντρας ολόκληρος βγήκε!!!!

φτου φτου!!!!!

ειρήνη μου Σκόρδα σκόρδα και πάλι σκόρδα!!!!

φιλιά φιλιά και πάλι φιλιά και πολύ πολύ κουράγια κοπέλα μου!

είσαι Power και το αποδεικνύεις!!!!!!! όταν θα στρώσουν όλα θα είναι σαν να είσαι σε διακοπές κιΟΥρία! χιχιχιχιιχ

<3

Ελενη μπράβο για την βολτίτσα σας!!!!! :)

Μαράκι κουράγιο

Γιώτα στρώσατε εσεις ε;

Βασιόλα εσεις σιγά σιγά θα μπείτε σε ρυθμό

vasdelaki μου τίποτα δεν θα πάθεις το'χει εσύ δεν το συζητώ! στο 4ο δε θα είσαι τόσο cool.... <3

Κορίτσια δεν ξέρω για το θερμόμετρο, έτσι είχα ακούσει για αυτό και ρώτησα...:oops:

Σε όλες πολλά φιλιά και παγωτά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα στα ομορφα κοριτσακια

Πετρουλα να σου ζησει ο παιδαρος :D:D:D { κι αλλος γαμπρουλης}

ρε κοριτσια εχετε κουνουπια εκει που ειστε??? μ εχουν τσακισει ακομα να ψοφισουν :mad::-x:-x

Λοιπον πηγαμε χτες στις 10 το βραδυ στην γιατρο μας ... καναμε και την μηνιαια μας εξετασουλα

Εχουμε μονο μυξουλες τις οποιες θα τις αντιμετωπισουμε με ορο και ρουφηγμα :D:D{αυτο θα το κανει ο μπαμπας η μαμα φοβαται }

Θα παρακολουθουμε τον πυρετουλη μας αν και δεν εχουμε κανει αλλο και ν ανησυχουμε απο το 37,5 και πανω μου ειπε η γιατρος μας...

φτασαμε τα 4 κιλακια ειμαστε 53 ποντους ... ακροαστικα δεν εχουμε.. ειμαστε ζωηρουλες ... και τα ματακια μας πανε προς γαλανα [η μαμα θα βαλει φακους επαφης να φαινεται οτι τα πηρε απο εκεινην χαχαχχα]

Τον επομενο μηνα θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιακηηη

Και σημερα πηγαμε το πρωι με την μαμα και την θεια και πηραμε την ευχουλα... ο Παπας βολτες μ εκανε στην εκκλησια χιχιχι μ αρεσε δεν εκλαιγα και του γελαγα συνεχεια...

Καλα κοριτσια ο Παπας ηθελε να την κρατησει εκει .. μου λεει ειναι πολυ ησυχη σπανιο για μωρακι να την κρατησω εδω και να ερθεις να την παρεις μετα???

Τον Παπα τον ηξερα ηξερε την γιαγια μου....

Αχχχ ολα καλα κι ολα ωραια ....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Oυφ ηρθα!!

Φωτεινη μπραβο κοριτσι μου!! Μεγαλωσε η μωρακλα σας!! Τι λεμε για την ευχη δεν θυμαμαι, οποτε θα σου ξαναπω: ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ η κουκλινα μας!!

Παιδια εγω δεν ηξερα οτι επρεπε να χρησιμοποιω την φουσκα, και οταν την ακουγα να ρουθουνιζει της εβαζα μονο ορο :oops:. Πρεπει να την χρησιμοποιω την φουσκα, εεεεεεεε?

Λοιπον ο γιατρος με βρηκε perfect, εκανα και τεστ παπ, μου ειπε οτι θα αργησω να αδιαθετησω - δεν μπορει να υπολογισει ποτε - αλλα θα αργησω... Του εφερα και καινουρια πελατισα, την αδελφη μου! Με βρηκε απιστευτα αδυνατη :confused: και μου ειπε να μην κανω διαιτα... Τι να του πω, οτι εχω σιχαθει να τρωω σοκολατες και γαριδακια :rolleyes:?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα κοριτσακια!!

stone γεννησες βρε?? αντε να μας ζησει το νεο αντρακι october...γερο και καλοτυχο και παντα ευτυχισμενο!!!!

εμεις σβησαμε κερακια γιατι κ ο αντρουλης ΟCTOBER POWER ειναι...και βγαζουμε φωτογραφιες σα χαζα με τη μπεμπα!!

σημερα η μουριτσα μας με τη δερματιτιδα ηρεμησε..το πρωι ηταν χαλια..ολο το προσωπακι κατακοκκινο γεματο δροτσιλες..κ στο λαιμο κ στο σβερκο. .

τωρα εκοψα σοκολατες, γαλα κλπ που μπορει να την πειραζουν..αλλαξα καλλυντικα, απορρυπαντικο και περιμενω..αν συνεχιστει λεω να την παω στο ΜΗΤΕΡΑ. Η παιδιατρος μου πε αν συνεχισει να παρει αλοιφη με κορτιζονη..αλλα δεν το συζητω! μονο αν δεν εχω αλλη λυση θα της δωσω κορτιζονη.

ειρηνακι υπομονη!!!περαστικουλια.

φωτεινη καλες βολτες σας ευχομαι και περαστικουλια!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

despina.jpg

Πα, πα, πα.... που η παλαιότερη κίνηση αυτού του καφέ....:tongue:

Όλες γεννήσατε και με αφήσατε μόνη μου....:D

Αλλά τα μωρουδέλια σας σας χρειάζονται!!!

Τσιπούρα, γουερ αρ γιου, ρε;:P:p:p

Εσύ μου έμεινες.... ;)

Για δείτε και αυτό:

http://www.cosycorner.gr/catalogue/cosy/cosycorner.pdf


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...