Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

χημικη ειναι η εγκυμοσυνη που δεν εχει εμβρυο αλλα μονο σακο.εχεις αιμα η μονο καφε υγρα?και σε τι ποσοτητα?

Μόνο καφέ υγρά και όχι συνέχεια ή σε μεγάλη ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ έμαθα για την εγκυμοσύνη μου με το τεστ predictor και αφού βγήκε θετικό, έκανα εξέταση αίματος την β' χοριακή. Το αποτέλεσμα βγήκε και πάλι θετικό και τότε πήγα στον γυναικολόγο! Απο την ημέρα που μου τελείωσε η περίοδος που είχα τελευταία φορά, δεν ξανα είδα καθόλου αίμα, ούτε σταγόνα, ούτε καν καφέ. Η αδελφή μου, της τελείωσε η περίοδος και μετά απο 15 μέρες είχε αίμα καφέ αρκετό, σαν κανονική περίοδο για 3 μέρες και μετά έκανε και αυτή το τεστ predictor και της βγήκε θετικό. Μετά πήγε σε μικροβιολογικό εργαστήριο και έκανε την β' χοριακή που της βγήκε και αυτή θετική!

Ακόμα κι αν μου βγει θετική η χοριακή, το ότι ο γιατρός δεν είδε κάτι είναι ανησυχητικό. Ήμουν σίγουρη με τα δυο τεστ, αλλά τωρα ειμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Απλά δεν ξέρω τι διαδικασία θα ακολουθήσω απο δω και πέρα. Αν ο γιατρός δεν ξαναδεί κάτι την Παρασκευή, θα πρέπει να περιμένω κι άλλο? Η αναμονή είναι ότι χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν δε γράφω στο σωστό σημείο του φορουμ αλλα ήθελα τα φωτα και την εμπειρία των ήδη μαμάδων! Είμαι 27 ετών και είχα τελευταία περίοδο 3/10/2010. Την προηγούμενη εβδομάδα, αφού παρατήρησα πρήξιμο στο στήθος, έκανα 9 και 13/11 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά. Στις 14/11 το βράδυ είδα λίγο αίμα και στις 15/11 πήγα στο γυναικολόγο. Μου έκανε κολπικό υπέρηχο και είπε πως δε βλέπει κάτι ιδιαίτερο, ίσως μια υποψία σάκου και να ξαναπάω σε μια βδομάδα. Την ίδια μέρα το βράδυ ξαναείχα αίμα (περισσότερο καφέ εκκρισεις)που συνεχίζονται σποραδικά. Είμαι ή δεν είμαι έγκυος? Τι πιθανότητες υπάρχουν?

κάτι παρόμοιο συνέβει και σε μένα την εκτη εβδομάδα,αλλά κράτησε μόνο για 1 μέρα το αίμα και ήταν πολύ λίγο και καφέ.είχα πάθει αποκόλληση πλακούντα την οποία και διέγνωσε ο γιατρός μου με τον υπέρηχο.μου έδωσε φάρμακα και έμεινα ξάπλα για μερικές μέρες.την επόμενη φορά (1 εβδ,μετά)το έμβρυο ''ξανακόλλησε''στην μήτρα και ακούσαμε και την καρδούλα.και τώρα να μαι εδώ στον 9ο και σε 3 μέρες γεννάω!

ίσως θα πρέπει να περιμένεις την 1 εβδομάδα που σου είπε για να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα.αν πάλι βιάζεσαι τόσο πολύ κάνε ακόμα 1 υπέρηχο σε άλλο γιατρό.αλήθεια σήμερα έχεις αίμα?ο γιατρός σου πήρε αίμα για εξέταση να δεί τις ορμόνες της εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική μου σε ευχαριστώ πολύ! Χάρηκα που έγραψες οτι αύριο το βράδυ περιμένετε και τον μπαμπά σας, γιατί ξέρω οτι είναι πολύ σημαντικό να έχεις τον αντρούλη σου κοντά σου, αυτές τις όμορφες τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης! ;) Εγώ αύριο μπαίνω στο νοσοκομείο και μάλλον Πέμπτη θα γεννήσω! Έτσι έχει κανονίσει ο γιατρός, για να κάνω τις εξετάσεις αύριο. Θα πω στην Φρόσσω να σας ενημερώσει απο το κινητό της μιας και θα είμαστε παρέα στο μαιευτήριο :D και έχει ιντερνετ εκείνη. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός? Πλησιάζει και η δική σου μέρα, την Παρασκευή!:tongue:


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν μου βγει θετική η χοριακή, το ότι ο γιατρός δεν είδε κάτι είναι ανησυχητικό. Ήμουν σίγουρη με τα δυο τεστ, αλλά τωρα ειμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Απλά δεν ξέρω τι διαδικασία θα ακολουθήσω απο δω και πέρα. Αν ο γιατρός δεν ξαναδεί κάτι την Παρασκευή, θα πρέπει να περιμένω κι άλλο? Η αναμονή είναι ότι χειρότερο...

Γιατί δεν δοκιμάζεις να πας και σε κάποιον άλλο γυναικολόγο? Να κάνεις και εκεί έναν υπέρηχο???


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο καφέ υγρά και όχι συνέχεια ή σε μεγάλη ποσότητα.

τοτε ισως να αργησε να γινει η συλληψη!ξερεις ποια μερα εγινε η οχι?

Ακόμα κι αν μου βγει θετική η χοριακή, το ότι ο γιατρός δεν είδε κάτι είναι ανησυχητικό. Ήμουν σίγουρη με τα δυο τεστ, αλλά τωρα ειμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Απλά δεν ξέρω τι διαδικασία θα ακολουθήσω απο δω και πέρα. Αν ο γιατρός δεν ξαναδεί κάτι την Παρασκευή, θα πρέπει να περιμένω κι άλλο? Η αναμονή είναι ότι χειρότερο...

αν τελικα ησουν εγκυος και σταματησε η κυηση η αν ειναι χημικη η κυηση επειδη εισαι λιγων εβδομαδων τοτε δε θα χρειαστει κατι.απλα θα σου δωσει ενα χαπι και θα το αποβαλεις σαν περιοδο.αλλα μη προδικαζουμε τιποτα.γνωμη μου να κανεις ενα σελφ κλιαρ.ειναι το πιο αξιοπιστο.εγω το εκανα 9 μερες μετα την επαφη/δηλαδη 7 μερες πριν την περιοδο και ειχε βγει θετικο και εχει 19 μερες που γεννησα τη μπουμπου!!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν μου βγει θετική η χοριακή, το ότι ο γιατρός δεν είδε κάτι είναι ανησυχητικό. Ήμουν σίγουρη με τα δυο τεστ, αλλά τωρα ειμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Απλά δεν ξέρω τι διαδικασία θα ακολουθήσω απο δω και πέρα. Αν ο γιατρός δεν ξαναδεί κάτι την Παρασκευή, θα πρέπει να περιμένω κι άλλο? Η αναμονή είναι ότι χειρότερο...

Κοριτσάκι καλό είναι να κάνεις και μια χοριακή.Είναι πιο αξιόπιστη απο τα τεστ. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.Ο γιατρός πότε σου είπε ότι θα σε ξαναδεί?

αύριο το βράδυ επιτέλους θα έρθει και ο μπαμπάς της,οπότε θα αρχίσουμε τις προσπάθειες για να την βγάλουμε σιγά σιγά(σκάλες,σεξ,πικάντικα κλπ).τώρα που ξέρω οτι μάλλον δε θα χάσει την γέννηση της κόρης του,μου έφυγαν και τα τελευταία ψήγματα αγχους.

Βασιλικούλα τι ωραία! Θα σου έχει λείψει και πολύ! Μου του ορμήσεις απότομα! :tongue: Πόσο καιρό έχει να σε δει?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι η σύλληψη έγινε περίπου 16-20/10. Σήμερα δεν έχω σχεδόν καθόλου καφέ υγρά, μόνο λίγο το πρωί. Αίμα δεν είδα καθόλου προς το παρόν. Την Παρασκευή έχω ραντεβού με το δικό μου γυναικολόγο. Τον κολπικό υπέρηχο μου τον έκανε χθες ο συνεργάτης του γιατί ο δικός μου λείπει στο εξωτερικό και επιστρέφει πέμπτη βράδυ. οπότε επιφυλάσσομαι.

Δε θέλω όμως να κάνω άλλο τεστ ή χοριακή για να μη μου δημιουργήσουν ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι εγκυος θα φανει σιγουρα την παρασκευη.αλλα οντως πρεπει να κανεις κ μια χοριακη γα να ξερεις σε περιπτωση που δε φανει τιποτα στον υπερηχο τοτε ισως ειναι χημικη.

βασιλικη μου αντε σειρα σου τωρα!!!αντε να μικραινει η κατω λιστα!:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα από το σουπερμαρκετ!κάτι πρέπει να τρώμε αυτές τις μέρες...!

Βασιλική μου σε ευχαριστώ πολύ! Χάρηκα που έγραψες οτι αύριο το βράδυ περιμένετε και τον μπαμπά σας, γιατί ξέρω οτι είναι πολύ σημαντικό να έχεις τον αντρούλη σου κοντά σου, αυτές τις όμορφες τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης! ;) Εγώ αύριο μπαίνω στο νοσοκομείο και μάλλον Πέμπτη θα γεννήσω! Έτσι έχει κανονίσει ο γιατρός, για να κάνω τις εξετάσεις αύριο. Θα πω στην Φρόσσω να σας ενημερώσει απο το κινητό της μιας και θα είμαστε παρέα στο μαιευτήριο :D και έχει ιντερνετ εκείνη. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός? Πλησιάζει και η δική σου μέρα, την Παρασκευή!:tongue:

αντε κοπέλα μου με το καλό!τι καλά που θα έχετε η μία την άλλη!να δώσεις πολλά φιλιά και στην φρόσω μια και θα την δεις από κοντά!

ο γιατρός μου είπε οτι την κυριακή έφυγε το βύσμα του τραχήλου και λογικά θα γεννησω εντός των ημερών.έκανε ψηλάφιση του τραχήλου αλλά δεν ήταν ακόμα ετοιμος 100%.θα ξαναπάω μάλλον την παρασκευή για να με ξαναδεί,εκτος απροόπτου!ολοι βέβαια λένε οτι θα γεννήσω αύριο γιατί το μωρό έχει πάρει από το ανησυχο πνευμα της μαμάς που δεν άφησε ούτε κατάληψη,ούτε πορεία,ούτε συγκέντρωση που να μην πάει και μάλιστα μπροστά-μπροστά!και εγώ θέλω να γεννήσω αυριο για τον ίδιο λόγο!

Βασιλικούλα τι ωραία! Θα σου έχει λείψει και πολύ! Μου του ορμήσεις απότομα! :tongue: Πόσο καιρό έχει να σε δει?

από τον αυγουστο έχει να μας δει...και μας έλειψε απίστευτα!οχι απλά θα ορμήξω,προβλέπω ολονύχτιο ξενύχτι!!!
βασιλικη μου αντε σειρα σου τωρα!!!αντε να μικραινει η κατω λιστα!:P

να σου πώ την αλήθεια ,ακόμα δεν το πιστευω ότι έρχεται η δική μου σειρά να γεννήσω.ούτε μπορώ να φανταστώ οτι θα αποκτήσω μια μπουμπού!μου φαίνεται αδιανόητο.ίσως για αυτό να μην έχω αγχωθεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βασιλικουλα μου ετσι ειναι το ξερω.εγω στο τριτο κ το ιδιο αισθανομουν.ποσο μαλλον στο πρωτο!αλλα θα δεις πως σε 2-3 μερες το πολυ ισως και αποψε!θα εχεις στα χερια σου οτι πιο πολυτιμο για σενα!κανενα νεο απο την ποπη ρε κοριτσια?σιγουρα γεννησε για να μη μπει απο προχθες!!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ξεσάλωσα λίγο σήμερα!:tongue: είπα να εκμεταλευτώ αυτήν την μέρα....Βασιλική και γω το ιδιο με σενα αισθάνομαι....δεν πιστεύω οτι θα έχω ενα μωράκι...το δικό μου μωράκι!!!!!!!:D παω να ξεκουραστώ κορίτσια θα μπω το πρωί να σας καλημερίσω και να σας χαιρετίσω! Πραματικά περάσαμε τέλεια όλους αυτούς τους μήνες που μοιραζόμασταν τις απορίες μας, το καλαμπούρι μας, τις ανασφάλειές μας, τις αγωνίες μας, την χαρά μας...και τώρα έφτασε η ώρα να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας!!!!!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

ελενιτσα το κινητο μου το εχεις ε!φυσικα οποτε μπορεις και εχεις χρονο ριξε μας μια ενημερωση μεσω σμσ:tongue: ξερεις πως κανουμε εδω θα μας φαει η αγωνια:tongue: με το καλο κοριτσακι μου και ολα να τελειωσουν γρηγορα και ανωδυνα!αυριο θα εισαι πιο ευτυχισμενη απο ποτε!ετοιμασου απο αυριο να νιωσεις πραγματα που ποτε δε φανταστηκες!θα γινεις μαμααααα:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Νυστάζω πολύυυυυυυ, στο τελευταίο 24ωρο κοιμήθηκα μόνο 3,5 ώρες, ελπίζω να τελειώσουμε γρήγορα τις εξετάσεις στο νοσοκομείο για να μην ταλαιπωρηθώ πολύ και να καταφέρω να ξεκουραστώ λιγάκι, γιατί απο αύριο που θα έχω την μπεμπούλα μου δίπλα μου, θα ξενυχτάω σίγουρα! :tongue: Θα πάω να δω και το Φροσσάκι και θα της μεταφέρω τα χαιρετίσματά σας! Εννοείτε οτι θα ενημερώσω Δημητρούλα μου, έτσι θα σας αφήσω? Θα μου λείψετε πολύ! Με την πρώτη ευκαιρία θα μπω και εγώ να σας ενημερώσω και να σας περιγράψω την εμπειρία μου...Μέχρι τότε, εύχομαι να είστε όλες καλά, να χαίρεστε τα μωράκια σας και οι υπόλοιπες καλή λευτεριά να έχετε και σύντομα να αγκαλιάσετε τα αγγελούδια σας!!! Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...