Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις φιλενάδες μου και τα γλυκά ζουζουνάκια :P

Τι κάνετε πως τα περνάτε? Εμεις εδω ήσυχα δόξα το θεό πήραμε ενα όμορφο σαλονάκι για το μπαλκόνι μας και την αράζουμε αρκετά!!!

Παραγγείλαμε και το air condition για το δωμάτιο του μικρού αντε να δούμε τι άλλο θα βγεί!!!! Ο καιρός μας εχει τρελλάνει εντελώς όμως...χτες που πήγαμε για ψώνια με τον μπέμπη σκάσαμε απειρο όμως...του φορούσα ενα ανοιξιάτικο φορμάκι και παρόλα αυτά εσκασε το παιδί, τα μαγουλάκια του ήταν κατακόκκινα!! Με το που γυρίσαμε στο σπίτι τον τσιτσίδωσα, τον εκανα ντουζάκι και τον αφησα για λιγο με το εσωρουχάκι του! Σήμερα κάνει πάλι λίγο ψύχρα..οτι να ναι...δεν κρυώσαμε όλο τον χειμώνα θα την αρπάξουμε τώρα με τις βλακείες αυτές!

Υ.Γ Vellisaki τα μαξιλαράκια είναι σούπερ τελικά :P

Αγγελικουλα του εχεις βγαλει το ζιπουνακι του μικρου? Μου ειπε η παιδιστρος να το βγαλω αλλα ακομα φοβαμαι με τα σκαμπανεβασματα του καιρου...

Εμεις οταν καθομαστε στο καθισματακι του αυτοκινητου γινομαστε παπια στον ιδρωτα!!!

Τελειο ειναι!!! Καλοριζικο!!!

Αληθεια κανει το air condition στα μωρα???...:confused:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα κοπελες μου τι κανετε?

Τωρα κοιμηθηκε ο μπεμπουλης μου και ειπα να σας γραψω..

Ειμαστε 7 κιλα. Καναμε δυο εμβολια σημερα. Ο μικρος εκλαιγε πολυ παλι ρε γαμωτο..

Η γκρινια και τα κλαμματα σινεχιζουν...εχουμε και τα ποναλακια ακομα...ειπαμε με την παιδιατρο να κοψω οτι ειχει να κανει με το γαλα. Του πηραμε σαν συμπληρωμα ενα υποαλλεργικο της απταμιλ και μια κρεμα της Humana που ειναι χωρις γαλα να δουμε μηπως εχει καποια αλλεργια...αν συνεχισει να εχει ποναλακια θα του κανουμε καποιες εξετασεις..

Να του δινω λεει οσο ποιο πολυ γινεται το στηθος.. Η φαση ειναι οτι δεν εχω παρα πολυ γαλα ρε γαμωτο...γινεται να αυξηθει η παραγωγη τωρα???

Πηρα ενα βιβλιο το "κοιμησου παιδι μου" που σου μαθαινει να κοιμηζεις το μωρο για ολο το βραδυ και κυριως να κοιμαται μονο του!!! Αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να το εφαρμοσω τωρα αφου δεν εχουμε στρωσει καν τα γευματα μας.. Λεει οτι σε μια εβδομαδα μαθαινουν να κοιμουντε μονα τους και σερι!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...!!!

Κι εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες. Η μεγαλη μου εχει αρχιζει να ζηλευει πολυ το μωρο τωρα που αρχιζει κι αυτος να ασχολειται με παιχνιδακια και πιανει πραγματα. Του τα παιρνει ολα απο τα χερια και λεει οτι ειναι δικα της... Εχουμε ματς καθε μερα.

Μαριλενακι το Κοιμησου παιδι μου ειναι αποτελεσματικο αν το ακολουθησεις κατα γραμμα... Θελει κοτσια και αν αντεχεις να αφηνεις το παιδι να κλαει. Γενικα υπαρχουν διαφορετικες αποψεις επι του θεματος. Εγω αφου τα ειχα παιξει με τη μεγαλη μου κορη απο την αυπνια αφου ξυπνουσε καθε 1-2 ωρες το εκανα οταν ηταν 10 μηνων. Αλλα ημουν αποφασισμενη γιατι δεν αντεχα αλλο... Σε περιπου 3-4 μερες το παιδι κοιμηθηκε σερι και μονο του.

Τωρα στο μικρο επειδη ημουν υποψιασμενη προσπαθησα να μην τον κοιμιζω στα χερια μου και δουλεψε. Αποκοιμιεται μονος του. Απλα νομιζω οτι ειναι και στο παιδι αυτο.. Αν το κανεις παντως καλη επιτυχια. Σιγουρα δουλευει αν γινει σωστα.

Αγγελικη τελειο το εκανες το μπαλκονι σας. Τελειο για καφεδακια αλλα και για τα πρωτα μπουσουληματα του μικρου σου...

Φιλια σε ολες!


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγγελική έχουμε το ίδιο ολόιδιο σαλόνι....με άλλο μαξιλάρι....πέρσι το πήρα εγώ....Leroy Merlin??

Flosummer Κυριακή στις 20.00 είναι η βάφτιση.

Και γω δε το χω....

Για την ακρίβεια τις μισώ τις βαφτίσεις...μισώ το τζέρτζελο αυτού του είδους....απλά διεκπεραιώνω τη δική μας και πάλι. Και η Ζωή μου πέρσι είχε πλαντάξει στο κλάμα. Πολύ άσχημα ήταν. Τουλάχιστο βγάλαμε ένα καλό ποσό για το Χαμόγελο του Παιδιού από τα δώρα (είχαμε το καρτάκι αντί δώρου) και από τα προσκλητηρια κ τις μπομπονιέρες που πήραμε από κει....

Και φέτος το ίδιο κάνουμε....με παρηγορεί....Εννοείται δεξιώσεις-γλέντια-κλπ δε κάνουμε....σπίτι, μπάνιο κ νάνι μετά....να ηρεμήσει το πουλάκι μου....που να το τρέχω....Δε μπορώ να διανοηθώ πως θαταν πέρσι αν είχα τραπέζι μετά τι θα κανε το παιδι....θα χε υποφέρει.

Ελπίζω το μικρό μου να μη κλάψει τόσο φέτος....αν και ας μη γελιόμαστε....είναι τόσο ταλαιπωρία το όλο πράγμα!

Δείτε εδώ....αν κάποια θέλει για τη βάφτισή της....ειδικά τώρα έχουν πολύ ανάγκη χρήματα....τόσα παιδάκια στις στέγες....αν πάτε κ δείτε θα καταλάβετε.....:-(

http://www.hamogelo-eshop.gr/c.Mpomponieres.20788.html

Kleo μου καλημέρα! Χαίρομαι πολύ που σε βλέπω πάλι στα λημέρια μας έλειψεςςςςς!!!! :tongue::tongue: Λοιπόν το σαλονάκι το πήραμε απο τις 4 εποχές που είναι στην Αργυρούπολη σίγουρα το ξέρεις το μαγαζί! Η αλήθεια ειναι οτι ειναι πολύ βολικό και γενικά ο καναπές σε προδιαθέτει για πολύ χαλάρωση σε σχέση με την καρέκλα πάντα!

Σχετικά με την βάπτιση να σου πώ η ώρα η καλή ευχομαι ειλικρινά να πάει καλύτερα απ'οτι εσύ περιμένεις δηλαδή η μικρή Δανάη να μην κλάψει πολύ κ στεναχωρηθείς! Μακάρι να μπορούσα να έρθω κ εγω αλλά αποφάσισαν οι κουμπαροι κ τα πεθερικά μου να έρθουν σπίτι μας την κυριακή οπότε μου μυρίζει τραπέζι.... Όσο για τις μπομπονιέρες ευγε κ πάλι ευγε για το τραπέζι δεν το συζητώ ούτε εμεις θα κάνουμε μάλλον δεν ειναι τέτοια εποχή αλλα κ να ηταν ειναι ταλαιπωρια για τα μικρα οπως λες

Ααα δεν σας ειπα εμεις κλείσαμε για βάπτιση 18 Σεπτ. στην Αγ. Μαρίνα μετά την Βάρκιζα στις 12.00 οπότε πρεπει να ξεκινήσω τις ετοιμασιες..

Αγγελικουλα του εχεις βγαλει το ζιπουνακι του μικρου? Μου ειπε η παιδιστρος να το βγαλω αλλα ακομα φοβαμαι με τα σκαμπανεβασματα του καιρου...

Εμεις οταν καθομαστε στο καθισματακι του αυτοκινητου γινομαστε παπια στον ιδρωτα!!!

Τελειο ειναι!!! Καλοριζικο!!!

Αληθεια κανει το air condition στα μωρα???...:confused:

Μαριλενάκι μου οχι δεν του το εχω βγαλει ακομα κ εγω φοβάμαι απλά προχθες που ειχαμε παει βολτα οταν γυρισαμε στο σπιτι αφου τον εκανα ενα ντουζακι τον αφησα για μιση ωριτσα με το εσωρουχο το κοντομανικο μετα το ξαναεβαλα το φορμακι ομως. Σ ευχαριστω για το σαλονακι να σαι καλα :P αντε κερνάω καφε σε οποια θελει να ερθει :P:p

χμ..σχετικα με το air condition απ'οσο ξέρω κ οι εμπειρες ας με διορθώσουν ειναι αναγκαίο κακό...δηλαδή πάνω απο 24 βαθμους δεν αντεχουν τα μικρακια κ ταλαιπωρούνται οπότε..με τα καλοκαιρια που κανει εδω δύσκολο το βλεπω χωρις αιρ...εννοειται οτι το βαζεις χαμηλα κ ποτε να χτυπαει πανω στο παιδι και πιθανοτατα μονο για μεσημερι κ βραδυ που κοιμαται για να κανει πιο ηρεμο υπνο..

αληθεια εσεις πως κοιμηζετε τα μωρακια σας? Στα χερια η κοιμουντε μονα τους??? Εμεις εχουμε πολλα κλαμματα για να κοιμηθει και φυσικα κοιμαται στα χερια μου!!!

Τώρα σχετικα μ αυτο το θεμα να σου πω οτι το συγκεκριμενο βιβλιο το εχω παρει απο τοτε που ο μπεμπης ηταν 2 μηνων και το συμβουλευομαι συχνα πυκνα για να μην αναγκαστω να φτασω στο σημειο που πρεπει να τον μαθω απο την αρχη γιατι το κλαμα δεν το αντεχω γινομαι χωμα.. Τον εμαθα που λες να κοιμαται μονος του χωρις να τον κοιμιζω αγκαλια και δοξα το θεο τα καταφεραμε! Τώρα σχετικα με τον βραδινό ύπνο γινεται το εξης το οποιο δεν ξερω αν ειναι καλό τουλάχιστον με τα λεγόμενα του βιβλιου..Με το που τον κανω μπανιο, του φοράω υπνόσακο και ξεκινάω να τον ταίζω ο μικρός κοιμάται σχεδόν πάντα στα χερια μου κ μαλιστα καποιες φορες του πειραζω την μυτούλα για να φαει το γαλα του...ομως το καλο ειναι οτι κοιμαται πλεον απο τις 9 το βράδυ συνεχόμενα ως τις 7.30 το πρωί. Τωρα θα δειξει πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας κανεις δεν ξέρει μέχρι τωρα κανω τον σταυρό μου κ προχωράω.

Πάντως βοηθάει πολύ το βιβλιο διαβασε το όλο κ προσπάθησε καποιες συνήθειες να τις υιοθετησεις.

Γεια σας κοριτσια...!!!

Κι εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες. Η μεγαλη μου εχει αρχιζει να ζηλευει πολυ το μωρο τωρα που αρχιζει κι αυτος να ασχολειται με παιχνιδακια και πιανει πραγματα. Του τα παιρνει ολα απο τα χερια και λεει οτι ειναι δικα της... Εχουμε ματς καθε μερα.

Μαριλενακι το Κοιμησου παιδι μου ειναι αποτελεσματικο αν το ακολουθησεις κατα γραμμα... Θελει κοτσια και αν αντεχεις να αφηνεις το παιδι να κλαει. Γενικα υπαρχουν διαφορετικες αποψεις επι του θεματος. Εγω αφου τα ειχα παιξει με τη μεγαλη μου κορη απο την αυπνια αφου ξυπνουσε καθε 1-2 ωρες το εκανα οταν ηταν 10 μηνων. Αλλα ημουν αποφασισμενη γιατι δεν αντεχα αλλο... Σε περιπου 3-4 μερες το παιδι κοιμηθηκε σερι και μονο του.

Τωρα στο μικρο επειδη ημουν υποψιασμενη προσπαθησα να μην τον κοιμιζω στα χερια μου και δουλεψε. Αποκοιμιεται μονος του. Απλα νομιζω οτι ειναι και στο παιδι αυτο.. Αν το κανεις παντως καλη επιτυχια. Σιγουρα δουλευει αν γινει σωστα.

Αγγελικη τελειο το εκανες το μπαλκονι σας. Τελειο για καφεδακια αλλα και για τα πρωτα μπουσουληματα του μικρου σου...

Φιλια σε ολες!

Cleo μου σ ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια να χαιρεσαι τα ζουζούνια σου!!! Υπομονή μια φάση ειναι κ θα περάσει μετά θα γίνουν φιλαράκια!!! :P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα έλεγα ότι το "κοιμήσου παιδί μου" είναι καλή λύση.......για παιδιά όμως άνω των 2-3 ετών....ένα μικράκι δε κατανοεί γιατί αφήνεται να κλαίει....γιατί η μαμά την ημέρα ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου και τη νύχτα όχι??? Και δε λειτουργεί σε όλα τα παιδιά....Ξέρω παιδάκι που λιποθύμησε απτο κλάμα. Δε θα το ήθελα αυτό....Στο βιβλίο λέει ακόμα κ αν κάνει εμετό το μωρό απτο κλάμα να μη πτοηθείς.....γίνεται? Δε γίνεται....Σε ένα παιδάκι μεγαλύτερο που κλαίει γιατί πχ θέλει κιάλλο ενα παγωτό, εκεί ναι, γίνεται.

Τεσπά....προσωπική μου γνώμη αυτό...

Εγώ βρήκα τις δικές μου λύσεις στο "no cry sleep solution" και στα βιβλία του στέλιου παπαβέντση και του ματθαίου γιωσαφάτ.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι το "κοιμήσου παιδί μου" είναι καλή λύση.......για παιδιά όμως άνω των 2-3 ετών....ένα μικράκι δε κατανοεί γιατί αφήνεται να κλαίει....γιατί η μαμά την ημέρα ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου και τη νύχτα όχι??? Και δε λειτουργεί σε όλα τα παιδιά....Ξέρω παιδάκι που λιποθύμησε απτο κλάμα. Δε θα το ήθελα αυτό....Στο βιβλίο λέει ακόμα κ αν κάνει εμετό το μωρό απτο κλάμα να μη πτοηθείς.....γίνεται? Δε γίνεται....Σε ένα παιδάκι μεγαλύτερο που κλαίει γιατί πχ θέλει κιάλλο ενα παγωτό, εκεί ναι, γίνεται.

Τεσπά....προσωπική μου γνώμη αυτό...

Εγώ βρήκα τις δικές μου λύσεις στο "no cry sleep solution" και στα βιβλία του στέλιου παπαβέντση και του ματθαίου γιωσαφάτ.

Απαπα πα πα εννοείται οτι δεν αντεχω να βλεπω ενα μωράκι να σπαράζει στο κλάμμα αυτό εγραψα κ παραπάνω..γι αυτό προσπάθησα απο μικρούλη να τον μάθω να κοιμάται σωστά τουλάχιστον όπως λεει το βιβλίο κ στην περίπτωση μας Κλεό μου δούλεψε χωρίς κλάμματα κ χωρίς υστερίες..αν έπρεπε να κάνω αυτά που λέει για το μάθω απο την αρχή δεν υπήρχε περίπτωση να το άντεχα ΜΕ Τ ΙΠΟΤΑ!!!

Επίσης εχω διαβάσει ενα άλλο βιβλίο που λέει Κοιμήσου Αγγελούδι μου κ αυτό πολύ ωραίο είναι..οπότε εγω τουλάχιστον πήρα τα θετικά στοιχεία απο το κάθε βιβλίο και τα έκανα :) το αποτέλεσμα προς το παρόν το τονίζω αυτό ειναι καλά μεγαλώνοντας θα δείξει!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι το Κοιμησου παιδι μου ειναι αποτελεσματικο αν το ακολουθησεις κατα γραμμα... Θελει κοτσια και αν αντεχεις να αφηνεις το παιδι να κλαει. Γενικα υπαρχουν διαφορετικες αποψεις επι του θεματος. Εγω αφου τα ειχα παιξει με τη μεγαλη μου κορη απο την αυπνια αφου ξυπνουσε καθε 1-2 ωρες το εκανα οταν ηταν 10 μηνων. Αλλα ημουν αποφασισμενη γιατι δεν αντεχα αλλο... Σε περιπου 3-4 μερες το παιδι κοιμηθηκε σερι και μονο του.

Τωρα στο μικρο επειδη ημουν υποψιασμενη προσπαθησα να μην τον κοιμιζω στα χερια μου και δουλεψε. Αποκοιμιεται μονος του. Απλα νομιζω οτι ειναι και στο παιδι αυτο.. Αν το κανεις παντως καλη επιτυχια. Σιγουρα δουλευει αν γινει σωστα.

Θα έλεγα ότι το "κοιμήσου παιδί μου" είναι καλή λύση.......για παιδιά όμως άνω των 2-3 ετών....ένα μικράκι δε κατανοεί γιατί αφήνεται να κλαίει....γιατί η μαμά την ημέρα ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου και τη νύχτα όχι??? Και δε λειτουργεί σε όλα τα παιδιά....Ξέρω παιδάκι που λιποθύμησε απτο κλάμα. Δε θα το ήθελα αυτό....Στο βιβλίο λέει ακόμα κ αν κάνει εμετό το μωρό απτο κλάμα να μη πτοηθείς.....γίνεται? Δε γίνεται....Σε ένα παιδάκι μεγαλύτερο που κλαίει γιατί πχ θέλει κιάλλο ενα παγωτό' date=' εκεί ναι, γίνεται.

Τεσπά....προσωπική μου γνώμη αυτό...

Εγώ βρήκα τις δικές μου λύσεις στο "no cry sleep solution" και στα βιβλία του στέλιου παπαβέντση και του ματθαίου γιωσαφάτ.[/quote']

Αχ κοριτσια ποσο τυχερες ειστε που κοιμουντε τα μικρα μονα τους...

Η αληθεια ειναι οτι εμεις εχουμε περασει δυσκολα τους πρωτους μηνες..ειχαμε εντονους κολικους με παρα πολλα κλαμματα και ακομα και τωρα εχουμε ποναλακια. Το αποτελεσμα ηταν να κραταμε το μπεμπη συνεχεια στα χερια και να αποκοιμιεται στην αγκαλια..

Τωρα πως να του το αλλαξω? Εχουμε ενα μουσικο παιχνιδι με χρωματα για το κρεβατι και του το βαζω μηπως τον ηρεμησει. Τον εχω βαλει και στην κουνια μονο του με την μουσικη μπας και κοιμηθει αλλα αυτος τιποτα..

Ετσι τον ξαναπαιρνω στα χερια και κανω βολτες μεσα στο σπιτι!!!

Γενικα κοιμαται με πολυ εκνευρισμο και κλαμματα!!! Στην καλυτερη περιπτωση του κανω λιγο χαμομιλι και αποκοιμιεται στα χερια μου..

Δεν ειμαι και γω αποφασισμενη να εφαρμοσω αυτα που λεει το βιβλιο ακομα.. δεν εχουμε στρωσει ακομα τα γευματα μας. Το μωρο ξυπναει και πειναει..τι να κανω να μην το ταισω??? Το μονο που με σπασχολει ειναι τι θα γινει οταν γυρισω στην δουλεια...(αν βεβαια γυρισω ετσι οπως ειναι τα πραγματα με την κριση..)...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα δεν σας ειπα εμεις κλείσαμε για βάπτιση 18 Σεπτ. στην Αγ. Μαρίνα μετά την Βάρκιζα στις 12.00 οπότε πρεπει να ξεκινήσω τις ετοιμασιες..

Τώρα σχετικα μ αυτο το θεμα να σου πω οτι το συγκεκριμενο βιβλιο το εχω παρει απο τοτε που ο μπεμπης ηταν 2 μηνων και το συμβουλευομαι συχνα πυκνα για να μην αναγκαστω να φτασω στο σημειο που πρεπει να τον μαθω απο την αρχη γιατι το κλαμα δεν το αντεχω γινομαι χωμα.. Τον εμαθα που λες να κοιμαται μονος του χωρις να τον κοιμιζω αγκαλια και δοξα το θεο τα καταφεραμε! Τώρα σχετικα με τον βραδινό ύπνο γινεται το εξης το οποιο δεν ξερω αν ειναι καλό τουλάχιστον με τα λεγόμενα του βιβλιου..Με το που τον κανω μπανιο, του φοράω υπνόσακο και ξεκινάω να τον ταίζω ο μικρός κοιμάται σχεδόν πάντα στα χερια μου κ μαλιστα καποιες φορες του πειραζω την μυτούλα για να φαει το γαλα του...ομως το καλο ειναι οτι κοιμαται πλεον απο τις 9 το βράδυ συνεχόμενα ως τις 7.30 το πρωί. Τωρα θα δειξει πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας κανεις δεν ξέρει μέχρι τωρα κανω τον σταυρό μου κ προχωράω.

Πάντως βοηθάει πολύ το βιβλιο διαβασε το όλο κ προσπάθησε καποιες συνήθειες να τις υιοθετησεις.

Μπραβο Αγγελικη μου με το καλο η βαφτιση...:-P

Μακαρι να μπορουσα να ερθω για καφεδακι αλλα ειμαι λιγακι μακρυα...:(

Το σπιτακι σας πρεπει να ειναι πολυ ομορφο...

Και γω αν ειμαι τυχερη κοιμαται καμια φορα την ωρα που του δινω το γαλα η το χαμομιλο αλλα αφου εχουμε περασει κλαμματα και γκρινιες!!!

και φυσικα το νωριτερο που κοιμομαστε ειναι στις 10,30...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα, Μελακι καλως την νωρις νωρις ε!! με το καλο και εγω τα συχαινομαι αυτα και πρεπει να κανω γαμοβαφτισια, χωρια που θα μου κουβαληθει το σοι του αντρα μου για φιλοξενια, θα ειμαι για λυπηση!!!! τεσπα να σου πω την αληθεια στις 8 ειναι πολυ αργα για την δικη μου συνηθως κοιμαται και πολυ μακρια και το φοβαμαι ακομα, σε λιγο καιρο που θα τρωει θα ειμαι πιο ανετη, αλλα να σου ζητησω να μου στειλεις ενα προσκλητηριο γιατι θα το ηθελα και θα το προσπαθησω!!

παντως οσον αφορα της μπομπονιερες κ.λ.π. εκανες πολυ καλα που πηγες απο το χαμογελο του παιδιου!! να μας φιλησεις τις κουκλες σου το e-mail μου [email protected] φιλακια στις κουκλες σου!!!!

Αγγελικουλα μου ειναι τελειο, κερνατε καφε οταν θα αρχισουμε τα ρυζαλευρα και θα ειμαστε πιο χαλαροι!!!

κοριτσια προς Θεου το κλαμα το εχουν τα παιδια ως αμυνα οταν πονανε ή πεινανε ή οταν θελουν να ειδοποιησουν οτι υπαρχει προβλημα, δεν συμφωνω ενα παιδι που κλαιει θελει κατι απο εμας συμαντικο, δεν προλαβαινω για παραπανω τρεχω....κλαιει, φιλακια πολλα


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΑΑΑ!!!!!!!!!! και κατι ακομα.... Garoufaki την ξερεις την περιοχη σιγουρα!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=432NFlKUwPE&feature=player_embedded

ειναι πανεμορφα!!! προτεινω οταν θα ξεπεταχθουνε λιγο τα μωρακια να κανονισουμε να παμε ολες μαζι! φιλακια πολλα σε ολες.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ομορφουλες!

απο οτι βλεπω το θεμα υπνος κ βαφτιση παιζει πολυ!

λοιπον γνωμη μου ειναι οτι οταν κλαιει το μωρο πρεπει να ανταποκρινομαστε και να μην το αφηνουμε να κλαιει.Ειναι ακομη πολυ μικρα οπως λεει πολυ σωστα το Μελακι μας και μας εχουν αναγκη! μετα τα 2 πιστευω οτι μπορουν να καταλαβουν καπως καλυτερα. Και να σας πω κ κατι απο την εμπειρια μου λιγα ειναι τα χρονια που θα μπορειτε να τα εχετε αγκαλια και να κοιμουνται στην σιγουρια σας!!!! :) θα με θυμηθειτε!!!

οσο για την βαφτιση με το καλο ολες! εμεις θα αργησουμε λογω των οικονομικων αν δουλευε ο αντρας μου θα το βαφτιζαμε φετος αλλα δενννν...

Αγγελικη τελεια η εκκλησια διπλα στην θαλάσσα θα βγαλετε φοβερες φωτογραφιες και μεσα η εκκλησια πολυ ωραια!

Μαριλενακι με πηρες την Κυριακη αλλα ειμασταν Ταλως και μετα πηγαμε στην Αυγενικη να ευχηθουμε για ενα μωρακι οποτε.... αν ειναι μπορουμε να βρεθουμε το Σαββατο.

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε ατοπικη δερματίτιδα-εκζεμα και τα μαγουλακια μας ειναι χαλια...

Koykoybreli ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα με τη δερματίτιδα. Βάζετε κρεμούλα? Είχε κι ο δικός μου όταν ήταν ημερών αλλά με κρεμούλα πρωί βράδυ του πέρασε. Περαστικά σας πάντως...

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που ξαναδιαβάζω νέα σας! Μακάρι να είχα μπει νωρίτερα και να ήξερα για τη συνάντηση σας μιας και την προηγούμενη Πέμπτη το απόγευμα είμασταν και μεις στο Mall στο Μαρούσι! Αν το ήξερα θα πήγαινα πρωί και θα σας έβλεπα! Ελπίζω την επόμενη φορά να καταφέρω να είμαι στην παρέα σας!:P

Πολλά φιλιά! Θα ξαναμπώ μόλις μου επιτρέψει ο μικρός μου γκρίνιας!!!

Τι γκαντεμιά κι αυτήν. Και το θέμα είναι ότι κάτσαμε αρκετά, μη σου πω ότι μπορεί κι όταν ερχόσουν εσύ, εμείς να φεύγαμε!

Υ.Γ Vellisaki τα μαξιλαράκια είναι σούπερ τελικά :P

Με γειά το σαλονάκι και όντως τα μαξιλαράκια του πάνε μια χαρά. Μια χαρά θα περνάτε οικογενειακώς εκεί το καλοκαίρι!

Αχ μιλαμε ηδη αγχωνομαι για την δικη μου στις 27 Αυγουστου. Του μαριου ηταν τραγικη εμπειρια.Εκλαιγε συνεχεια για 5 ωρες!Δεν μπορω δεν το εχω ρε παιδι μου!!!!!!!!!

Κι εγώ αυτό το άγχος έχω, μην αρχίσει να κλαίει απαρηγόρητα. Βασικά μεγαλύτερο άγχος έχω με τον παππά. Συγκεκριμένα μου δημιουργήθηκε μετά από μια βάφτιση που είχα πάει πέρυσι και ο παππάς είχε πιάσει το παιδάκι από το ένα χέρι και το αντίθετο πόδι και το βουτούσε μέσα στην κολυμπήθρα. Θα τον βουτήξω από τα γένια αν πάει να κάνει κάτι τέτοιο στο αγοράκι μου!!!

Δείτε εδώ....αν κάποια θέλει για τη βάφτισή της....ειδικά τώρα έχουν πολύ ανάγκη χρήματα....τόσα παιδάκια στις στέγες....αν πάτε κ δείτε θα καταλάβετε.....:-(

http://www.hamogelo-eshop.gr/c.Mpomponieres.20788.html

Honey με το καλό η βάφτισή σας. Ελπίζω να το πάρει μαλακά το θέμα η Δανάη και να να μην στεναχωρηθείς κι εσύ. Στη βάφτισή σας δεν θα μπορέσουμε να έρθουμε αλλά θα θέλαμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά ούτως ή άλλως:)

Πόσο καιρό πριν είχες παραγγείλει τις μπομπονιέρες από το Χαμόγελο? Επειδή εμείς σκεφτόμαστε να βαφτίσουμε τον Ιούνιο (ή από Σεπτέμβρη, θα δούμε).

Πηρα ενα βιβλιο το "κοιμησου παιδι μου" που σου μαθαινει να κοιμηζεις το μωρο για ολο το βραδυ και κυριως να κοιμαται μονο του!!! Αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να το εφαρμοσω τωρα αφου δεν εχουμε στρωσει καν τα γευματα μας.. Λεει οτι σε μια εβδομαδα μαθαινουν να κοιμουντε μονα τους και σερι!!!

Το μωράκι μου (φτου φτου φτου σκόρδα) συνήθως αποκοιμιέται στο τελευταίο γεύμα κατά τις 21:30 (άλλες φορές κατά τον θηλασμό, άλλες φορές όταν πίνει από το μπουκάλι) και ξυπνάει το πρωί κατά τις 7. Όταν δεν κοιμάται στο φαγητό, τον βάζουμε στο κρεβάτι του και δεν κλαίει αλλά συνήθως παίζει με τα σεντόνια του (κουκουλώνεται κλπ). Τότε τον αφήνουμε λίγο μήπως του περάσει, μετά του βάζουμε πιπίλα και συνήθως κοιμάται αρκετά γρήγορα. Με τα σημερινά δεδομένα λέω κι εγώ πως δεν θα τον άφηνα να κλαίει, αλλά έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέγονται, οπότε κρατώ μια επιφύλαξη για το τι θα έκανα αν όντως έκλαιγε και δεν κοιμόταν (και ταυτόχρονα πχ είχαμε να κοιμηθούμε 2 εβδομάδες, είχαμε να σηκωθούμε το πρωί για να πάμε για δουλειά και είχαμε 2 παιδάκια που λέει ο λόγος)

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το θάρρος να προτείνω την επόμενη μαμαδοσυνάντηση. Θέλετε να συναντηθούμε την επόμενη εβδομάδα προς τα νότια που βολεύει κι άλλες μανούλες? (Θα έχω αμάξι την επόμενη εβδομάδα, οπότε βολεύει κι εμένα, χιχι)

Οπότε εσείς που μένετε προς τα εκεί κάτω προτείνετε μέρος και βλέπουμε.

Φιλάκιααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...