Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εμείς ατυχήματα δεν έχουμε πλέον, απλώς καμιά φορά το θυμάται τελευταία στιγμή , πιάνει το πιπί της τρέχοντας στην τουαλέτα και φωνάζει θέλω να κατουρίσω. εκεί της αλλάζω και εσώρουχο γιατί μέχρι να κατεβάσει τα βρακιά της φεύγουν σταγόνες. Αλλά το βράδυ την βρεχει την πάνα. Το αποδίδω στην κούραση της γιατί πέφτει σαν τούβλο η καημένη...πού θα πάει, θακοπεί και αυτή, δεν θα τη ζορίσω ίσως το καλοκαίρι που θα μπορώ να την κοιμίζω με το βρακάκι και το υπνοσέντονο. Θα μπορούσε είδη να την κόψει γιατί το καλοκαίρι είτε στεγνή σηκωνόταν είτε ζητούσε το βράδυ να πάει τουαλέτα, αλλά επειδή προέκυψε και ο παιδικός μετά δεν ήθελα να της πέσουν μαζεμένα...

Ο γιάννης απο αντίδραση το κάνει μαέστρο...Υπάρχουν περιπτώσεις που παιδιά ''ξαναρχίζουν'' τις πανες με τον ερχομο του αδερφού..


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια είμαι να σκάσω!!!!

είμαι πολύ στεναχωρημένη...μόλις μας πήρε ο μ#%^ας ο κινέζος,δεν το θέλει το αυτοκίνητο, και δεν είχαμε πάρει προκαταβολή...αλλά σήμερα πήγαμε και πληρώσαμε τις δόσεις στην τράπεζα και ξεκινήσαμε διαδικασίες...δλδ η γκαντεμιά μας δεν έχει όριο!!!!

κι όλα αυτά έγιναν αφού σήμερα συγκεκριμένα άτομα έμαθαν ότι το πουλήσαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έχουμε κάνει και μας γλωσσοτρώνε...

μακάρι να φτάσουν εδώ που είμαστε...

τι άλλο να πω πια...ανταλλάσσω την θέση μου,τα χρέη μου...με τα δικά τους...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έχουμε κάνει και μας γλωσσοτρώνε...

μακάρι να φτάσουν εδώ που είμαστε...

τι άλλο να πω πια...ανταλλάσσω την θέση μου,τα χρέη μου...με τα δικά τους...

βρε αγαπη μου γλυκια μην απογοητευεσαι.. ξερω οτι ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο που λεω αλλα εχετε φθασει ως εδω ενωμενοι, αγαπημενοι, με εστω και μια προοπτικη.. κατι θα αλλαξει παλι..ισως να υπαρχει και λογος που εμφανιζεται καποια δυσκολια καμια φορα.. δεν ξερεις καμια φορα.. ηρεμησε και θα δεις..

Link to comment
Share on other sites

μα κάθε φορά και κάτι καινούριο μας εμφανίζεται...

πάμε να κάνουμε κάτι...αμέσως χρειαζόμαστε λεφτά που δεν έχουμε...

όλοι έχουν λυσσάξει και μας ρωτάνε πότε φεύγουμε,"πηγαίνετε και πείτε μας αν είναι καλά να έρθουμε κι εμείς"...και βέβαια με ένα περίεργο ύφος..."θα τα καταφέρετε να φύγετε μέχρι τα χριστούγεννα?" κι επειδή μας βλέπουν σίγουρους...λυσσάνε!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε χριστίνα, μην σου πω έπρεπε να πάτε Σουηδία πρώτα και μετά να μαθευτεί....Δουλειές δεν έχει ο κόσμος????

Κάθε εμπόδιο σε πολύ καλύτερο...

Προσπ, μια χαρά πάει ο μικρούλης , ευτυχώς δεν σε ταλαιπωρησε πολύ η κατάσταση. το 11 ειναι φυσιολογική τιμή?

Ρε γμτ, η μικρή με έπριξε να κάνουμε κέικ, της είπα να το κάνουμε αύριο, επέμενε τέλος πάντων της το έκανα το χατήρι. Απο την κούραση και απο το να έχω τον νου μου να την επιβλέπω γιατί έχωνε τα χέρια της παντού, βουτύρωσα καλά τη φορμα και αφού έριξα τη ζύμη διαπίστωσα πως ξέχασα να την αλευρώσω:-(:sad: Είναι αντικολλητική μεν, αλλά λογικά θα κολλήσει, ε? γμτ!γμτ!γμτ!:evil::evil:

καθένας με τον πόνο του.....


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα κάθε φορά και κάτι καινούριο μας εμφανίζεται...

πάμε να κάνουμε κάτι...αμέσως χρειαζόμαστε λεφτά που δεν έχουμε...

όλοι έχουν λυσσάξει και μας ρωτάνε πότε φεύγουμε,"πηγαίνετε και πείτε μας αν είναι καλά να έρθουμε κι εμείς"...και βέβαια με ένα περίεργο ύφος..."θα τα καταφέρετε να φύγετε μέχρι τα χριστούγεννα?" κι επειδή μας βλέπουν σίγουρους...λυσσάνε!!

τί μιλάτε κι εσείς βρε? κυριολεκτικά με τις βαλίτσες στο χέρι έπρεπε να το πείτε,άντε και λίγο νωρίτερα σε γονείς και αδέρφια.

Και αυτός ο σχιστομάτης τί αλλάζει γνώμη απο τη μια στιγμή στην άλλη....


Link to comment
Share on other sites

αυτό λέγαμε βίκυ μου αλλά δεν γινόταν εκ των πραγμάτων...

όταν όμως εγώ το λέω στη μάνα μου κι αυτή πάει και το λέει στους δικούς της...(που ξέρω τι άτομα είναι) και που τους έχει καλύτερα κι από τα παιδιά της...

και να ήταν οι μόνοι...από παντού έχουμε διάφορα...

φαίνεται έχουν λύσει όλα τους τα προβλήματα κι ασχολούντε με το τι κάνουμε εμείς...

έτσι είχε γίνει κι όταν πήγα αγγλία..."σε 2 μήνες θα γυρίσει" κι όταν πήγα "αιώνια φοιτήτρια?ακόμα να τελειώσει?"

έλεος!!!

μπορεί και να μην κολλήσει το κέικ...παλιά ούτε κι εγώ το αλεύρωνα...(να είχα λίγο να πάει η πίκρα κάτω)

έφτιαξα ραβανί προχθές αλλά δεν καίγομαι...

Link to comment
Share on other sites

τα πεθερικά μου ακόμα δεν το ξέρουν φαντάσου...συγκεκριμένα άτομα του οικογενειακού μας περιβάλλοντος...αλλά αυτοί είναι οι χειρότεροι πάντα...

σωτός ο άντρας σου...;)

και γιατί δεν τη συνοδεύουν αυτοί ρε συ στο νοσοκομείο και θα τρέχεις εσύ? Είναι σαν να μου λες οτι κοτσομπολεύει το παιδί της...

Βρε δίκιο έχει ο άντρας μου που όταν πάει στο χωριό δεν ανεβαίνει ούτε στην πλατεία για να μην τον δούνε και μας δούνε γιατί θα μας γλωσσοφάνε λέει...

Ηρέμησε Χριστινάκι, μην τους κάνεις τη χάρη...για καλό θα είναι...


Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως αυτό κάνει συνέχεια,από όταν πατήσαμε το πόδι μας κέρκυρα, γιαυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε...και δεν μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι...

ήθελαν να έρθουν οι γονείς της,αλλά πατήσαμε πόδι με την αδερφή μου γιατί από τότε που το έμαθαν πηγαίνουν και την κλαίνε λες και πεθαίνει...

και τα πήραμε κρανίο με την αδερφή μου...

ο άντρας μου το έχει ήδη πει στις αδερφές του και η μία ενθουσιάστηκε γιατί θέλει να μας φορτώσει τα παιδιά της!!!!

από που να το πιάσεις και να μην βρομάει!!

έχει δίκιο ο άντρας σου,καλά κάνει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...