Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Οκ, φωτεινή αφού έπεσε, κανένα πρόβλημα!! Από 37,5 και πάνω είναι πυρετός... Απλά να το τσεκάρεις συχνά... Έχεις την μαμά σου, έχεις και εμένα να σε πριζώνω... αλλά σου λέω ό,τι θα έκανα εγώ, συγνώμη αν σε άγχωσα...

Ηλιάννα, για μωρά κάτω των 2 μηνών δεν περιμένεις να φτάσει 38 ο πυρετός! Από το 37,5 το πας στο νοσοκομείο - όχι επειδή είναι επικίνδυνο, απλά για να μην του ανέβει κι άλλο!! Και αυτό μου το έλεγαν από το μαιευτήριο, το λένε οι παιδίατροι, οι γυναικολόγοι, όλος ο κόσμος...

klelia moy το πασ νοσοκομειο οταν κανει 24ωρεσ απνω απο 38 δεν το πασ με μια θερμομετριση δεν θεσ να ξερεισ τι θα το κανουν αμα το πασνοσοκομειο ασε καλητεα θα το κατα τρυπισουν


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Όχι και είμαι κάτι παραπάνω από απόλυτη σε αυτό... Και μου το είπανε και το έψαξα και έτσι γίνεται! Δεν θέλω να το αναλύσουμε εδώ για ευνόητους λόγους, αλλά μωρό κάτω των 2 μηνών, όχι δεν περιμένεις ούτε ώρα!!

Σε μεγαλύτερα μωρά δεν ξέρω τι γίνεται, όταν η μπουμπού μου μεγαλώσει θα μάθω :D, αλλά τόσο μικρά μωρά δεν ρισκάρεις απλά και μόνο για να μην σου το τρυπήσουνε...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, φωτεινή αφού έπεσε, κανένα πρόβλημα!! Από 37,5 και πάνω είναι πυρετός... Απλά να το τσεκάρεις συχνά... Έχεις την μαμά σου, έχεις και εμένα να σε πριζώνω... αλλά σου λέω ό,τι θα έκανα εγώ, συγνώμη αν σε άγχωσα...

Ηλιάννα, για μωρά κάτω των 2 μηνών δεν περιμένεις να φτάσει 38 ο πυρετός! Από το 37,5 το πας στο νοσοκομείο - όχι επειδή είναι επικίνδυνο, απλά για να μην του ανέβει κι άλλο!! Και αυτό μου το έλεγαν από το μαιευτήριο, το λένε οι παιδίατροι, οι γυναικολόγοι, όλος ο κόσμος...

36,3 ...της εβγαλα την κουβερτουλα και την εχω εφησει με τα ρουχαλακια της.

εμενα μου ειχαν πει οτι απο 38 και πανω ειναι πυρετος για τα μωρα .. για τα νεογνα δεν ξερω ...:|:|:|:|

θα της τα ψαλλω οταν δει τις κλησεις 12 μεχρι τωρα... ελεος δηλαδη με τσαντισε......... γκρρρρρρρρρρ :mad::-x:-x:-x:-x


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι και είμαι κάτι παραπάνω από απόλυτη σε αυτό... Και μου το είπανε και το έψαξα και έτσι γίνεται! Δεν θέλω να το αναλύσουμε εδώ για ευνόητους λόγους, αλλά μωρό κάτω των 2 μηνών, όχι δεν περιμένεις ούτε ώρα!!

Σε μεγαλύτερα μωρά δεν ξέρω τι γίνεται, όταν η μπουμπού μου μεγαλώσει θα μάθω :D, αλλά τόσο μικρά μωρά δεν ρισκάρεις απλά και μόνο για να μην σου το τρυπήσουνε...

εγω προσοπικα δνε θα το πηγενα ο καθενασ κανει οτι θελει απλα ασ θερμομετριση καλα το μωρακι και μετανα τρεξη στο νοσοκομειο αφου τηλ πρωτα στην παδιατρο τησ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

36,3 ...της εβγαλα την κουβερτουλα και την εχω εφησει με τα ρουχαλακια της.

εμενα μου ειχαν πει οτι απο 38 και πανω ειναι πυρετος για τα μωρα .. για τα νεογνα δεν ξερω ...:|:|:|:|

θα της τα ψαλλω οταν δει τις κλησεις 12 μεχρι τωρα... ελεος δηλαδη με τσαντισε......... γκρρρρρρρρρρ :mad::-x:-x:-x:-x

τα μωρα κατω των 2 κανουν πολλεσ φορεσ πηρετο μπερδευεται ο εγκεφαλοσ θα σου παραθεσω αντιστηχα αρθα μολισ θηλασω


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα αυτο εννοειται δεν θα ξεσηκωνομουν να παω στο παιδων με ασανσερ πυρετο και μαλιστα οχι τρομακτικο... απλα θα εσπαζα οπως και κανω στα τηκ την γιατρο μας.....μεχρι να μου πει τι να κανω...

μεχρι και η νυφη μου την περνει απο το δικο της κινητο ... αντε να δουμε


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα!

κοπελάρες μου!

τι κάνετε? κατ' αρχήν να σας ευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας! και για τις σκέψεις που μοιραστήκατε μαζί μου! με συγκινείτε πραγματικά! είστε καταπληκτικές!

επίσης να συγχαρώ όλα τα κορίτσια που γέννησαν μετά από μένα! και κάποια ας ανεβάσει τη λίστα μας να τη δω κι εγώ! έχω χάσει πολλά επεισόδια!

έχω περάσει στις ευχές που μου γράψατε ένα κείμενο από το ημερολόγιό μου... κάποιες σκέψεις που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας!http://parentscafe.gr/showthread.php?p=630885#post630885


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Ίσι μου καλως ήρθες!!!! Επιτέλους βάλατε ίντερνετ!!! Να χαίρεσαι την ζωούλα σου!!! Καταπληκτική η "σελίδα" από το ημερολόγιό σου!!!

Κοριτσάκια, καθεμιά μας πράττει όπως της έχει πει ο παιδίατρος και όπως την κινεί το ένστικτό της... Εμένα 2 παιδίατροι μου είπαν ό,τι έγραψα, αφού οι δικοί σας παιδίατροι είπαν διαφορετικά πράγματα, θα κάνετε εννοείται ό,τι σας έχουν πει οι ίδιοι...

Ηλιάννα μου δεν διαφωνώ για τα άρθρα, αλλά ό,τι και να διαβάσω, αν το μωρό μου μέχρι να φτάσει 2-3 μηνών ανεβάσει 37,5 και παραμείνει σταθερό εννοείται, θα το πάω στο ΜΗΤΕΡΑ, και ας πάω τσάμπα! Η ψυχούλα μου το ξέρει πόσο θα πονάω με κάθε τρύπημα που θα της κάνουν, αλλά το προτιμώ από άλλα πράγματα...

Φωτεινή μην τα βάζεις με την παιδίατρο, αν της έκανες τις κλήσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να ασχολείται με κάποιο περιστατικό. Να θυμώσεις αν δεν σε έχει πάρει μετά από κάποια ώρα. Πόση ώρα την ψάχνετε? Και επειδή από την εξέταση που έκανε στο μωρό σου μου θύμησε την πρώην παιδίατρο που είχε η αδελφή μου και είναι στο Ιασώ, μήπως είναι η Παπαδ.......?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα!

κοπελάρες μου!

τι κάνετε? κατ' αρχήν να σας ευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας! και για τις σκέψεις που μοιραστήκατε μαζί μου! με συγκινείτε πραγματικά! είστε καταπληκτικές!

επίσης να συγχαρώ όλα τα κορίτσια που γέννησαν μετά από μένα! και κάποια ας ανεβάσει τη λίστα μας να τη δω κι εγώ! έχω χάσει πολλά επεισόδια!

έχω περάσει στις ευχές που μου γράψατε ένα κείμενο από το ημερολόγιό μου... κάποιες σκέψεις που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας!http://parentscafe.gr/showthread.php?p=630885#post630885

Τωρα πλοηγησουλα μας ειναι ολα καλα .. και την εχεις μονιμα στην αγκαλια σου... ολα περασανε σαν αερας... μην τα θυμασαι πια.. να την βλεπεις και να τα σβηνεις ολα τ'ασχημα.


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Ίσι μου καλως ήρθες!!!! Επιτέλους βάλατε ίντερνετ!!! Να χαίρεσαι την ζωούλα σου!!! Καταπληκτική η "σελίδα" από το ημερολόγιό σου!!!

Κοριτσάκια, καθεμιά μας πράττει όπως της έχει πει ο παιδίατρος και όπως την κινεί το ένστικτό της... Εμένα 2 παιδίατροι μου είπαν ό,τι έγραψα, αφού οι δικοί σας παιδίατροι είπαν διαφορετικά πράγματα, θα κάνετε εννοείται ό,τι σας έχουν πει οι ίδιοι...

Ηλιάννα μου δεν διαφωνώ για τα άρθρα, αλλά ό,τι και να διαβάσω, αν το μωρό μου μέχρι να φτάσει 2-3 μηνών ανεβάσει 37,5 και παραμείνει σταθερό εννοείται, θα το πάω στο ΜΗΤΕΡΑ, και ας πάω τσάμπα! Η ψυχούλα μου το ξέρει πόσο θα πονάω με κάθε τρύπημα που θα της κάνουν, αλλά το προτιμώ από άλλα πράγματα...

Φωτεινή μην τα βάζεις με την παιδίατρο, αν της έκανες τις κλήσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να ασχολείται με κάποιο περιστατικό. Να θυμώσεις αν δεν σε έχει πάρει μετά από κάποια ώρα. Πόση ώρα την ψάχνετε? Και επειδή από την εξέταση που έκανε στο μωρό σου μου θύμησε την πρώην παιδίατρο που είχε η αδελφή μου και είναι στο Ιασώ, μήπως είναι η Παπαδ.......?

Οχι δεν ειναι ετσι το επωνυμο της.

απο της 11:20 την περνω τηλεφωνο κι εγω και πριν ξεκινησε και η νυφη μου.

Ειναι στην Μοναδα Ενταντικης Νεογνων η γιατρος μας.και σημερα εχει εφημερια.Μπορει να ειναι και σε γεννα μεσα.Τι να πω...:( εγω συνεχιζω κι ας με βρισει στο τελος.Αλλιως θα φυγω κι εγω για το Μητερα με το που ερθει ο Γιωργος απο την δουλεια σε μια ωρα.


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης κάτι που ξέχασα: Φωτεινή τι θερμόμετρο έχετε?

Εμείς έχουμε κάτι σαχλαμάρες ψηφιακές και κάτι που μετράει στο κούτελο την θερμοκρασία και τελικά είναι μπούρδες!! Άλλη θερμοκρασία δείχνουν συνέχεια, αναλόγως τα κέφια τους...

Και ο παιδίατρος μας είπε πως πιο ακριβείας από του υδραργύρου δεν υπάρχουν, ασχέτως που τα αποσύρουνε...

Ρε κορίτσια, εσείς τι θερμόμετρο έχετε? Θέλω να πάρω ένα αξιόπιστο, ό,τι έχουμε είναι σαχλαμαρίδια!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου όχι μόνο είναι όλα καλά, αλλά το μωράκι μου είναι υπέροχο! είναι πολύ συνεργάσιμη, δε με κουράζει καθόλου, θηλάζει και μάλιστα πλέον αποκλειστικά... δεν ξυπνάει το βράδυ αλλά κοιμάται 6 ώρες συνεχόμενες, είναι γελαστούλα και ναζιάρα!

και είναι και τεμπελούλα! κοιμάτα ενώ τρώει, ενώ κάνει μπάνιο!

πραγματικά τα άσχημα πέρασαν! και είμαι σίγουρη ότι αυτά που θα ακολουθήσουν είναι ακόμα καλύτερα!

εσείς πως τα πάτε με τα νινάκια σας?


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

\Μπράβο βρε Ίσι!! Τα κατάφερες με τον θηλασμό!! Μπράβο σου!!

Η δικιά μου είναι μια σκατούλα :D. Ενώ της αρέσει το μπάνιο, την πιάνουν κάτι ουρλιαχτά που νομίζω πως έχω κάνει λάθος με το νερό, ενώ η θερμοκρασία είναι οκ. Μάλλον δεν της αρέσει το καρεκλάκι? Τι να πω...

Επίσης θέλει αγκαλίτσα μετά το φαγητό, δεν κοιμάται πλέον. Για να κοιμηθεί πρέπει είτε να την έχω πάνω μου με το σλινγκ (όπως τώρα καθώς μαγειρεύω) είτε να φάει και να την ξαπλώσω στο κρεβάτι μας και να καθήσω δίπλα της μέχρι να κοιμηθεί βαριά. Αλλιώς μισανοίγει τα μάτια, ή ανοίγει το ένα (ναι! το κάνει αυτό), με βλέπει που είμαι δίπλα και αν δεν είμαι αλίμονό μας!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κλέλια μου όχι μόνο τα κατάφερα, αλλά δε δυσκολέυτηκα σχεδόν καθόλου! να φανταστείς, η μια θηλή μου έχει ανοίξει από το δάγκωμα, και πήρα σιλικόνης και πάλι το γιαβρί μου τρώει μια χαρά! είναι τρέλα σου λέω! και στο μπανάκι μια χαρά! μόνο όταν κάνει τα κακαδάκια της και όταν την αλλάζουμε κλαίει! απωθημένο από το νοσοκομείο που της έβγαζαν τα ρούχα και μου την τρυπούσαν παντού οι άτιμοι... θα της περάσει όμως!

και κοιμάται πολύ και τρώει καλά και ίνει και το τσαγάκι της και όταν θέλει να μας κάνει νάζια τα κάνει! κανα 2-3 βράδια κοιμήθηκε στο κρεβάτι μας!

αααα! και πήρε και 300γρ σε μια βδομάδα! θυμάσαι που σου έλεγα ότι είχε αδυνατίσει?


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...