Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα

ρε συ viki και εγω ψηνομαι για δυο τετοια κρεβατια αλλα να κανω διπλα εξοδα δε λεει..και μονο για αλλα τρια χρονια??

σκεφτομαι σοβαρα την κουκετα για το 2013 ομως..καπου εκει ισως αποθηλασω οταν θα ναι ο μικρος 1,5-2 ετων..και η μικρη γυρω στα 5, πρωτα ο Θεος να μαστε καλα, να μην εχει καταστραφει το συμπαν συμφωνα με την τρεχουσα θεωρια κλπ χαχα!!

μου αρεσει η κουκετα της Maestrias αλλα ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ..

Τα ζύγισα τα πράγματα και 1ον δεν έχω ένα χιλιάρικο τώρα για κουκέτα και θελω να κανω μια καλη εξ'αρχής και 2ον αν κανω κουκετα την κουνια πρεπει να τη βαλω στον απέναντι τοίχο που σημαίνει οτι μόλις μπαίνεις στο δωματιο θα πέφτεις σχεδον πάνω της (στον δεξί τοίχο, δίπλα στην πόρτα) και ο χώρος στην μέση ελάχιστος. Με αυτό το μικρό θα τα βάλω σε γάμα και θα εξικονωμίσω χώρο. ¨οταν φύγει η κουνια βαζω ανετα κουκετα και αυτο το πάω στο χωριό. απο 1,3 έως 2 μέτρα γίνεται ή και κάτι παραπάνω, γράφει κάτω απο την εικόνα. Διπλά έξοδα δεν είναι γιατί δεν στοιχίζει πανάκριβα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοιταξτε..

εγω το εχω παρει σοβαρα το θεμα..

η κορη μου θα με μισει ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ μια ζωη συνεπως ξεκιναω απο τωρα και ηδη για τον βραδυνο υπνο ειναι κοφτα ξεκαθαρισμενο οτι στο κρεβατι της μαμας και του μπαμπα δεν κοιμαται κανεις τα βραδυα..

αν θελει το μεσημερι ναι, αλλα τη νυχτα ο καθενας κοιμαται στο κρεβατι του.. εκτος αν υπαρχει θεμα υγειας

της αρεσει η οχι το αποδεχεται και δεν ζηταει εδω και καιρο να κοιμηθει μαζι μας..

για την ωρα δηλαδη..

viki για το εξοχικο ειναι καλα αυτα τα κρεβατακια αλλα και παλι για μενα ειναι εξοδα.. εχω ενα σωρο αλλα κρεβατια..και τη κουκετα τη δικη μου αλλα δεν εχω ενα εξτρα δωματιο δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα θεμα τα κρεβατια.. Εμενα ακομα δεν με απασχολει αφου δεν παω για δευτερο. θα κατσει η μικρη οσο την παιρνει κ μετα θα παρουμε ενα κανονικο. Προς το παρον πηρα καγκελο που μπαινει κ σε κρεβατι κ μια χαρα. Στον τοιχο εβαλα οπως οπως την παντα της κουνιας κ την κανει τη δουλιτσα της.

Παντως τα παιδικα κρεβατια ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ..

Βικυ κανενα νεο απτο μπεμπε;;


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !

υπερηχογραφικά το μωρό είναι μια χαρά, όλα τέλεια. οι αιματολογικές της Α τεστ θα βγουνε σε μια εβδομάδα. και όσο για το φύλο είναι αγόρι. Πιστεύω να μην πέσανε πάλι έξω....Αφού τελειωσε με όλες τις εξετάσεις των οργάνων του μωρού τον πίεσα να ζουμάρει στα γεννετικά όργανα. Μου είπε από όποια μεριά και να το δω κάτι προεξέσει απο το σώμα του. τον ρώτησα μήπως είναι ο ομφάλιος λώρος. Όπου ήταν ο ομφάλιος λώρος φαινότανε κόκκινο. γενικά όπου είχε αίμα το σημείο ήταν κόκκινο και μπλε. Μου λέει ο ομφάλιος λώρος είναι αυτό με το χρώμα αυτό που προεξέχει είναι δίπλα απο τον ομφάλιο λώρο, να προεξέχουν τόσο τα χείλη? Δεν νομίζω...Αλλά μου είπε πως η 21η βδομάδα είναι η κατάλληλη για να μου πει 1000%. Δεν μπορώ να με φανταστώ με αγόρι.....Τώρα αναμένουμε τις πιθανότητες του Α τεστ και τις γενικές αίματος, ούρων, και σάκχαρο αύριο το πρωί.


Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

Αντε με το καλο!! Να και εσυ πρωτα ο Θεος να δωσει θα τα χεις κανει σετακι.. αντε σειρα οι αλλες κοπελιες μας!!!

μπραβο βρε viki χαρηκα.. και μη νομιζεις.. τα ιδια ελεγα και εγω.. οτι δεν μπορουσα να με φανταστω με αγορι (ξαφνικα οταν πριν την κορη μου λυσσαγα για γιο αφου ηδη ειχα χασει δυο αγορια)

ειναι πολυ καλα ζουζουνακια..μπραβο, μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μικρή μόλις το άκουσε άρχισε να κλαίει. Δεν θέλει λέει αγόρι αλλά κορίτσι....Να πάρουμε άλλο μωρό που να είναι κορίτσι. Ε, πρώτη φορά ακούω τέτοια περίπτωση, να έχουμε προβλήματα λόγω φύλου??? αν το δει θα το συμπαθήσει , δεν μπορεί...εκτός και αν μας κάνει την έκπληξη και αυτό και βγει κορίτσι.Αλλά τί να ήταν αυτό που προεξείχε συνέχεια και δεν ήταν ο λώρος στα σίγουρα.....:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

προσπ, σου είχα στείλει sms την ημέρα που γέννησες και χθες κατάλαβα οτι δεν κατάλαβες ποιός ήταν όταν απάντησες απο το δεύτερο κινητό σου. Έψαχνε ο άντρας μου ένα μήνυμα της cosmote στο κινητό μου και διάβασε το δικό σου χωρίς όνομα αποστολέα και με ρώτησε πού ευχήθηκα. Και αφού δεν καταλάβαινα τί μου λέει το διάβασα και το διαπίστωσα:tongue: ότι να ' ναι είμαι...:mrgreen:


Link to comment
Share on other sites

η μικρή μόλις το άκουσε άρχισε να κλαίει. Δεν θέλει λέει αγόρι αλλά κορίτσι....Να πάρουμε άλλο μωρό που να είναι κορίτσι. Ε, πρώτη φορά ακούω τέτοια περίπτωση, να έχουμε προβλήματα λόγω φύλου??? αν το δει θα το συμπαθήσει , δεν μπορεί...εκτός και αν μας κάνει την έκπληξη και αυτό και βγει κορίτσι.Αλλά τί να ήταν αυτό που προεξείχε συνέχεια και δεν ήταν ο λώρος στα σίγουρα.....:rolleyes:

δεν θελω να σε κακοκαρδισω αλλα μην την παιρνεις και πολυ στα σοβαρα τη μικρη.. προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ακομη δεν μπορουν να κατανοησουν την..οντοτητα αυτου του ερχομου..και εμενα διαφορα κουλα μου ελεγε οταν της ελεγα οτι θα ειναι αγορακι..ποτε γκρινιαζε γιατι δεν ειναι κοριτσακι και ποτε ελεγε ποσο θα αγαπαει το αγορακι..

τωρα τρωμε σκ@#$ στα μουτρα μας αφου η ζηλεια βγαινει στο φουλ μερα με τη μερα..

Link to comment
Share on other sites

προσπ, σου είχα στείλει sms την ημέρα που γέννησες και χθες κατάλαβα οτι δεν κατάλαβες ποιός ήταν όταν απάντησες απο το δεύτερο κινητό σου. Έψαχνε ο άντρας μου ένα μήνυμα της cosmote στο κινητό μου και διάβασε το δικό σου χωρίς όνομα αποστολέα και με ρώτησε πού ευχήθηκα. Και αφού δεν καταλάβαινα τί μου λέει το διάβασα και το διαπίστωσα:tongue: ότι να ' ναι είμαι...:mrgreen:

ναι βρε.. και μετα εμενα μου εβγαλε αναγνωριση τον αριθμο σου..να σαι καλα για τις ευχες και σορυ που δεν σε καταλαβα ..

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμη για κάθε αντίδραση και ξέρω οτι πρέπει να αφοπλιστώ με υπομονή. Φαινόταν χαλαρή και πρόθυμη να ξεχωρίσει κάποια απο τα παιχνίδια της για το αδερφάκι της και μου τα έφερνε μόνη της πρόσχαρα, τις προάλλες θυμήθηκε μια πιπίλα της που βρήκε αδέσποτη στης πεθεράς και μου είπε πως την έκρυψε σε ένα κουτάκι να τη δώσει στο αδερφάκι της, δεν με καθησιχάζουν όλα αυτά βέβαια ούτε με επαναπάυουν, θα ήταν παράλογο να πίστευα πως δε θα εκδηλώσει κάτι, αλλά θα ανησυχούσα περισσότερο αν την έβλεπα διεκδικιτική και κτιτική στην σκέψη μόνο του αδερφού της . Θα το ξεπεράσουμε οτι και να είναι, λίγο πολύ συμβαίνει σε όλα τα σπίτια με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού..Θέλει κατανόηση, τρόπο, υπομονή, αλλά πού να τα βρεις όλα αυτά με τις ορμόνες να κάνουν πάρτυ, τα ξενύχτια και κλάματα και γκρίνιες απο δυο μεριές...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι βρε.. και μετα εμενα μου εβγαλε αναγνωριση τον αριθμο σου..να σαι καλα για τις ευχες και σορυ που δεν σε καταλαβα ..

βρε σου λέω εγώ είμαι ότι να'ναι ...χθες με ρώτησε ο γιατρός Τ.Η.Π και ενώ το πρωί το διάβασα στο παραπεμπτικό του γιατρού μου (σιγά μην το θυμόμουν) , δεν ήμουν σίγουρη να τον απαντήσω. έβαλα τον άντρα μου να το δει στο παραπεμπτικό και ενώ ήταν 12/7 εγώ είπα μάλλον 15/7. Ευτυχώς είχα μαζί μου το χαρτί και το διασταυρώσαμε:tongue:


Link to comment
Share on other sites

.Θέλει κατανόηση, τρόπο, υπομονή, αλλά πού να τα βρεις όλα αυτά με τις ορμόνες να κάνουν πάρτυ, τα ξενύχτια και κλάματα και γκρίνιες απο δυο μεριές...

περιγραφεις εμενα??Χαχα!!

κατανοηση εως ενα βαθμο υπαρχει..ο τροπος παιζει αναλογα τις αντοχες.. η υπομονη εχει παει περιπατο..ειναι και θεμα προσαρμογης των μεγαλων επισης..

Link to comment
Share on other sites

περιγραφεις εμενα??Χαχα!!

κατανοηση εως ενα βαθμο υπαρχει..ο τροπος παιζει αναλογα τις αντοχες.. η υπομονη εχει παει περιπατο..ειναι και θεμα προσαρμογης των μεγαλων επισης..

βρε όπως και να τα πείς μια λέξη είναι η πιο κατάλληλη! ΔΥΣΚΟΛΑ! ο μικρός πώς είναι? φαντάζομαι τον ίκτερο τον ξεπεράσατε. Απο ύπνο , τα βράδυα κυρίως , πώς τα πάτε?


Link to comment
Share on other sites

Μαρή Δέσπω μην κλαίγεσαι με την αλλεργία... εγώ τι να πω που έμεινα μισή από τους περιορισμούς????

Πώς βγήκε το κεικ??Μπουκια κ συχώριο φαντάζομαι!!!!

Σου¨ηντενμάμα.... αναφέρσου!Όλα καλά με μαμά-προετοιμασία ταξιδιου??

Για τις ζήλιες... ας μην αναφερθώ... εμενα έχει αρχίσει κ τη βαράει...

Link to comment
Share on other sites

βρε όπως και να τα πείς μια λέξη είναι η πιο κατάλληλη! ΔΥΣΚΟΛΑ! ο μικρός πώς είναι? φαντάζομαι τον ίκτερο τον ξεπεράσατε. Απο ύπνο , τα βράδυα κυρίως , πώς τα πάτε?

ο ικτερος κατα τα εμφανη υποχωρει και εγω θηλαζω αποκλειστικα..

περασαμε μια ηπια γαστρεντεριτιδα ο δε μικρος μεσα απο μενα δυο μερες τρελλαθηκε στο χεσ#$$

απο υπνο ειναι σταθερος μεχρι στιγμης κοιματα 2-3 ωρες περιπου.. το βραδυ εμενα με ζοριζει το οτι θελει αλλαγμα 2 εως 4 φορες αφου και με λιγα κακακια (ισα που) δειχνει να ενοχλειται..

με τον καιρο θα στρωσει και αυτο..εμεις μαλλον ξεκινησαμε και τους κολικους μιας και στα αγορια φημιζεται οτι τους περνουν πιο επωδυνα..

Yioupi καλημερα.. πως αντιδρας γενικα με το θεμα της ζηλειας??

εμεις εδω ειμαστε σε φαση υστεριας ωρες ωρες.. ο ανδρας μου δεν το χειριζεται καλα και δεν ειναι σε φαση συζητησεων και εγω κανω οτι μπορω αφου ασχολουμαι με ολα οπερ σημαινει υπαρχουν και στιγμες οπως εχθες που παρολιγο να σπασω μια πορτα απο τη μπουνια που εδωσα απο τα νευρα μου.. με λιγα λογια..καμια σχεση με την ηρεμια και εγκρατεια που επικρατουσε οταν η μικρη ηταν μωρο.. τωρα η μικρη βαραει το ντεφι και ολοι χορευουν και μονο εγω προσπαθω να την συνεφερω ..ματαια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...