Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριλενακι εχεις πμ.

Μαρια μου σου απαντησα...

Μαριλενάκι μου μην προβληματίζεσαι με τον ύπνο του μικρού γιατί απ οτι κατάλαβα εγώ το κάθε παιδάκι κάνει τα δικά του με τον ύπνο..εμένα που κοιμάται ακόμα κάποιες ελάχιστες ωρες το πρωί το βράδυ κοιμάται σερί ενα 7ωρο και μετά καθε 1,5 με 2 ωρες θέλει την πιπίλα που του πέφτει...κάποια στιγμή νομίζω οτι όλα θα μπουν στην σειρά τους νωρίτερα ή αργότερα όσο για το φαγητό τα κιλά σας μια χαρά μου φαίνονται αν σκεφτείς οτι εχουμε σχεδον ίδια κιλά κ ύψος μεγαλύτερο εμεις κ κρέμα δεν μας εδωσε ο γιατρος

Μακαρι να εχεις δικιο Αγγελικη μου..

Σουπερ εισαστε στον υπνο! Μακαρι να κοιμομασταν και μεις 7 ωρες σερι..:tongue:

Μαριλενα μου μια χαρα ειστε στα κιλα, και εμενα η μικρη μου δεν κοιμαται σχεδον καθολου, εκτος αν την εχω αγκαλια, οσο για τα γευματα ουτε καν ξερω ποσα κανει με ρωταει ο γιατρος και δεν ξερω να του απαντησω!!!

τα κλαματα... μηπως λεω μηπως μπορει να τον πειραζει κατι που τρως και περναει στο γαλα σου?

παντως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!

μπορει απλα αλλες φορες να πειναει πολυ και αλλες λιγοτερο, δοκιμαζε να τον βαλεις στο στηθος πριν ακομα αρχισει να κλαιει, θα ειναι πιο ηρεμος και πιο συνεργασιμος... και μην ανησυχεις δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενα προβλημα, κρεμουλες εμεις οχι ακομα σε 1 μηνα περιπου!!

φιλακια πολλα.

Αχ και σεις εχετε μπερδεμα με τα γευματα ε? Και γω δεν εχω ιδεα ποσα κανουμε! Καθε τρεις και λιγο κλαιει και δεν ξερω αν πειναει η οχι!!!

Το πρωι για παραδειγμα εφαγε στις 8,30 απο μενα. Μετα στις 12 τον εβαζα στο στηθος και δεν ηθελε...στις 1 εφαγε απο το μπουκαλι μονο 70 μλ...

Υπομονη θα αρχισετε και σεις τις κρεμουλες...

Φιλια στην μπεμπα σου!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη 2 χρονια εε?!! πωπω!

δεν γινεται πρεπει να συναντηθουμε!

αντε για να δουμε το καλοκαιρι θα εισαι στο νησι ή θα σε πετυχω!!

κοριτσια εσεις που ειστε Αθηνα μπορειτε να βρισκεστε δεν το συζητω περναει ευχαριστα η ωρα κ σε λιγο καιρο που τα μωρα θα παιζουν θα ειναι τελεια!

δοκιμααστε κ το athens metro mall στο Αγ.Δημητριο ειναι πολυ καλο μερος για συναντηση.

βολευει κ το μετρο κ εχει κ parking.

Link to comment
Share on other sites

Velissaki εμείς όχι μόνο κρεμούλα, και φαγητό και φρούτα και φαρίν λακτέ αντι για ρυζάλευρο πλέον. περνάει ο καιρός!!!!

Αγγελικούλα το ξέρω οτι για την φραουλένια θέλεις να συναντηθούμε!!!!! εγώ πλέον σε όλους έχω περάσει σε 2η, 3η,.....100η μοίρα!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

χαλάλι της όμως!!!!! ας είμαι και στην 1000000000η!!!!!!!

κορίτσια μου ωραία παρεούλα έχουμε!!! από κοντά, από μακριά δεν έχει καμία σημασία. 5 ιουλίου θα κανονίσουμε με όποιες μπορείτε, δεν το συζητώ. εμείς Νίκαια το πρωί και μετά βλέπουμε.

φιλάκια!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε? Χαιρομαι πολυ πο γνωριστηκατε απο κοντα... μακαρι να ημουν και γω μαζι σας...

Εγω βρε κοριτσια ειμαι πολυ αγχωμενη και μπερδεμενη...Ο μικρος συνεχεια γκρινιαζει, δεν κοιμαται την ημερα σχεδον καθολου και τα γευματα τα εχουμε κανει μπαχαλο!

Τρωει λιγο αλλα τρωει πολλες φορες την ημερα. Με τον θηλασμο εχω απογοηετευτει τελειως! Την μια εχω γαλα, την αλλη τον βαζω στο στηθος και μου κλαιει!!!

Δεν μπορω να το καταλαβω καθολου αυτο το παιδι...Κανει σαν να ποναει καπου και δεν ξερω που! Συνεχεια παει το μυαλο μου στο κακο μηπως εχει κατι το μωρο και δεν το εχουμε παρει χαμπαρι..

Κατα τα αλλα πηγαμε την Δευτερα στο γιατρο. Τον βρισκει μια χαρα. Απλα μου ειπε αν συνεχισει να κλαει θα κανουμε γενικες εξετασεις να δουμε. Ειμαστε 6,800 και 65 ποντους. Μηπως ειμαστε λιγο αδυνατοι???

Καθε φορα περνουμε και τα κοπλιμεντα μας μιας και η παιδιατρος λεει οτι ειναι το ποιο ομορφο απο ολα τα παιδακια που εχει... :)

Η καρδουλα μου...τρεμω στην ιδεα μην τυχον και μου παθει τιποτα...θα τρελαθω!..

Ξεκινησαμε και μεις την κρεμα την Δευτερα αλλα δεν βλεπω να τρελαινεται...περιμενα περισσοτερο ενθουσιασμο!!! Του κανω 65 γραμμαρια νερο και 2,5 κουταλιες σκονη και τρωει περιπου την μιση. Εσας ποσο τρωνε?

Αυτα τα νεα μας..φιλακια πολλα

Κοριτσια πολυ ζηλεψα με τη συναντηση σας.!!! Τι ωραια που βρεθηκατε...

Κι εμεις θα ερθουμε συντομα Αθηνα και ελπιζω να βρεθουμε!

Μαριλενακι μην αγχωνεσαι... Με το που διαβασα για κλαμα επρεπε να επεμβω. Εμενα οσο ησυχος ειναι ο μικρος τωρα τοσο εκλαιγε η κορη μου... Τι να σου πω πρεπει να εκλαιγε σχεδον ολη μερα και φυσικα δεν ειχε τιποτα... Μιλαμε οτι εκλαιγε τοσο πολυ που ακομα και οταν σταματουσε εγω ακουγα κλαματα στ'αυτια μου... Τιποτα δεν εχει το παιδακι σου. Μερικες φορες η γκρινια ειναι και στην ιδιοσυγκρασια του παιδιου. Η κορη μου ειναι σχεδον 2μισι και ακομα και τωρα κλαιει περισσοτερο απο το μωρο που ειναι 5 μηνων!!!

Οσο για το βαρος μην αγχωνεσαι, εμεις ειμαστε ακομα 6400...

Υπομονη ολα θα φτιαξουν..

Φιλια σε ολα τα μπεμπακια!


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η 1η μου γνωριμία από το internet αποδείχθηκε απίστευτα καλή (πάνω από κάθε προσδοκία)!! Χαίρομαι που δεν έχασα αυτή τη συνάντηση (είχα κάποιες επιφυλάξεις γιατί ο μικρούλης μου είχε κάνει το 6πλο εμβόλιο 2 μέρες πριν και τη προηγούμενη είχε δέκατα). Κορίτσια είστε απίθανες και τα μπεμπούλια σας τέλεια!! Βρε κορίτσια, πριν γεννήσω δεν με συγκινούσαν τα μωρά. Και τώρα …. Έχω μωρουδιάσει.

Οπωσδήποτε να ξαναβρεθούμε (και κάπου ανοιχτά για καροτσάδα). Honey ακούουους????

Margioula τα μωράκια μας (με τη παλινδρόμηση) ξέρουν και ζητάνε συχνά και μικρά γεύματα :)


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Εδώ είμαι κ γω, δε πολυμπαίνω για δικούς μου λόγους, όπως και να χει να ευχαριστήσω τη Margioula που μου είπε για τη συνάντηση, με τίποτα δε μπορούσα όμως να έρθω, μου πέφτει μακριά εκείνο το Mall, πρέπει να βρεθεί κ κάποιος να μου κρατήσει τη μεγάλη για ναρθω με το μικρό, ήταν κ άρρωστα κ τα δυο.

Τα νέα μας....καλά, μεγαλώνει πολύ πολύ το μικρό μου, την κόλλησε η αδερφή της μπούκωμα κ πέρασε πολύ δύσκολα, το γύρισε εντέλει σε απεργία θηλασμού, 5 μέρες δε θήλασε καθόλου κ μπιμπερό 20-30μλ έτρωγε....τελοσπάντων τώρα είναι μια χαρά....αλλά....εγώ δε μπόρεσα να κάνω αυτά που έπρεπε για να διατηρήσω γαλουχία, ούτε την αντοχή ουτε τη δυνατότητα αλλά κυρίως ούτε τη ψυχολογία είχα, οπότε....είμαστε σε δρόμο αποθηλασμού, θηλάζουμε πια λίγες φορές και όχι για κανονική διατροφή αλλά για όλα τα υπόλοιπα που είναι ο θηλασμός....

Κατά τ'άλλα καλά είμαστε, κουρασμένοι βέβαια αλλά ευτυχισμένοι:D

Ξεκινάμε παιδικό σταθμό με μεγάλες χαρες την άλλη βδομάδα, έχουμε βάφτιση την άλλη Κυριακή.

Αν κάποια θέλει Κυριακή βραδάκι να έρθει προς Γλυφάδα μεριά να μας δει να βουτάμε -και να κλαίμε προφανώς:-(- ας μου πει να της στείλω το προσκλητήριο με μέιλ.

Φιλιά

Σε επόμενη συνάντηση κάπως πιο νότια θα ρθω κ γω πρώτα ο Θεός.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσιααααα!!!

εχουμε καιρο να γράψουμε αλλα τα ματακια μας απο την αυπνία και την κουραση είχαν μεινει σχεδον κλειστα... εμεις εχουμε ατοπικη δερματίτιδα-εκζεμα και τα μαγουλακια μας ειναι χαλια... επομένως το βραδυ εκτος απο την κουραση της ημερας που δεν τον αφηνε να φαει ικανοποιητικα μιας και κοιμόταν μεσα σε5' ξυπνουσε γιατι ξυνόταν το κακομοιρούλι μου.. Αφήστε του κάναμε rast test αν το ξερετε (ειναι για να δουμε εαν εχει αλεργια σε καποιες ουσιες πχ αγελαδινο γαλα) αλλα τπτ!! τσαμπα το τρυπημα και το καημένο υπέφερε και εγω κλαμααααα. Ρεζίλι εγινα

Τελος παντων μην τα λεω και όλα μαυρα γιατι χθες μετα την παραίνεση μιας φιλης- μανουλας ηπιαμε γαλα απο μπουκαλι και επειτα απο 1 ολοκληρο μηνα κοιμηθηκε σερι7 ωρες παρακαλω. ενω πριν μας ειχε στο 2ωρο!!! NUK μπουκαλι !!! μεταλαμπαδευω τη γνωση σε όλες τις μανουλες που τα μωρακια τους δεν πινουν με τπτ απο μπουκαλι. Δεν το πιστευα!!!η πιπίλα μαλλον μοιάζει πολυ με τη θηλή μας και τα διευκολύνει.

να σας πω την αλήθεια δεν θελω να κοψω το θηλασμο ακομη(χθες γιναμε 5 μηνων) μ'αρεσει να νιωθω οτι του δινω οτι καλύτερο αλλα με εχει τσακισει αυτη η αυπνία!! μακάρι να καταφερω να του δινω μονο το βραδυ ξενο και να συνηθίσει το στηθος γιατι σημερα πηγε να εκραγει!!

Anyway, φιλια σε όλες σας!!

:D:D


aigAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που ξαναδιαβάζω νέα σας! Μακάρι να είχα μπει νωρίτερα και να ήξερα για τη συνάντηση σας μιας και την προηγούμενη Πέμπτη το απόγευμα είμασταν και μεις στο Mall στο Μαρούσι! Αν το ήξερα θα πήγαινα πρωί και θα σας έβλεπα! Ελπίζω την επόμενη φορά να καταφέρω να είμαι στην παρέα σας!:P

Πολλά φιλιά! Θα ξαναμπώ μόλις μου επιτρέψει ο μικρός μου γκρίνιας!!!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες τις φιλενάδες μου και τα γλυκά ζουζουνάκια :P

Τι κάνετε πως τα περνάτε? Εμεις εδω ήσυχα δόξα το θεό πήραμε ενα όμορφο σαλονάκι για το μπαλκόνι μας και την αράζουμε αρκετά!!!

Παραγγείλαμε και το air condition για το δωμάτιο του μικρού αντε να δούμε τι άλλο θα βγεί!!!! Ο καιρός μας εχει τρελλάνει εντελώς όμως...χτες που πήγαμε για ψώνια με τον μπέμπη σκάσαμε απειρο όμως...του φορούσα ενα ανοιξιάτικο φορμάκι και παρόλα αυτά εσκασε το παιδί, τα μαγουλάκια του ήταν κατακόκκινα!! Με το που γυρίσαμε στο σπίτι τον τσιτσίδωσα, τον εκανα ντουζάκι και τον αφησα για λιγο με το εσωρουχάκι του! Σήμερα κάνει πάλι λίγο ψύχρα..οτι να ναι...δεν κρυώσαμε όλο τον χειμώνα θα την αρπάξουμε τώρα με τις βλακείες αυτές!

Υ.Γ Vellisaki τα μαξιλαράκια είναι σούπερ τελικά :P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες!!!!!! κοπελιές και ζουζούνια.....

Αγγελικούλα μεγειά και καλά καφεδιάσματα και όχι μόνο..... πολύ ωραίο είναι.....

οσο αφορά τον καιρό, ότι να'ναι... ελεος!!!! και εμείς σε γενικές γραμμές καλά, η λαρυγγίτιδα είναι στα τελειώματα, ένα εκζεματάκι στο μάγουλο αρχίσαμε κρεμούλα, με το πουλάκι όλα καλά, το ανοίξαμε και κάθε μέρα βαζελίνη.... αυτά.

κορίτσια έχει πανσέληνο σήμερα και έχω απίστευτα νεύρα!!!! μου φταίνε όλα!!!! και πρέπει τώρα να πάω στη πεθερά για φαγητό..... θα με τσιτώσουν και θα πω καμιά κακία!!!! τελωσπάντων υπομονή!!!

σας φιλώ!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια και μπεμπακια καλησπερα

τι κανετε?Ελπιζω να ειστε ολοι πολυ πολυ καλα.

Εμεις καλα επιτελους εχτες τελειωσα με τη δουλεια και απο σημερα μεχρι τις 20 ιουνιου θα μπορω να ασχολουμαι αποκλειστικα με τα αγορακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Απο την ωρα που γεννησα περιμενα να ερθει αυτη η μερα.

Σημερα ο Χαρουλης γινεται 5 μηνων και εχει μεγαλωσει παρα πολυ. Ειναι πολυ χωηρος και κινητικος καμια σχεση με τον Μαριουλη που στην αντιστοιχη ηλικια μονο ετρωγε και κοιμοταν! Ειναι ομως και αυτος πολυ καλο παιδιακι και με τον υπνο του εξακολουθει μια χαρα.Μονο αυτη την ρημαδα την παλινδρομηση να μην ειχε....αλλα που θα παει θα περασει και αυτη σιγα-σιγα!

Ο μεγαλος απο την αλλη ειναι τρελα τι να σας πω το τι λεει το στομα του!!!!Εχουμε και γενεθλια την Κυριακη και ετοιμαζομαστε για τρελο παρτυ.Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι φετος πιστευω θα το καταλαβει και ηδη το περιμενει και λεει και μονος του το τραγουδακι του!

Εγω πολυ θα ηθελα να ερθω honey αλλα ειναι που εχω τα γενεθλια.Ποτε βαπτιζετε πρωι η απογευμα?Αχ μιλαμε ηδη αγχωνομαι για την δικη μου στις 27 Αυγουστου. Του μαριου ηταν τραγικη εμπειρια.Εκλαιγε συνεχεια για 5 ωρες!Δεν μπορω δεν το εχω ρε παιδι μου!!!!!!!!!Με το καλο παντως!

Οσο για τη συναντηση που λετε εγω οπως εχω πει θα ερχομουνα και στην προηγουμενη φορα.Αν το κανονιστετ καπου πιο κοντα στην επομεη θα ερθουμε.Απλα ειναι πολυ πολυ δυσκολο με δυο μωρα!

Σας φιλω ολες γλυκα


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγγελική έχουμε το ίδιο ολόιδιο σαλόνι....με άλλο μαξιλάρι....πέρσι το πήρα εγώ....Leroy Merlin??

Flosummer Κυριακή στις 20.00 είναι η βάφτιση.

Και γω δε το χω....

Για την ακρίβεια τις μισώ τις βαφτίσεις...μισώ το τζέρτζελο αυτού του είδους....απλά διεκπεραιώνω τη δική μας και πάλι. Και η Ζωή μου πέρσι είχε πλαντάξει στο κλάμα. Πολύ άσχημα ήταν. Τουλάχιστο βγάλαμε ένα καλό ποσό για το Χαμόγελο του Παιδιού από τα δώρα (είχαμε το καρτάκι αντί δώρου) και από τα προσκλητηρια κ τις μπομπονιέρες που πήραμε από κει....

Και φέτος το ίδιο κάνουμε....με παρηγορεί....Εννοείται δεξιώσεις-γλέντια-κλπ δε κάνουμε....σπίτι, μπάνιο κ νάνι μετά....να ηρεμήσει το πουλάκι μου....που να το τρέχω....Δε μπορώ να διανοηθώ πως θαταν πέρσι αν είχα τραπέζι μετά τι θα κανε το παιδι....θα χε υποφέρει.

Ελπίζω το μικρό μου να μη κλάψει τόσο φέτος....αν και ας μη γελιόμαστε....είναι τόσο ταλαιπωρία το όλο πράγμα!

Δείτε εδώ....αν κάποια θέλει για τη βάφτισή της....ειδικά τώρα έχουν πολύ ανάγκη χρήματα....τόσα παιδάκια στις στέγες....αν πάτε κ δείτε θα καταλάβετε.....:-(

http://www.hamogelo-eshop.gr/c.Mpomponieres.20788.html


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...