Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

παω να αραξω λιγο γιατι η μεσουλα ταπαιξε

φιλακια σαννυ μου, καλη επιτυχια για σημερα!!!α και οπως μου ειπε μια ψυχη.."παρε μαζι σου χαρτομαντηλα"!!!θα σου χρειαστουν!!!!!;););)


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χεχε καλά αυτό με το στήθος είναι φοβερό! Είχα κάτι κρουαζέ μπλουζάκια που πως να το κάνουμε χωρίς στήθος δε δείχνουν... Ε τώρα τα φοράω κι ο αντρούλης μου κάνει κερκίδα ;)

Για τις αναγούλες εμένα μου είπε για να τις προλαβαίνω να τρώω κάθε 3 ώρες κάτι ωστε να μην μένει το στομάχι πολλή ώρα άδειο... Ευτυχώς εκτός από ένα εμετούλι στην αρχή και κάτι ψιλοαναγούλες δεν είχα τπτ άλλο..

Σου εύχομαι να το ακούσεις την Πέμπτη!!! Αλλιώς ξαναπήγαινε σύντομα... γιατί αν το αφήσεις σαν κι εμένα για 2 εβδομάδες μετά θα σκάσεις ;)


dev358pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!

Λεω να παω στο εξοχικο μου για σ/κ. Βαρεθηκα μεσα στο σπιτι, δεν ειναι και πολυ καλος ο καιρος αλλα θα αλλαξω παραστασεις!!!

Σας φιλω γλυκα, εαν δεν μπορεσω να μπω απο το κινητο τα λεμε Κυριακη βραδυ!

Sdunny ευχομαι να ακουσεις το γους γους της καρδουλας και να μην μπορεις να συγκρατηθεις!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κριστι μου καλα να περασεις στο εξοχικο σου!!μην αρχισεις ομως τις δουλειες και κουραστεις.

οσο για το τικερακι σου που επαψε να μετραει..να μη ξανακουσω τετοια..δεν θελω ηττοπαθειες..αααααα θα αρχισω να μαλωνω..

το μωρουλινακι σου μεγαλωνει και δεν θελει να στεναχωριεσαι και να αγχωνεσαι οκ?

φιλακια πολλα, σου στελνω θετικη ενεργεια και να περασεις τελεια οτι κι αν κανεις τελικα!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα κοροτσια και τα σπορακια-φασολακια!!

με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!και εγω ανυπομονω!!

Αγγελικουλα σκεφτομαι συνεχεια τις συζητησεις μας και παιρνω κουραγιο!!

Κριστυ μου σιγα μην καθομαστε να σκαμε για τα τικερακια!εμενα ενα αλλο με βγαζει μικροτερη και αλλο μεγαλυτερη!! μην σκας!!

ανετ ξεκουραση ετσι!!

dsunny περιμενουμε νεα!!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

σαννυ περιμενουμε νεα!!!!!!!!!!το πρωτο ακουσμα..το παλμο της δικης σου καρδιας μολις ακουσες το θαυματακι σου!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο ωραίος ο ήχος αυτός.....μαγικό, θαύμα!

Εγώ πέρσι το ηχογράφησα σε έναν υπέρηχο τα ντουπ ντουπ ντουπ, ακόμα και τώρα αν το ακούσω κάτι μου ρχεται.

Ολα καλά θα πάνε να λέμε!!!

Αισιοδοξία!

Παρακάμπτω την αναγούλα τη ζαλάδα και τους εμετούς λοιπόν!

Πήρα τα αποτελέσματα του προγεννητικού σήμερα, μία απο τα ίδια με πέρσι, μόνο αιματοκρίτης κάπως not good....

Εγώ πώς θα κρατηθώ ως τις 27 του μήνα που θα ξαναπάω γιατρό? Φρικάρω τελείως. Πάντως δε λέω....είμαι καλά απασχολημένη.

Ολες για στήθος λέτε, εγώ πάλι τίποτα, όπως και πέρσι δηλαδή, και με άγχωνε αυτό, αλλά τώρα το παίρνω πιο κουλ....εμένα το στήθος μου δε μεγάλωσε ούτε όταν κατέβηκε το γάλα. Μεγαλωσε δηλαδή αλλά λίγο και δε πόνεσε ποτέ μα ποτέ! Και του γιατρού μου εντύπωση του κανε. Τι να πεις....

Πάω να ξεραθώ γιατι το Ζωήφιό μου μας έχει πεθάααααααανει!

Που να περπατήσει δηλαδή!

Μάνα μου!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν έχω λόγια! Την είδαμε την καρδούλα την ακούσαμε κιόλας! 171 παλμούς το λεπτό έχει το σποράκι μας και είναι 16 ολόκληρα χιλιοστά!!! Απίστευτο συναίσθημα.. ασύλληπτο πως ένα τόσο δα πραγματάκι έχει ζωούλα και μια καρδούλα που χτυπά έτσι γρήγορα! Ο γιατρός μιλούσε κι εγώ δεν άκουγα χάζευα μόνο το φασολάκι στην οθόνη! Αχ σαν την τρελή είμαι λέμε! :-D


dev358pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ δεν έχω λόγια! Την είδαμε την καρδούλα την ακούσαμε κιόλας! 171 παλμούς το λεπτό έχει το σποράκι μας και είναι 16 ολόκληρα χιλιοστά!!! Απίστευτο συναίσθημα.. ασύλληπτο πως ένα τόσο δα πραγματάκι έχει ζωούλα και μια καρδούλα που χτυπά έτσι γρήγορα! Ο γιατρός μιλούσε κι εγώ δεν άκουγα χάζευα μόνο το φασολάκι στην οθόνη! Αχ σαν την τρελή είμαι λέμε! :-D

Συγχαρητήρια κοριτσάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!! :P:p:p Μα τέλεια δεν ήταν? Αν πας γύρω στην 10η εβδομάδα θα το δεις να κουνιέται λογικά αν δεν κοιμάται..αυτό να δεις πόσο συγκλονιστικό είναι!!!!!! Δεν υπάρχειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Αχ... έχουμε πάθει πλάκα απο τώρα φαντάσου τι έχουμε να πάθουμε μετά.. χιχιιχιχιχιχιχι

Με το καλό και όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια να ακούσουν καρδούλα!!! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο ωραίος ο ήχος αυτός.....μαγικό, θαύμα!

Εγώ πέρσι το ηχογράφησα σε έναν υπέρηχο τα ντουπ ντουπ ντουπ, ακόμα και τώρα αν το ακούσω κάτι μου ρχεται.

Ολα καλά θα πάνε να λέμε!!!

Αισιοδοξία!

Παρακάμπτω την αναγούλα τη ζαλάδα και τους εμετούς λοιπόν!

Πήρα τα αποτελέσματα του προγεννητικού σήμερα, μία απο τα ίδια με πέρσι, μόνο αιματοκρίτης κάπως not good....

Εγώ πώς θα κρατηθώ ως τις 27 του μήνα που θα ξαναπάω γιατρό? Φρικάρω τελείως. Πάντως δε λέω....είμαι καλά απασχολημένη.

Ολες για στήθος λέτε, εγώ πάλι τίποτα, όπως και πέρσι δηλαδή, και με άγχωνε αυτό, αλλά τώρα το παίρνω πιο κουλ....εμένα το στήθος μου δε μεγάλωσε ούτε όταν κατέβηκε το γάλα. Μεγαλωσε δηλαδή αλλά λίγο και δε πόνεσε ποτέ μα ποτέ! Και του γιατρού μου εντύπωση του κανε. Τι να πεις....

Πάω να ξεραθώ γιατι το Ζωήφιό μου μας έχει πεθάααααααανει!

Που να περπατήσει δηλαδή!

Μάνα μου!

Πρώτα απ'όλα να μου φιλήσεις το μικρό σου ζουζουνάκι!!!! ¨Ηθελα να σου πώ οτι τα συμπτώματα είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό για κάθε οργανισμό το ότι δεν είναι πολύ πρησμένο το στήθος σου κ δεν πονάει δεν σημαίνει ότι δεν είναι νορμάλ όπως και το γεγονός οτι εγώ δεν έχω κάνει ούτε ενα εμετό δεν σημαίνει τπτ απολύτως εφόσον όλα πάνε καλά δόξα το θεό! Με λίγα λόγια καλό είναι να το λέμε κ αυτό γιατί πιθανόν να υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν και φοβούνται ας πούμε αν δούνε ότι δεν έχουν πόνους ή εμετούς! Ο κάθες οργανισμός βιώνει την εγκυμοσύνη με τον δικό του τρόπο! :)

Κι εγώ θα κάνω υπομονή ως τις 29 που θα κάνουμε την αυχενική θα περάσουν οι μέρες που θα παέι!!

Ολες για στήθος λέτε, εγώ πάλι τίποτα, όπως και πέρσι δηλαδή, και με άγχωνε αυτό, αλλά τώρα το παίρνω πιο κουλ....εμένα το στήθος μου δε μεγάλωσε ούτε όταν κατέβηκε το γάλα. Μεγαλωσε δηλαδή αλλά λίγο και δε πόνεσε ποτέ μα ποτέ! Και του γιατρού μου εντύπωση του κανε. Τι να πεις....


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν έχω λόγια! Την είδαμε την καρδούλα την ακούσαμε κιόλας! 171 παλμούς το λεπτό έχει το σποράκι μας και είναι 16 ολόκληρα χιλιοστά!!! Απίστευτο συναίσθημα.. ασύλληπτο πως ένα τόσο δα πραγματάκι έχει ζωούλα και μια καρδούλα που χτυπά έτσι γρήγορα! Ο γιατρός μιλούσε κι εγώ δεν άκουγα χάζευα μόνο το φασολάκι στην οθόνη! Αχ σαν την τρελή είμαι λέμε! :-D

ααααααααα, τελεια, μπραβο σαννυ μου, να ειναι γερο το σπορακι σας και την επομενη φορα να σας κανει και ναζακια οπως της αγγελικουλας μας!!!

πωπω τωρα εχω ακομα περισσοτερη αγωνια!!!αντε να περασουν οι μερες!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΜΠΤΗ!!!:tongue:

αγγελικη μου χαδακια στην κοιλιτσα οκ?

honey, τυχερουλαααα εγω που μπορω να κοιμηθω μονο μπρουμητα ξερεις τι τραβαω?ααααααχ, που θα παει ομως θα συνηθησω χαχαχα

αναγουλες εχω κι εγω..μπλιαξ..εμετους προς το παρον nothing τεσπα

να το χαιρεσαι το μικρακι σου ειναι σκετη γλυκα!!!

την καλημερα μου σε ολες!!!φιλακια μουααααααα!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και σποράκια, καιρό έχω να σας γράψω αλλά επιστρέφω δριμύτερη τώρα.

Εμείς θα πάμε αύριο στο γιατρό για ν ακούσουμε καρδούλες και έχω μια αγωνία άλλο τίποτα, ανυπομονώ τόσο πολύ να δω ότι πάνε όλα καλά..


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και σποράκια, καιρό έχω να σας γράψω αλλά επιστρέφω δριμύτερη τώρα.

Εμείς θα πάμε αύριο στο γιατρό για ν ακούσουμε καρδούλες και έχω μια αγωνία άλλο τίποτα, ανυπομονώ τόσο πολύ να δω ότι πάνε όλα καλά..

με το καλο μελενια μου!!!δυο σπορακια εχεις στην κοιλιτσα σου?

εισαι απο σπερματεγχυση η κανω λαθος?

ολα να σου πανε καλα και να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...