Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

angelique να σου ζησει το κοριτσακι σου.να την χαιρεσαι,να εχει υγεια.παντα χαρες να σου δινει κια την χαρα που εχετε τωρα.:tongue:

καλώς την panan!!!! να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!!!!!!

[quote name=Clelia;628893

Μετά πήγαμε σε μία καφετέρια' date=' έφαγα 3 μπάλες παγωτό :tongue: και θήλασα δημοσίως :). Δεν το έπαιξα πολύ ηρωίδα, όλη την ώρα με σκέπαζε η ουρά του σλινγκ, αλλά ήταν πολύ καλά που το μωρό μου έτρωγε και εγώ δεν είχα άγχος πού είναι το μπουκάλι, αν θέλει παραπάνω μλ τι να κάνω κλπ. Πολύ μου άρεσε, τώρα θα βγαίνουμε πιο συχνά χωρίς να αγχώνομαι αφού πήρα την κρυάδα...[/quote]

είσαι αστεράτη - δεν είχα καμία αμφιβολία !!!!!! να βγαίνεις με την κοράκλα σου και να περνάτε όμορφα! σιγά μην κλειστείτε!

η αδελφή μου αλωνίζει όλη μέρα όπως λεει με τον καβαλιέρο της :) γλύκας μου!

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!!!!

Τσιπουρακι πως παει η τακτοποίηση??Το κουτισταν ειναι η νεα ονομασια του σπιτικου???Μου ηρθε μια εικονα με διασκορπισμενα κουτια κ.α

Συντομα θα τακτοποιηθειτε και μετα θα το αποκαλείς ...κουκλισταν!!!Συμφωνοι?????Καλη ευκολία!!!

Να σας πω και τα δικα μου.

Πριν λίγο ήρθα απο τον γιατρό..Λίγο αγχωθηκα γιατι ενω την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπε οτι πάμε πολύ καλά και ηταν χαμηλα το μωρό, σημερα μου είπε οτι ηταν ψηλα και του λέω τι αλλαξε απο την προηγουμενη εβδομαδα???Ισως μου λέει ειχες εντονη συσπαση και το μωρο ηταν σε καλή θεση...:confused:

Αν δεν αποφασισει να ερθει το ελεφαντακι μου σε 2 μερες, την Πέμπτη θα πάω με πρόκληση...

Πετρούλα <3

τέλειο το Κουκλιστάν!!!! αργεί λίγο αλλά θα γίνει! τρελή έμπνευση είχες! μερσί!

Αντε με το καλό να έρθει το ταλιμπανάκι σου!!!!!!!

Περνάει καλά φαίνεται και δεν θέλει να ξεβολευτει! <3

Με ένα πόνο εύχομαι και τσουπ στην αγγαλιά!

Φιλία σε όλες πάω να ξεκουραστώ σιγά σιγά σήμερα όλοι μέρα θήλαζα μια τον έναν μια τον άλλων μια και τους δυο μαζί θα με λιώσουν κορμάρα θα γίνω χιιχ

ππου μου θέλεις και δίαιτες χαζοβιόλα! μια κορμάρα είσαι που θηλάζεις 2 παιδιά! ΕΛΕΟΣ!!!!!!! <3

καλημερααααα!

stone αντε με το καλο!!μεχρι την πεμπτη θα εχουμε και "πετραδακι"!!!

εγω ειμαι λιγο αγχωμενη γιατι η μουριτσα μας εγινε μεσα στο σπιθουρακι..κοκκινιλες παντου..και στο λαιμο και στο σβερκακι..ατοπικη δερματιτιδα λεει..διαβασα και σε σχετικο φορουμ αλλα δεν εβγαλα και πολυ ακρη..δεν μπορω να σκεφτω τι την πειραζει και προσεχω πολυ με ολα..ειδικα καλλυντικα, βαμβακερα, καθαριοτητα καθε μερα..

πηρα τελικα την α-DERMA αλοιφουλα για προσωπο κ σωμα και θα σταματησω τη weleda να δουμε μηπως ηρεμησει.

εχετε καμια σχετικη εμπειρια επι του θεματος?

ξυπνηστε...φτιαχνω καφεδακιαααα...:tongue::tongue::tongue::tongue:

περαστικά σας, δεν είναι κάτι αλλά θέλει λίγη προσοχή στα καλλυντικά και αν θυμάμαι καλά όχι πολλά νερά, θα σου πει η γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?εμεισ ακομα παλευουμαι με τα μπουκωματα κ την δοιαροια τησ αγγελικησ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολο το βραδυ ξαγρυπνια ειχαμε παλι..μια η μια ,μετα η αλλη...εναλλαξ!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα που λετε για διαιτεσ(ηλιαννα)...αληθεια σασ φυγανε τα κιλακια τησ εγκυμοσυνησ?πωσ τα πατε με αυτο το θεμα?

εγω ειχα παρει 7-8 και εχω ηδη χασει 15...

Μπράβο βρε θηρίο!!!!!! αλλά να τρως σωστά ε;;;;;;

λες να είναι αυτή η λύση για μένα και τζάμπα παιδεύομαι να τα χάσω πριν μείνω έγκυος;;;;;;; χιχιχιχιχιχιιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα..............

Τι κανουν οι μανουλες????

Εμεις εδω το ματακι μας εχει κρεμασει απο την αυπνια....

Τσουπρα: εχω μια ροζ μυτουλα μπουκωμενη,....

το βραδυ ταλαιπωρησα την μανουλιτσα μου και μια πειναγα...μια τα εκανα ολα μουσταρδομανταρα.... και μια βαριομουν να κανω νανι μ κι ετσι η μανουλα μου μου τραγουδαγε και με κουναγε στο καροτσακι μεχρι που το κουτουλησε η χαζουλα...

Και τωρα μου εβαλε κατι στην μασχαλουλα μακρυ και κρυο και την ακουσα που ειπε πανικοβλημενη 37,5 ... την παναγιωτα τηλεφωνο ειπε θα παρει .. παναγιωτα παναγιωτα... χμμ αχχχ μωρε αυτη η ψηλη μελαχρινη η γιατρος μου ειναι αυτη που πεταξε στο ταβανι την πρωτη μερα... πουφ ωραιος τροπος γνωριμιας...

Μανουλα: κοριτσια helppppp δεν ξερω τι να κανω ολο το βραδυ ετρωγε και τα εκανε... και μετα το ματι γαριδα ολα τα telemarketing ειδα ... και τωα μου λεει η μητερα μ δεν της βαζεις θερμομετρο να δουμε ? και ......... :shock:37,5 τωρ αυτος ειναι πυρετος??/γιατι εγω εχω ακουσει οτι απο 38 και πανω ειναι πυρετος για τα μωρα... ισχυει ξερετε?Και η μυτουλα της ειναι μπουκωμενη , της εβαλα ορο πεταξε 2-3 ρουκετομυξακια , αλλα και παλι ειναι μπουκωμενη οχι τοσο εντονα αλλα ειναι ....

τι να κανω???και θελουμε τ απογευμα να παμε στην εκκλησιτσα να 40ντησουμε

Οσο για τα κιλα εγω ειχα απρει 17 και εχω χασει τα 10 ... σ ενα μηνα ξεκιναμε γυμναστηριο με το συζυξ ομως και διατροφη να ερθω στα ισια μου γιατι 1.σαλταιρνω 2 εχω βαλει σκοπο να κανω και 2ο νινι μεχρι το τελος του χρονου μη συσωρευσω κι αλλα κιλα θα ποθανωωω:)


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοελαρες καλημερα.

stone μορει και να σε ρολαβω αν δεν ερθει μονο του αυτες τις δυο μερες μαινουμε και μεις με ροκληση τη αρασκευη το ρωο οοτε καλλως εχοντων θα το κραταμε το μεμη τη αρασκευη το μεσημερακι αγκαλιτσα.αν δε ροκυψει ξαναλεω κατι νωριτερα.

clelia μου θα θηλασεις οσο το ειθυμει η καρδουλα σου βαζε βραχυροθεσμους στοχους.ναι οντως υαρχουν καοια στατιστικα στανταρ ου οριζει η αιδιατρικη ενωση αλλα εσυ θα καθορισεις τα ορια μεσα στα οοια θα κινηθεις. αλλα θα σου ω και τη δικια μου εμειρια στο χρηστο μου και γω για μεχρι το εξαμηνο το ηγαινα και τελικα εφτασα το χρονο .ειναι τοσο ευκολο και βολικο οσο ερνα ο καιρος ου μετα δε σε συμφερει να σταματησεις εδινα μονο ρωι και βραδυ θυλασμο και ολη την υολοιη μερα τροφες και αλα στην αρχη ου δεν τα ετρωγε ολα συμληρωνα με θηλασμο.οως σου βγει.

ellain να σου ζησει καμαρι μου το μωρακι σας καλο σαραντισμο.

ζητω συγνωμη για την ασυνενοησια ου ροκυτεο ατο κειμενο οως καταλαβατε εχει κολλησει το ληκτρολογιο μου.

φιλια σε ολες.


RJfPp2.png

34Hqp2.png Notes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ειρήνη μου τι καταστροφή ήταν αυτή στο νησί σας;

Τα πράγματα είναι δύσκολα στην αρχή με δυο μωρά ειδικά αν σου τύχουν και αναποδίες! Υπομονή, δεν θα είναι πάντα έτσι. Τα καλύτερα έρχονται. Θα τα καταφέρεις, είμαι σίγουρη. Όταν γέννησα τη δεύτερη ο Δημήτρης μόλις είχε κάνει τα πρώτα του βήματα, δεν περπατούσε ακόμα καλά και ήμουν μόνη στο εξωτερικό με μωρά χωρίς βοήθεια πλην του συζύγου που ερχόταν όμως στο σπίτι κατά τις 6 το απόγευμα. Επιβιώσαμε!!!

Έλενα να σου ζήσει το αγαράκι σας!!! Μάλλον ταλαιπωρήθηκες λιγάκι αν κατάλαβα καλά και τελικά δε τη γλύτωσες τη καισαρική αλλά ο κόπος άξιζε. Με το καλό να πάτε και εσείς στο σπιτάκι σας!

panan να σου ζήσει και εσένα το μωράκι σου! Πάντα γερό, τυχερό και χαμογελαστό.

Ξύπνησε η μικρή και πεινάει!!! Θα συνεχίσω αργότερα!

Φιλιά!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή τι σου έχει πει η παιδίατρος όταν το μωρό έχει 37,5? Πάρε την τηλέφωνο άμεσα!!!!! Ο δικός μου παιδίατρος μου είπε ότι αν έχει από 37,5 και πάνω πρέπει να τον πάρω τηλ, αν δεν απαντήσει μου είπε να φύγουμε για ΠΑΙΔΩΝ, και εκεί να μην περιμένουμε στην ουρά, να πάμε στην προϊσταμένη και να της πούμε ότι έχουμε μωρό κάτω των 2 μηνών με χ πυρετό!! Πάρε την παιδίατρό σου!!! (Πώς το κατάλαβες αρχικά ότι έχει πυρετό το νινί?)

Πετρούλα έμεινες να κρατάς τα προσχήματα με την am13, κουράγιο, σε λίγες ώρες να τα μωράκια σας!!! Πετρούλα πονάς εεεε?? Υπομονή κοριτσάκι, να τελείωσες!!

Ηλιάννα για να περιμένεις να γεννήσει και η Πετρούλα, μπορώ να φανταστώ πόσο "ωραία" εμπειρία ήταν ο τοκετός σου :(.

vasdeloκόριτσο, θέλεις ακόμα για τον 8ο, κοντά μήνα... Θα σου πω όταν θα έρθει η μέρα "Σαν έρθει η μέρα - λαλαλαλα". Θα το ελέγχω και θα σου πω...

Σας έκανα περήφανες με τον δημόσιο θηλασμό, εεεε? Έτσι να σας βγάζω ασπροπρόσωπες, τι σας έπρηζα τόσο καιρό με ερωτήσεις, εεεε?

am13, όντως θέλει αρκετή φαντασία για να διαβάσει κανείς το μνμ σου :tongue:. Σε ευχαριστώ πάντως γι' αυτά που γράφεις!!

μαμουνάκι να μην ανησυχείς για την δερματίτιδα, είναι πολύ σύνηθες στα μωρά! Βάζε της αλοιφούλα και δες αν τελικά έφταιγε η weleda.

Ειρήνη ακόμα παιδεύεσαι με τις ιώσεις γμτ!! Περαστικά σας!!

Σχετικά με τα κιλά: εγώ πήρα 11, έχασα 9 τρώγοντας απίστευτες ποσότητες σοκολάτας και γαριδακίων κάθε μέρα και χάνω 0,5-1 κιλό την εβδομάδα (ακούς τσιπούρα?? Βουρ!!). Αλλά θέλω να χάσω άλλα 10 τουλάχιστον για να θυμηθώ τον παλιό καλό εαυτό μου με το κορμί το χελίσιο :tongue::D:tongue:.

Τι έγινε τσούπρες?? Αρχίσαμε συζητήσεις για 2α μωρά?? :D. Άντε να αυξανόμαστε και να πληθαίνουμε!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή τι σου έχει πει η παιδίατρος όταν το μωρό έχει 37,5? Πάρε την τηλέφωνο άμεσα!!!!! Ο δικός μου παιδίατρος μου είπε ότι αν έχει από 37,5 και πάνω πρέπει να τον πάρω τηλ, αν δεν απαντήσει μου είπε να φύγουμε για ΠΑΙΔΩΝ, και εκεί να μην περιμένουμε στην ουρά, να πάμε στην προϊσταμένη και να της πούμε ότι έχουμε μωρό κάτω των 2 μηνών με χ πυρετό!! Πάρε την παιδίατρό σου!!! (Πώς το κατάλαβες αρχικά ότι έχει πυρετό το νινί?)<===

Καταρχην την βλεπω και ενω εχει φαει δεν κοιμαται και ειναι πολυ ησυχη... την επιασα στο κουτελο με τα χειλη μου και την ενιωσα ζεστη εβαλα θερμομετρο του λεπτου και το ειδα ... Την περνω τηλεφωνο συνεχεια και επειδη ειναι στο ΙΑΣΩ στην ΜΕΝ δεν πιανει γμτ ....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φωτεινή ξαναβάλτης θερμόμετρο και πες μας! Δεν έχω σκοπό να σε αγχώσω μεσημεριάτικα, αλλά όσοι μας λέγανε για πυρετό (πάνω από 37,5) σε μωρά κάτω των 2 μηνών ήταν αρκετά επίμονοι γι' αυτό!

Για δες και πες μας...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

37,2 εχει τωρα επεσε ... εχω και την μανα μ εδω μ'εχει αγχωσει γμτ και της φωναξα :(:(


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

37,2 εχει τωρα επεσε ... εχω και την μανα μ εδω μ'εχει αγχωσει γμτ και της φωναξα :(:(

Κούκλα μου στα μωράκια δεν θεωρείτε πυρετός το 37.5 ξέντυσε την αστην λίγο και μετά βαλε θερμόμετρο παίζει να την έχεις πολύ ζεστά τυλιγμένη


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου στα μωράκια δεν θεωρείτε πυρετός το 37.5 ξέντυσε την αστην λίγο και μετά βαλε θερμόμετρο παίζει να την έχεις πολύ ζεστά τυλιγμένη

ειναι με το ζιπουνακι της και ενα βαμβακερο φορμακι και την φλις την κουβερτουλα της σκεπασμενη στο καροτσι της ......


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ, φωτεινή αφού έπεσε, κανένα πρόβλημα!! Από 37,5 και πάνω είναι πυρετός... Απλά να το τσεκάρεις συχνά... Έχεις την μαμά σου, έχεις και εμένα να σε πριζώνω... αλλά σου λέω ό,τι θα έκανα εγώ, συγνώμη αν σε άγχωσα...

Ηλιάννα, για μωρά κάτω των 2 μηνών δεν περιμένεις να φτάσει 38 ο πυρετός! Από το 37,5 το πας στο νοσοκομείο - όχι επειδή είναι επικίνδυνο, απλά για να μην του ανέβει κι άλλο!! Και αυτό μου το έλεγαν από το μαιευτήριο, το λένε οι παιδίατροι, οι γυναικολόγοι, όλος ο κόσμος...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...