Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

μαριάνθη κι εμένα στο πρώτο έτσι μου είχαν πεί κι εμένα στα μαθήματα ανώδυνου να πάω στο νοσοκομείο όταν οι συσπασεις γίνουν 5λεπτες...

ξεκίνησαν λοιπόν στις 2:30 το βράδυ στο πρώτο παιδί αλλά ήταν ακανόνιστες,πότε 10λεπτες πότε 20λεπτες πότε 5 λεπτες

στις 7 πήρα το γιατρό και του λέω έχω συσπάσεις από τις 2:30 και περιμένω να γίνουν 5 λεπτες για να έρθω

καλά μου λέει αν δε θες να γεννήσεις σπίτι έλα στο μαιευτήριο...

πάω τελικά στις 9 και με βάζουν στο καρδιοτοκογράφο...

ο γιατρός δεν είχε έρθει ακόμα

και του λέει ο βοηθός στο τηλέφωνο

το μωρό είναι ψηλά, ο τράχηλος σκληρός χωρίς διαστολή αλλά έχει καλες συσπάσεις... να την κρατήσω?

και με κράτησαν

10 με ανέβασαν στο δωμάτιο ωδινών

10:30 ήρθε ο γιατρός μου έσπασε τα νερά έβαλε και λίγη ωκυτοκίνη

και στις 12:30 γέννησα με 3 εξωθήσεις που κράτησαν 10 λεπτά αφού με έκοψε πριν τη τελευταία εξώθηση...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κουκλιτσες!! Βρισκομαι στα πεθερικα στο κιατο με τον αντρουλι μου κ κανουμε μπανακια..μπηκα κ εδγω δειλα δειλα ηταν υπεροχα χαλαρωσε ολο το σωμα.το μωρο χτυπαει συνεχια κ τα πεθερικα οπως παντα στα οπα οπα με εχουν!!εεε θα δωσουν κ το ονομα😀😀.αυριο παλι αθηνα θα ερθουν τα επιπλακια!κ εγω αισθανομαι πολυ καλα μονο τα βραδια εχω μπουκωμα τιποτα αλλο! Καλημερα σε ολες😄😄😄😄😄😄😄😄

Να περάσεις τέλεια!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου παω να ψωνισω καμια πιπιλα-μπιμπερο να υπαρχουν και επανερχομαι!!!!!Καλες δουλειες σε ολες σας και προσοχη στη ζεστη...Θα βελαξουμε παλι σημερα:mad::x:x

Πως λέμε πάω να πάω ψωμί ή γάλα... Εμείς πεταγόμαστε για καμιά πιπίλα...!!! χαχα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

habibi γιατί να μη θηλάσεις λόγω θυροειδή

εγώ θήλασα κανονικά

επίσης με διαβήτη κύησης και θυροειδή γέννησα φυσιολογικά

απλά μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν ηθελε να ξεπεράσουμε τις 40 εβδομάδες

βέβαια οι απόψεις διίστανται

εξαρτάται πόσο ρυθμισμένα τα έχεις

κάποιοι λένε κατευθείαν καισαρική στις 38 εβδομάδες λόγω διαβήτη

άλλοι λένε να μη θηλάζεις για 2 ώρες από τη λήψη του φαρμάκου του θυροειδή....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρουσκάκι και μένα όλα ανάγλυφα είναι εκεί κάτω...

από το πρήξιμο και τη διόγκωση πετάγονται τα ράμματα από τους προηγούμενους τοκετούς .... νομίζω ότι κάτι τέτοιο ανακάλυψες

Είναι σαν τσαμπί σταφύλια ρε μανάρι, δεν είναι η διόκωση του αδοίου,είδα και φωτος με κονδυλώματα, όχι δε μοιάζουν, ευτυχώς....

το σενάριο με τα κονδυλώματα είναι απίθανο

στο παπ φαίνονται και με ειδική εξέταση

όχι με απλή καλλιέργεια

κάποια στιγμή κι εμένα μου πέρασε από το μυαλό μήπως είναι κιρσοί και αιμοραγίσουν στο τοκετό αλλά αμέσως το ξέχασα...

νομίζω ότι είναι το άγχος σου που πλησιάζει η γέννα και δε θέλεις να στραβώσει τίποτα....

Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί, όχι με τη γέννα, αλλά να, με τις δουλειές στο σπίτι 3 βδομάδες τώρα, κουράστηκα, όλο κάτι ακόμη βγαίνει, δε μπορώ να κάτσω να ηρεμήσω λίγο, να διαβάσω ένα βιβλίο, να κάτσω να περιμένω το μωράκι μου βρε αδερφέ χωρίς άγχη και δουλειές κι όλα αυτά...Σκεφτόμουν χθες, μπαίνω στο μήνα μου, πότε θα ξεκουραστώ εγώ να πάρω δυνάμεις για το μωρό που έρχεται??Θα μου πεις ότι οι περισσότερες δεν έχουν την πολυτέλεια απλώς να κάθονται και να περιμένουν...Ναι, ξέρω...ε με έπιασε λίγο το παράπονο!:|:-|:|:-|

κι εγώ τώρα έχω αγχωθεί που μου γύρισε το μωρό με το κεφάλι πάνω

μετά από 2 φυσιολογικούς τοκετούς με άσχημο σκίσιμο από κάτω...

έχω ξενερώσει να κάνω καισαρική για ανάποδο μωρό

και δυστυχώς δεν έχω καλή και γρήγορη ανάπλαση στο δέρμα...

οπότε μετά θα είμαι κομμένη και ραμμένη κι από πάνω κι από κάτω

μετά όμως λέω ας βγεί γερό το μωρό κι όλες οι άλλες σκέψεις μένουν πίσω....

Ακριβώς έτσι νιώθω, όπως το λες, τρία παιδιά με φυσικό τοκετό και τώρα μαχαίρι για το τίποτα (τίποτα λέω εγώ...)?Και μετά λέω ας έρθει όπως θέλει ακόμη κι η καισαρική, θα την ξεπεράσω, είμαι δυνατή εγώ....Σε ευχαριστώ....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλεργία δεν είναι, τώρα μου έβαλες κι άλλες ιδέες με τα κονδυλώματα, ψάχνω κι αυτά τώρα.ίσως ζητήσω και την κολπική καλλιέργεια που λέει κι η Λαβ, ας τα δούνε πρώτα να μου πούνε κι αυτοί.Αν υποψιαστώ ότι κόλλησα κονδυλώματα στον 8ο....:(:(:(:(

Τα κονδυλώματα επειδή το ξέρω καλά είναι σαν ελιές φαντάσου κρεατοελιες και επισης τα εξωτερικα κονδυλώματα δεν ανιχνεύονται από το τεστ Παπ τα εσωτερικά φαίνονται από το τεστ Παπ..εσένα είναι σαν σπυριά άρα να μην αγχώνεσαι καθόλου απλά να πας να το δεις μην από κανένα ξυράφι κάτι


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε τι πράγμα αναφέρεσαι; Δεν θυμάμαι...

Όταν είχε γράψει ότι θα πάρει κάτι για να δώσει στη μεγάλη της κόρη και καλά ως δώρο από τη νεογέννητη....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι νιώθω, όπως το λες, τρία παιδιά με φυσικό τοκετό και τώρα μαχαίρι για το τίποτα (τίποτα λέω εγώ...)?Και μετά λέω ας έρθει όπως θέλει ακόμη κι η καισαρική, θα την ξεπεράσω, είμαι δυνατή εγώ....Σε ευχαριστώ....

Αυτό αγάπη μου που περιγράφεις μάλλον κάποια αλλεργία θα έχεις παθει δεν εξηγείται αλλιώς κάτι σε πειράξε η από την ζεστή..Μην αγχώνεσαι δεν είναι τιποτα


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα κονδυλώματα επειδή το ξέρω καλά είναι σαν ελιές φαντάσου κρεατοελιες και επισης τα εξωτερικα κονδυλώματα δεν ανιχνεύονται από το τεστ Παπ τα εσωτερικά φαίνονται από το τεστ Παπ..εσένα είναι σαν σπυριά άρα να μην αγχώνεσαι καθόλου απλά να πας να το δεις μην από κανένα ξυράφι κάτι

όχι δεν είναι όπως τα περιέγραψες σαν κρεατοελιές δηλαδή, ουφ, ευτυχώς, σαν τσαμπί σταφύλια είναι, όλες τις βλακείες στον τέταρτο θα τις δω!:?:-?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όχι δεν είναι όπως τα περιέγραψες σαν κρεατοελιές δηλαδή, ουφ, ευτυχώς, σαν τσαμπί σταφύλια είναι, όλες τις βλακείες στον τέταρτο θα τις δω!:?:-?

Αυτό είναι άλλο πράγμα μην αγχώνεσαι καθόλου μια χαρά φυσιολογικα θα γεννήσεις..Εγώ που ώρες ώρες έχω κάτι ξυραφιες από κάτω τι είναι αυτό ανοίγουν όλα Η με πιέζει η μπουμπουκα μου κουνιέται και είναι λες και κάνει τραμπάλα με τον αφαλό μου...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο πράγμα μην αγχώνεσαι καθόλου μια χαρά φυσιολογικα θα γεννήσεις..Εγώ που ώρες ώρες έχω κάτι ξυραφιες από κάτω τι είναι αυτό ανοίγουν όλα Η με πιέζει η μπουμπουκα μου κουνιέται και είναι λες και κάνει τραμπάλα με τον αφαλό μου...

Ακριβώς, είναι η μικρή που πιέζει και το σώμα που προετοιμάζεται σιγά σιγά....;)

;);)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε κορίτσια, σας έπρηξα με το τέτοιο μου, χαχαχαχα!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Άσε μας μωρέ που μας επρηξες με το τέτοιο σου Αφού το βλέπεις Καλά είσαι εγώ ούτε καν που το βλέπω πάει αράχνες εχει πιάσει ούτε sex ούτε τίποτα ..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσε μας μωρέ που μας επρηξες με το τέτοιο σου Αφού το βλέπεις Καλά είσαι εγώ ούτε καν που το βλέπω πάει αράχνες εχει πιάσει ούτε sex ούτε τίποτα ..

Με καθρέφτη το είδα ρε, ήθελα να δω πώς είμαι από άποψη τριχοφυίας, σιγά μη βλέπω αλλιώς εκεί κάτω χαχα!Καλά το σεχ κι εγώ κομμένο, με τους πόνους που έχω το σεχ με μάρανε, άσε, θα βασιστώ στο περπάτημα για να γεννήσω εύκολα!:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...