Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

loveisintheair μπορείς σε παρακαλώ να κανείς μια επικόλληση το κείμενακι που σου είχα γράψει σχετικά με το δωρο της κόρης σου μπας και θυμηθω τι ήθελα να σου πω; Γιατί σπάω το κεφάλι μου να θυμηθω και δεν τα κατάφερνω...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μικρή μας έχει εμπεδωθεί! Είναι πολύ χαμηλά στη λεκάνη, το κεφαλάκι της έχει σφηνώσει εκεί και έχει πάρει θέση. Δεν μπορούσαμε να μετρήσουμε καλά καλά περίμετρο κεφαλής τόσο χαμηλά που ήταν. Κατά προσέγγιση η μπουμπού είναι 2.600γρ. Ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι, να μην περπατάω πολύ, να μην κάνω σεξ. Να αποφύγουμε τη γέννα για τουλάχιστον 2 εβδομάδες είπε, ώστε να μπω 37η εβδ. και να μην μπει το μωρό θερμοκοιτίδα.

Εχει καμιά μανούλα ανάλογη εμπειρία? Φοβήθηκα λίγο, δεν θέλω να γεννήσω νωριτερα! Δεν έχω ετοιμάσει και τίποτα ακόμα, ένα σωρό ψώνια είναι ακόμα να γίνουν.. Σαν χεσμένη πάω από την ώρα που μου το είπε!!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Κριμα....το εχω ζησει και γω κοριτσακι μου πριν πιασω την Νεφελη!Ειχα παλλινδρομη σε διδυμα στην 10η εβδομαδα...σταματησαν να χτυπανε οι καρδουλες τους...καποιο λαθος της φυσης τα σταματησε...αμεσως μετα επιασα το Νεφελακι μου!Ολα για καποιο λογο γινονται!Θα πιασει αμεσως ...ειμαι σιγουρη!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μικρή μας έχει εμπεδωθεί! Είναι πολύ χαμηλά στη λεκάνη, το κεφαλάκι της έχει σφηνώσει εκεί και έχει πάρει θέση. Δεν μπορούσαμε να μετρήσουμε καλά καλά περίμετρο κεφαλής τόσο χαμηλά που ήταν. Κατά προσέγγιση η μπουμπού είναι 2.600γρ. Ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι, να μην περπατάω πολύ, να μην κάνω σεξ. Να αποφύγουμε τη γέννα για τουλάχιστον 2 εβδομάδες είπε, ώστε να μπω 37η εβδ. και να μην μπει το μωρό θερμοκοιτίδα.

Εχει καμιά μανούλα ανάλογη εμπειρία? Φοβήθηκα λίγο, δεν θέλω να γεννήσω νωριτερα! Δεν έχω ετοιμάσει και τίποτα ακόμα, ένα σωρό ψώνια είναι ακόμα να γίνουν.. Σαν χεσμένη πάω από την ώρα που μου το είπε!!

Ευαγγελια μου μην ανχωνεσαι...ολα καλα θα πανε!Ετσι και αλλιως απο κιλα ειστε super! Και γω ετσι νιωθω...ειμαι πολυ ανχωμενη να περασει αυτη η βδομαδα γιατι νιωθω πολλες συσπασεις και σημερα εχω και πονους περιοδου χαμηλα....η μικρη μου ειναι και μενα χαμηλα και εχει παρει θεση!Δεν θελω να μπει θερμοκοιτιδα γιατι ειναι και μικρουλα και μου ειπαν για να μην μπει πρεπει να ειναι πανω απο 2500 κιλα!Σε λιγο εχω γιατρο και θα ξερω περισσοτερα!Μακαρι να παρω και ολη την αλλη εβδομαδα να γεννησω μετα τις 38!

Ξεκουρασου οπως σου λεει ο γιατρος και ολα θα γινουν οπως ειναι γραμμενα ;)


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Χθες γνωρισα τον καινουριο γιατρο στο Αλεξανδρας ειναι συμπαθεστατος και πολυ καθησυχαστικος. Το μωρακι μας γυρισε με το κεφαλακι κατω οποτε θα γλυτωσω την καισαρικη!!θα μπω με προκληση ομως, απο 26 Ιουλιου για εξετασεις για κανενα τετραημερο πρωτα και μετα θα προκαλεσουμε τον τοκετο. Ο μπεμπης μας ειναι 2500 κιλα!! πηρα μεγαλη χαρα ελπιζω ολα να κυλησουν ηρεμα απο δω και περα.


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μικρή μας έχει εμπεδωθεί! Είναι πολύ χαμηλά στη λεκάνη, το κεφαλάκι της έχει σφηνώσει εκεί και έχει πάρει θέση. Δεν μπορούσαμε να μετρήσουμε καλά καλά περίμετρο κεφαλής τόσο χαμηλά που ήταν. Κατά προσέγγιση η μπουμπού είναι 2.600γρ. Ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι, να μην περπατάω πολύ, να μην κάνω σεξ. Να αποφύγουμε τη γέννα για τουλάχιστον 2 εβδομάδες είπε, ώστε να μπω 37η εβδ. και να μην μπει το μωρό θερμοκοιτίδα.

Εχει καμιά μανούλα ανάλογη εμπειρία? Φοβήθηκα λίγο, δεν θέλω να γεννήσω νωριτερα! Δεν έχω ετοιμάσει και τίποτα ακόμα, ένα σωρό ψώνια είναι ακόμα να γίνουν.. Σαν χεσμένη πάω από την ώρα που μου το είπε!!

Τωρα εγω πειραζει που σε ζηλευω;;;ουτε αγχος ποτε θα γυρισει ουτε ποτε θα εμπεδωθει....ενταξει ειναι νωρις αλλα το βαρος της ειναι πολυ καλο...δηλαδη πανω απο 2,5 κιλα θα μπει θερμοκοιτιδα;;;;τι να πω.

.οτι κι αν κανεις η μπουμπου οριζει ποτε θα ερθει...μη ζοριζεσαι οπως ειπε ο ντοκ αλλα σιγα σιγα ετοιμαζε την προικα της και βαλιτσα ε;ο αντρας σου ηρθε;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Χθες γνωρισα τον καινουριο γιατρο στο Αλεξανδρας ειναι συμπαθεστατος και πολυ καθησυχαστικος. Το μωρακι μας γυρισε με το κεφαλακι κατω οποτε θα γλυτωσω την καισαρικη!!θα μπω με προκληση ομως, απο 26 Ιουλιου για εξετασεις για κανενα τετραημερο πρωτα και μετα θα προκαλεσουμε τον τοκετο. Ο μπεμπης μας ειναι 2500 κιλα!! πηρα μεγαλη χαρα ελπιζω ολα να κυλησουν ηρεμα απο δω και περα.

Αντε να παιρνετε σειρα ολες μια μια!!!ωραιοτατα τα νεα σας κοριτσι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου μην ανχωνεσαι...ολα καλα θα πανε!Ετσι και αλλιως απο κιλα ειστε super! Και γω ετσι νιωθω...ειμαι πολυ ανχωμενη να περασει αυτη η βδομαδα γιατι νιωθω πολλες συσπασεις και σημερα εχω και πονους περιοδου χαμηλα....η μικρη μου ειναι και μενα χαμηλα και εχει παρει θεση!Δεν θελω να μπει θερμοκοιτιδα γιατι ειναι και μικρουλα και μου ειπαν για να μην μπει πρεπει να ειναι πανω απο 2500 κιλα!Σε λιγο εχω γιατρο και θα ξερω περισσοτερα!Μακαρι να παρω και ολη την αλλη εβδομαδα να γεννησω μετα τις 38!

Ξεκουρασου οπως σου λεει ο γιατρος και ολα θα γινουν οπως ειναι γραμμενα ;)

Το καφε αυγουστου κλεινει....ολες Ιουλιο πατε καλε;;;;λυσσαξανε τα μωρα σας να βγουνε!!!!ρε λετε κι η Κροκετ να γεννησε ηδη γι αυτο χαθηκε;;;;;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Ετσι που ηρθαν τα πραγματα ευχομαι να δει αιμα τουλαχιστον να γλιτωσει την εμπειρια της αποξεσης....Καλυτερα νωρις παρα αργοτερα....Κριμα....Φανταζομαι κατι τυχαιο θα ειναι αφου ηδη υπαρχει ενα παιδακι....Γεροι να ειναι και θα ξαναπροσπαθησουν...Δε θελω να ακουστω κυνικη, αλλα ετσι ειναι....Για καποιο λογο πρεπει καποιες γυναικες να το περναμε κι αυτο....οσο για το τσαμπι μου...δεν με ενοχλει...τυχαια το ειδα....δεν ξερω...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

habibi γιατί να μη θηλάσεις λόγω θυροειδή

εγώ θήλασα κανονικά

επίσης με διαβήτη κύησης και θυροειδή γέννησα φυσιολογικά

απλά μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν ηθελε να ξεπεράσουμε τις 40 εβδομάδες

βέβαια οι απόψεις διίστανται

εξαρτάται πόσο ρυθμισμένα τα έχεις

κάποιοι λένε κατευθείαν καισαρική στις 38 εβδομάδες λόγω διαβήτη

άλλοι λένε να μη θηλάζεις για 2 ώρες από τη λήψη του φαρμάκου του θυροειδή....

Aαααα πολυ ωραια ! Ναι κ εγω αυτο καταλαβα παιζεται ποσο καλα θα ειναι ρυθμισμενα εχω ελπιδες για πανε καλα ολα :rolleyes: παντος για καισαρικη ελεγε η πρωτη γιατρος μου κ με ειχε απογοητευσει και την αλλαξα.

Χαιρομαι που γεννησες με φτ θελω απο μανουλες να μαθαινω τι παιζει με αυτα


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Μαχαιρια τρως οταν μαθαινεις αυτο το πραγμα ! Ποσο ποναει ψυχολογικα τωρα η κοπελα! :(


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου μην ανχωνεσαι...ολα καλα θα πανε!Ετσι και αλλιως απο κιλα ειστε super! Και γω ετσι νιωθω...ειμαι πολυ ανχωμενη να περασει αυτη η βδομαδα γιατι νιωθω πολλες συσπασεις και σημερα εχω και πονους περιοδου χαμηλα....η μικρη μου ειναι και μενα χαμηλα και εχει παρει θεση!Δεν θελω να μπει θερμοκοιτιδα γιατι ειναι και μικρουλα και μου ειπαν για να μην μπει πρεπει να ειναι πανω απο 2500 κιλα!Σε λιγο εχω γιατρο και θα ξερω περισσοτερα!Μακαρι να παρω και ολη την αλλη εβδομαδα να γεννησω μετα τις 38!

Ξεκουρασου οπως σου λεει ο γιατρος και ολα θα γινουν οπως ειναι γραμμενα ;)

Nαι ε? Εχεις κι εσύ το ίδιο θέμα δηλ, έχει εμπεδωθεί? Παντως μην ανησυχείς, οι συσπάσεις σε αυτό το σημείο διάβασα οτι είναι φυσιολογικές, προετοιμάζουν τη μήτρα για τον τοκετο. Μια χαρά θα πάνε τα πραγματα, και η εβδομάδα σου είναι πολύ καλή, λίγες ακόμα μέρες και κλεινεις την 37η εβδ. Μεχρι τότε θα πάρει κι άλλο η μικρή σου.

Πως πηγε με το γιατρό σήμερα, τι σου είπε?


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω πειραζει που σε ζηλευω;;;ουτε αγχος ποτε θα γυρισει ουτε ποτε θα εμπεδωθει....ενταξει ειναι νωρις αλλα το βαρος της ειναι πολυ καλο...δηλαδη πανω απο 2,5 κιλα θα μπει θερμοκοιτιδα;;;;τι να πω.

.οτι κι αν κανεις η μπουμπου οριζει ποτε θα ερθει...μη ζοριζεσαι οπως ειπε ο ντοκ αλλα σιγα σιγα ετοιμαζε την προικα της και βαλιτσα ε;ο αντρας σου ηρθε;

Λες βρε Μαρουσκάκι να χαίρομαι? Γιατί εγώ αγχώθηκα. Βαλιτσα έχω ψιλοετοιμη, αλλά είναι τόσα πολλά ακόμα που πρέπει να γίνουν, δεν θελω να γεννήσω νωρίτερα.

Αλλες δέκα μέρες είπε ο γιατρός, αν δεν γεννήσω τις επόμενες δεκα μερες δεν θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα. Πάντως ενώ γενικά ο γιατρός μου είναι από τους πιο χαλαρούς γυναικολόγους που εχω δει, αυτή τη φορά τον είδα πιο μαζεμένο. Πρώτη φορά μου έβαλε απαγορεύσεις, όχι περπάτημα, όχι σεξ, μου έδωσε και οδηγίες να πάω κλινική αν δω η νιώσω κάτι περίεργο.

Ο άντρας μου στο δρόμο είναι, όπου να'ναι έρχεται. Μετά από δέκα μέρες η αλήθεια είναι ότι το περιμέναμε πώς και πώς αλλά δεν έχει "γυμναστική" σημερα, ούτε και βλέπω να έχει στο σύντομο μέλλον, πολύ του κακοφάνηκε που το άκουσε από το τηλ :tongue:


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λες βρε Μαρουσκάκι να χαίρομαι? Γιατί εγώ αγχώθηκα. Βαλιτσα έχω ψιλοετοιμη, αλλά είναι τόσα πολλά ακόμα που πρέπει να γίνουν, δεν θελω να γεννήσω νωρίτερα.

Αλλες δέκα μέρες είπε ο γιατρός, αν δεν γεννήσω τις επόμενες δεκα μερες δεν θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα. Πάντως ενώ γενικά ο γιατρός μου είναι από τους πιο χαλαρούς γυναικολόγους που εχω δει, αυτή τη φορά τον είδα πιο μαζεμένο. Πρώτη φορά μου έβαλε απαγορεύσεις, όχι περπάτημα, όχι σεξ, μου έδωσε και οδηγίες να πάω κλινική αν δω η νιώσω κάτι περίεργο.

Ο άντρας μου στο δρόμο είναι, όπου να'ναι έρχεται. Μετά από δέκα μέρες η αλήθεια είναι ότι το περιμέναμε πώς και πώς αλλά δεν έχει "γυμναστική" σημερα, ούτε και βλέπω να έχει στο σύντομο μέλλον, πολύ του κακοφάνηκε που το άκουσε από το τηλ :tongue:

μην ανχωνεσαι απο τη 35η εβδομαδα ημουν σε απαγορευση μεχρι και την 37.

μην ανχωνεσαι γιατι αυτο ειναι σημαδι οτι θα γεννησεις ευκολα κ γρηγορα λογικα , γιατι το παιδι εχει ηδη παρει το δρομο του. εγω γεννησα 39 ακριβως.

εχει δικιο το μαρουσκακι , καποοιες φτανουν σε σημειο κ λενε αντε κατεβα να γεννησουμε!! χαχαχα ,

οποτε βιβλιαρακι, μπαλκονακι , παρεουλα κ ολα καλα!

αλλα σε θερμοκοιτιδσα στη 37 εβδομαδα? γιατι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...