Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Με καθρέφτη το είδα ρε, ήθελα να δω πώς είμαι από άποψη τριχοφυίας, σιγά μη βλέπω αλλιώς εκεί κάτω χαχα!Καλά το σεχ κι εγώ κομμένο, με τους πόνους που έχω το σεχ με μάρανε, άσε, θα βασιστώ στο περπάτημα για να γεννήσω εύκολα!:D

Να σου πω και εσύ Τελευταία ημερομηνία ποτέ σου έχει δώσει 10 νομίζω;Γιατί και εμένα 10/8μου έχει δώσει άρα την Παρασκευή μπαίνω στον μήνα μου τι να κάνω για να γεννήσω εύκολα και πριν από την τελευταία δεν θα αντέξω μέχρι τότε 4κιλα παιδί θα βγάλω η καημένη και στο τέλος δεν θα βγαίνει και δεν θέλω να κάνω καισαρική


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγκυούλες καλησπέρα

είμαι πολύ συγκινημένη γιατί η φίλη μου που μετακόμισε στο Καναδά γεννάει τώρα εκεί το 2ο παιδάκι της ....την έχουν πιάσει συσπάσεις και μιλάμε ενδιάμεσα στο viber....

καπου σας είχα γράψει για το πρώτο τοκετό της εκεί...

τώρα στον 2ο μωρό 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση μέχρι στιγμής

από τον 8ο μέχρι και τον 9ο το μωρό ήταν ανάποδα

μπήκε 37η εβδομάδα και της πρότειναν να πάει σε έναν

οστεοπαθητικό δεν ξέρω τι της έκανε αλλά μέσα σε ένα απόγευμα το μωρό γύρισε και πήρε θέση ...

(και μένα γύρισε ανάποδα αλλά που να βρώ έναν τέτοιο στην Ελλάδα να μου το γυρίσει....εδώ κατευθείαν καισαρική....)

είχε διαστολή 2 από την αρχή του 9ου αλλά δεν ξεκίναγε ο τοκετός

2ο που μου έκανε εντύπωση....την περίμεναν μέχρι και τις 42 εβδομάδες

σήμερα είναι 42 πάρα μια μέρα...και ξεκίνησε ο τοκετός μόνος του!

βέβαια μετά τις 40 εβδομάδες έκανε υπέρηχο και καρδιοτοκογράφο κάθε 3 μέρες αλλά δεν την άγχωσαν καθόλου....το μόνο που της είπαν ήταν ότι μετά τις 42 θα της έκαναν πρόκληση

επίσης τώρα έχει συσπάσεις άνα 4 λεπτά και από το νοσοκομείο της είπαν να περιμένει σπίτι και να πάει μόλις γίνουν πιο έντονες....

στο πρώτο είχε πάει 4 φορές και την έδιωχναν...τη τελευταία φορά που την έδιωξαν απαίτησε να μείνει

γενικά πάνε πολύ χαλαρά εκεί πέρα.....

όχι σαν τον γιατρό μου ...που μου λέει θα λείπω 8-15

αν θες να σε ξεγεννήσω εγώ μπορούμε να κάνουμε πρόκληση νωριτερα...(και έχω πητ 24/08)

επίσης πήγα πάλι ενδοκρινολόγο

800γρ μέσα σε μια εβδομάδα + τα 2 κιλά που είχα πάρει τις προηγούμενες 3 εβδομάδες

σύνολο 3 κιλά σε ένα μήνα παρόλο που έχω ελαττώσει το φαί

τι συμβαίνει?....από +6 πήγα στα +9

λέει να κόψω τα φρούτα...

όχι 15 κεράσια αλλά 8

όχι 3 φετούλες πεπόνι μόνο 1

αυτά λέει με πάχυναν!!! 'Ημαρτον

αχ...Ελλαδα Ελλαδαρα.....ο ορκος στον Ιπποκρατη!!!

Οσο για τα κιλα....πρηξιμο θα ειναι....θεωρω υπερβολικο οτι σε παχυναν τα φρουτα!!!Τωρα το μοωρο χρειαζεται καλο φαγητο γιατι βαζει λιπος!Και γω παρολο που δεν τρωω και πολυ εβαλα κοντα στο κιλο σε 15 ημερες...συνολο 9...και φαντασου οτι προσεχω πολυ και μεχρι και πριν 2 εβδομαδες πηγαινα καθε μερα γυμναστηριο!ααααα...και ο θυροειδης χαλασε για 4η φορα κατα την διαρκεια της κυησης και παλι μου αυξησε το χαπι!!!Φαντασου να μην τον ελεγχα καθε μηνα!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και εσύ Τελευταία ημερομηνία ποτέ σου έχει δώσει 10 νομίζω;Γιατί και εμένα 10/8μου έχει δώσει άρα την Παρασκευή μπαίνω στον μήνα μου τι να κάνω για να γεννήσω εύκολα και πριν από την τελευταία δεν θα αντέξω μέχρι τότε 4κιλα παιδί θα βγάλω η καημένη και στο τέλος δεν θα βγαίνει και δεν θέλω να κάνω καισαρική

Περπάτημα [ερπάτημα και περπάτημα, σεχ σεχ σεχ:tongue:

:tongue::tongue:, βαθιά καθίσματα και κάπου διάβασα για τα καυτερά.Η μικρή σου είναι μπαμπάτσικη, δε φαντάζομαι να πάρεις όλο το μήνα, όσο αντέχεις περπάταααααααααααααα!Αφού είμαστε μαζί πώς με περνάς μαρή 4 μέρες στο τικεράκι ε??:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ...Ελλαδα Ελλαδαρα.....ο ορκος στον Ιπποκρατη!!!

Οσο για τα κιλα....πρηξιμο θα ειναι....θεωρω υπερβολικο οτι σε παχυναν τα φρουτα!!!Τωρα το μοωρο χρειαζεται καλο φαγητο γιατι βαζει λιπος!Και γω παρολο που δεν τρωω και πολυ εβαλα κοντα στο κιλο σε 15 ημερες...συνολο 9...και φαντασου οτι προσεχω πολυ και μεχρι και πριν 2 εβδομαδες πηγαινα καθε μερα γυμναστηριο!ααααα...και ο θυροειδης χαλασε για 4η φορα κατα την διαρκεια της κυησης και παλι μου αυξησε το χαπι!!!Φαντασου να μην τον ελεγχα καθε μηνα!

Βλέπω ολες μας έχουμε οργανισμούς που τα έχουν παίξει τώρα στα τέλη....άλλες με θυροειδή, άλλες με κιλά, πρηξίματα και πόνους....Υπομονή, θα γεννήσουμε και θα περάσουν όλα τα ρημάδια!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Να κάνω μια ερώτηση. Σε όλες εσάς που άρχισαν τα προβλήματα (δύσπνοια, κούραση, πρηξίματα κ.τ.λ. κ.τ.λ.) έχετε μπει ήδη στον μήνα σας; Γιατί εγώ νιώθω ντούρασελ, χωρίς καμιά ενόχληση και ανησυχώ. Το μόνο "κακό" είναι που η μικρή έχει παραδυναμώσει και με πονάει με τα χτυπήματά της. Κατά τα άλλα, τίποτε άλλο... Και αναρωτιόμουν αν είμαι απλώς τυχερή ή αν μόλις μπω και εγώ στον μήνα μου θα τα έχω... Ή μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...

Μαριανθη μου μην ανχωνεσαι για τετοια ζητηματα!Και γω ντουρασελ ειμαι και εχω μπει στο μηνα μου....καθε οργανισμος διαφορετικος και καθε εγκυμοσυνη επισης!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περπάτημα [ερπάτημα και περπάτημα, σεχ σεχ σεχ:tongue:

:tongue::tongue:, βαθιά καθίσματα και κάπου διάβασα για τα καυτερά.Η μικρή σου είναι μπαμπάτσικη, δε φαντάζομαι να πάρεις όλο το μήνα, όσο αντέχεις περπάταααααααααααααα!Αφού είμαστε μαζί πώς με περνάς μαρή 4 μέρες στο τικεράκι ε??:tongue::tongue::tongue:

Δεν ξέρω πώς γίνεται εμένα τρλευταια περίοδος ήταν 31/10και αυτός μου έχει δώσει τελευταία ημερομηνία στην αρχή 5/8και μετά 10/8και το 10/8 μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι μπορεί και μέχρι 15/8να γεννήσω...Την τελευταία φορά που είχα πάει μου είχε πει ξέχασε το για τον Ιούλιο Αύγουστο γέννας..Ναι είναι μπαμπατσικη και αν πάρει πολύ βάρος ακόμη στο τέλος φοβάμαι μην δεν βγει κανονικά γιατί είμαι πολύ μικροκαμωμένη πως θα βγει;sex ξέχασε το ο άντρας μου κάθε φορά που του το λέω μου λέει ότι είμαι ανώμαλη..να σου πω το έκοψες το μαγνήσιο;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ...Ελλαδα Ελλαδαρα.....ο ορκος στον Ιπποκρατη!!!

Οσο για τα κιλα....πρηξιμο θα ειναι....θεωρω υπερβολικο οτι σε παχυναν τα φρουτα!!!Τωρα το μοωρο χρειαζεται καλο φαγητο γιατι βαζει λιπος!Και γω παρολο που δεν τρωω και πολυ εβαλα κοντα στο κιλο σε 15 ημερες...συνολο 9...και φαντασου οτι προσεχω πολυ και μεχρι και πριν 2 εβδομαδες πηγαινα καθε μερα γυμναστηριο!ααααα...και ο θυροειδης χαλασε για 4η φορα κατα την διαρκεια της κυησης και παλι μου αυξησε το χαπι!!!Φαντασου να μην τον ελεγχα καθε μηνα!

Βρε κορίτσι μου μπράβο πως την παλεύεις και πας γυμναστήριο Όχι πες μου χαράς τα κουράγια σου..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη μου, απο τον θυροειδη μου εξαρτατε αν θα θηλασω, αναλογα τις εξετασεις εκεινη την ωρα , οχι απο τον τοκετο.Δεν φταινε τα μωρακια μας σε τπτ να πινουν γαλατακι με ορμονες κ χημικιλες.

Δεν νομιζω να μπει η φιλη μας η Κροκετ σημερα :rolleyes: να τις πανε ολα καλα! Ανυπομονω να μας πει κ αυτη την εμπειρια της με το νεογεννητο μωρακι της;)

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι αγορομανα! Πως να την κοψεις αυτην την ορθοστασια ειδικα εσυ! Για να δουμε τι θα σου πουνε .

habibi μου και εγω εχω θυροειδη και ποτε δεν μου ειπαν να μην θηλασω!πίνω κανονικα το χαπακι μου και θηλαζω κανονικα!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς γίνεται εμένα τρλευταια περίοδος ήταν 31/10και αυτός μου έχει δώσει τελευταία ημερομηνία στην αρχή 5/8και μετά 10/8και το 10/8 μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι μπορεί και μέχρι 15/8να γεννήσω...Την τελευταία φορά που είχα πάει μου είχε πει ξέχασε το για τον Ιούλιο Αύγουστο γέννας..Ναι είναι μπαμπατσικη και αν πάρει πολύ βάρος ακόμη στο τέλος φοβάμαι μην δεν βγει κανονικά γιατί είμαι πολύ μικροκαμωμένη πως θα βγει;sex ξέχασε το ο άντρας μου κάθε φορά που του το λέω μου λέει ότι είμαι ανώμαλη..να σου πω το έκοψες το μαγνήσιο;

Τη Δευτέρα κλείνω 36η εβδομάδα και το κόβω....Κοίτα το μικορκαμωμένη μη σε τρομάζει τόσο, κι εγώ 3640 μωρό έβγαλα σε 5 λεπτά εξωθήσεις κι είμαι 1,58;););)όχι κι ανώμαλη, ίσα ίσα με τόση υγρασία εκεί κάτω, τέτοιες ορέξεις δεν θα ξαναβρει ποτέ πες του!;););)Εγώ έχω τελευταία περίοδο 3/11 οπότε είσαι τρεις μέρες πριν από μένα, βέβαια πολλά παίζουν ρόλο, εγώ είχα και νωρίς σύλληψη (8η μέρα)...άσε μην την ψάχνεις, όταν θέλει το μωρό θα έρθει....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου μπράβο πως την παλεύεις και πας γυμναστήριο Όχι πες μου χαράς τα κουράγια σου..

α μια χαρα...αισθανομουν αλλος ανθρωπος!!!Το ειχα αναγκη!Ξεφευγα και απο την δουλεια! Γυμναζομουν και πριν ομως....το εχω κοψει 2 βδομαδες τωρα και νιωθω αρρωστη....αλλα απο βδομαδα που θα ειμαι 37 ακριβως και θα πρεπει να περπαταω καθε μερα 1 ωρα θα ξαναπαω μαλλον γιατι που να περπατησω μεσα στην ζεστη στην πολη? :tongue:


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α μια χαρα...αισθανομουν αλλος ανθρωπος!!!Το ειχα αναγκη!Ξεφευγα και απο την δουλεια! Γυμναζομουν και πριν ομως....το εχω κοψει 2 βδομαδες τωρα και νιωθω αρρωστη....αλλα απο βδομαδα που θα ειμαι 37 ακριβως και θα πρεπει να περπαταω καθε μερα 1 ωρα θα ξαναπαω μαλλον γιατι που να περπατησω μεσα στην ζεστη στην πολη? :tongue:

Εγώ πριν.μείνω έγκυος γυμναζομουν πάντα 4-5 φορές την εβδομάδα από βάρη,crossfit ,Pilates τα πάντα μέχρι και σε μαραθωνιους πήγαινα και για πολλά χρόνια.Από τότε που έμεινα έγκυος και ενώ δόξα τον Θεό είχα και έχω.παρά πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς καμία ενόχληση σταμάτησα να κάνω γυμναστική και όχι για τι μου το είπε ο γιατρός μου ίσα ίσα αυτός μου έλεγε να γυμναζομαι όπως πριν εγώ σταμάτησα και τώρα.Έχω μουχλιασει κανονικά περιμένω πως και πως να γεννήσω και να ξεκινήσω ξανά γιατί μου την έχει βαρέσει και δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο φοβόμουνα και δεν συνέχισα ..Μπράβο σου Καλά κάνεις :):):)


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Τώρα τι να πεις σε αυτήν την περίπτωση δεν ξέρω απλά λυπάμαι πολύ στεναχωριέμαι πολύ με αυτά τουλάχιστον όχι ότι αυτό το κάνει καλύτερο αλλά έχει ένα παιδάκι μην παρεξηγηθώ ..Και θα κάνει και άλλο βέβαια όλοι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε αλλά δεν Ηρώ τι να πω..υπομονή κορίτσι μου και να είστε δίπλα στην αδερφούλα σου μόνο αυτή ξέρει τι περνάει....


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Κρίμα βρε κορίτσι μου πολύ λυπάμαι. Στενάχωρα πράγματα αυτά, κι εμείς που είμαστε έγκυες το καταλαβαίνουμε πολύ καλά.

Όλα για κάποιον λόγο γίνονται, καμιά φορά η φύση ξέρει καλύτερα. Ευχομαι σύντομα η αδερφή σου να έχει πάλι ευχάριστα, και μόνο ευχάριστα από εκεί και πέρα


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πεσμενη.Το μωρακι της αδελφιυλας μου εχει ηδη πεθανει μεσα στην κοιλιτσα.Εχει σταματησει η καρδουλα ενω αυτη η κακομοιρα συνεχιζει κι εχει εντονα συμπτωματα εγκυμοσυνης.Τωρα θα περιμενει ως το σαββατο μηπως δει αιμα κι αποβληθει μονο του αλλιως αποξεση το σαββατο.Φαντασου τωρα συναισθημα να ξερεις οτι ειναι νεκρο μεσα σου και να πρεπει να περιμενεις.Μαρουσκακι μου οταν λες σαν τσαμπι εννοεις οπτικα η κι οταν το ψηλαφιζεις το νιωθεις διογκωμενο?Ειχες νιωσει ενοχληση η απλως το ειδες με το καθρεφτακι?Νομιζω οτι ο γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει εστω και τηλεφωνικως αν του το περιεγραφες.Κοριτσια νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις πιο σαραβαλακια εγκυουλες αλλα δεν φταιμε εμεις,ειναι η εποχη τετοια συν η κουραση μας απ τα υπολοιπα παιδακια μας.Φιλια

Να αυτά είναι τα άσχημα... Υπομονή μόνο και αν το θέλουν πολύ ας ξανά προσπαθήσουν...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...