Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Το θυμάμαι αγαπούλα! Αλλά δεν με είχε ανησυχήσει... Μετά που το κλείσαμε υπολόγισα ότι αντί για το 10% που χάνει ο μέσος όρος των νεογέννητων όταν φεύγουν από το μαιευτήριο, το μωρό σου τελικά έχασε 15%. Μικρό το κακο, σε σύγκριση με την ταλαιπωρία που πέρασε η μανάρα μου...

Όσο για τις θηλές εγώ με αυτές μπορώ και θηλάζω καθώς πονάω γμτ!! Ενώ έχω θηλή που εξέχει, δεν ξέρω τι γίνεται :(.

Επίσης να μην αγχώνεσαι αν μια βδομάδα που την ζυγίσετε, η ζυγαριά δείξει κάτι κουλό, πχ ότι έχει πάρει 100 γραμ, το παθαίνουν τα μωρά του μητρικού θηλασμού. Λένε ότι δεν είναι αξιόπιστη το εβδομαδιαίο ζύγισμα, παρά το μηνιαίο. Με το βυζί μια χαρά διατρέφεται και παχαίνει, μην σε πιάσει κανείς στο μπίριμπίρι για ελαφρύ γάλα, γάλα που μειώνεται και κολοκυθάκια ριγανάτα!!

Άπαξ και το μωρό τρώει, είναι ικανοποιημένο, κοιμάται και κατουράει πάνες, μια χαρά τρώει!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Επίσης κάτι που ξέχασα: Φωτεινή τι θερμόμετρο έχετε?

Εμείς έχουμε κάτι σαχλαμάρες ψηφιακές και κάτι που μετράει στο κούτελο την θερμοκρασία και τελικά είναι μπούρδες!! Άλλη θερμοκρασία δείχνουν συνέχεια, αναλόγως τα κέφια τους...

Και ο παιδίατρος μας είπε πως πιο ακριβείας από του υδραργύρου δεν υπάρχουν, ασχέτως που τα αποσύρουνε...

Ρε κορίτσια, εσείς τι θερμόμετρο έχετε? Θέλω να πάρω ένα αξιόπιστο, ό,τι έχουμε είναι σαχλαμαρίδια!!

Εχει και η νυφη μου αυτο το θερμομετρο και παντα εχει αποκλειση με του υδραργυρου.Με υδραργυρου την μετραω εχω και το απλο το ηλεκτρονικο αλλα το εχω σπιτι μου.

Πλοηγησουλα κι εμενα ετσι ειναι ολο κοιμαται :Dκαι μπανιο κοιμησμενη την κανω τις περισσοτερες φορες.

Α δεν σας ειπα που την εβαλα στον νιπτηρα τον οποιο ειχα γεμισει νερο και το μωρακι μου επαιζε με το νερο με τα χερακια της :D:D:D

Δοξα το θεο μεχρι τωρα τα παμε καλα με το νερακι ...

Τωρα την ειχα αγκαλιτσα και ειχε κουρνιαστει η ψυχουλα μου.

Περιμενω κι εγω το mei tei που εχω παραγγειλει.Το δοκιμασα απο την κουνιαδα μ και με βολεψε.αντε να την εχω πιο πολυ επανω μου να ειναι κι αυτη ησυχουλα οτι ειμαι κοντα της.


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δεν ακούω κανέναν! κάνω αυτό που με προστάζει το ένστικτό μου και η καρδιά μου! και όπως έρθουν τα πράγματα!

όσο για το εβδομαδιαίο ζύγισμα, απλά ήρθε ξανά ο γιατρός επίσκεψη γιατί έκανε για λίγες ώρες 4 φορές εμετό και ανησυχήσαμε, και απλά τη ζύγισε! τώρα σε ένα μήνα ξανά!

την ταλαιπωρία δεν τη συζητώ! μου έκελινε η ψυχή να το βλέπω φοβισμένο! δεν μπορούσαμε να την ακουμπήσουμε στην αρχή... χεράκια ποδαράκια και κοιλίτσα μέσα στις μελανιές και στα τρυπήματα από τις βελόνες! η παλάμη της με δυο κοψίματα που ακόμα δεν έχουν απουλωθεί! τα πατουσάκια γδαρμένα! και η καρδούλα της να χτυπάει δυνατά στην αγκαλιά μου μόλις με ένιωθε!

αχ! πέρασαν! ευτυχως!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κουμπαρούλα μου τί περάσατε! τώρα όμως όλα τέλεια με την ευλογία του Θεού! μπράβο σας!!!!! φτου φτου και σκόρδα!!!!!

φωτεινή μου στη μασχάλη εβαλες το θερμόμετρο; νομίζω ότι στα μωρά η μέτρηση γίνεται στον πωπό τους, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μας!

δεν προλαβαινω να κανω τιποτα κοριτσια...το νινι ειναι 24ωρη απασχοληση!!!ειμαστε καλα και συνηθιζουμε η μια την αλλη...περναμε ομορφα αν και η μαμα κουραζεται αρκετα.χαλαλι σου!

ελπιζω να εισαστε ολες καλα και φυσικα τα μπεμπακια μας!

θα ξαναμπω μολις μου επιτρεψει η μικρουλα μου...


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσω λεχωνίτσα, το παλεύεις να συνηθίσεις, εεεε? Δεν θα σου πάρει καιρό, θα το δεις...

Τσιπουρόψαρο ο παιδίατρός μου είπε υδραργύρου στην μασχάλη να το κρατάμε για 1 λεπτό. Ευτυχώς διότι ποπό, δεν θα το άντεχα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα άλλες μαζί στης 8 ακριβώς να σκεφτούμε και να προσευχηθούμε για την πετρούλα μας ένα άνθρωπος κάνει προσευχή δυο κάνουν εκκλησία εμείς είμαστε περισσότερες στις 8 όλες μαζί


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!

Ελενα μου να σου ζησει το παπακι σου κοπελα μου!!Γερο και δυνατο να ειναι!!καλο σαραντισμο τωρα και με το καλο να μας επιστρεψεις!!!

δεσποινα και εμεις ειχαμε στην πρωτη κορη ελλειψη του ενζυμου αλλα στο χρονο που καναμε τις εξετασεις ολα ηταν οκ.ειναι πολυ συχνο να εμφανιζεται ελλειψη και μετα να διορθωνεται.

κοριτσια αυτο λετε με το σλινγκ οτι σας ποναει η μεση κ ο ομως και παλι το σκεφτομαι..δε μπορω να αποφασισω σε μει ται και σλινγ.αλλα λεω αν παρω το μει ται ειναι σαν τον μαρσιπο που εχω,οποτε τζαμπα θα το παρω.αχ δε ξερω.

μαμουνακι σπινθουρακια βγαζει κ η δικια μου κατα διαστηματα στο λαιμουδακι και στην μουριτσα..δε θεωρω οτι κατι τοσο ιδιαιτερο την ενοχλει ετσι θελω να πιστευω..μετα φευγουν,αλλες φορες ξαναεμφανιζονται.εσενα εχει γεμισει μονο στο προσωπο?στο σωμα?

εντωμεταξυ τα θυμαμαι διασπαρτα αυτα που γραφετε και γιαυτο απανταω ετσι..

πλοηγισουλα μου ολα ειναι πλεον περασμενα και εχεις στην αγκαλιτσα σου ενα θαυμα!!!παντα γερη να ναι..

ααα μαμουνακι περαστικα και στην μικρουλα,μα πως κρυωσε?

εγω με το θηλασμο καλα τα παμε ,εχω βεβαια τα πολλα αγχοι μου τελευταια..νομιζω στερευω,δε ξερω τι γινεται..ποτε εδραιωνεται ρε κοριτσια η γαλουχια κ τι σημαινει ακριβως?

αυτα θυμομουν φιλακια σε ολες σας!!!!

αααα και κατι ακομη!!!!Πετρουλα με το καλο κοπελα μου αυριο!!ολα καλα να σας πανε!!!

και σε εσενα am την παρασκευη με εναν πονο!!

εφυγααααααααααααα


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Hλιαννα τι εγινε? Γενναει η Πετρουλα??

Νενα και εγω αυτη την απορια εχω: τι σημαινει εδραιωνεται ο θηλασμος. Ξερω ομως οτι αυτο γινεται στις 40 ημερες...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κατάλαβα. Έχουμε κάποιο νεώτερο για την Πετρούλα; Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Αγγελική καλώς ήρθατε στο σπιτάκι σας! Περιμένουμε φωτογραφία της μπεμπούλας σας!

Νένα εγώ μάλλον θα σου έλεγα να παρεις sling, το mei tai κατά τη γνώμη μου είναι λίγο πιο δύσκολο στο χειρισμό του. Ή καλύτερα μια και από όσο βλέπω πιάνω το χέρι σου γιατί δεν ράβεις μόνη σου ένα pouch; Η Στέλλα έχει οδηγίες στη σελίδα της.

ploegisi όπως σου έγραψα και στο άλλο ποστ συγκινήθηκα πολύ με όλα αυτά που περάσατε αλλά το σημαντικό είναι ότι είστε νικητές και τα καταφέρατε. Και με την αγάπη που είναι πλημμυρίζει το σπίτι σας θα τα ξεπεράσετε όλα και σύντομα εκείνες οι άσχημε μέρες θα είναι παρελθόν.

Και εμείς χθες κάναμε οικογενειακώς την πρώτη μας βολτούλα. Πήγαμε στο Ikea. Φάγαμε, πήραμε μερικά πραγματάκια, τα παιδιά έπαιξαν και κάναμε και τη βόλτα μας. Το μωρό όλη την ώρα κοιμότανε, απλά έκανε ένα διάλειμμα να πιει το γάλα της και ξανακοιμήθηκε.

Ώρες ώρες είναι πολύ καλή, τρώει και κοιμάται εύκολα άλλες φορές όμως γκρινιάζει και δυσκολεύεται πολύ να κοιμηθεί ή ξυπνάει μετά από λίγο.

Το μπάνιο της αρέσει αρκεί να μην είναι η ώρα που θέλει να φάει, αλλά σπάνια το πετυχαίνουμε τη σωστή στιγμή.

Πριν λίγο έφυγαν τα παιδιά για να πάνε σε ένα ωδείο για μουσική αγωγή. Είναι η πρώτη φορά και ελπίζω να τους αρέσει. Μια και δεν πάνε σχολείο ας έχουνε κάποιες άλλες δραστηριότητες να ξεφεύγουν λίγο από το σπίτι.

Σας ζάλισα λίγο. Πολλά φιλιά σε όλες και στα μωράκια μας!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε όχι και μας ζάλισες βρε Ελένη!! Να μας λες πιο συχνά τα νέα σου!! Μακάρι να αρέσει στα παιδάκια σου το μάθημα μουσικής αγωγής...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ηλιανα ετσι οπως το'γραψες και εγω τρόμαξα!!!!χαχα

Κοριτσια καλα ειμαι, ελπίζω να παω ως το βραδυ στην κλινικη γιατι απο τις 3 εχω ανα 10-15 λεπτα συσπάσεις και πονακια..Πήρα τον γιατρο μου και μου είπε να ξεκινησω οταν ερχονται στο πενταλεπτο..

Ελπίζω τις επόμενες ωρες να εχω καποια εξελιξη και να πάω μια ωρα αρχυτερα με πονους..Για να δουμε!!!

Πάω να ετοιμασω τα τελευταια..Σας φιλω!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Να σου πάνε όλα εύκολα, άνετα και αβίαστα!!!

Έ-έ-έρχεται το μωρό που ξεχάστηκε στην ζεστή του φωλίτσα!!!

Άντε κοριτσάκι μου, έχεις όλη την αγάπη και την σκέψη μου!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε εμείς τρέχουμε και δεν φτάνουμε έχω το μεγάλο άρρωστο με διάρροια και εμετό και ο μικρός έχει αρχίσει τα ξενύχτια χώρια που κάθε 2 ώρες θέλει να θηλάζει.

πετρούλα μου μ'ένα πόνο σου εύχομαι

ελένη να σου ζήσει το παπάκι σου να είναι πάντα γερό και δυνατό

πάω να κάνω μπανάκι τώρα το μικρό όταν μπορώ θα μπω να σας πω και τη γέννα όταν με αφήσουν οι άντρες μου:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...