Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

και στα χείλη που είχε χτυπήσει 2 φορές,έτρεχε το αίμα ποτάμι...και πρήστηκε μετά...

φαντάσου ακόμα 2 σημαδάκια,αριστερά δεξιά στα χείλη...

αλλά σάμπως και κάνουν τίποτα άλλο,όλο πέφτουν!!στο ίσωμα γιατί στην παιδική χαρά,ανεβαίνει στο μονόζυγο για τα μεγάλα παιδάκια και μια χαρά προσέχει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περαστικά της!!έτσι είχε χτυπήσει και η δική μου,πέρσυ τον χειμώνα στο μάτι,και πρήστηκε την επόμενη μέρα,κι έγινε μαύρο...συνηθισμένα...

γιατί να την πας για ακτινογραφία?έχει άλλα συμπτώματα?διάσειση,εμετό,υπνηλία?

οι ακτινογραφίες δεν στοιχίζουν ακριβά στα ακτινολογικά κέντρα?μήπως να την πήγαινες εκεί?40-50Ε

δεν εχει αλλα συμπτωματα και για αυτο δεν ανησυχω αλλα δεν ειμαστε και σιγουροι αν πρεπει να το αφησουμε ετσι.. η παιδιατρος ειπε οτι καλυτερα να το κοιταξουμε..τι να πω τωρα? δεν ξερω.. και να παω σε απλο ακτινολογικο τι θα μου πει ο ακτινολογος? χειρουργος λεει πρεπει να τη δει..δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

το μάτι και σε μια γωνίτσα να παράπεσε λογικό να μαυρίσει αλλά το κούτελο πρέπει να έφαγε γερή για να γίνει έτσι. Σίγουρα ακούστηκε και μπαμ!:?

Οντως και ΑΜΕΣΩΣ πρηστηκε..δεν το προλαβα καν..οχι ετρεχε το ζωντοβολακι και την εφαγε..

Link to comment
Share on other sites

Οντως και ΑΜΕΣΩΣ πρηστηκε..δεν το προλαβα καν..οχι ετρεχε το ζωντοβολακι και την εφαγε..

στο πρόγραμμα είναι μωρέ...και η δικιά μου τις προάλλες έπεσε απο τον καναπέ και πρήστικε λίγο το χειλάκι της αλλά εντάξει δεν την πήγα στο γιατρό, στην θέση σου όμως θα πήγαινα μια βόλτα απο ένα νοσοκομείο , έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!


Link to comment
Share on other sites

περι της κορης.. πηγαμε στο Ιασω Παιδων και την ειδε χειρουργος και ειπε οτι ειναι ηπιο χτυπημα απλα το αιματωμα μεταξυ κοκαλου και δερματος με τη βαρυτητα απλωνει και κατεβαινει προς τα κατω και οτι εχει δει πολυ χειροτερες περιπτωσεις παιδιων με τετοια πρηξιματα και δεν συνεστησε καποια αγωγη περα απο καποιο ειδικο νερακι φαρμακευτικο για το καρουμπαλο και ετσι δεν καναμε ακτινογραφια (ολεεε)..βεβαια πηγε 75 ευρω η επισκεψη (εννοειται!!) και ξεπμπερδεψαμε μεσα σε 30 λεπτα.. και της πηραν την πιεση τυπικα και της εδωσε και ο γιατρος κατι χαζοκονκαρδες με τη Barbie..

ο μπεμπης ειναι μια χαρα κατα τα προφανη, εχει φθασει γυρω στα 3100 (το χουμε καταλαβει :tongue:) και θα περασουμε αλλη μια εβδομαδα εντος κοιλιας αφου κανονισαμε να παμε να λυσουμε την περιδεση το επομενο Σαββατο 29 του μηνα.. στην ερωτηση μου πως βλεπει τα πραγματα μου ειπε οτι για την ωρα ειναι ολα καλα και δεν μπορει να ξερει πως θα εξελιχθει..κατα την προηγουμενη εμπειρια της κορης μου περιμενει εναν συντομο τοκετο, ισως πιο δυσκολη εξωθηση λογω οτι ο μπεμπης ειναι πολυ πιο μεγαλο μωρο συγκριτικα με εκεινη..

αυτη τη φορα θα μου κοψει τη περιδεση, θα με αφησει καποια ωρα να κυκλοφορησω σε αναμονη και μετα θα κανουμε τοκογραφημα και εσωτερικα ψηλαφιση για να δουμε πως εξελισσονται τα πραγματα ειτε δηλαδη θα γεννησω αυθημερον αν ειμαι ετοιμη ειτε αν δεν μας κατσει θα περιμενουμε 2-3 μερες..το αναμενομενο ειναι να ρθει συντομα η γεννα..αλλα τιποτε δεν ειναι σιγουρο..

αυτααα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο ο μπέμπης!!!έτοιμος να βγει δλδ!!με το καλό!!

τέλος καλό και για την μικρή...

θα περάσει από διάφορα χρωματάκια τώρα....μαύρο-μωβ-κίτρινο!!

το κορίτσι μου στον ύπνο του έβλεπε τα play doh!!!!ξύπνησε για να παίξει με αυτά...

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ο μπέμπης!!!έτοιμος να βγει δλδ!!με το καλό!!

τέλος καλό και για την μικρή...

θα περάσει από διάφορα χρωματάκια τώρα....μαύρο-μωβ-κίτρινο!!

το κορίτσι μου στον ύπνο του έβλεπε τα play doh!!!!ξύπνησε για να παίξει με αυτά...

χαχα!! εμενα η μικρη εχει κολλησει τελευταια με τις πυραμιδες και τους Φαραω της playmobile που τα ειδε στον παιδοτοπο του Playmobil fun park και τα βλεπει και στο περιοδικο που χουμε παρει απο εκει και τα βλεπει στον υπνο της και ζηταει..!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ευχαριστα νεα διαβαζω,με τα μωρακια σας,μεγαλα,μικρα!!πολυ χαιρομαι!

προσπ,περαστικα στην χριστουλα!

εμενα ακομα αρρωστη ειναι η μικρη.

πηγαμε 2 μερες παιδικο και ξανααρχισε ο βηχας κι οι εμετοι,καθε βραδυ,

λογω των φλεμματων που εχει.

μας δωσανε τελικα μια λιστα με πραγματα να ψωνισουμε,κατι χαρτικα,μαρκαδορους,ενα βιβλιο,κι ενα παιχνιδι μωρακι.

πηγαμε και στο κομμωτηριο να κοψω τα μαλλια μου και να την πεισω κι εκεινη να της τα κοψουμε,αλλα τιποτα.εγω ειμαι μικιουλα,τους ελεγε,δεν θελω!

κατα τ'αλλα καλα.εκτος την γκρινια που εχει,ωρες-ωρες,κατα τ'αλλα ειναι ηρεμη, παιζει με πλαστελινες, ζωγραφιζει, βλεπει ντορα, κανει ποδηλατο στην αυλη,μαζευει σαλιγκαρια και παιζει με τα σκυλια στoν κηπο.

αυτα απο μενα!καλο βραδυ!!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

καλως την elenada!

περαστικα στην κορουλα σου..μακαρι συντομα..

το καλο ειναι οτι εχετε απλα εκει και παιζει και στον κηπο..και εγω εχω αλλα δεν ειναι τοσο ανετα και βολικα να βγαινεις και να καθεσαι και να σε κοιταει ο καθε χαζοπεραστικος στην Αθηνα.. αν ημουν στο εξοχικο θα ταν διαφορετικα..

βεβαια δυο μερες τωρα παει με τη κουνιαδα στην παιδικη χαρα για 1-2 ωρες και ξεδινει (καλα εγω πανω απο 30-40 λεπτα και στις καλες μου ΔΕΝ την παλευα, η κουνιαδα πιανει φαινεται και το κουτσομπολιο με τις αλλες γιαγιαδες και περναει η ωρα της αφου μου λεει διαφορα οταν επιστρεφει)

αλλα δεν θα την αφηνω να πηγαινει καθε μερα και οχι τα σκ που μαζευονται ενα σωρο πιτσιρικια γιατι κακα τα ψεματα και εκει κολλανε παροτι ο χωρος ανοιχτος..βεβαια χαλαει ο καιρος απο οτι ξερω..

ουφ.. αλλο ενα βαρετο σκ ξημερωνει..αντε να περασει

Link to comment
Share on other sites

ρε συ προσπ, τί κάνεις στα άγρια μεσάνυχτα?

τουλάχιστον σου έφυγε ένα άγχος (μαζί με το 70άρι):tongue:

3170 τη γέννησα εγώ και μια χαρά βγήκε. Δεν μου είπαν οτι ήταν μεγάλο μωρό. Νομίχω μέχρι 3300-3500 βαρυά βαρυά νορμάλ είναι.

Εγώ σήμερα την πήγα παιδότοπο απο νωρίς που δεν έχει πολλά παιδάκια. θα μου πεις και στο σχολείο ένα σωρό παιδάκια έχει...αλλά δεν μου αρρώστησε ακόμα, επιπλέον βλέπω οτι εκεί αερίζουν πολύ καλά τις αίθουσες. όποτε παιρνάω τα παράθυρα όλα ανοιχτά είναι (αφού σχολάσουν τα παιδάκια)

χθες έφερε και ποιιημάτακι για την 28η . θα κάνουν μικρή γιορτούλα είπε. μεταξύ τους φαντάζομαι, θα ρωτήσω τη Δευτέρα

λευκογάλαζο πανάκι

κυματίζει στον ιστό

την πατρίδα συμβολίζει

αχ, σημαία σ'αγαπώ

και επίσης χθες μάθανε για τον τρύγο,πώς πατάνε τα σταφυλάκια μου είπε.

έφερε και χειροτεχνία σχετική, σε χαρτόνι με κάτι σαν πλαστελίνη, δεν ξέρω τί υλικό κάνανε τα κοτσανάκια και με πράσινη νερομπογιά τις ρόγες σταφυλιών.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εκανα το διαιτητη - ψυχαναλυτη μεταξυ μπαμπα και κορης γιατι ειχε ενα ξεσπασμα θυμου ο συζυγος με τη κορη μου εν ωρα παροξυνσμου μεταμεσονυχτιου και καταλαβαινεις μετα με πηρε η μπαλα και δεν κοιμομουν..

ΤΙ ΩΡΑΙΑ με τα ποιηματακια και τις γιορτες!! αχ ποσο ζηλευω!!

περι τρυγου, περιεργως σημερα της ελεγα της κορης μου...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΠ μπηκες στην τελικη ευθεια.. Με το καλο κοριτσακι!

Κι εμεις πηγαμε χτες σε παιδοτοπο, τι να κανουμε καπου πρεπει να παει κ το παιδακι..Ελπιζω να μην το μετανιωσουμε.. Σε λιγο καιρο θα τους βλεπουμε με τα κυαλια..

Λοιπον λυθηκε το θεμα του χαλιου. Μιλησα με τον ταπητοκαθαριστη μας κ μου ειπε οτι ΟΛΑ τα παιδικα χαλια ειναι απο απαραδεκτα εως επικινδυνα! Μου ειπε οτι τα καλυτερα ειναι Η μαλλινα χαλια ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΛΟΣ, να φαινεται η πλεξη (πραγμα ΠΟΛΥ ΔΥΣΕΥΡΕΤΟ κ ΑΚΡΙΒΟ) ή μοκετα απο πολυαμιδιο 100% αντιστατικη η οποια ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ σκονη.. Κατα προτιμηση Βελγιου ή Ολλανδιας.. ΜΕτα απο ερευνα στο ιντερνετ βρηκαμε μοκετα ροζ με καρδουλες απο αυτο το υλικο σε ενα μαγαζι στο Μαρουσι κ την πηραμε.. Ειναι πολυ λεπτη βεβαια αλλα ετσι πρεπει για να μην φωλιαζει η σκονη... Καθολου ακριβη επισης, γυρω στα 20 ευρω το μετρο.. Αυτα κοριτσακια..Τωρα μαλλον πρεπει να το πουλησω το χαλι..:confused:

ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!! :D


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα myprincess

ευχαριστουμε για τις ευχες και για τις πληροφοριες σχετικα με το χαλι!!

εγω εφτιαξα ψαροσουπα ενα κεφαλοπουλο 2,5 κιλα που χαμε παρει απο ενα καικι τον προηγουμενο μηνα και τωρα τελειωσα το σιδερο..

εχω θυμωσει με την κορη μου παλι γιατι ξανα χτυπησε την θεια της στο προσωπο, πραγμα το οποιο ειχε κανει και προχθες στην παιδικη χαρα απο τα νευρα της και ξανα παλι τιμωρια, και μπλα μπλα μπλα και παλι τα ιδια θα κανει..

φταιει βεβαια και η κουνιαδα η οποια τις τρωει και λεει και ευχαριστω κιολας.. αντι να της βαλει ορια και χερι μονο που δεν καθεται να φαει και αλλες..

της ειπα οτι την αλλη φορα θα της τις βρεξω και εγω να δει ποσο ασχημο ειναι.. δεν θελω να το κανω αλλα δεν ξερω ποσο θα το ανεχομαι..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα από την βροχερή κέρκυρα...

σήμερα έχουμε γιουβαρλάκια!!

κάπου το είχα διαβάσει κι εγώ για την μοκέτα και γενικά λεπτά χαλάκια για το παιδικό,γιατί μαζεύει πολύ σκόνη...

αν έχεις ξύλινο πάτωμα είναι καλά...δεν είναι παγωμένα κάτω,εμείς έχουμε πλακάκια και πάλι 2 μικρά χαλάκια έχω στο δωμάτιο της...

το τι σκόνη μαζεύεται πίσω από τις πόρτες και κάτω από τα κρεβάτια δεν λέγεται...

πάλι κλεισμένοι σπίτι το σκ...χάλια καιρός...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα από την βροχερή κέρκυρα...

σήμερα έχουμε γιουβαρλάκια!!

κάπου το είχα διαβάσει κι εγώ για την μοκέτα και γενικά λεπτά χαλάκια για το παιδικό,γιατί μαζεύει πολύ σκόνη...

αν έχεις ξύλινο πάτωμα είναι καλά...δεν είναι παγωμένα κάτω,εμείς έχουμε πλακάκια και πάλι 2 μικρά χαλάκια έχω στο δωμάτιο της...

το τι σκόνη μαζεύεται πίσω από τις πόρτες και κάτω από τα κρεβάτια δεν λέγεται...

πάλι κλεισμένοι σπίτι το σκ...χάλια καιρός...

τρελλη σκονη miamama.. εμενα παιζουν τα νευρα μου αυτες τις ημερες.. σκονη και χνουδι..αλλο πραγμα και τωρα εγω δεν μπορω να βαζω μονη μου ηλεκτρικη και ο ανδρας μου ερχεται αργα αποτ η δουλεια αυτες τις ημερες και ολο το αναβαλλει..εντωμεταξυ του χω πει οτι τωρα με το μωρο τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα πρεπει να σκουπιζει..

αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...