Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Κοριτσακια μου σημερα 36 εβδομαδων!!!Αρχιζει η ανιστροφη μετρηση!

Την Τεταρτη εχω γιατρο!

Ολα ειναι ετοιμα!Το κρεβατακι, η καλαθουνα, τα ρουχαλακια τα καλλυντικα...σημερα παω να παρω και καμια πανα να ειναι εχουμε στο ντουλαπι ;) Ετοιμη και η βαλιτσα μας!

Πολλα υγρα βρε κοριτσοπουλα???μηπως πρεπει να ανυσηχω??Ολο μουσκεμενο ειναι το βρακακι μου...νομιζω οτι φταιει και η υγρασια λογω θερμοκρασιας....ειναι οτι καθομαι και στην δουλεια...εσεις απο κολπικες εκρηξεις πως πατε?

Το κακο στην υποθεση ειναι οτι με τσιγκλανε τα λαιμα μου....τωρα ειναι απο το aircondition ή με κολησε η μεγαλη ιωση?Εχω πλακωθει στις παστιλιες και στα χαμομηλια....ευχομαι μην κανω κανενα πυρετο!

Μια απο τα ίδια και εγώ. Πολλααα τα υγρά.... μου έχει σπάσει τα νεύρα το θεματάκι. Και μια ψιλοακράτεια κάποιες φορές αμα φτερνιστώ ή βήξω... :mrgreen::mrgreen:


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εννοειται απο βδομαδα γυναικα για να τα γυαλισει ολα...δεν αντεχω αλλο κι εγω, ποναω σχεδον καθε μερα, κουραζομαι γρηγορα, ζεσταινομαι με τα 38αρια που κανει....Επλυνα δευτερη και τριτη δοση μωρουδιακων και τωρα εχω πλυμμενα φορμακια ως εξι μηνων....θελω να τελειωσουν οι δουλειες κουραστηκα καθε μερα καφεδες μεζεδες και τρεις αντρες συν τρια παιδια μες στο σπιτι

....

Ωχ μανα μου,τι τραβας και εσυ με μαστορους και 3 παιδια!!!!Πρεπει να εισαι γκολ στο τελος καθε μερας,αυτην τη στιγμη ουτε να το διανοηθω δεν μπορω αυτο που ζεις.Απα παπαπα....

Και εγω αυτα που εχω πλυνει-σιδερωσει ειναι μεχρι 6 μηνων.και χειμωνιατικα δηλαδη:P

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ περιεργα που σε λιγο καιρο θα εχω το πλασματακι μου στην αγκαλια μου.οσες φορες και να το βιωνεις,παντα θα ειναι μοναδικο!!!!!!!!!Το λεμε συνεχεια αυτο,γιατι ετσι ειναι οντως....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ. Πολλααα τα υγρά.... μου έχει σπάσει τα νεύρα το θεματάκι. Και μια ψιλοακράτεια κάποιες φορές αμα φτερνιστώ ή βήξω... :mrgreen::mrgreen:

Και που να γερασουμε δηλαδη!!! Εκει να δεις πως παιρνεις τις πανες της Tena :oops::oops:Τωρα παιρνεις πανες για τα λοχεια και μετα θα παιρνεις για την ακρατεια!!!!!

:evil::evil:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι όπως τα μέτρησα πρέπει να δουλέψεις και στις 15ιουλιου και σταματας

Ευχαριστω μαχη μου και εγω ετσι τα μετραω απλα δε θελω να κανω λαθος στο χαρτι και δεν παρω στο τελος και αυτα που δικαιουμε.. γι αυτο ρωτησα στο χαρτι του ικα να γραψω 15 η 16 του μηνα? Ο λογιστης κανονικα δε θα επρεπε να ξερει? Στον κοσμο του ειναι


UstLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Άλλη μια ζεστή μέρα ξημέρωσε! Εκεί που λέγαμε κρύο και βροχές, από χτες ο καιρός άλλαξε ξαφνικά με στροφή 180 μοιρών!

Που λέτε χτες παρακολούθησα ένα σεμινάριο από μια ομάδα υποστηρικτικού θηλασμού εδώ στην πόλη μας με θέμα τις ορμόνες κατά την εγκυμοσύνη και τον θηλασμό. Ήταν πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο. Πιο πολύ όμως με εντυπωσίασε μια συγκεκριμένη ορμόνη που παράγουμε, η ωκυτοκίνη. Διαβάστε μερικές πληροφορίες για να πάρετε μια ιδέα:

http://pediatros-thes.gr/for-parents/%CF%88%CF%85%CF%87%CE%BF%CF%83%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CF%89%CE%BA%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%B7-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BF%CF%81%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%B3/


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!

από ότι διαβάζω οι περισσότερες είστε έτοιμες!!!!

είμαστε και εμείς στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι άυριο ξεκινάμε τα βαψίματα στο σπίτι!!!!

την άλλη εβδομάδα θα αλλάξουμε τα θερμαντικά σώματα..!!!!

μόλις τελείωσα την παραγγελια μου στα ΙΚΕΑ για το δωματιο της μπέμπας!!

και μας μένει πλύσιμο - σιδέρωμα...βαλίτσες ...και εννοείται η ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ!!!!

αφού το πήραμε απόφαση να ξεκινήσουμε...είμαστε σε πολύ καλό δρόμο!!!

εμένα για κάποιον λόγο μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι θα γεννήσω στις 28/7....είδωμεν!!!!!η επόμενη ημερομηνία που μου δίνω είναι 5/8....άβυσσος!!!!

φαντάζεστε όμως να παρω παράταση ... από τις 9/8 άλλες δυο εβδομάδες....να μην θέλει να βγει το σκασμένο...ούτε να το σκέφτομαι!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσουδες!

Ειμαι καπως καλυτερα σημερα με τα λαιμα μου αλλα η μυξουλα εχει παραμεινει...σημερα εχω παει και 3 φορες τουαλετα...χαχαχα...μα τι επαθα??? :rolleyes: καθαριζει το εντερακι μου :tongue:

Πηρα και τα αποτελεσματα των εξετασεων και απ οτι ειδα ειναι οκ και η εξεταση κολπικων...αυριο θα μου πει και ο γυναικολογος!Ο θυροειδης βεβαια για αλλη μια φορα χαλασμενος και αυξησαμε παααααααλι το χαπι!Ελεος δηλαδη... ευτυχως που το έλεγχα καθε μηνα γιατι αλλαξα το χαπι 4 φορες συνολικα!Τωρα μου ειπε να κανω έλεγχο 3 μηνες μετα την γεννα!

love...καλες ετοιμασιες!

σερβιετες και εγω κανονικες πηρα απλα τις night....στην προηγουμενη εγκυμοσυνη που πηρα λοχειας δεν τις χρησιμοποιησα...ηταν τεραστιες!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγκυούλες καλησπέρα

είμαι πολύ συγκινημένη γιατί η φίλη μου που μετακόμισε στο Καναδά γεννάει τώρα εκεί το 2ο παιδάκι της ....την έχουν πιάσει συσπάσεις και μιλάμε ενδιάμεσα στο viber....

καπου σας είχα γράψει για το πρώτο τοκετό της εκεί...

τώρα στον 2ο μωρό 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση μέχρι στιγμής

από τον 8ο μέχρι και τον 9ο το μωρό ήταν ανάποδα

μπήκε 37η εβδομάδα και της πρότειναν να πάει σε έναν

οστεοπαθητικό δεν ξέρω τι της έκανε αλλά μέσα σε ένα απόγευμα το μωρό γύρισε και πήρε θέση ...

(και μένα γύρισε ανάποδα αλλά που να βρώ έναν τέτοιο στην Ελλάδα να μου το γυρίσει....εδώ κατευθείαν καισαρική....)

είχε διαστολή 2 από την αρχή του 9ου αλλά δεν ξεκίναγε ο τοκετός

2ο που μου έκανε εντύπωση....την περίμεναν μέχρι και τις 42 εβδομάδες

σήμερα είναι 42 πάρα μια μέρα...και ξεκίνησε ο τοκετός μόνος του!

βέβαια μετά τις 40 εβδομάδες έκανε υπέρηχο και καρδιοτοκογράφο κάθε 3 μέρες αλλά δεν την άγχωσαν καθόλου....το μόνο που της είπαν ήταν ότι μετά τις 42 θα της έκαναν πρόκληση

επίσης τώρα έχει συσπάσεις άνα 4 λεπτά και από το νοσοκομείο της είπαν να περιμένει σπίτι και να πάει μόλις γίνουν πιο έντονες....

στο πρώτο είχε πάει 4 φορές και την έδιωχναν...τη τελευταία φορά που την έδιωξαν απαίτησε να μείνει

γενικά πάνε πολύ χαλαρά εκεί πέρα.....

όχι σαν τον γιατρό μου ...που μου λέει θα λείπω 8-15

αν θες να σε ξεγεννήσω εγώ μπορούμε να κάνουμε πρόκληση νωριτερα...(και έχω πητ 24/08)

επίσης πήγα πάλι ενδοκρινολόγο

800γρ μέσα σε μια εβδομάδα + τα 2 κιλά που είχα πάρει τις προηγούμενες 3 εβδομάδες

σύνολο 3 κιλά σε ένα μήνα παρόλο που έχω ελαττώσει το φαί

τι συμβαίνει?....από +6 πήγα στα +9

λέει να κόψω τα φρούτα...

όχι 15 κεράσια αλλά 8

όχι 3 φετούλες πεπόνι μόνο 1

αυτά λέει με πάχυναν!!! 'Ημαρτον


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες του Αυγούστου! !! Τι κανετε;!!! Τι κάνουν τα μπεμπακια σας;!! :) :) είμαι μανούλα Νοεμβρίου. .θα ήθελα να ρωτησω;! Αν μπορείτε να βοηθήσετε! Επειδή είδα ότι κάποιες θα γέννησε τε στο Έλενα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε καλό γιατρό να συστησετε (φυσιολογικό τοκετό! !) Αν είχατε να μου προτείνετε γιατρό θα το εκτιμούσα! ! Ευχαριστώ πολύ! !!!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια, μπράβο, και έτσι να συνεχίσετε και σιγά σιγά θα γίνει πιο εύκολο. Σου δημιουργήθηκε καθόλου πόνος στις θηλές? Δηλαδη τον έχεις στο στήθος ακόμα και όταν τον παίρνει ο ύπνος?

καλησπεεερα ! συγνωμη κοριτσια αλλα δεν προλαβαινω να σας διαβασω εγκαιρως κ ολα τα μηνυματα!!

λοιπον μου πληγωσε τις θηλες οσο ειμασταν στο μαιευτηριο γιατι κραταγα λαθος εγω το στηθοςμουθ κ του το εδινα,.. μου τι πληγωσε φαντασου πως ειχα αιματακι πανω πανω..πηρα τη συμβουλο θηλασμοιυ κ με εσωσε! τωρα τον εχω συνεχεια στο στηθος μεχρι που τον παιρνει ο υπνος κ τον βαζω στο κρεβατι...πολλες φορε μου ξυπναει μολις τον ακουμπαω στο κρεβατι τον ξαναβαζω στηθος κ παει λεγοντας....

πονος οχι..πονεσα μονο οταν ειχα να φαει κανα 6ωρο γιατι ειχες πεσει σε βαθυ υπνο κ δεν ξυπναγε με τιποτα κ εγω ειχα πρηστει...αφπυ τον παρακαλαγα ξυπνα του ελεγα η μανουλα ποναει χαχαχαχαχα

δημ,ιουργει υπεροχο συναισθημα ο θηλασμος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό πάλι ρε παιδιά, τρία παιδιά θήλασα δεν το έχω ζήσει, δηλαδή τέτοιους θηλασμούς πολύωρους....Ο μεγάλος έκανε θυμάμαι κάτι 45 λεπτα στην αρχή να φάει, ο δεύτερος 10-20 λεπτά στάνταρ κι ο τρίτος κάπου τόσο....Εμένα το βάσανο ήταν με δεύτερο και τρίτο που αποκοιμιόνταν στο στήθος και μετά όταν τους άφηνα ξυπνούσαν και άντε πάλι αγκαλίτσες ώσπου να κοιμηθούν....:roll::roll::roll::roll:

Ακριβως τα ιδια εχω εγω τωρα...κοιμαται στηθος, τον αφηνω, ξυπναει, παλι αγκαλιστα κ στηθος, κ συνεχιζει ετσι μεχρι να πεσει σε ληθαργο!! χαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εγκυούλες καλησπέρα

είμαι πολύ συγκινημένη γιατί η φίλη μου που μετακόμισε στο Καναδά γεννάει τώρα εκεί το 2ο παιδάκι της ....την έχουν πιάσει συσπάσεις και μιλάμε ενδιάμεσα στο viber....

καπου σας είχα γράψει για το πρώτο τοκετό της εκεί...

τώρα στον 2ο μωρό 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση μέχρι στιγμής

από τον 8ο μέχρι και τον 9ο το μωρό ήταν ανάποδα

μπήκε 37η εβδομάδα και της πρότειναν να πάει σε έναν

οστεοπαθητικό δεν ξέρω τι της έκανε αλλά μέσα σε ένα απόγευμα το μωρό γύρισε και πήρε θέση ...

(και μένα γύρισε ανάποδα αλλά που να βρώ έναν τέτοιο στην Ελλάδα να μου το γυρίσει....εδώ κατευθείαν καισαρική....)

είχε διαστολή 2 από την αρχή του 9ου αλλά δεν ξεκίναγε ο τοκετός

2ο που μου έκανε εντύπωση....την περίμεναν μέχρι και τις 42 εβδομάδες

σήμερα είναι 42 πάρα μια μέρα...και ξεκίνησε ο τοκετός μόνος του!

βέβαια μετά τις 40 εβδομάδες έκανε υπέρηχο και καρδιοτοκογράφο κάθε 3 μέρες αλλά δεν την άγχωσαν καθόλου....το μόνο που της είπαν ήταν ότι μετά τις 42 θα της έκαναν πρόκληση

επίσης τώρα έχει συσπάσεις άνα 4 λεπτά και από το νοσοκομείο της είπαν να περιμένει σπίτι και να πάει μόλις γίνουν πιο έντονες....

στο πρώτο είχε πάει 4 φορές και την έδιωχναν...τη τελευταία φορά που την έδιωξαν απαίτησε να μείνει

γενικά πάνε πολύ χαλαρά εκεί πέρα.....

όχι σαν τον γιατρό μου ...που μου λέει θα λείπω 8-15

αν θες να σε ξεγεννήσω εγώ μπορούμε να κάνουμε πρόκληση νωριτερα...(και έχω πητ 24/08)

επίσης πήγα πάλι ενδοκρινολόγο

800γρ μέσα σε μια εβδομάδα + τα 2 κιλά που είχα πάρει τις προηγούμενες 3 εβδομάδες

σύνολο 3 κιλά σε ένα μήνα παρόλο που έχω ελαττώσει το φαί

τι συμβαίνει?....από +6 πήγα στα +9

λέει να κόψω τα φρούτα...

όχι 15 κεράσια αλλά 8

όχι 3 φετούλες πεπόνι μόνο 1

αυτά λέει με πάχυναν!!! 'Ημαρτον

Καταρχήν συγχαρητήρια για την φίλη σου! Πράγματι είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα εκεί από ότι σε εμάς... Για άλλη μια φορά αποδεικνυουμαι ποσό πίσω βρισκομαστε...

Δεν το πιστεύω ότι τα φρούτα μπορεί να σε παχυναν τόσο πολύ. Μήπως εχεις καμία κατακράτηση; Μήπως μεγάλωσε το μωρό; Μα τι θα τρως στο τέλος αν σου κόψει και τα φρούτα;;;:confused:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζέστη ζέστη ζέστη...δουλειές δουλειές δουλειές....συσπάσεις συσπάσεις συσπάσεις....Και χθες κατά λάθος ανακάλυψα κάτι γρομπαλάκια εκεί κάτω, τώρα κιρσοί είναι, κάτι άλλο είναι δεν ξέρω...Θα ρωτήσω στο νοσοκομείο τη Δευτέρα.Αν είναι κιρσοί ή κάτι άλλο που θα απαγορεύει το φ.τ. αυτοκτονώ τώρα, ε όχι, μετά από τόση κούραση, τόσο ανεβοκατέβασμα σκάλας, τόσα σκυψίματα κάθε μέρα, του φούστη!!!Το ευχάριστο... τελειώνει αύριο μεθαύριο το σπίτι μέσα και μένουν τα κάγκελα να βαφτούν και ο μ2λ2κ2ς με τα υαλότουβλα!Τα χρώματα είναι υπέροχα, ειδικά ο μεσαίος όροφος, δεν τον χορταίνω!!Απαλό γαλάζιο....Απόλυτη χαλάρωση, τι ειρωνία ε, σε αυτό το σπίτι με τόσους άντρες!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι βρε Μαράκι μου, γιατί με άγχωσε το καναδικό σύστημα?Αυτό το ανά 4 λεπτά συσπάσεις και κάτσε σπίτι....με την καμία όμως....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

από ότι διαβάζω οι περισσότερες είστε έτοιμες!!!!

είμαστε και εμείς στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι άυριο ξεκινάμε τα βαψίματα στο σπίτι!!!!

την άλλη εβδομάδα θα αλλάξουμε τα θερμαντικά σώματα..!!!!

μόλις τελείωσα την παραγγελια μου στα ΙΚΕΑ για το δωματιο της μπέμπας!!

και μας μένει πλύσιμο - σιδέρωμα...βαλίτσες ...και εννοείται η ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ!!!!

αφού το πήραμε απόφαση να ξεκινήσουμε...είμαστε σε πολύ καλό δρόμο!!!

εμένα για κάποιον λόγο μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι θα γεννήσω στις 28/7....είδωμεν!!!!!η επόμενη ημερομηνία που μου δίνω είναι 5/8....άβυσσος!!!!

φαντάζεστε όμως να παρω παράταση ... από τις 9/8 άλλες δυο εβδομάδες....να μην θέλει να βγει το σκασμένο...ούτε να το σκέφτομαι!!!!!

Καλά, άμα γεννήσεις 28/7 είσαι κυρία χαχα, θα τα έχεις κι όλα κομπλέ!Καλή δύναμη με βαψίματα και λοιπές εργασίες!!!:lol::lol::lol::lol:Θα τη χρεαστείς!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...